[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Vagy legalábbis ez az amit próbáltok beadni nekünk. Erre hivatkozva sikerült elveszítenünk a területünk kétharmadát és így vált a maradékból is egy élhetetlen trianoni utódállam
Ezt nem beadták nekünk ezek történelmi tények, nézd meg mennyi magyar maradt a török hódoltság után,vagy menjünk vissza korábbra, az árpádok idején is folyamatosan integrálódtak a magyar népbe más népek...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
W

Wilson

Guest
Azért szerintem érdemes tisztázni egy dolgot, a magyar állam nem lefejezős,kézlevágós tálib Ahmedeket és családjukat mentette ki Magyarorszàgra.Hanem olyan afgánokat akik segïtettek,dolgoztak a magyar haderőnek a magyar afgán misszió során, valószínű, hogy nagy részük tud valamennyire angolul, ja és nem bemondásra hozták el őket.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 435
113
Jelenleg úgy néz ki, hogy jó ideig nincs hova menniük. Ha csak nem zavarják el megint a tálibokat, addig nincs haza menetel.
Ezt ők maguk is tudják. Ezek az emberek hálásak lesznek a magyar embereknek. Itt nem arról van szó, mint a franciák esetében Észak-Afrikával. Ott megélhetési bevándorlásról volt szó, míg ezen afgánok esetén az életben maradásiról.
Tudod ezt mondták anno a Szerbek is akik a török elől menekültek, meg a románok is akik a török elől menekültek és nézd meg milyen hálásak lettek a gyerekeik.... Félre értés ne essék, nem ez a 2-300 ember fogja felborítani a magyar társadalmat, csak azért óvatosabban kellene ezt kezelni. Szép dolog embertársainkon segíteni, csak ugye az emberi és legfőképpen a történelmi tapasztalat nem túl rózsás Magyarország tekintetében.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Tudod ezt mondták anno a Szerbek is akik a török elől menekültek, meg a románok is akik a török elől menekültek és nézd meg milyen hálásak lettek a gyerekeik.... Félre értés ne essék, nem ez a 2-300 ember fogja felborítani a magyar társadalmat, csak azért óvatosabban kellene ezt kezelni. Szép dolog embertársainkon segíteni, csak ugye az emberi és legfőképpen a történelmi tapasztalat nem túl rózsás Magyarország tekintetében.
oké, de akkor gyorsan baccuk haza azokat akik anno Csau elől jöttek ide, Hátha csak alvó ügynökök.
 
W

Wilson

Guest
..és aki nem azt visszab@szhatjuk a'stanba? Nem, örökre eltartjuk és végignézzük ahogy a soros ügyvédek percek alatt hozzák ki a sittről.
Írtam fentebb a magyar állam nem lefejezős és kézlevágós tálib Ahmedet és családját hozta ki, hanem olyan afgánok át akik egyrészt dolgoztak a magyar államnak, másrészt az afgán társadalomban a középosztályt képviselték,szakmájuk volt dolgoztak, jó részük valószínüleg tud valamilyen szinten angolul,ha azt gondolod, hogy ezek kecskebaszó iszlámista szélsőségesek akkor tévedsz...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
na.. szájjárrtó tépte a száját előre fényezve LAvrovot széles nyelvcsapásokkal, ott vollt olyan szöveg piszokjenkik nem engedik be csak úgy, aki a mi listánkon van ha nincs a listájukon.

Szóval lista van, vki eldümtötte, ki jöhet,,, vagy gondolod kitéptünk random pár oldalt a kabuli telefonkönyvből?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 435
113
oké, de akkor gyorsan baccuk haza azokat akik anno Csau elől jöttek ide, Hátha csak alvó ügynökök.
Légyszi csak azért ne írj választ mert szeretnél egy frappánsnak tűnő reagálást közölni. Erdélyből ide menekült magyar nemzetiségű magyarok betelepülését próbálod párhuzamba állítani több tízezer - százrezes nagyságrendbe, betelepült idegen nyelvű és más kultúrájú embertömegekkel? Neee légyszi neee :)
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
na.. szájjárrtó tépte a száját előre fényezve LAvrovot széles nyelvcsapásokkal, ott vollt olyan szöveg piszokjenkik nem engedik be csak úgy, aki a mi listánkon van ha nincs a listájukon.

Szóval lista van, vki eldümtötte, ki jöhet,,, vagy gondolod kitéptünk random pár oldalt a kabuli telefonkönyvből?
Közös lista biztos, hogy nincsen.
Nem is lenne életszerű, minden államnak és hadseregnek meg voltak az emberei.
Ezeket lehet, hogy mikor kooperálni kellett megosztották egymással, de most biztos vagyok benne, hogy minden nemzetiség a saját SOF parancsnokánál, a saját listája van. Máshogy ezt nem is lehetne, az is biztos, hogy a szokásos amcsi arrogancia működik, nincs itt semmi látnivaló, a vizet gereblyézzük napok óta.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tudod ezt mondták anno a Szerbek is akik a török elől menekültek, meg a románok is akik a török elől menekültek és nézd meg milyen hálásak lettek a gyerekeik.... Félre értés ne essék, nem ez a 2-300 ember fogja felborítani a magyar társadalmat, csak azért óvatosabban kellene ezt kezelni. Szép dolog embertársainkon segíteni, csak ugye az emberi és legfőképpen a történelmi tapasztalat nem túl rózsás Magyarország tekintetében.
Böngészd már végig az Aradi Vértanúk névsorát! Több a nem magyar, mint a magyar! Van ott szerb, horvát, egy csomó német, de még eredetileg 2 grúz felmenőkkel rendelkező is.
Petőfinek mi is volt az eredeti neve?
Miről is beszélünk?
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Böngészd már végig az Aradi Vértanúk névsorát! Több a nem magyar, mint a magyar! Van ott szerb, horvát, egy csomó német, de még eredetileg 2 grúz felmenőkkel rendelkező is.
Petőfinek mi is volt az eredeti neve?
Miről is beszélünk?
Már szerintem százszor ki lett vesézve, hogy a tömeges feltételek nélküli bevándoroltatás és az engedély alapján történő bevándorlás között hatalmas a különbség. Össze se lehet hasonlítani a lélektani hatását.

Személyes példámat írtam, most kiegészítem.
Az én személyes jemeni arab kapcsolatom fél évet töltött a tranzitban, nem átgázolt a határon. A papírjaival jelentkezett 2015-ben, míg várt a családjával a vízuma elbírálására, engedélyt kapott a Ramadan-i ünnep alkalmával, hogy elmenjen Mekkába.
Azt mondta nekem, hogy úgy imádkozott, hogy Allah te látod a lelkem tiszta vagyok, ha nem kapok engedélyt vissza megyek és úgy fogok élni mint egy jemeni, családom lesz és mindent elviselek. De ha megkapom akkor európaiként fogok élni, mert azt egy jelnek tekintem. Azóta megtanult magyarul, saját pénzéből elvégzett egy főiskolát és jobban szereti ezt az országot mint sok magyar igazolvánnyal rendelkező, magyarnak tartott belpesti proli. Iszonyúan tisztelem azért aki. Az erős hitéért és, hogy minden kulturális eltérés mellett borzasztóan igyekszik, hogy a sok szorongása mellett sikerüljön neki magyarrá válnia.

Szóval ez az általánositás egy marhaság, ott is van ilyen is, olyan is.
A többi leírtam már.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor most megsértődsz? Csak mert érdemben ugye végiggondoltad, amit leírtam?
Attól, hogy neked muszlim, vagy zsidó, vagy piréz fóbiád van, attól még egy államnak, Magyarországnak ki kell állnia az értékei mellett! Ha valakit mi hozunk olyan helyzetbe, amilyenbe ezek a nyomorultak kerültek, akkor kutya kötelességünk, hogy legalább esélyt adunk neki.

Mert ha egy nemzet elveszíti a becsületét, akkor azt utána nagyon-nagyon nehéz visszaszerezni! Lásd még: Románia.
Javaslom, hogy olvasd el Asztalos Aladár visszaemlékezéseit. Meg fog változni a véleményed a nemzetiségekről!
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113

D__US20210608007-2048x1363.jpg