Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A békekötés részletei azért meglehetősen zavarosak, de egy valami azért kiderült:Washington és Peking békét kötött: nem lesz kereskedelmi háború
Forrás: https://kuruc.info/r/4/186081/
Katonailag is csak akkor már,ha csak helyi háborúkról van szó.(Lásd Irak,Afganisztán és ezek még közel is vannak egymáshoz.)A békekötés részletei azért meglehetősen zavarosak, de egy valami azért kiderült:
Az USA nem képes a kétfrontos kereskedelmi háborúra.
Kvázi békét kért a kínaiaktól.
(Ami azért vicces, mert az USA legfőbb védelmi doktrínája, hogy képes legyen egyszerre 2 fronton harcolni.
Katonailag megy, gazdaságilag nem. Ezek szerint.)
Szerintem az oroszok is csipáznák.https://infostart.hu/kulfold/2018/05/21/ezt-koveteli-washington-irantol
Ez engem nagyon emlékeztet a hajdani Japán ellen bevezetett szankciókra, amik kierőszakolták a Japán-USA háborút 42ben.
Ez most egy újabb hadüzenet.
Vagyis, készülhetünk az V. világháborúra.
(Emlékeztetőül: III. vhb = koreai háború, IV. vhb. = szíriai polgárháború (ami még most is zajlik), V. vhb. = amit majd Iránban fognak megvívni.)
A szankcióknak semmi köze nem volt a népirtáshoz.A hajdani japán császárság éppen Kínában vívott eszementen népírtó hódító háborút, amikor azokat a szankciókat a nyakába kapta. Rossz hasonlat a befolyását kiterjesztő Iránnal.
Nehogy már mi legyünk a hibásak azért, mert végre a kutyaütő vezetőink kezdik látni azt hogy mi a valós helyzet! Mi lenne akkor a javslatod, kössük meg gyorsan a TTIP-et, hunyászkodjunk meg, és adjunk pacsit a gazdinak, hátha akkor em rúg majd akkorát belénk, nem lövi ki mellőlünk a pajtikat, sőt még lehet ha elég jól nyalogatjuk a pörköltszaftos kezét, kapunk némi csontot is?A szankcióknak semmi köze nem volt a népirtáshoz.
Az USA nem akarta Japán gazdasági felemelkedését, márpedig Japán (akkoriban) csak hódítással bírta fentartani és bővíteni azt a gazdaságot, amire korábban pont az USA kényszerítette rá. (Kb. 1 db cirkálóval. )
Most ugyanerről van szó.
Ha Irán a térség vezető hatalmává válhatna (kb. egy helyi Németország), akkor hamarosan keletkezne egy gazdasági egység (Irán vezetésével), ami a világ közepén lenne, a világ fél olajával a seggük alatt, és egyszer csak eszükbe jutna: végülis miért kereskedünk dollárban az EUval, meg Kínával, meg az oroszokkal, meg a stb?
Na, az volna az igazi para az USA-nak.
(Meg a FED-nek. )
És az EU dacoskodása méginkább a háborús megoldást tolja előtérbe,
mert ha az USA úgy érzi, nem megy gazdasági erőből az EU megfegyelmezése,
akkor majd jól szétbombázzák Iránt, azt kereskedjen az EU a romokkal.
Igazából engem az érdekelne, hogy azok az iszonyat kemény és soha nem látott mértékű szankciók, hogy fognak megvalósulni, amikor a nyugat az USA kivételével továbbra is kereskedik Iránnal? A szankcióknak csak akkor van értelmük, ha a legfontosabb kereskedelmi partnerek is hajlandóak rá. Ha ez nincs, akkor kb úgy fog járni az USA mint anno Napóleon aki kitörölhette a valagát a Nagy - Britanniával szembeni kontinentális zárlatával.https://infostart.hu/kulfold/2018/05/21/ezt-koveteli-washington-irantol
Ez engem nagyon emlékeztet a hajdani Japán ellen bevezetett szankciókra, amik kierőszakolták a Japán-USA háborút 42ben.
Ez most egy újabb hadüzenet.
Vagyis, készülhetünk az V. világháborúra.
(Emlékeztetőül: III. vhb = koreai háború, IV. vhb. = szíriai polgárháború (ami még most is zajlik), V. vhb. = amit majd Iránban fognak megvívni.)
Hát úgy, hogy azok is szankcionálva lesznek, akik Iránnal kereskednek. Pl. ott Siemens, majd választhat, hogy az USA-val akar kereskedni, vagy Iránnal. Legalábbis ez az amerikai elképzelés.Igazából engem az érdekelne, hogy azok az iszonyat kemény és soha nem látott mértékű szankciók, hogy fognak megvalósulni, amikor a nyugat az USA kivételével továbbra is kereskedik Iránnal? A szankcióknak csak akkor van értelmük, ha a legfontosabb kereskedelmi partnerek is hajlandóak rá. Ha ez nincs, akkor kb úgy fog járni az USA mint anno Napóleon aki kitörölhette a valagát a Nagy - Britanniával szembeni kontinentális zárlatával.