[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Nem. Ez így ugyan az a katyvasz mint mikor arról folyt a vita , hogy az oroszok el akarják foglalni a balti államokat aztán már egész észak-európát. Racionális indok és motiváltság nélkül nem életszerű.
Egyébként ettől függetlenül a hamar le lehetne állítani az általad felvázolt hipotézis megtörténtét a szaudi és katari olajkutak ,infrastruktúra szabotázs ill. bombázás általi kiiktatásával.

Oké mégegyszer nem komolyan írtam
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Senki nem arról beszél, hogy Oroszországot meg kéne támadni, hanem arról, hogy mi van, ha Oroszország próbálja bekebelezni a Baltikumot.
Lehet hogy én rosszul emlékszem de nekem olyan emlékeim vannak, hogy a medvét egyetlen hadsereg se véres harcokban verte ki a Baltikumból, ergo ha már nincs ott akkor magától húzta ki onnan a mancsát. Tehát van rá esély, hogyha nem bosszantják a medvét, akkor nem teszi be újra a mancsát abba a barlangba ahonnan magától vonult ki. Mégegyszer: nem kellene bosszantani a medvét...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113


Nem konteó ez szerintem. Bár esélyes, hogy az automatizáltság foka miatt még a más kontinensen élők "munkájára" sem lesz szükség. És itt lép be a gazdaság "átstrukturálása", meg az alapjövedelem, ami itt és most még f.sságnak tűnhet, de a jövőben kvázi muszáj lesz, amennyiben még humánközpontú világot akarunk... Természetesen az alapjövedelem nem a "mihasznák" féktelen szaporodását szükségeltetik elősegíteni, szóval kell majd egy észszerű szabályozás is.

Egyébként ettől függetlenül a hamar le lehetne állítani az általad felvázolt hipotézis megtörténtét a szaudi és katari olajkutak ,infrastruktúra szabotázs ill. bombázás általi kiiktatásával.

?

Atomhatalmat csak belülről lehet szetszedni. De ez csak az én privát véleményem

Mármint valódi, ICBM-ekkel is rendelkező atomhatalmat.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nem konteó ez szerintem. Bár esélyes, hogy az automatizáltság foka miatt még a más kontinensen élők "munkájára" sem lesz szükség. És itt lép be a gazdaság "átstrukturálása", meg az alapjövedelem, ami itt és most még f.sságnak tűnhet, de a jövőben kvázi muszáj lesz, amennyiben még humánközpontú világot akarunk... Természetesen az alapjövedelem nem a "mihasznák" féktelen szaporodását szükségeltetik elősegíteni, szóval kell majd egy észszerű szabályozás is.



?



Mármint valódi, ICBM-ekkel is rendelkező atomhatalmat.


Ilyenkor kapok agyfaszt. Alapjövedelem. Így is megy a már a fordított evolúció ! Ez még jobban felgyorsítaná. Mivel alap jövedelem esetében is fel erősítené azon társadalmai csoportok és rasszok növekedését amelyek mai is legalul vannak. Akiket már most nagyon nehéz bevonni egyszerű termelő munkába nem hogy fejlesztő munkákba. Ráadásul ezen rasszok és társadalmi csoportok meglehetősen, agresszívak a termelő fejlesztő csoportokat egyedeit szeretik megtámadni mert ők az erősebbek. Abba a környezetben amely elvileg békebeli struktúra esetén működik ahol fegyvernek és agressziónak nincs helye. Ezek meg bandákba bunkós bottal meg pengékkel vadásznak. Utána meg szűkölnek ha a termelő és fejlesztő csoportok azt mondják elég és gyárba gépkocsi helyet tankot és dront kezdenek gyártani. Ki választják maguk közül a védekezésre / háborúra legalkalmasabb egyedeket és azokat jól felszerelik. Na ilyen esetben az eddig társadalmi romboló agresszív társadalmi osztályok és csoportosulások ajvékolnak. Mivel 1 a 10 ellen és az az 1 fegyvertelen játékot szerették. De mikor a másik oldalon is megjelennek a kiképzett motivált és nehézfegyverezettel ellátott védelmi erők esélytelenek. Nem képesek magasabb harci egységek megszervezésere, felfegyverzésére és koordinálására.

Alap jövedelem ezen hatásokat erősítené fel.

Ha alap munkákra már nem kell annyi ember. Egyrészt nem annyira nagy baj mivel ma a termelő fejlesztő társadalmi csoportok és osztályok fogynak generációról generációra! Gépesítés következő fázisába jelentkező többlet forrásokat ezen demográfiai bajok elhárítására is fordítható. Valamint ezen új korszakba egyre több fejlesztő kutató szakemberre lesz igény ezek kiképzése hosszadalmas és drága folyamat de szükség szerű. Valamint a új nagyszabású hosszú távú befektetések is elindulhatnak mint a Hold vagy Mars kolonizáció stb. Végre a csillagok közé lépjünk.

Ha elfogadjuk hogy világegyetembe több intelligens faj él. Ember mint faj most ért el a víz választóhoz. Mehetünk a csillagok közé, vagy ki is halhatunk hosszú távon. Mivel technológiák már elért bizonyos szinten, amit nem követett társadalmi és genetikai evolúció! Ez veszélyes kiegyensúlyozatlanság. E.T valószínűleg ezért se vették fel velünk a kapcsolatot. Megvárják hogyan döntünk. Mert 100 éve már a világűrt teli szemeteljük rádió adásokkal stb. Atom robbantgatásnak is voltak világűrbe kibocsájtott jelei.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Az alapjövedelem az én szemléletemben is üldözendő. Pontosan, fordított evolúciót katalizáló folyamat! Nem mehet az tovább, hogy rossz és hamis "humanitárius és emberbaráti" cselekedetnek álcázva az önmagát ellátni képtelen réteget szaporítsuk. Ez pedig másra nem jó, csak erre. Aki nem képes beilleszkedni egy mai társadalomba, azt nem szabad olyan helyzetbe hozni, hogy négyzetesen sokasodjon generációról generációra.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ilyenkor kapok agyfaszt. Alapjövedelem. Így is megy a már a fordított evolúció ! Ez még jobban felgyorsítaná. Mivel alap jövedelem esetében is fel erősítené azon társadalmai csoportok és rasszok növekedését amelyek mai is legalul vannak. Akiket már most nagyon nehéz bevonni egyszerű termelő munkába nem hogy fejlesztő munkákba. Ráadásul ezen rasszok és társadalmi csoportok meglehetősen, agresszívak a termelő fejlesztő csoportokat egyedeit szeretik megtámadni mert ők az erősebbek. Abba a környezetben amely elvileg békebeli struktúra esetén működik ahol fegyvernek és agressziónak nincs helye. Ezek meg bandákba bunkós bottal meg pengékkel vadásznak. Utána meg szűkölnek ha a termelő és fejlesztő csoportok azt mondják elég és gyárba gépkocsi helyet tankot és dront kezdenek gyártani. Ki választják maguk közül a védekezésre / háborúra legalkalmasabb egyedeket és azokat jól felszerelik. Na ilyen esetben az eddig társadalmi romboló agresszív társadalmi osztályok és csoportosulások ajvékolnak. Mivel 1 a 10 ellen és az az 1 fegyvertelen játékot szerették. De mikor a másik oldalon is megjelennek a kiképzett motivált és nehézfegyverezettel ellátott védelmi erők esélytelenek. Nem képesek magasabb harci egységek megszervezésere, felfegyverzésére és koordinálására.

Alap jövedelem ezen hatásokat erősítené fel.

Ha alap munkákra már nem kell annyi ember. Egyrészt nem annyira nagy baj mivel ma a termelő fejlesztő társadalmi csoportok és osztályok fogynak generációról generációra! Gépesítés következő fázisába jelentkező többlet forrásokat ezen demográfiai bajok elhárítására is fordítható. Valamint ezen új korszakba egyre több fejlesztő kutató szakemberre lesz igény ezek kiképzése hosszadalmas és drága folyamat de szükség szerű. Valamint a új nagyszabású hosszú távú befektetések is elindulhatnak mint a Hold vagy Mars kolonizáció stb. Végre a csillagok közé lépjünk.

Ha elfogadjuk hogy világegyetembe több intelligens faj él. Ember mint faj most ért el a víz választóhoz. Mehetünk a csillagok közé, vagy ki is halhatunk hosszú távon. Mivel technológiák már elért bizonyos szinten, amit nem követett társadalmi és genetikai evolúció! Ez veszélyes kiegyensúlyozatlanság. E.T valószínűleg ezért se vették fel velünk a kapcsolatot. Megvárják hogyan döntünk. Mert 100 éve már a világűrt teli szemeteljük rádió adásokkal stb. Atom robbantgatásnak is voltak világűrbe kibocsájtott jelei.


No akkor most figyelmesebben olvasd el, amit írtam. Különösen a "Természetesen az alapjövedelem nem a "mihasznák" féktelen szaporodását szükségeltetik elősegíteni, szóval kell majd egy észszerű szabályozás is." részt. ;) Mielőtt még agyfaszt kapnál. :) És tetszik, nem tetszik vagy ez, vagy a tömeggyilok, a semmirekellők leölése. Persze lehet nyomorban tengődni hagyni is őket, de akkor lázadás lesz és állandó konfliktusok.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az alapjövedelem az én szemléletemben is üldözendő. Pontosan, fordított evolúciót katalizáló folyamat! Nem mehet az tovább, hogy rossz és hamis "humanitárius és emberbaráti" cselekedetnek álcázva az önmagát ellátni képtelen réteget szaporítsuk. Ez pedig másra nem jó, csak erre. Aki nem képes beilleszkedni egy mai társadalomba, azt nem szabad olyan helyzetbe hozni, hogy négyzetesen sokasodjon generációról generációra.

Neked is csak ugyanazt tudnám mondani. Nem szaporodáselősegítő céllal értettem az alapjövedelmet és ne a mostani magyar viszonyokra értve nézd. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Neked is csak ugyanazt tudnám mondani. Nem szaporodáselősegítő céllal értettem az alapjövedelmet és ne a mostani magyar viszonyokra értve nézd. :)
Értettem - olvastam amit írtál, csak nincs előttem, hogy hogy lehetne ezt kivitelezni úgy, hogy 1. ne azt a hatást váltsa ki, 2. ne mondják rád hogy amúgy meg NÁCI vagy, mert ezt a réteget kihagyod belőle.

Utópia.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Értettem - olvastam amit írtál, csak nincs előttem, hogy hogy lehetne ezt kivitelezni úgy, hogy 1. ne azt a hatást váltsa ki, 2. ne mondják rád hogy amúgy meg NÁCI vagy, mert ezt a réteget kihagyod belőle.

Utópia.

Ja, a "nácizást" le kell szarni. Vagy majd az AI fogja, ha mi nem vagyunk képesek... :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Haha, nem olyan egyszerű az. Igen sok ember van az egyébként értelmes, de legalább is termelő - értékteremtő rétegekben is, akik egyszerűen nem szarják majd le. Nézz végig az USA-n pl, vagy Ny-Eu-s államokon. Nagy a baj a fejekben...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Haha, nem olyan egyszerű az. Igen sok ember van az egyébként értelmes, de legalább is termelő - értékteremtő rétegekben is, akik egyszerűen nem szarják majd le. Nézz végig az USA-n pl, vagy Ny-Eu-s államokon. Nagy a baj a fejekben...

Nézd, szerintem max 100, de inkább úgy 50 éven belül eldől. Vagy visszazuhanunk párszáz évet (atomháború, vagy egyéb globális hatást gyakorló esemény/harci cselekmény), vagy továbblépünk a mostani szemléleten.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Nézd, szerintem max 100, de inkább úgy 50 éven belül eldől. Vagy visszazuhanunk párszáz évet (atomháború, vagy egyéb globális hatást gyakorló esemény/harci cselekmény), vagy továbblépünk a mostani szemléleten.
Így lesz esélyesen ahogy írod. Csak szerintem zuhanás lesz belőle, nem továbblépés. Remélem neked lesz igazad, és nem nekem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Így lesz esélyesen ahogy írod. Csak szerintem zuhanás lesz belőle, nem továbblépés. Remélem neked lesz igazad, és nem nekem.

Ó, látva a német, olasz, stb. eseményeket, én sem fogadnék a "felemelkedésre" nagy összegben... De még nincs lefutva a meccs.

Biztos voltam benne, hogy erre érted, nem az Amnesty-re :p.

Csak biztos akartam lenni abban, hogy senki nem érti félre. :)
 
Status
Not open for further replies.