[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Nem sokat tudunk London valódi terveiről és szándékáról, de nehezen tudom elképzelni azt, hogy az egykori Világbirodalom beletörődött volna a sorsába és ne lenne bennük némi, ha nem is revansvágy, de minimum szándék arra, hogy ne mindig Amerika árnyékában kelljen létezniük.
Ez világos, de szerintem jelenleg az elsődleges szándékuk, hogy stabilizálják magukat, és hogy valahogy kihúzzák a méregfogát a skót elszakadási törekvéseknek!
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 346
2 349
113
Figyeljétek meg hogy alázza az angol leányzó a nála szebb amerikait és az hogyan csicskul!


Ennyit az USA fölényéről. Anglia lesz hamarosan az erősebb, főleg, ha összefog az oroszokkal. Ami most megy Anglia részéről (hadihajó+Krím) az egy megcsalt szerető hisztije csupán, amit a Biden-Putyin paktum váltott ki. Viszont egyáltalán nem kizárt, hogy végül Oroszo. Londont választja, ha az USA nem váltaná be az ígéretét.
Tehát egy vicces videoból ahol két csajszi egymás akcentusán élcelődik levontál egy következtetést két országra és azok geopolitikai kapcsolatára?
Eddig legalább valamennyire releváns alapokat használtál a fantáziáidhoz, még ha azok levitézlett ideológusok(Dugin) vagy hírnevet szerezni akaró bloggerek voltak, de ez a szint azért durva.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Tehát egy vicces videoból ahol két csajszi egymás akcentusán élcelődik levontál egy következtetést két országra és azok geopolitikai kapcsolatára?
Eddig legalább valamennyire releváns alapokat használtál a fantáziáidhoz, még ha azok levitézlett ideológusok(Dugin) vagy hírnevet szerezni akaró bloggerek voltak, de ez a szint azért durva.
Igen, ne már youtube és egyéb influenszerek mutassák az utat, mert az a nagy semmibe vezet. Szerintem ezt Bagoly sem gondolta komolyan.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Tehát egy vicces videoból ahol két csajszi egymás akcentusán élcelődik levontál egy következtetést két országra és azok geopolitikai kapcsolatára?
Eddig legalább valamennyire releváns alapokat használtál a fantáziáidhoz, még ha azok levitézlett ideológusok(Dugin) vagy hírnevet szerezni akaró bloggerek voltak, de ez a szint azért durva.

Ad 1) Az angol lány elmondja, hogy az egész ország így vélekedik az amerikaiakról.

Ad 2) Ezenkívül gondolkodj el, hogy miért ne lehetne akár ebből is levonni következtetést? Te még soha nem vontál le következtetést addig amíg egy adott ország ÖSSZES LAKOSÁT meg nem kérdezted? Vagy amíg az ÖSSZES LÉTEZŐ könyvet el nem olvastad? Vagy amíg egy fórumban az ÖSSZES HOZZÁSZÓLÁST el nem olvastad? Sokan még az ELŐZŐ hozzászólás elolvasásáig sem jutnak el... szóval ugyanmár...

Szóval igen, ez a fajta angol fölényes viselkedés az amerikaiakkal szemben igenis sokatmondó.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Te nagyon megkeveredtel. Az angolok a klasszikus magukon gunyolodo nép, mig ideat alapvetés, hogy az amerikai rendszer superior mindenkihez kepest és ők egy különleges nép.

Az amerikai csak addig superior, amíg egy angollal nem találkozik, akkor megtudja hol a helye.
 
  • Vicces
Reactions: zsolti

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 584
24 859
113
Holtan találták cellájában Spanyolországban a 75 éves McAfee-t, miután a spanyol fellebviteli bíróság jóváhagyta a kiadatását az USA-nak.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
De halál komolyan gondoltam. Mert ez a valóság. Az angolok ennyire különbnek képzelik magukat az amerikaiaknál.
Ezt nem vitatom, de kis túlzással ez szinte az összes nációra igaz. A francia szerint a francia is különb mindenkinél, a kínai szerint a kínai is különb a többinél és még sorolhatnám napestig.
Az USA léte - bizonyos szempontból, nevezzük kollektív karmának - egyfajta fricska vissza az egykori gyarmatosító hatalmaknak. Ma London bokázik annak a nagyhatalomnak, akik egykoron a gyarmataik voltak. Azt nem állítom, hogy boldogan teszik ezt, de ez van.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 346
2 349
113
Ad 1) Az angol lány elmondja, hogy az egész ország így vélekedik az amerikaiakról.
Ahha nyilván. Azért azt feltételezem, hogy egyiknek-másiknak ellenvéleménye lenne. Tegyük fel, hogy én pártolom a homoszexuális párok gyermek örökbefogadását és erről csinálok egy videót amiben azt mondom, hogy az egész magyarság így gondolja, akkor neked sem lesz ellenvéleményed igaz? Nem mondunk ilyet mások nevében és pláne nem kajáljuk be ha ilyet hallunk. Legyél már egy kicsit igényesebb a forrásaidra, a saját érdekedben.
Ad 2) Ezenkívül gondolkodj el, hogy miért ne lehetne akár ebből is levonni következtetést? Te még soha nem vontál le következtetést addig amíg egy adott ország ÖSSZES LAKOSÁT meg nem kérdezted? Vagy amíg az ÖSSZES LÉTEZŐ könyvet el nem olvastad? Vagy amíg egy fórumban az ÖSSZES HOZZÁSZÓLÁST el nem olvastad? Sokan még az ELŐZŐ hozzászólás elolvasásáig sem jutnak el... szóval ugyanmár...
De, vontam le és tévedtem. Ezenkívül ez akkor is egy rossz módszer. Az, hogy nem tudsz minden információt begyűjteni attól a megállapításod még nem lesz helyes maximum ha bejön, akkor szerencsés.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Te nagyon megkeveredtel. Az angolok a klasszikus magukon gunyolodo nép, mig ideat alapvetés, hogy az amerikai rendszer superior mindenkihez kepest és ők egy különleges nép.
Pedig sokan úgy gondolják odaát, hogy az USA a legszarabb hely a világon. Vicces, amikor (az általam amúgy nem kedvelt) Park Yeonmit lenácizzák, mert megemlíti, hogy vannak rosszabb helyek a földön.

 
T

Törölt tag 008

Guest
Holtan találták cellájában Spanyolországban a 75 éves McAfee-t, miután a spanyol fellebviteli bíróság jóváhagyta a kiadatását az USA-nak.
E4mEy1YWUAY7pm2

 
K

kamm

Guest
Ezt nem vitatom, de kis túlzással ez szinte az összes nációra igaz. A francia szerint a francia is különb mindenkinél, a kínai szerint a kínai is különb a többinél és még sorolhatnám napestig.
Az USA léte - bizonyos szempontból, nevezzük kollektív karmának - egyfajta fricska vissza az egykori gyarmatosító hatalmaknak. Ma London bokázik annak a nagyhatalomnak, akik egykoron a gyarmataik voltak. Azt nem állítom, hogy boldogan teszik ezt, de ez van.
A különbség az, hogy hivatalosan Franciaország stb nem állítja, hogy mindenkinél jobb és "special" ország. Ideat ez a demagóg, primitiv baromság napi szinten elhangzik, minimum 40 éve. Agymosás szintjén van.
NY Stateben a bírósági ill teljes common law "jogrendszerunk" egy rossz vicc a szofisztikált európai civil law rendszerekhez képest, de az emberek olyan agymosottak, hogy nem egy olyannal találkoztam, akit csúnyán megszivatott a bíróság, próbáltam neki appealban segíteni és meg akkor is "nem hibatlan, de a világon a legiobb" volt szerinte ez a korrupt, inkompetens cirkusz.
El nem hiszed, hogy mekkora kijózanító pofon volt a járvány itt az embereknek, hirtelen rájöttek, hogy egy szó nem igaz a technológiai es egyéb vezető szerepukbol.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 834
56 431
113
A különbség az, hogy hivatalosan Franciaország stb nem állítja, hogy mindenkinél jobb és "special" ország. Ideat ez a demagóg, primitiv baromság napi szinten elhangzik, minimum 40 éve. Agymosás szintjén van.
NY Stateben a bírósági ill teljes common law "jogrendszerunk" egy rossz vicc a szofisztikált európai civil law rendszerekhez képest, de az emberek olyan agymosottak, hogy nem egy olyannal találkoztam, akit csúnyán megszivatott a bíróság, próbáltam neki appealban segíteni és meg akkor is "nem hibatlan, de a világon a legiobb" volt szerinte ez a korrupt, inkompetens cirkusz.
El nem hiszed, hogy mekkora kijózanító pofon volt a járvány itt az embereknek, hirtelen rájöttek, hogy egy szó nem igaz a technológiai es egyéb vezető szerepukbol.
Nem gondoltam, hogy valaha is egyet ertek veled. :)
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
A különbség az, hogy hivatalosan Franciaország stb nem állítja, hogy mindenkinél jobb és "special" ország. Ideat ez a demagóg, primitiv baromság napi szinten elhangzik, minimum 40 éve. Agymosás szintjén van.
NY Stateben a bírósági ill teljes common law "jogrendszerunk" egy rossz vicc a szofisztikált európai civil law rendszerekhez képest, de az emberek olyan agymosottak, hogy nem egy olyannal találkoztam, akit csúnyán megszivatott a bíróság, próbáltam neki appealban segíteni és meg akkor is "nem hibatlan, de a világon a legiobb" volt szerinte ez a korrupt, inkompetens cirkusz.
El nem hiszed, hogy mekkora kijózanító pofon volt a járvány itt az embereknek, hirtelen rájöttek, hogy egy szó nem igaz a technológiai es egyéb vezető szerepukbol.
Nem kétlem, amit írsz, egy volt kollégám ugyan pár éve kint él az USA-ban, de tőle zéró infó jön bármiről is. Ugyanakkor Angliában él egy nagyon közeli rokonom lassan hét éve, most volt itthon tavasszal, hát olyan sztorikat mesélt a mindennapokból, hogy leestem a székről. A röhögéstől. Pedig nem volt vicces.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 346
2 349
113
Nem kétlem, amit írsz, egy volt kollégám ugyan pár éve kint él az USA-ban, de tőle zéró infó jön bármiről is. Ugyanakkor Angliában él egy nagyon közeli rokonom lassan hét éve, most volt itthon tavasszal, hát olyan sztorikat mesélt a mindennapokból, hogy leestem a székről. A röhögéstől. Pedig nem volt vicces.
Mi az ami nagyon megmaradt, mesélj! :)
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Mi az ami nagyon megmaradt, mesélj! :)
Csak röviden, címszavakban néhány: fogászati kezelés, a doki (?) a fogtömést elintézte bruttó két perc alatt, se fúrás, se tisztítás, se gumikesztyű, hanem a mutatójjára nyomott némi pasztát, rákente a lyukra azt heló. Az esti vacsoráig ki is tartott. Szomszéduk egy lakószobát építtetett a garázs fölé, könnyűszerkezet, kb. 16 m2. Ez tartott közel másfél évig és egy vagyonba került, a melósok 10 körül megérkeztek, délután háromkor teáztak egyet és viszlát. Vízvezeték szerelőt hívtak, aki kábé két hét alatt ki is ért, valamit kókányolt, kisebb vagyon, este már ők szerelték maguknak újra, mert a hiba nem hárult el.

Ezen kívül még kismillió napi sztori, évek óta nem találkoztunk, mesélt minden szépet és jót, egyelőre csak azért nem jönnek haza, mert a párja a magyar viszonyokhoz képest még mindig jól keres, de nem akarnak maradni. A párja már kint él vagy tíz éve minimum.
Igaziból ott döbbentem le először, amikor tavasszal a nyaralóját jött rendbe rakni, segítettem neki néhány dolgot intézni, de jeleztem, hogy a mai magyar építőipari valóság kissé fájdalmas. Ehhez képest pár hét múlva lelkendezve mesélte, hogy itt tök jól ment minden, jöttek a szakik, megcsinálták amit vállaltak, megfizethető áron. Ja, a hölgy is építőiparban dolgozott itthon, mielőtt kireppent Englandba, tehát volt némi emléke és ismerete azért a nagy magyar valóságról is, de ezt meglepő volt hallani tőle.
Röviden ennyi, most a kollégáiról meg az inkább nagyvárosi angol fiatalokról szóló történeteket hanyagolnám, a lényeg annyi, hogy meglátása szerint annyira nem frankó GB, neki konkrétan csalódás, többet várt, mielőtt kiment volna oda élni.

Nem éltem kint Angliában, így nekem nincs konkrét tapasztalatom, de ami érdekes, tavaly előtt az ügyintézőnk felmondott, összecuccolt és kiment Birmingham-be dolgozni. 4 hónap múlva újra itthon volt és annyit mondott, hogy szar volt az egész. A hölgy diplomás, angol felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik és mielőtt nálunk dolgozott, egy multinál volt beszerző, tehát nem egy alja kategória - hozzáteszem semmilyen szinten nem az. :)

Hát ennyi röviden. Biztos van olyan is, akinek bejött és szeret ott lenni.