[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
at érdekelne hogy hogyan,, nem csapásmérő drón, azt a kategóriűt már lassan a feél világ gyártja... az ezeredesnek keleltt az öt perc hírnév,,, azt se tudni, mi működik belőle, tavaly cikkezett arról a NYT hogy komoly gondok vannak a programmal. A tálibok meg régóta használnak drónokat.
Az alezredes arra gondolt,hogy a tálibok ezeket a drónokat eladják olyan országoknak amelyek ezeket a drónokat Amerika vagy amerikai érdekek ellen használhatják fel, illetve az oroszok és a kínaiak kezébe kerülhetnek..
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Halkan megjegyzem, hogy ez a kép illetve más szögből készített képek már 20-án reggel fenn voltak afgán és pakisztáni twiterekben.....én akkor direkt nem linkeltem....utána jött a szombati kormány infón a bejel

Az alezredes arra gondolt,hogy a tálibok ezeket a drónokat eladják olyan országoknak amelyek ezeket a drónokat Amerika vagy amerikai érdekek ellen használhatják fel, illetve az oroszok és a kínaiak kezébe kerülhetnek..
több lesesett, és pld iráni kézbe került, belőllük, maradt ott irakban etc... pld civil conteractoroktól,,, https://sldinfo.com/2020/06/scan-eagle-in-iraq/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hidd el Filter nagyon jól tudja, hogy mit mond és ő is képes elvonatkoztatni az egyéni hozzáállását és véleményét másokétól.
Lehet, hogy több erkölcs szorult belé, mint itt sokakba együttvéve. Csak nem biztos, hogy az a PC éps elfogadott kispolgáriság erkölcse.
Mert lássuk be, a politikailag korrektség látszat erkölcse az nem feltétlenül erkölcsös, hanem az, amit az uralkodó elit lenyom az emberek torkán.

Azt nem érted meg, hogy az, hogy én mit tennék, vagy teszek az nem fedi azt, hogy más mit tenne, vagy konkrétan tesz. De el tudom képzelni -ha nem is értek vele egyet és én nem tenném meg- hogy mást más motivál. Magyarán a saját véleményemtől el tudok vonatkoztatni.
Meg mit számít az én vallásom (mikor amúgy is a hit még fontosabb), ha a pakisztáni, vagy öbölmenti arabok, vagy a nyugati liberális kapitalista érdekekről, üzletekről, tevékenységekről beszélünk? Egyik körbe se tartozom, tehát akkor az ő megértésükben miért is lenne releváns, hogy én mit gondolok a Világról?
Kitértél a válasz elől. De hagyjuk, nem fontos. Azért kicsit elgondolkodtál rajta, már ez is valami. Érzed te azt hogy mit mondtam, és mennyire lényeges kérdés. Engem nem érdekel a többi ország, a Magyar erkölcs érdekel, itt ahol élek ! :)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 313
14 057
113
Azt nem értem, hogy Tadzsikisztán és Üzbegisztán miért nem foglalja el és annektálja az északi részeket, ahol saját véreik élnek?
1.- nemzetkozi jog
2.- háborús koltségek
3.- veszélyes precedens (ugyan úgy él rengeteg uzbek T-sztánban, mint rengeteg tadzsik U-sztánban) !!!
4.- (bonusz) azok ugyan uzbekúl és tadszikul beszélnek, de más torszek tagjai, tehát saját meglátásuk szerint nem feltétlenul véreik.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 847
113
Halkan megjegyzem, hogy ez a kép illetve más szögből készített képek már 20-án reggel fenn voltak afgán és pakisztáni twiterekben.....én akkor direkt nem linkeltem....utána jött a szombati kormány infón a bejelentés...
Mutass már egyet ezekből pls, mert velem egy se jött szembe. Mondjuk nem is túrtam fel a twittert
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

Washington Post​

A vezércikk úgy látja, hogy Biden ugyan nagy célokat hirdetett meg a világ megnyugtatására a kabuli repülőtérrel érkező képek láttán, de szavai semmit sem érnek, ha nem mozgósít igen jelentős katonai és civil erőket a végrehajtásra. Először is azt állította, hogy az evakuálás ugyan nem könnyű, de az amerikai katonák kézben tartják a helyzetet. Továbbá, hogy a légihíddal olyan afgánokat is elszállítanak, akik nem közvetlenül segítettek az USÁ-nak, de veszélyben vannak, például nőmozgalmi vezetőket és újságírókat. Az elszántság alapvető, mert ez a minimum, amit megkövetel az Egyesült Államok hitele és az emberi tisztesség. Csak éppen nem biztos, hogy egyáltalán végigvette-e az elnök, milyen eszközök szükségesek, miközben a hónap végén elvileg az összes amerikai katonák kivonják. Hiszen még azt sem vették számba, hogy hány amerikait kell kimenteni, az afgánokról nem is beszélve. A politikus a jelek szerint egyelőre óvakodik a merész lépésektől, így attól, hogy kiterjessze az USA ellenőrzése alatt álló területet a kabuli repülőtéren, vagy hogy brit és francia mintára különleges egységeket küldjön a városba a veszélyben lévő emberekért. És minden logisztikai realitás ellenére ragaszkodik az eredeti határidőhöz.

Yahoo​

Biden négy nagy hibát követett el, amikor elhatározta az amerikai csapatok kivonását Afganisztánból. Így látja Ian Bremmer, az Eurázsia Csoport nevű new yorki elemző intézet alapító igazgatója. A politológus szerint aggasztó, hogy közeleg az augusztus végi határidő, miközben amerikai ezrei, illetve afgánok tízezrei vannak veszélyben. Hatalmas külpolitikai válsághelyzet állt elő, javarészt a washingtoni kormányzat miatt. Merthogy: Amerika nem mérte fel, miként áll helyt az általa csaknem 90 milliárd dollárból kiképzett afgán haderő. Az pedig inkább letette a fegyvert, ám Washington nem volt tisztában sem e csapatok harci moráljával, sem pedig tényleges képességeivel. Nem egyeztettek a szövetségesekkel, akikkel pedig 20 éve együtt küzdenek a terepen. Annak idején az USA kérésére szálltak be a küldetésbe, most meg egy szót sem szóltak neki, hogy az amerikaiak veszik a kalapjukat. Nem tervezték meg a kivonulást, nem készültek fel a legrosszabb eshetőségre. Emiatt sok olyan afgán marad hátra, akit meg fognak ölni a tálibok. Gyalázatos volt a kommunikáció is, hiszen Biden másfél hónapja még arról beszélt, hogy az afgán kormány ellenáll a támadásoknak és nem lesz olyan kaotikus evakuálás, mint egykor Saigonban. A remények pillanatok alatt,a világ szeme láttára omlottak össze és az Egyesült Államoknak nem volt mondanivalója.

Washington Post​

Trump volt ENSZ-nagykövete azt üzeni Bidennek: eszébe ne jusson elismerni a tálibokat Afganisztán törvényes kormányaként. Nikki Haley, aki annak idején saját elhatározásából mondott le tisztségéről, úgy értékelte, hogy az elnök elcseszte a kivonulást, és jó 10 ezer amerikait, illetve 38 millió afgánt szolgáltatott ki oly módon a brutális dzsihadisták kényének-kedvének. Ezáltal Az USA gyengébb és kevésbé biztonságos lett. Ám a hibát most nem szabad azzal tetézni, hogy legálisnak nyilvánítja a barbárok uralmát. Azzal ugyanis felértékelne egy rezsimet, amely igazából nem érdemel mást, mint megvetést és elszigetelést. Ami Afganisztánban történt, az erőszakos puccs a demokratikusan megválasztott kormányzattal szemben. A tálib mozgalom azonban nem sokat változott az eltelt 20 évben. Annak idején menedéket nyújtott a szeptember 11-i támadást végrehajtó gyilkosoknak. Most is terroristákból áll, ezt bizonyította a piacokon végrehajtott számtalan öngyilkos merénylet vagy amikor savval öntötték le iskolás lányok arcát. Nem hajlandó megszakítani a kapcsolatot az al-Kaidával, az ma is aktív az országban. E pillanatban ugyan igyekszi a szebbik arcát mutatni, de hírek szerint már civileket végez ki az utcákon, fiatal lányokat erővel ad férjhez – sötét idők térnek vissza Afganisztába. Ha megkapná az elismerést Washingtontól, az csak még inkább bátorítaná a gonoszságra. De másutt is hasonló fellépésre ösztökélné a radikálisokat. Az oroszok és kínaiak már törleszkednek a tálibokhoz, mert azt hiszik, hogy ha terroristák irányítják Afganisztánt, az gyengíti az Egyesült Államokat. Lehet persze, hogy Biden úgy érzi: szükség van a hivatalos kapcsolatokra, mert akkor segélyeket küldhet az afgán népnek. Ám minden egyes dollár csakis az elnyomók zsebében kötne ki és segítene fokozni a kőkorszaki zsarnokságot. A tálibok eljátszottak minden esélyt, hogy Washington támogatást nyújtson, amikor menedéket adtak a szeptember 11-i merényletet elkövető terroristáknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 004
87 705
113
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kitértél a válasz elől. De hagyjuk, nem fontos. Azért kicsit elgondolkodtál rajta, már ez is valami. Érzed te azt hogy mit mondtam, és mennyire lényeges kérdés. Engem nem érdekel a többi ország, a Magyar erkölcs érdekel, itt ahol élek ! :)
Már ne haragudj, hogy ezt írom, de attól, hogy nem tudsz szöveget értelmezni, még nem tértem ki. De hát tényleg, hagyjuk. Az afganisztáni népeknek se jobb, se rosszabb nem lesz sem az én, sem a Te erkölcsödtől, vallásosságodtól.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Kitértél a válasz elől. De hagyjuk, nem fontos. Azért kicsit elgondolkodtál rajta, már ez is valami. Érzed te azt hogy mit mondtam, és mennyire lényeges kérdés. Engem nem érdekel a többi ország, a Magyar erkölcs érdekel, itt ahol élek ! :)
Nem változtat meg.
Na és ez aztán szerinted jogot ada arra, hogy mindenki pokolfajzat lehet, annyira, hogy azt sem lehet elhinni neki amit kérdez ? :D:p

Most azon röhögök de fetrengve, hogy pont te vagy az egyik a HTKA-n, aki erkölcsi alapon a legjobban szidja a nyugatot, amerikát meg a többit !!! Érzed hogy ez milyen gáz ??? :D:D:D
Erre mondják hogy "ilyen az, amikor a hóhért akasztják". :p
És erre mégis ostorozol egy másik országot ahol a saját őshonos szervezetük szerint, a saját erkölcsi meggyőződésük mentén a jelenleg hatalomra jutók nem az ízlésednek megfelelőek. A nyugat összes rohadását szidni szoktam, hiszen rendre megjelenik nálunk sokféle módon és még lejjebb rántja a hazai viselkedésformát. De ezek otthon vannak, otthon teszik amit tesznek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Halkan megjegyzem, hogy ez a kép illetve más szögből készített képek már 20-án reggel fenn voltak afgán és pakisztáni twiterekben.....én akkor direkt nem linkeltem....utána jött a szombati kormány infón a bejelentés...
A twitter képeket elnézve elég nagy az egy négyzetméterre eső SOF létszáma a reptéren.

Azt nem értem, hogy Tadzsikisztán és Üzbegisztán miért nem foglalja el és annektálja az északi részeket, ahol saját véreik élnek?
A korábbi válaszok mellett, valószínúleg a nemzetállam, illetve maga a nemzet is lehet, hogy más értelemmel bír, mint mondjuk itthon. Mivel általában nincs központi hatalom, így központilag sem lehet elnyomni őket, illetve általában szándék sincs rá, mert egyik környékbeli ország sem homogén nemzetállam. Ezért a motiváció is kisebb. Illetve az is közrejátszhat, hogy nem feltétlenül érdekük az "anyaországi" kormányuknak, mivel ezek a saját köreik befolyását csökkenthetné (ugye valószínűleg ezek is törzsi alapú államok) és jelenleg nem biztos, hogy a lehetséges gazdasági haszon ezt felül írná.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
több lesesett, és pld iráni kézbe került, belőllük, maradt ott irakban etc... pld civil conteractoroktól,,, https://sldinfo.com/2020/06/scan-eagle-in-iraq/
Az a lényege a drónok megszerzésnek (kína és oroszország, de irán is), hogy megpróbálják lemásolni a szoftvert, kielemzik a hardvert, az EM kiktatás és és zavarás szempontjából, a szenzorok kielemzése és bemérése, mit tud a drón, hatótáv és szervízmagasság elemzés, radar visszaverés mérések, technológiák hajtómű sárkány szervók egyéb kielemzése koppintása...

Kismillió megszerezhetetlen adat paraméter szoftver és technológia van ami érdekli az ellent, nem csak a drónokból, hanem mindenből !!!! Komplett helikopterek kielemzése, páncélosok kieelemzése, fegyver átütés tesztek stb. stb.

Röviden ezek a visszamaradt ép és működő haditechnikák nagyon nagy értéket képviselnek. Egyébként meg az amerikaiak ugyan ezt csinálják az orosz és kínai technikákkal, vagy más országokéval is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez a kép már kiment, úh. mindegy. Mutasd a fiókokat! :D
Ez egy belső fiók. Csak, hogy elégedett legyél:
belso-fiok-front-feher-1.jpg