[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
Nem fogod, már nem létezik:

"A keresett oldal nem jeleníthető meg. Az okok a következők lehetnek: az oldal ideiglenesen nem érhető el, megtekintése nem engedélyezett, vagy a hivatkozás hibás/már nem létezik."
Akkor ez valami nagyon titkos dolog lehet. Olyant csinálnak már kis hazánkban is hogy uveghazakban tapoldaton nevelgetnek labor körülmények kozott rengeteg paradicsomot, miegyebet föld nélkül a bevásárló központok számára, de ez nem tudom mi lehetett.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 923
113
Na megtalálták a fingban a durranást, én egyre jobban hiszem, hogy az emberiség 1990-től (itt Magyarországon legalábbis ekkortól) visszaépül aztán most újra feltalálja a "régi" okosságokat. Lásd duális képzés, ilyen volt a szocializmusban is, amikor vége lett eltörölték, most visszahozzák. Régen faluhelyen mindenki "kisgazda" volt. Most megint feltalálják, hogy az jó. A cikk amúgy jó, és remélem elterjed máshol is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
1999-es adat, akkor voltak az átmenetben a béke feneke alatt. Ettől még én elismerem hogy szeretnek kertészkedni, és emlékszem öreganyámnak is anno megvolt 25-30 éve a kis pénze babból,mákból, uborkából templomra, gyógyfürdőre hétvégén, meg karácsonyra egy kis ajándék. De ezt akkor a helyi áfész felvásárolta, ma ilyesmivel lehetetlen próbálkozni, kiviszed a piacra aztán vagy elviszik vagy nem mert a tecsóban olcsóbb. meg a bab már nem divat, a mák ellenség, uborkából meg a gigyó a menő lenejlonozva. De ebből csak mellékes kereset lehet, főállású megélhetés nem.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
100000 dollárból veszel egy traktort és kész, gépekre raktarra, vetomagra, üzemanyagra, földbérleti már nem is maradt pénz. Minél nagyobb a földes annál nagyobb ,több gép kell a megmuvelesehez, az pedig egyre drágább. De ettől én meg szorítok nekik csak ez olyan mesebeli álomszerű.
Kint oroszban 30 ezer dollár egy új szériás 80-90 lovas MTZ. 50-60 ezer dollár a szk5 kombánj utodja (támogatás utján) A maradék 10-20 ezerből meg megveszi az alap eszközöket. Még az is meglehet hogy támogatást kap pluszban. Több család összefogva az egyik a gépparkort vásárolja fel. A másik egy két család a földterületett. Az állami plusz felett.
Mivel tudnak gazdálkodni biztosan több területten fogják nyomni. Nagy üzemi növénytermesztés. Utánna zöldség (folia is) gyümölcs, állatartás.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
Kint oroszban 30 ezer dollár egy új szériás 80-90 lovas MTZ. 50-60 ezer dollár a szk5 kombánj utodja (támogatás utján) A maradék 10-20 ezerből meg megveszi az alap eszközöket. Még az is meglehet hogy támogatást kap pluszban. Több család összefogva az egyik a gépparkort vásárolja fel. A másik egy két család a földterületett. Az állami plusz felett.
Mivel tudnak gazdálkodni biztosan több területten fogják nyomni. Nagy üzemi növénytermesztés. Utánna zöldség (folia is) gyümölcs, állatartás.
80 lovas MTZ-vel 50 hektár felett elvérzel. Nincs időd tökölni az időjárás miatt, gyorsan kell nagy területeket megművelni és minőséget termelni/aratni. Egy modern eke, vagy magágy előkészítő ma újonnan 5-10 millió ft. A közös lónak meg túros a háta, kinél arassanak először, ha bexarik a gépem míg neked dolgozok akkor az az én bajom, stb.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
Akkor jó írtam a nagy sakk tábla topikba hogy a burok oda mennek! Holladnia ezzel 6-12 milliárd euró/ év kiadást vesz a nyakába. A 15000 Búr végre biztonságban elkezd gazdálkodni évente 7,5-15 milliárd euró/ év bevételt fog megtermelni aminek egy része az orosz államé lesz :) Kérem szépen a minőség és mennyiség mindig fontos !

Mintha lett is volna ilyen állami programja az Oroszoknak,hogy aki vidékre költözik,mármint nagyon vidékre,az kap földet,meg némi pénzt,de nem tudom, hogy csak a saját állampolgároknak,vagy bevándorlóknak is volt e ez a lehetőség.
Pár száz család nálunk is elférne,kicsit ellensúlyozni a mi kisebbségünk naplopását.
Az EU-ba nem engedték be a búr menekülteket, kb. mert fehérek.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
80 lovas MTZ-vel 50 hektár felett elvérzel. Nincs időd tökölni az időjárás miatt, gyorsan kell nagy területeket megművelni és minőséget termelni/aratni. Egy modern eke, vagy magágy előkészítő ma újonnan 5-10 millió ft. A közös lónak meg túros a háta, kinél arassanak először, ha bexarik a gépem míg neked dolgozok akkor az az én bajom, stb.

Mondjuk normál esetben van min. 4 kultúrád, aminek a nehéz és időigényesebb munkái nem egybe esnek, aztán már kb. 12-13ha-okban kell gondolkodni, amiből nem is kell mind szántani, lazítózni, trágyázni; de a szántása is kb 3-4 munkanapba bele kell férjen 80-assal, kötött földben is.
Egy 80-as után 50-70 hektárra nem biztos, hogy feltétlenül zsír új cuccokat kell venni, használtak meg azért nem ilyen árba vannak, pláne ami 80-as után való, pl. egy márkásabb, felújított 3-as-4-es eke 2 mill. környékén van, de ha nem pl. Lemken, akkor sokkal olcsóbban is kapható. Nem megyek végig, de azért 10 millióból már egy alap eszközparkot össze tudsz rakni, nem egy darab ekét.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
A búrok Orosz országi befogadása vonatkozásában mondom,hogy az ottani viszonyok nem feltétlen összevethetőek az itteniekkel,sanszosan ott a hazai traktorok,és szerszámok,meg az üzemanyag még arányaiban is olcsóbb mint itt/az euban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
Mondjuk normál esetben van min. 4 kultúrád, aminek a nehéz és időigényesebb munkái nem egybe esnek, aztán már kb. 12-13ha-okban kell gondolkodni, amiből nem is kell mind szántani, lazítózni, trágyázni; de a szántása is kb 3-4 munkanapba bele kell férjen 80-assal, kötött földben is.
Egy 80-as után 50-70 hektárra nem biztos, hogy feltétlenül zsír új cuccokat kell venni, használtak meg azért nem ilyen árba vannak, pláne ami 80-as után való, pl. egy márkásabb, felújított 3-as-4-es eke 2 mill. környékén van, de ha nem pl. Lemken, akkor sokkal olcsóbban is kapható. Nem megyek végig, de azért 10 millióból már egy alap eszközparkot össze tudsz rakni, nem egy darab ekét.
Csak azt nem értem akkor vajon miért nem így csinálja mindenki kis hazánkban?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Csak azt nem értem akkor vajon miért nem így csinálja mindenki kis hazánkban?

Nem tudom, ismerős most cseréli le mtz gépparkját (80-ast ősszel adta el, meg a 90 le-st most árulja) 75 hektárt művel és bérmunkázik mellette. Valahogy elboldogult ebben a kötött talajban is. Másik ismerős igaz csak 40 hektárt művel 80-assal, de mellette van állása, szerel, bérmunkázik. Tehát valahogy csak meg lehet oldani, nem? Nem a hasamra ütöttem, és mindkét példa esetében vagy ebből él, vagy meg tudna élni belőle -saját elmondás alapján is.
Egyébként nem is arról van szó, hogy feltétlen ez az ideális, de megoldható. Kényelmesebb valami 120 le erő feletti gép meg mellé egy nyolcvanas, meg nyilván szebben csillog az új eke, de van élet ezeken túl is.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Csak azt nem értem akkor vajon miért nem így csinálja mindenki kis hazánkban?
Itthon azért a kommunizmus tányomta a bélyegét a mezőgazdaságra, nehezen váltanak a mezőgazdászok technikákat, a nagygazdák,( akik a földek egy jó részét birtokolják) meg csak szipolyozzák ki a földeket.
Kínai építkezés Dzsibutiban, növelik a katonai bázis kikötőjének a kapacitását.
A gyarmatokra katonák is kellenek, azoknak meg bázis :D:D:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Ha valakinek csak a nyelvi nehézségek miatt maradt ki, van most már normális magyar felirat alatta. CC-vel lehet bekapcsolni és a fogaskeréknél kiválasztani a magyart.
Még megnéztem mikor először raktad ki. Hát..... elszomotító, de ez ott a valóság. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a dolgok végkimenetele a következő pár évben.