[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Most nagy xarban vannak a tálibok!!!

Afganisztán helyzetét a hamarosan újra ülésező Európai Parlamentben is tárgyalni fogjuk. A külügyi bizottság tagjaként nem fogom hagyni, hogy az emberi jogi atrocitások elkövetői elkerüljék a felelősségre vonást. Pontosan az ilyen helyzetek miatt dolgoztuk ki korábban azt az uniós szankciós mechanizmust, amit ez emberi jogokat semmibe vevő erők ellen tudunk nemzetközileg alkalmazni.
ez az a szankciós mechanizmus amt ellenünk is alkalmazni akartak? (csak az eun bellüli statuszba)?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Most nagy xarban vannak a tálibok!!!

Afganisztán helyzetét a hamarosan újra ülésező Európai Parlamentben is tárgyalni fogjuk. A külügyi bizottság tagjaként nem fogom hagyni, hogy az emberi jogi atrocitások elkövetői elkerüljék a felelősségre vonást. Pontosan az ilyen helyzetek miatt dolgoztuk ki korábban azt az uniós szankciós mechanizmust, amit ez emberi jogokat semmibe vevő erők ellen tudunk nemzetközileg alkalmazni.
Na most összeszarták magukat.
A közép hadsereg csoport nyilatkozattal támad, miközben a déli haderő készíti elő az Uniós állásfoglalást, az északi haderő már a legkomolyabban lép fel és megtiltja a talibánok Kanári Szigeteki üdülését.

Vicc ez az Unió.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Na most összeszarták magukat.
A közép hadsereg csoport nyilatkozattal támad, miközben a déli haderő készíti elő az Uniós állásfoglalást, az északi haderő már a legkomolyabban lép fel és megtiltja a talibánok Kanári Szigeteki üdülését.

Vicc ez az Unió.
várjál még ezzel még nyáriszüneten vannak :D majd csak utánna
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 449
93 413
113
Na most összeszarták magukat.
A közép hadsereg csoport nyilatkozattal támad, miközben a déli haderő készíti elő az Uniós állásfoglalást, az északi haderő már a legkomolyabban lép fel és megtiltja a talibánok Kanári Szigeteki üdülését.

Vicc ez az Unió.
Ennél lesz jobb! Felső korlát nélkül mkit befogadunk, aki afgán vagy annak mondja magát. 17 éves srácok január elseji születési dátummal előnyben. Aztán ha vmi gebasz van, kiderül, hogy traumatizált, pszichés beteg, azért gyilkolt.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 385
63 199
113
Még a nyár elején ültek le tárgyalni az előrenyomuló tálibok képviselőivel az oroszok és a kínaiak.
Messze volt még Kabul, de tudták jól, hogy a húsz év alatt súlyos dollármiliárdokból felhúzott bábszínház kártyavárként fog összedölni az amerikaiak kivonulása után. Illetve akár már közben is.
Leültek és megállapodtak velük, holott tudták, hogy ezekkel a bugrisokkal nem lehet semmiben se megállapodni. Igazából egyfajta "eddig és ne tovább" politikát próbáltak felmutatni.
Az oroszok egyúttal jelezték, hogyha a táliboknak gondjuk van a fehér emberrel, azt lesznek szívesek a nyugatiakon leverni.
A nyugatiak súlyos arcvesztéssel járó kivonulása a térségből nem csak nettó globális befolyásvesztés, hanem olyan szégyen, amiből mostantól akár még profitálhatnak is az oroszok és a kínaiak a tárgyalóasztalnál, ha a szankciókról, vagy a kereskedelmi nézeteltérésekről van szó.
 
W

Wilson

Guest
Engem az dühít és tölt el szomorúsággal,hogy az USA arra sem tartotta érdemesnek azokat az afgán embereket akik segítettek nekik,hogy tisztességesen megszervezze az ő illetve a családjaik evakuációját.Könyörgöm a föld legerősebb katonai hatalmáról beszélünk amely a világ legnagyobb légiszállítási kapacitásával rendelkezik,ezzel szemben teljes káosz van a kabuli repülőtéren az amerikai katonák az afgán emberek tömegeibe lőnek, emberek potyognak le az amerikai szállítógépekről tiszta Saigon 2 az egész, abba bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna ha a tálibok nem állnak meg.Hanem menetből rászabadulnak Kabulra vagy az afgán hadsereg ellenáll és kitör a harc Kabulért.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Engem az dühít és tölt el szomorúsággal,hogy az USA arra sem tartotta érdemesnek azokat az afgán embereket akik segítettek nekik,hogy tisztességesen megszervezze az ő illetve a családjaik evakuációját.Könyörgöm a föld legerősebb katonai hatalmáról beszélünk amely a világ legnagyobb légiszállítási kapacitásával rendelkezik,ezzel szemben teljes káosz van a kabuli repülőtéren az amerikai katonák az afgán emberek tömegeibe lőnek, emberek potyognak le az amerikai szállítógépekről tiszta Saigon 2 az egész, abba bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna ha a tálibok nem állnak meg.Hanem menetből rászabadulnak Kabulra vagy az afgán hadsereg ellenáll és kitör a harc Kabulért.
TömegBE még nem lőttek. De ezt leszámítva egyetértek, főleg, hogy már az év elején könyörögtek a veteránok az adminisztrációnak, hogy evakuálják a volt bajtársaikat (a fordítókat...). Szóval aki ott járt, az tudta, hogy ez lesz.
 
W

Wilson

Guest
TömegBE még nem lőttek. De ezt leszámítva egyetértek, főleg, hogy már az év elején könyörögtek a veteránok az adminisztrációnak, hogy evakuálják a volt bajtársaikat (a fordítókat...). Szóval aki ott járt, az tudta, hogy ez lesz.
Ez lenne egy tervszerű és jól kivitelezett mentőakció/evakuáció?:) Ennél még Aranka néni a Pillangó csoport ovónénije is nagyságrendekkel jobb evakuációt csinálna....

 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 209
113
Engem az dühít és tölt el szomorúsággal,hogy az USA arra sem tartotta érdemesnek azokat az afgán embereket akik segítettek nekik,hogy tisztességesen megszervezze az ő illetve a családjaik evakuációját.Könyörgöm a föld legerősebb katonai hatalmáról beszélünk amely a világ legnagyobb légiszállítási kapacitásával rendelkezik,ezzel szemben teljes káosz van a kabuli repülőtéren az amerikai katonák az afgán emberek tömegeibe lőnek, emberek potyognak le az amerikai szállítógépekről tiszta Saigon 2 az egész, abba bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna ha a tálibok nem állnak meg.Hanem menetből rászabadulnak Kabulra vagy az afgán hadsereg ellenáll és kitör a harc Kabulért.

Nahh kb. ennyit érnek a szövetségeseik nekik, lásd akár kurdok is...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 358
33 428
113
Most sajnálom igazán, hogy nem néztem meg pontosan az oldalt, mi is az. Tálas Péter, pár napja okoskodott egy oldalon, miszerint nem kell aggódni. A talibok nem fogják Kabult elfoglalni és a háborút sem nyerik meg, mert erős a kormányhadsereg. :) Ezen a héten volt a cikk. Amennyiben valaki még olvasta, tegye bátran be ide, nézzük csak az egyik hazai, jól megfizetett "hozzáértő" hogyan értett hozzá. Mondjuk ha jól emlékezem, ő volt aki egykoron még a Jugoszláv válság előtt azt mondta 91 körül, ez csak a stadion és sportcsarnok lelátón megjelenő szurkolói hőbörgés, semmi komoly nemzetiségi konfliktus. Szerintem hozzá nemértésben ő viszi a pálmát itthon, biztonságpolitika terén. Mondjuk ettől még tanít valami egyetemen, bár nem tudom mit.

Szinte semmi sem kell ahhoz, hogy valaki óraadó legyen egy egyetemen. Se tudományos fokozat, se ilyesmi. (Feltételezem bármilyen diploma meglétét azért megkövetelik, bár ki tudja.)
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ennél lesz jobb! Felső korlát nélkül mkit befogadunk, aki afgán vagy annak mondja magát. 17 éves srácok január elseji születési dátummal előnyben. Aztán ha vmi gebasz van, kiderül, hogy traumatizált, pszichés beteg, azért gyilkolt.
Na ez amúgy reális veszély, mert 2 hónap múlva Röszkén kopogtatnak és kezdődhet előlről a Freedom, nocamp és a magyar diktatúra földikutya holokauszt.

Más:
Előbb a CNN!! Biden jul 8. sajtótájékoztatóját bevágták amikor azt mondta, hogy a talibán nem a vietnámi hadsereg és pár ezer harcos nem jelent gondot, közben kép a képben ment a felvétel a menekülő emberekről és a Biden győzelmét sírva köszöntő riporterek hangosan röhögtek rajta. Készítik elő az elmozdítását szerintem.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Ez lenne egy tervszerű és jól kivitelezett mentőakció/evakuáció?:) Ennél még Aranka néni a Pillangó csoport ovónénije is nagyságrendekkel jobb evakuációt csinálna....

Szerintem félreértesz. Nyilván totális káosz és leégés. Alapból rendőröket is kellett volna hozni például...
De próbáljunk meg erőfeszítéseket tenni arra, hogy ne túlozzuk az amúgy is eléggé abszurd helyzetet nem megerősített/álhírek továbbadásával.

Nem a mellemet akarom verni, de ha visszanézel, nálam is volt párszor olyan, hogy lehoztam egy hírt, ami később nem bizonyult igaznak. Mindig idéztem magam és korrigáltam. Szerintem ez a korrekt sztenderd.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and Wilson
W

Wilson

Guest
Szerintem félreértesz. Nyilván totális káosz és leégés. Alapból rendőröket is kellett volna hozni például...
De próbáljunk meg erőfeszítéseket tenni arra, hogy ne túlozzuk az amúgy is eléggé abszurd helyzetet nem megerősített/álhírek továbbadásával.

Nem a mellemet akarom verni, de ha visszanézel, nálam is volt párszor olyan, hogy lehoztam egy hírt, ami később nem bizonyult igaznak. Mindig idéztem magam és korrigáltam. Szerintem ez a korrekt sztenderd.
Nem neked címeztem:)Csak azt akartam megmutatni,(amiről te is írtál), hogy kb emlékeim szerint már egy éve arra figyelmeztettek az amerikai illetékesek, hogy nincs elég erőforrásuk arra, hogy időben végezzenek azoknak az afgánoknak az ügyével akik az evakuáció szempontjából szóba jöhetnek...
 
  • Tetszik
Reactions: waterloo