[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ez de szép, 20 évig mit csináltatok, hm...?

Nem akarok belpolozni, de a komplett őszödi beszéd beillene ide, csak egy-két dolgot kéne megváltoztatni, hogy pontosan illeszkedjen Afganisztánra...

pl: Nyilvánvalóan végighazudtuk az utóbbi másfél, két évtizedet. Elkúrtuk, nem kicsit, nagyon. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz.Amit meg lehetett csinálni az elmúlt egy hónapban, azt megtettük. Amit a megelőző hónapokban meglehetett csinálni úgy, hogy nehogy előkerüljenek olyan papírok, hogy mire készülünk, azt megtettük.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 383
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 763
113
Nem akarok hülyeséget írni, de úgy emlékeztem, hogy Egyiptomban él, persze lehet tévedek. Nekem az jött le a korábbi írásaiból, hogy igazából sose volt százas, de azért szeret okoskodni és megmondani a tutit.
Igen. Muzulmanra attert es Egyiptomban el vagy 10? eve.
Nekem mondjuk nem volt kiakaszto amit irt, el kell fogadni am ezt is nem csak langyikat. No de akkor engem is fogadjon el mindenki ugye...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 763
113
Az ISIS felelősséget vállal a kabuli repülőtéren kívüli halálos robbantásokért
Ha nem vallalna is ok lennenek, ezt mar mindenki kinyilatkoztatta. Mondjuk ha napok ota azt mondom hogy merenylet lesz(Usa), es a gonosztalibok terelgetik elem a nepet ugy hogy szerintem kifosztanak, atvizsgalnak egy csomo embert, es a tomegnek se tunik fel hogy mi van nala, akkor az blama ha megis megtortenik?
 
K

kamm

Guest
Remek update a DW egy oraval ezelottrol - az elso vendeg, egy CIA analyst, korabban afganisztanban szolgalo katona vilagosan megmondta, koztudomasulag semmi nem tortenik Kabulban a Haqqani Taliban nelkul, azok meg ismerten egyuttmukodtek az ISIS eroivel korabban es 72 oraval ezelott atvettek a repter biztosaganak szavatolasat... ez annyira egyertelmu, hogy itt a vege, mar kontrollaltan robbantjak fel az amerikai felszereleseket a repteren:


Magyaran ezert tudtak a britek, amerikaiak stb elore
, hogy tutira lesz valami, mert hirtelen lecsereltek a korabbi talibokat a Haqqani networkre a repter korul:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 763
113
Mindenesetre fura, mintha valakik indokot szeretnének mindenáron ahhoz, hogy mégse hagyják el az amcsik Afganisztánt, hanem maradjanak valamilyen formában. Például ENSZ felhatalmazással.
A vilag kozvelemenyet is napokkal ezelott mar tudattak hogy merenylet lesz. Persze mindez amit hallatni es lattatni akarnak velunk igaz is lehet.

Plane hogy viszonylag keves embert kell ahhoz megfizetni hogy rabeszeljen par martirt egy kis paradicsomi huncutkodasra.
 
K

kamm

Guest
A vilag kozvelemenyet is napokkal ezelott mar tudattak hogy merenylet lesz. Persze mindez amit hallatni es lattatni akarnak velunk igaz is lehet.

Plane hogy viszonylag keves embert kell ahhoz megfizetni hogy rabeszeljen par martirt egy kis paradicsomi huncutkodasra.
Ott van fenna vidoban, amit linkeltem es az uj cikkekben: hirtelen lecsereltek a Haqqani talibokra (akik amerikai stilusban oltoznek) a repter koruli biztonsagiakat a talibok - ennyi eleg is volt az amerikai hirszerzesnek, tudtak, mi jon...

Nemetek is befejeztek ma amugy.
 
W

Wilson

Guest
Íme, mit tudunk az ISIS-K-ről, a dzsihadista csoportról, amely Biden figyelmeztetése szerint "célba akarja venni" a kabuli repülőteret.


Az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság arra figyelmeztetett, hogy az Iszlám Állam Khoraszán (ISIS-K/IS-K) támadásokat tervez az afganisztáni Kabulból való evakuálás közepette.

Íme, amit a dzsihadista csoportról tudunk. Ahogy a neve is mutatja, a csoport hűséget fogadott az Iszlám Államnak (IS, korábban ISIS), és azóta főként Afganisztán keleti Khoraszán tartományában tevékenykedik. Miközben az IS 2015-ben gyorsan teret nyert Irakban és Szíriában, a harcosok az ISIS-K-t a kalifátus kardjának tekintették a jövőbeli dél- és közép-ázsiai hódítások során.

A csoport első emírje és parancsnoka egy Hafiz Saeed Khan nevű pakisztáni állampolgár volt. Khan helyettesévé Abdul Rauf Aliza volt tálib tagot és guantanamói foglyot nevezték ki. Mind Aliza, mind Khan 2015-ben és 2016-ban Afganisztánban amerikai légicsapásokban vesztette életét. Az ISIS-K jelenlegi vezetője Shahab al-Muhajir, aki a hírek szerint a Haqqani-hálózat, a tálibokhoz kötődő afgán felkelő erő középszintű parancsnoka volt.

A washingtoni székhelyű Stratégiai és Nemzetközi Tanulmányok Központja szerint az ISIS-K 2017 és 2018 folyamán közel 100 támadást hajtott végre civilek ellen Afganisztánban és Pakisztánban, emellett mintegy 250 összecsapást vívott az amerikai, afgán és pakisztáni biztonsági erőkkel.

Mi voltunk azok, akik figyelmeztettük a NATO-t a kabuli repülőteret célzó potenciális terrorista összeesküvésre - mondta a tálibok szóvivője az orosz médiának Tavaly a csoport vállalta magára a Kabuli Egyetem épületének megtámadását, valamint rakéták kilövését az elnöki palotára és a Hamid Karzai nemzetközi repülőtérre az afgán fővárosban. Azzal is megvádolták, hogy megtámadták az Orvosok Határok Nélkül nevű szervezet kabuli szülészeti osztályát. Januárban afgán biztonsági tisztviselők közölték, hogy letartóztatták az ISIS-K több tagját, akik Ross Wilson, az Egyesült Államok egyik vezető kabuli diplomatája elleni merényletet terveztek.

Egy júniusban közzétett ENSZ-jelentés szerint az ISIS-K az elmúlt években elszenvedett területi veszteségek után egy körülbelül 1500-2200 harcosból álló magcsoporttal rendelkezik, amely viszont kisebb sejtekre decentralizálódott. A csoport fenntartja a kapcsolatot az Iszlám Állammal, és "aktív közösségi médiajelenléttel rendelkezik az Egyesült Államok kivonulása utáni időszakot szem előtt tartva" - írta az ENSZ.

A tálibok, amelyek Afganisztán nagy részét elfoglalták, és augusztus 15-én elfoglalták Kabult, a múltban összecsaptak az ISIS-K-val. Sőt, médiajelentések szerint nem sokkal az afgán főváros eleste után a fegyveresek kivégezték Abu Omar Khorasanit, az Iszlám Állam bebörtönzött korábbi dél-ázsiai vezetőjét.

A nyugati kormányok most az ISIS-K újjáéledésétől tartanak az amerikai csapatok elhamarkodott kivonásával egy időben történt tálib hatalomátvétel által okozott káosz közepette. Joe Biden amerikai elnök kedden arra figyelmeztetett, hogy az Iszlám Állammal szövetséges csoport "célba akarja venni a repülőteret, és támadást akar intézni mind az amerikai és szövetséges erők, mind pedig ártatlan civilek ellen". Ugyanennek az aggodalomnak adott hangot James Heappey brit fegyveres erőkért felelős miniszter is, aki csütörtökön azt tanácsolta az evakuáltaknak, hogy az ISIS-K "közvetlen" fenyegetése miatt ne utazzanak a repülőtérre.

RT.com
 
W

Wilson

Guest
Az afgán hadsereg összeomlásának okairól az afgán hadsereg háromcsillagos tábornoka az Sami Sadat tábornok beszél:..

6126333564205060883799_600_400.jpg


Az afgán hadsereg háromcsillagos tábornoka vagyok. A 215. Maiwand hadtest parancsnokaként 11 hónapon keresztül 15 000 embert vezettem a tálibok elleni harci műveletekben Afganisztán délnyugati részén. Több száz tisztet és katonát vesztettem el. Ezért akartam, bármennyire is kimerült és frusztrált voltam, gyakorlatias nézőpontot nyújtani és megvédeni az afgán hadsereg becsületét. Nem azért vagyok itt, hogy az afgán hadsereg hibáit igazoljam. De tény, hogy sokan közülünk hősiesen és becsülettel harcoltak, de az amerikai és afgán vezetés cserbenhagyta őket.

Megjegyzés: Sami Sadat az afgán nemzeti hadsereg 215. Maywand hadtestének parancsnoka volt Afganisztán délnyugati részén. Ezt megelőzően az Afgán Nemzeti Hírszerző Szolgálat vezető igazgatója volt. A Brit Védelmi Akadémián végzett, és a londoni King's College-ban szerzett mesterdiplomát. Két héttel ezelőtt, a déli Lashkar Gah városának a táliboktól való megvédéséért folytatott harcok során Ashraf Gani elnök kinevezte az afgán különleges erők, az ország legelitebb harcosainak parancsnokává.

Vonakodva hagytam ott csapataimat, és augusztus 15-én érkeztem Kabulba, harcra készen - nem tudván, hogy a helyzet már akkor is milyen rossz volt. Gani úr ezután megbízott engem azzal a további feladattal, hogy biztosítsam Kabult. De még csak esélyem sem volt rá: a tálibok közeledtek, Gani úr pedig menekült az országból. Bennem most az árulás óriási érzése van. Gani úr sietős menekülése véget vetett a tálibokkal való ideiglenes átmeneti megállapodásról szóló tárgyalásoknak, amely lehetővé tette volna számunkra, hogy megtartsuk a várost és segítsünk az evakuálásban. Ehelyett káosz alakult ki, ami a kabuli repülőtéren megfigyelt kétségbeesett jelenetekhez vezetett.

Ezekre a jelenetekre reagálva Biden úr augusztus 16-án azt mondta, hogy az afgán erők kudarcot vallottak, "néha anélkül, hogy megpróbáltak volna harcolni". De mi bátran harcoltunk, a végsőkig. Az elmúlt 20 évben 66 000 katonát vesztettünk el; ez a becsült harci erőnk egyötöde.

Miért vallottak kudarcot az afgán fegyveres erők?

Ennek három oka van. Először is, Donald Trump korábbi elnök 2020 februárjában Dohában kötött békemegállapodása a tálibokkal kudarcra ítélt minket. Meghatározta az amerikai érdekek időtartamát a régióban.

Másodszor, elvesztettük a logisztikai és operatív támogatást a harci műveleteintávozását szempontjából kritikus fontosságú vállalkozóktól.

Harmadszor, a Ghani úr kormányában uralkodó korrupció, amely a legfelsőbb katonai vezetést is elérte, és régóta aláássa a helyszínen lévő erőinket, helyrehozhatatlanul akadályozta munkánkat.

A Trump és a tálibok közötti megállapodás alakította ki a jelenlegi helyzet körülményeit, lényegében korlátozva az amerikai és a szövetséges csapatok támadó harci műveleteit. Az afgán biztonsági erőknek nyújtott amerikai légi támogatás szabályai gyakorlatilag egyik napról a másikra megváltoztak, és a tálibok felbátorodtak. Győztesnek érezték magukat, és rájöttek, hogy már csak ki kell várniuk az amerikaiak távozását.

A megállapodást megelőzően a tálibok nem nyertek jelentős csatát az afgán hadsereg ellen. És a megállapodás után? Naponta több tucat katonát vesztettünk el.

Az afgán erőket az amerikaiak az amerikai katonai modell szerint képezték ki, amely a magas technikai színvonalú különleges felderítő egységeken, helikoptereken és légicsapásokon alapult. Elvesztettük a tálibok feletti fölényünket, amikor a légi támogatásunk elapadt, és a lőszer elfogyott.

A vállalkozók a háború során végig karbantartották helikoptereinket a támadó repülőgépeinket és szállítógépeinket. Júliusra a 17 000 vállalkozó nagy része eltűnt.

Egy műszaki probléma miatt most egy Black Hawk helikopter, egy C-130-as szállító repülőgép vagy egy felderítő drón nem repülhetett tovább. A vállalkozók magukkal vitték saját fejlesztésű szoftvereiket és fegyverrendszereiket is. Fizikailag eltávolították helikoptereink rakétavédelmi rendszerét. Eltűnt a hozzáférés ahhoz a szoftverhez, amellyel a járműveinket, fegyvereinket és személyzetünket nyomon tudtuk követni. A valós idejű célfelderítési információk is eltűntek.
A tálibok mesterlövészekkel és rögtönzött robbanószerkezetekkel harcoltak, míg mi nem használhattunk légi és lézerirányítású fegyvereket. És mivel helikopteres támogatás nélkül nem tudtuk ellátni a bázisokat, a katonák gyakran nem rendelkeztek a harchoz szükséges eszközökkel. A tálibok számos támaszpontot elfoglaltak, máshol egész egységek adták meg magukat. A Biden úr által javasolt teljes és gyorsított kivonulás csak rontott a helyzeten. Figyelmen kívül hagyta a helyszíni körülményeket.

A tálibok határozott végdátumot kaptak az amerikaiaktól, és nem tartottak katonai megtorlástól, bármit is tettek a köztes időszakban, érzékelve az amerikai akarat hiányát.

Ezért a tálibok tovább erősödtek. Júliusban és augusztus első hetében Helmand tartományban a katonáim és én naponta akár hét tálib autós robbantást is elviseltünk. Mégis kitartottunk.

Nem hagyhatom azonban figyelmen kívül a harmadik tényezőt. Mert az amerikaiak sokat tehettek volna a jól dokumentált korrupció ellen, amely szétrohasztotta kormányunkat és hadseregünket. Ez tényleg a mi nemzeti tragédiánk. Nagyon sok vezetőnket - beleértve a katonai vezetőket is - nem érdemeik, hanem személyes kapcsolataik miatt nevezték ki.

Ezek a kinevezések pusztító hatással voltak a nemzeti hadseregre, mivel a vezetők nem rendelkeztek kellő katonai tapasztalattal ahhoz, hogy hatékonyak legyenek, vagy hogy elnyerjék azoknak az embereknek a bizalmát, akiknek az életüket kellett kockáztatniuk. Az élelmiszer- és üzemanyag-ellátásban bekövetkezett zavarok - a felhalmozás és a szerződések odaítélésében mutatkozó korrupció eredménye - rombolták csapataim morálját.

A harcok utolsó napjai szürreálisak voltak. Heves tűzharcokba keveredtünk a tálibokkal a földön, miközben amerikai vadászgépek köröztek felettünk, és gyakorlatilag csak nézők voltak. Az elhagyatottság és az árulás érzése csak ahhoz a frusztrációhoz hasonlítható, amelyet az amerikai pilóták éreztek és közvetítettek felénk, akik kénytelenek voltak végignézni a szárazföldi háborút, de nyilvánvalóan képtelenek voltak segíteni nekünk. A tálibok tüzétől visszaszorulva katonáim meghallották a repülőket, és megkérdezték, miért nem nyújtanak légi támogatást. A morál megromlott. Afganisztán-szerte a katonák abbahagyták a harcot.

Heves harcokban tartottuk Lashkar Gah-t, de ahogy az ország többi része elesett, nem volt elég támogatásunk a további harcokhoz, és visszavonultunk a bázisra. Az én hadtestem, amely még azután is folytatta a harcot, hogy visszahívtak Kabulba, az utolsók között adta le a fegyvereit - csak a főváros eleste után.

Politikusok és elnökök árultak el minket. Ez nem csak egy afgán háború volt, hanem egy nemzetközi háború, amelyben sok katonai személy vett részt. Lehetetlen lett volna, hogy egyetlen hadsereg, a miénk, vállalja a feladatot és harcoljon. Katonai vereség volt, de a politikai kudarc következménye.

*** "A Lashkar Gah városáért folytatott harcok 2021. július 29. és augusztus 13. között zajlottak az afgán kormányerők és a tálib milíciák között. 2021. július 29-én Lashkar Gahot több irányból is támadás érte. Nagyjából ugyanebben az időben kezdődtek a harcok a városban, és a harcok a város körül több héten keresztül folytatódtak. Augusztus 1-jén a tálibok már a város több részét is ellenőrzésük alatt tartották. Az összecsapások az első és a hetedik kerületben folytatódtak, a kormányerők csak a kilencediket tartották ellenőrzésük alatt. Kérésük ellenére az erősítés csak hetekkel később, július 31-én érkezett meg. A harcok a kormányzó rezidenciája, a rendőrőrs és a helyi állambiztonsági hivatal székhelye közelében zajlottak. A tálibok augusztus 2-án elfoglalták a helyi televízió épületét, mire a kormány már csak egy körzetet ellenőrzött.

https://media.parstoday.com... "Legalább 15 ember megsérült egy autóbomba robbanásában, amely az afgán hadsereg egyik katonai konvojának útjában történt szerda este - közölte az IRI állami televízió és rádióügynökség."

Augusztus 12-én, kéthetes ostrom és egy előző napi öngyilkos merénylet után a tálibok elfoglaltak egy rendőrőrsöt. A kormányerők kénytelenek voltak visszavonulni a közeli kormányzói rezidenciára, ahonnan néhányukat helikopterrel evakuálták. Azok, akik ott maradtak, augusztus 13-án éjjel megadták magukat, lehetővé téve a táliboknak, hogy teljes mértékben átvegyék a város feletti ellenőrzést."
 
W

Wilson

Guest
2.

A média jelentések megerősítik a tábornok szavait

"Moszkva. Augusztus 1. INTERFAX.RU

- Legalább 50 tálib (Oroszországban terroristaként elismert és betiltott szervezet) harcos halt meg az éjszaka folyamán a dél-afganisztáni Helmand tartomány központjában, Lashkar Gah városában zajló harcokban - közölte vasárnap reggel az afgán nemzeti hadsereg 215. hadtestének Maywand sajtóközpontja. "A védelmi és biztonsági erők továbbra is folytatják a Lashkar Gah különböző részein az ellenséges támadások visszatérését és válaszlépéseket hajtanak végre. A művelet és a légicsapás eredményeként 51 terrorista, köztük két parancsnokuk meghalt, további 49 pedig megsebesült" - áll a közleményben. Megjegyzendő, hogy 21:55-től a mai napig a kormányerők több légicsapást hajtottak végre a körgyűrűre és Lashkar Gah külvárosára. "A terroristák elleni csapások folytatódnak a levegőből és a földről" - hangsúlyozta a jelentés.

Előző nap helyi források arról számoltak be, hogy a tálib (Oroszországban betiltott) harcosok a súlyos veszteségek ellenére nagyszabású támadást folytatnak Lashkar Gah városa ellen. A városban zajló heves harcokat bemutató videók felkerültek az internetre.

Előző este az Emergency-ngo olasz nem kormányzati egészségügyi központ orvosi személyzete arról számolt be, hogy a városban zajló harcokban sok a sebesült.

"A harcok Lashkar Gah városában zajlanak Helmand tartomány szívében. Kórházunk túlzsúfolt. Mostantól négy további szobát nyitottak meg" - tweetelte a központ.

Szombat este az ANA Maywand 215-ös hadtestének sajtóközpontja arról számolt be, hogy az Afgán Nemzeti Hadsereg (ANA) különleges alakulata megérkezett a városba. Korábban Abdul Sabur Ghaneh, Herat tartomány kormányzója azt mondta, hogy a tálibok offenzívája kudarcot vallott.

Elmondta, hogy a tálibok múlt péntek reggel nagyszabású támadást indítottak keletről és nyugatról Guzara körzet ellen, és be akartak hatolni Herat városába (az azonos nevű tartomány közigazgatási központjába), de a biztonsági és védelmi erők, valamint a népi ellenállási mozgalom erős ellenállásába ütköztek."

 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 193
5 102
113
Ennek az embernek fogalma nincs hogyan működik a saria gyakorlatban és miért nem lázadnak miatta.
(Bocsánat ha megsértettem valakit)

Ez a fószer egy baloldali liberàlis ( Népszabadság, Magyar Narancs) újsàgíró, aki úgy gondolja hogy nagyon okos. Annyira hogy a nagy tudasàért fizetni kell hogy az egyszerű pórnépnek kinyilatkozhassa az igazsàgot:


"Ha valaki fizet, akkor a következő írásomban elmondom, miért nem fog menni az Iszlám Emirátus nevű elképzelés az afgánok részéről, és hogyan fog lecsavarodni és lesz megengedőbb a Talibán az Iszlám értelmezésében a térség muszlim országainak hatására"

Kedvelem az ilyet, soha nem élt ott, nem ismeri azt a kultúràt stb de ő tudja az igazsàgot. Persze pont ez a hozzààllas ami miatt ide jutott a nyugat...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 395
93 217
113

13 amerikai katona halt meg......eddig!
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 976
11 901
113
Lanyhult a figyelem az afgan esemenyek irant es oszlatni is kellene a tomeget lassan mert bezar a legihid.
Lehet azt mondani hogy egy harmadik fel volt, ugysem bizonyitja be senki.
Lehet nem tudok ISIS fejjel gondolkodni de ha nekem ellensegem az Usa+a talibok, akkor nem civileket robbantgatok.

ez a 12 megolt USA SF az egyik legnagyobb skalpjuk az eddigi tortenetuk soran (ISIS-K), igy szerintem ez az erv talan nem all meg. A masik dolog meg, hogy a hirszerzesek is tudtak rola, hogy robbantasos merenylet keszel, sot meg a napot is megmondtak, gyanitom ha talibanhoz kothetoek lettek volna az inputok, akkor ment volna elotte minimum s szajkarate a taliban fele. Szoval vagy nagyon ugyesen atcseszte a taliban a nemzetkozi hirszerzoket, vagy tenyleg az ISIS-K volt es altalaban az egyszerubb dolgok az igazak.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 976
11 901
113
Lanyhult a figyelem az afgan esemenyek irant es oszlatni is kellene a tomeget lassan mert bezar a legihid.
Lehet azt mondani hogy egy harmadik fel volt, ugysem bizonyitja be senki.
Lehet nem tudok ISIS fejjel gondolkodni de ha nekem ellensegem az Usa+a talibok, akkor nem civileket robbantgatok.

ezt csak most olvastam, szerkeszteni mar nem tudtam elozo hozzaszolasomat:

Reuters reported the ISIS press statement also claims the suicide bomber “managed to reach a large gathering of translators and collaborators with the American army at ‘Baran Camp’ near Kabul Airport and detonated his explosive belt among them, killing about 60 people and wounding more than 100 others, including Taliban fighters.”

szoval az ongyilkos merenylo egy nepes tolmacs es egyeb kollaborans csoportosulas koze jutott be es ott robbantotta fel magat. Tehat szamukra meg csak nem is civilek az aldozatok (persze ha azok lennenek, az sem szamitana nekik)
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Az Iszlám Államnak egy Szíria II az érdeke, nem egy esetleg a nemzetközi rendbe úgy-ahogy, fogcsikorgatva de békésen becsatlakozó tálib Afganisztán.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 406
79 393
113
ez a 12 megolt USA SF az egyik legnagyobb skalpjuk az eddigi tortenetuk soran (ISIS-K), igy szerintem ez az erv talan nem all meg. A masik dolog meg, hogy a hirszerzesek is tudtak rola, hogy robbantasos merenylet keszel, sot meg a napot is megmondtak, gyanitom ha talibanhoz kothetoek lettek volna az inputok, akkor ment volna elotte minimum s szajkarate a taliban fele. Szoval vagy nagyon ugyesen atcseszte a taliban a nemzetkozi hirszerzoket, vagy tenyleg az ISIS-K volt es altalaban az egyszerubb dolgok az igazak.
Tengerészgyalogosok haktak meg nem SF.