[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 616
113
  • Tetszik
Reactions: zsolti

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Tehát hangulatkeltés, mert a semmiről beszéltek, azt is teoretikusan.

Jól van, akkor most egészen konkrétan megkérdezlek titeket, zsolti és laiki, hogy engedélyezitek-e nekem, hogy ehhez hasonló híreket linkeljek, vagy ezeket hallgassam el, mivel ti ezeket hangulatkeltésnek címkézitek. Laiki már 2. alkalommal rohant nekem, hogy hangulatkeltés, amit belinkelek, mert szerinte sem amerikai evakuációs gyakorlat nem lesz Dél-Koránál, és szerintetek ezeket a nukleáris fenyegetéseket is épp annyira kellene komolyan venni, mint amikor télen reggel az emberek falun megkérdezik egymástól, hogy fáztok-e?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Plusz, ha jól értem, ha a UK VÉDELMI MINISZTERE beszél első csapás lehetőségéről, akkor csak simán menjünk tovább, nincs itt semmi látnivaló.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nekem semmi közöm hozzá hogy mit linkelsz, nem én vagyok hál' istennek az admin :D. Ebben a hírben szerintem lényegesen kevesebb van, mint amit Te belelátsz, de nincs ezzel baj, ettől még általában elolvasom amit linkelgetsz, ha engem kérdezel nyugodtan hozd a híreid, némelyik érdekes, némelyiken meg jót mosolygok valóban, ezt jól érzed :p.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nekem semmi közöm hozzá hogy mit linkelsz, nem én vagyok hál' istennek az admin :D. Ebben a hírben szerintem lényegesen kevesebb van, mint amit Te belelátsz, de nincs ezzel baj, ettől még általában elolvasom amit linkelgetsz, ha engem kérdezel nyugodtan hozd a híreid, némelyik érdekes, némelyiken meg jót mosolygok valóban, ezt jól érzed :p.

zsolti - DE MIT LÁTOK BELE? Nem látok bele semmit! Egy magyar oldal háborgott, hogy VÁRATLANUL fenyegetőztek az oroszok, én meg ironikusan megjegyeztem, hogy NEM CSODA, mikor 2 napja a UK védelmi minisztere első csapásról beszélt. DE! Hozzátettem a gyanúm, hogy a UK védelmi minisztere szerintem NEM nevezte meg Oroszországot, mint célpontot, és lám, IGAZAM LETT, mert az RT videójában is külön kiemelik, hogy a UK védelmi minisztere azt mondta, hogy nem nevezi meg, kinek szól, mert akkor nem lenne olyan hatékony a fenyegetés. Erre plusz 2017 januári hír, hogy az angolok ballisztikus rakéta tesztje során a rakéta váratlanul az USA felé vette az irányt - amit természetesen műszaki hibának minősítettek. De nem érdekes? Amikor az angolok első csapással fenyegetőznek, akkor az amerikai média sietve hozzáteszi, hogy DE OROSZORSZÁGRA GONDOLNAK ÁM! Erre Oroszo. persze mindig viszont-fenyegetéssel reagál, amiben semmi meglepő nincs. Ennyi. Nem láttam bele semmit.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
zsolti - DE MIT LÁTOK BELE? Nem látok bele semmit! Egy magyar oldal háborgott, hogy VÁRATLANUL fenyegetőztek az oroszok, én meg ironikusan megjegyeztem, hogy NEM CSODA, mikor 2 napja a UK védelmi minisztere első csapásról beszélt. DE! Hozzátettem a gyanúm, hogy a UK védelmi minisztere szerintem NEM nevezte meg Oroszországot, mint célpontot, és lám, IGAZAM LETT, mert az RT videójában is külön kiemelik, hogy a UK védelmi minisztere azt mondta, hogy nem nevezi meg, kinek szól, mert akkor nem lenne olyan hatékony a fenyegetés. Erre plusz 2017 januári hír, hogy az angolok ballisztikus rakéta tesztje során a rakéta váratlanul az USA felé vette az irányt - amit természetesen műszaki hibának minősítettek. De nem érdekes? Amikor az angolok első csapással fenyegetőznek, akkor az amerikai média sietve hozzáteszi, hogy DE OROSZORSZÁGRA GONDOLNAK ÁM! Erre Oroszo. persze mindig viszont-fenyegetéssel reagál, amiben semmi meglepő nincs. Ennyi. Nem láttam bele semmit.
Rendben :D.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Te meg az egészről 0 információval rendelkezve elmélkedtél egy nagyot:

"A valóságalap kb. ott kimerülhet ennél a hírnél szerintem, hogy valóban felvetette valami militarista ÉS hozzá nem értő fasz, hogy mi lenne ha az oroszokat jól "megelsőcsapásoznánk"..."

és kaptál rá 3 like-ot :p:p:p
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A brit konzervatív védelmi miniszterrel elszállt a ló, de gyorsan megkapta a kijózanító pofont. Moszkva ingerültségének oka, hogy alig egy hete érkezett meg 850 brit katona Észtországba, míg további 150 az amerikai csapatokkal együtt szolgál Lengyelországban. Az utóbbi egy-két évben világszerte a politika egyre gyakrabban él a nyílt nukleáris fenyegetéssel.
Angol nukleáris kardcsörtetés: kemény pofon ment Moszkvából
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A brit konzervatív védelmi miniszterrel elszállt a ló, de gyorsan megkapta a kijózanító pofont. Moszkva ingerültségének oka, hogy alig egy hete érkezett meg 850 brit katona Észtországba, míg további 150 az amerikai csapatokkal együtt szolgál Lengyelországban. Az utóbbi egy-két évben világszerte a politika egyre gyakrabban él a nyílt nukleáris fenyegetéssel.
Angol nukleáris kardcsörtetés: kemény pofon ment Moszkvából

Igen, ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy a brit védelmi miniszter nem nevezte meg Oroszországot, mint a nukleáris kardcsörtetés célpontját, tehát ezt a fenyegetést éppúgy magára veheti mind az USA, mind Oroszo., és ennek megfelelően reagált az orosz fél (idézet a cikkből):

"A természetes kérdés adódik: melyik országot célozná meg az Egyesült Királyság?

Ha egy nukleáris hatalmat, akkor a kis területen fekvő Egyesült Királyságot szó szerint lesöpörné a Föld színéről egy ellencsapás. Ha egy nem-nukleáris hatalmat, akkor ez hasonlatos lenne az amerikai támadáshoz Hirosima és Nagaszaki ellen."

Tehát ezek szerint Oo. nem azt mondta, hogy Ő eltörölné a Föld színéről az Egyesült Királyságot, hanem azt, hogy bármelyik nukleáris hatalom ezt tenné vele.

Hoppá, kezd árnyalódni a kép. Ez már így nagyon nem ugyanaz :) mivel így az orosz fenyegetés az USA védelmében is szólt!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Igen, ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy a brit védelmi miniszter nem nevezte meg Oroszországot, mint a nukleáris kardcsörtetés célpontját, tehát ezt a fenyegetést éppúgy magára veheti mind az USA, mind Oroszo., és ennek megfelelően reagált az orosz fél (idézet a cikkből):

"A természetes kérdés adódik: melyik országot célozná meg az Egyesült Királyság?

Ha egy nukleáris hatalmat, akkor a kis területen fekvő Egyesült Királyságot szó szerint lesöpörné a Föld színéről egy ellencsapás. Ha egy nem-nukleáris hatalmat, akkor ez hasonlatos lenne az amerikai támadáshoz Hirosima és Nagaszaki ellen."

Tehát ezek szerint Oo. nem azt mondta, hogy Ő eltörölné a Föld színéről az Egyesült Királyságot, hanem azt, hogy bármelyik nukleáris hatalom ezt tenné vele.

Hoppá, kezd árnyalódni a kép. Ez már így nagyon nem ugyanaz :) mivel így az orosz fenyegetés az USA védelmében is szólt!
Szerintem ez ennél egyszerűbb: A hagyományosan nem túl rózsás UK - Rus kapcsolatok, a jelenleg is az Oroszok szájában tartott NATO gyakorlatok, több száz Brit katona állomásoztatása a Baltikumban még ha ki sincs mondva, arra utal egyértelműen, hogy az Oroszoknak szól ez. Nem véletlenül ők válaszoltak rá ingerülten, s nem az amerikaiak. Csípem a hozzászólásaid, sok érdekes gondolatod van, de azért alapjában véve szereted az egyszerű dolgokat is kifacsarni, túlbonyolítani.
Szerintem :p.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Szuper érvelés, csak az a "valami militarista ÉS hozzá nem értő fasz", aki az első csapást felvetette, maga az Egyesült Királyság VÉDELMI MINISZTERE volt, lásd:

"...U.K.'s defense minister suggesting pre-emptive use of nuclear weapons against Russia is an option for London"
http://www.newsweek.com/russia-nuclear-attack-uk-wipe-nation-face-earth-589794
Hajaj, nekünk is voltak legendás honvédelmi minisztereink, Szekeres, Hende, Linder Béla, stb. Kicsit a Mihukat is benézhette a mostani szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Amúgy valahol olvastam minap hogy május 17 lesz a harmadik vh kezdő időpontja és szeptemberre már le is zajlik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerintem ez ennél egyszerűbb: A hagyományosan nem túl rózsás UK - Rus kapcsolatok, a jelenleg is az Oroszok szájában tartott NATO gyakorlatok, több száz Brit katona állomásoztatása a Baltikumban még ha ki sincs mondva, arra utal egyértelműen, hogy az Oroszoknak szól ez. Nem véletlenül ők válaszoltak rá ingerülten, s nem az amerikaiak. Csípem a hozzászólásaid, sok érdekes gondolatod van, de azért alapjában véve szereted az egyszerű dolgokat is kifacsarni, túlbonyolítani.
Szerintem :p.

Nem biztos, mivel a UK ki akar lépni az EU-ból. Ez azt jelenti, hogy szeretne külön úton járni. Nem lennék meglepve, ha ismét birodalmi terveik lennének, és akkor már az sem meglepő, ha ez az USA-nak nem tetszik. Innen már adódhat, hogy a UK fenyegetése nem biztos, hogy az oroszoknak szól, és ők nem is vették magukra a fenyegetést.
(Egyébként én még tudok valamit, amit te nem biztos, hogy tudsz. Hogy van politikai erő az USA-ban, amely a UK-t azzal vádolja, hogy a királynőnek az a terve, hogy atomháborút robbant ki a világban, ezzel csökkentve le a világ népességét.)

Pár érdekesség:
Glass-Steagall Sinks British Empire
As support for Glass-Steagall grows in the U.S., the British Empire is getting desperate to stop its reinstatement at all costs.
https://larouchepac.com/20170427/glass-steagall-sinks-british-empire

The United States Must Join the New Silk Road; Get the British Empire Out of the Way
https://larouchepac.com/20170426/united-states-must-join-new-silk-road-get-british-empire-out-way

Brits: Nuclear first strike? Jolly good!
https://larouchepac.com/20170426/brits-nuclear-first-strike-jolly-good

1:13- "... the British Empire is willing to do anything to stop President Trump from working with Russia and China..." :eek:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Under the Influence of British Intentions, Nuclear War is getting closer
Tuesday, August 11, 2015

It is critical to realize what EIR Founding Editor Lyndon LaRouche reiterated Aug. 10 to the LaRouche PAC Policy Committee: With Obama,"We are under the influence of the British Empire's leading, long-standing intention. That intention is to reduce the human population drastically."The British royal family and its councils and advisors are prepared even to wipe out the majority of the world's population, and they have said so. "

https://larouchepac.com/20150811/under-influence-british-intentions-nuclear-war-getting-closer
ww.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Érdekességképpen, hogy mi állhat az USA-UK ellentét hátterében:

What Do You Mean By the British Empire?

Britains Invisible Empire (full lecture)

Who We Were - America Before the British Coup

Remember: It's Not a Territorial Empire !
 
Status
Not open for further replies.