[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

shen79

New Member
2017. április 18.
19
18
3
Dude what?

Vagod mit irt ez a hurkagyerek a video ala?

Én nem tudom hol van az a hatalmas elnyomás, a véres diktatúra, mert én
nem látom. Pont az ellenkezőjét!

Nem látom a nyomort, az éhezést, semmit amit a nyugati hazugsággyárak
sulykolnak. Szeretnék én így élni!

Figyelj mar oda hogy mit olvasol XDD
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
dprk-dmsp-dark.jpg
Energia nelkul hogyan megy a kikepzes gyakorlatozas ? Ha nincs elektromos energia szinte biztos hogy uzemanyagban sem furodnek. A hadsereg hatalmas de katonai konvojokat nem latni egy foton sem ami ott keszult.

Nincs penzt, nincs energia neincs alkatresz. Kizart hogy az utokepes hadsereg legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem sertesnek szantam. Utaltal arra hogy irtal szakanyagot a Marconinal es lehet en ebbol tanultam. Erre iirtam hogy az alapokat ( kozepszint magyarorszagon ) odahaza szereztem meg. Idekint pedig a szakkepesites ami utan es csak utanna tudsz dolgozni egy egy platformon sot egy egy berendeszesen kulon tanfolyamokon szereztem meg ahol egy kulfoldi hatteru akcentussal berszelo oktatom volt aki indiai volt. A tobbi mind Brit vagy Amerikai volt.

Igy mar ertheto ?
Ájjj.
A szakdolgozatomat ebben a témában1997-ben írtam szigorúan az alapokat! ettől kezdve datálható a jegyzetem. Ha, a száma is érdekel: MF-666/1997
1992-ben dolgoztam a Marconinál, majd '93-94-ben a Sat (Thompson) cégnél. De, ha érdekel valakit, akkor: egy Szent Istvány Ákos nevezetű néger tartotta a szemináriumot az ERICSSON-nál..:confused:[/QUOTE]


Alapokon mit ertesz

AC/DC circuits
Analog / Digital circuits
?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Ájjj.
A szakdolgozatomat ebben a témában1997-ben írtam szigorúan az alapokat! ettől kezdve datálható a jegyzetem. Ha, a száma is érdekel: MF-666/1997
1992-ben dolgoztam a Marconinál, majd '93-94-ben a Sat (Thompson) cégnél. De, ha érdekel valakit, akkor: egy Szent Istvány Ákos nevezetű néger tartotta a szemináriumot az ERICSSON-nál..:confused:


Alapokon mit ertesz

AC/DC circuits
Analog / Digital circuits
?[/QUOTE]
Az alapokat nem tudod szétválasztani...
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Energia nelkul hogyan megy a kikepzes gyakorlatozas ? Ha nincs elektromos energia szinte biztos hogy uzemanyagban sem furodnek. A hadsereg hatalmas de katonai konvojokat nem latni egy foton sem ami ott keszult.

Nincs penzt, nincs energia neincs alkatresz. Kizart hogy az utokepes hadsereg legyen.
Igazából egy hatalmas észak-koreai hadgyakorlat miatt van ott sötét: az eget ellepték a lopakodóik, a földön meg nyüzsögnek a láthatatlanra álcázott tankok. A falvakban meg azért nem világítanak, mert még a legutolsó mezőgazdásznak is éjjellátója, amit felvesz, ha kimennek a budira. Meg amúgy is mindenki atombunkerben lakik, mert az ellen megvéd. Azon meg ritkán van rácsosablak a fényszennyezéshez.
(igen, ez is szarkasztikus komment, mielőtt még...)
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Sok sikert a több ezer km-es meneteléshez kelet felől. "Szibéria lágy altestén keresztül" - micsoda szakszavakat használsz kéhlek :) A SZU lágy alteste egyébként a Dél-Kaukázus (meg talán Közép-Ázsia) volt, nem Szibéria, ha jól tudom.
Hát végül is lágy: nyáron mocsár és szúnyog, télen hótorlasz. Plusz azok a szép metánkürtők, amelyek mostanság szeretnek nyílni.
Dagi van annyira unortodox, hogy rájöjjön: élelmezési szempontból tök hasznos lenne felszántani és művelés alá vonni a tajgát-tundrát-permafrosztot. Pl búza, datolya, manióka termesztésére ideális.
Szóval egy ravasz rácsapással tutira eljutna Moszkváig. Ketrecben...
(viccet félretéve: A "lágy altestet" Európa esetében alkalmazta Churchill a Balkánra, onnan hoztam át. Szovjetek esetében persze hihető lehet a Kaukázus is - kb egy szinten van a kettő).
(off: Egyszer ismertem egy hülyegyereket, aki a fejébe vette, hogy télen, Szibérián keresztül kibiciklizik kínába vmi csajhoz, aki részben miatta menekült odáig. És azért télen, mert akkor a medvék alszanak... Próbáltam neki rávilágítani egy oksági kapcsolatra)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

shen79

New Member
2017. április 18.
19
18
3
MUAHAHAHA strategiai bomlaszto tevekenyseget folytatok. (Kuldjetek penzt meg vajas szendot parizerrel vagy meg tobb nuklearisat fogok postolni!)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 138
113
Oroszországot botor módon eddig mindenki nyugatról próbálta elfoglalni - de most a Daginak lett volna lehetősége falatról falatra megenni Szibéria lágy altestén keresztül.
Semmi gond, helyette most majd partraszállnak Tajvanon....
(igen, természetesen nem gondolom komolyan)

Lehet hogy a "Dagi" olvasott történelemkönyvet és hallott már az 1918-22-es (Szovjet)Oroszország elleni intervenció szibériai felvonásáról.

Esetleg hallotta már ezt a dalt:
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Fúúúú olyanok vannak leírva, hogy teljesen beleszédültem.
OH6AwlMyFh.gif


Persze a a köztes fideszfikázó propaganda szövegeket kihagyták volna még hihető is lenne, de így csak egy Balrados megmosolyogtató színvonal.
Lelked rajta! De, mond, hogy mi nem igaz és mivel hívő lélek vagyok...:rolleyes:
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Majd jottek az uldozesek a az atnevelo es bunteto taborok kivegzesek kinzasok gazdasagi pangas szegenyseg elnyomas.

Egyetertek !

Nagy cumi volt. De legfokeppen a gyozteseknek. Remeljuk most mashogy lesz. Malacka elhuz onnan a slepjevel es esely adatik az embereknek egy normalis eletre.
Lehetséges. De melyik a normális élet? Ki döntheti el és milyen jogon, hogy másoknak hogyan kell élniük?
Te döntöd el?
Vagy én?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Észak-Korea készen áll arra, hogy elsüllyessze azt az amerikai repülőgép-hordozót, amely a Koreai-félsziget felé tart – legalábbis ezzel fenyegetőzik saját médiájában Kim Dzsong Un rezsimje. A Koreai Munkapárt Központi Bizottságának lapjában, a Rodong Szinmunban arra figyelmeztettek, hogy a Carl Vinson repülőgéphordozó „egyetlen csapással” elsüllyeszthető.
http://24.hu/kulfold/2017/04/24/ame...o-elsullyesztesevel-fenyegetozik-eszak-korea/