[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 062
113
Arab tavasz, ukrajna migráns válság EU most US.
Valakik nagy sz..ban vannak mert kavargatják rendesen a lapokat.
recseg ez a bárka rendesen.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
hmm ma úgy látom uli nap van bárhová is megyek:(

Nah de komolyabb dolgokról is beszélgessünk.
Mit szóltok az Dél Amerikai menekült áradathoz. Már ha annak vehetjük azt az 5000 menetelő szerencsétlent. akik az USA-ba szeretnének menni Mexico meg nyitotta előttük a határt.


Majd le gépkarabéjozzák a yenki határőrök azt,amelyik megpróbál átmászni,azt problem solved.
;)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Kispályások. Hol vannak ők a világ legnagyobb gazemberéhez képest?
BIY7FXO.jpg
Szláva Ulippo! Jugoszláviát a Nato bombázta, verte szét, ne zavarjon. Moldovában mi történt? Grúzia rátámadt az orosz békefenntartókra, akik nem hollandok. Ukrajna? Megvédi az oroszokat a neonáci, deportálós ukrán rezsimtől? Ugye te is tudod mit tevékenykedik az SBU és a bandérás brigád Kárpátalján, szóval tudjuk mit előzött meg Putyin, pláne Ogyessza tükrében. Szíria? Ha fáj neked hogy a törvényes kormányt segítik a terroristák ellen az több mint furcsa. Szóval köszönjük a fake képeidet ismét.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ha jól értelmezem, azt szeretnék, ha Komondor MRAP-okat, vagy Szöcske gytj-ket adnánk el nekik:rolleyes: :D:D:D

"Eddig Washington tett gesztusokat Magyarországnak, most Budapesten a sor - összegezi a hvg.hu David Cornstein CEU-s előadásának üzenetét. A nagykövet tulajdonképpen egyértelművé tette, ha nem viszonozzuk a diplomáciai gesztusokat, akkor Amerika nem lesz olyan barátságos, mint eddig volt.
A Közép-európai Egyetemen (CEU) zajló eseményen Michael Ignatieff rektor a bevezető beszédében elmondta, hogy Cornstein előzőleg kiemelte, milyen fontos lenne, ha a CEU Budapesten maradhatna, mivel "kisebb helyi problémáink akadtak" - tudósított a portál.
Eddig 10 éven át az volt az amerikai hozzáállás, hogy Magyarországgal nem beszélünk - de egy szövetségessel nem lehet így bánni - mondta. Az új adminisztráció gesztusokat tett, létrejött a Trump-Orbán telefonbeszélgetés, és a két külügyminiszter is találkozott egymással. De most ezeket a magyar félnek kell viszonozni.

Ennek vagy a CEU-megegyezés, vagy egy amerikai-magyar hadiipari megállapodás által kell létrejönnie. Ha a magyar fél ezt nem lépi meg, vagy olyat észlelnek, ami szembemegy az amerikai értékekkel, akkor megváltozik a barátságos viszony - figyelmeztetett."

https://www.sztarklikk.hu/kozelet/orban-uzenetet-kapott-elmulhat-a-baratsag/343198/
A Viktor hívja vissza Trump ot aztán kész is :D
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Nekik nincsenek bunkereik?
Ja persze hogy nincs hisz ők szoktak másokat bombázni és nem fordítva.:rolleyes:
Érdekes ez az önbizalom tultengés.
Egyébbként egy országnyi embert kitelepítettek csak a gépeket nem sikerűlt arrébb reptetni:cool:
Nem a hurrikán miatt voltak röpképtelenek a madarak. 23 gép nem tudott felszáni a vihar elöl ;)
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Meddig engedi még a tisztelt Moderáció, hogy az ulippo nevű szociopata egyén óvodás módon tematizálja a fórum életét? Ráadásul lehetetlenné teszi az EU és Ukrajna józan érdekképviseletét is azzal, hogy ilyen színvonalon kardoskodik mellettük.
Szerintem hagyd! Semmi értelme. Kimondottan jó, hogy itt van. Élőben tanulmányozhatjuk a múlt század kommunikációs eszközeit. Tőle még a Nagy Kim is csak tanulhatna.
Ezzel csak kizáratod magad.
Én Hitetlen vagyok, az a szakmabeli, aki már 50, én mondtam el itt, hogy mi a különbség a tell, a dzseb és a vádi közt, miért használ mindenki általános feladatra kumulatív fejes UB-t. És én firtattam először, hogy valaki, aki nem beszél nyelveket miért tudja az ukrán külügy nyilatkozatait rögtön magyar fordításban megjelentetni.
A jutalmam egy levél lett Mac-től, amiben megígérte, "kibasz mint macskát", ha ulit mégegyszer bántom. Mivel a levelét nyílvánosságra hoztam, kizárt azzal a mondattal, hogy fenyegettem.
Persze, ezt nem tettem. De ez nem számított. A HTKA- nak írtam, nem válaszoltak.
Az egy évet lustaságom miatt elmulasztottam, illetve, nem is érdekelt az egész.
Ha most ezért kitiltanak, hajrá, újra indul az egy év, jól jön ez a fóliasátramhoz. A nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás szép kártérítést hoz a sértettnek, ha moderátor követi el, hisz a fórum üzemeltetője mint jogi személy felel alkalmazottjáért, függetlenül a javadalmazásától. :)

De, nem hiszem, hogy kitiltanak most az új reggel, hisz semmit nem követtem el akkor sem, most sem, csak azt mondtam elsőként, amit ma majd mindenki. :)

Így azt mondom, hagyd, ne provokáld.
Legalább a fiatalok is látják, milyen volt a propaganda a múlt század közepén. :)
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nem a hurrikán miatt voltak röpképtelenek a madarak. 23 gép nem tudott felszáni a vihar elöl ;)
Még az sem biztos, hogy a gépek voltak röpképtelenek.
Lehet, hogy a technikai személyzet vagy a pilóták hiányoztak.
Az USA nagy pilótahiánnyal küzd.
A seregben már sok külföldi van, aki az állampolgárságért választja a sereget és a külföldi melót.
A melók kiszervezése a BlackWaterbe, vagy utódcégébe az Academyba és a GreyStone-ba és egyébb alvállalkozókhóz nagyon csökkentette a sereg megtartóképességét. Nem mindegy, 2000 vagy tízezret keresel. :)
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Még az sem biztos, hogy a gépek voltak röpképtelenek.
Lehet, hogy a technikai személyzet vagy a pilóták hiányoztak.
Az USA nagy pilótahiánnyal küzd.
A seregben már sok külföldi van, aki az állampolgárságért választja a sereget és a külföldi melót.
A melók kiszervezése a BlackWaterbe, vagy utódcégébe az Academyba és a GreyStone-ba és egyébb alvállalkozókhóz nagyon csökkentette a sereg megtartóképességét. Nem mindegy, 2000 vagy tízezret keresel. :)
Az sem okozna számomra nagy meglepetést, ha a kiképzett török pilóták hirtelen állampolgárságot kapnának. :)
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja and gioo

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Szerintem hagyd! Semmi értelme. Kimondottan jó, hogy itt van. Élőben tanulmányozhatjuk a múlt század kommunikációs eszközeit. Tőle még a Nagy Kim is csak tanulhatna.
Ezzel csak kizáratod magad.
Én Hitetlen vagyok, az a szakmabeli, aki már 50, én mondtam el itt, hogy mi a különbség a tell, a dzseb és a vádi közt, miért használ mindenki általános feladatra kumulatív fejes UB-t. És én firtattam először, hogy valaki, aki nem beszél nyelveket miért tudja az ukrán külügy nyilatkozatait rögtön magyar fordításban megjelentetni.
A jutalmam egy levél lett Mac-től, amiben megígérte, "kibasz mint macskát", ha ulit mégegyszer bántom. Mivel a levelét nyílvánosságra hoztam, kizárt azzal a mondattal, hogy fenyegettem.
Persze, ezt nem tettem. De ez nem számított. A HTKA- nak írtam, nem válaszoltak.
Az egy évet lustaságom miatt elmulasztottam, illetve, nem is érdekelt az egész.
Ha most ezért kitiltanak, hajrá, újra indul az egy év, jól jön ez a fóliasátramhoz. A nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás szép kártérítést hoz a sértettnek, ha moderátor követi el, hisz a fórum üzemeltetője mint jogi személy felel alkalmazottjáért, függetlenül a javadalmazásától. :)

De, nem hiszem, hogy kitiltanak most az új reggel, hisz semmit nem követtem el akkor sem, most sem, csak azt mondtam elsőként, amit ma majd mindenki. :)

Így azt mondom, hagyd, ne provokáld.
Legalább a fiatalok is látják, milyen volt a propaganda a múlt század közepén. :)

Lehet így is hozzáállni. Nem vitatom a stratégia helyességét de nem tudok vele egyetérteni.
A probléma nem a propaganda hisz sz mindenhol jelen van. A probléma a primitívség. Aminek a színvonala már az olvasókra és kommentelőkre nézve is felháborító és sértés.
És nem a propagandisták primitívsége zavar elsősorban hanem az oldal üzemeltetőié.
Nem az a lényeges kérdés, hogy engem vagy mást kizárnak-e. Szarok rá.
Ezzel a hozzáállással a blogot és magukat zárják ki lassan az emberi civilizációból.
Úgy tűnik sikerülni fog nekik.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Lehet így is hozzáállni. Nem vitatom a stratégia helyességét de nem tudok vele egyetérteni.
A probléma nem a propaganda hisz sz mindenhol jelen van. A probléma a primitívség. Aminek a színvonala már az olvasókra és kommentelőkre nézve is felháborító és sértés.
És nem a propagandisták primitívsége zavar elsősorban hanem az oldal üzemeltetőié.
Nem az a lényeges kérdés, hogy engem vagy mást kizárnak-e. Szarok rá.
Ezzel a hozzáállással a blogot és magukat zárják ki lassan az emberi civilizációból.
Úgy tűnik sikerülni fog nekik.
Igazad van.
De, ezért ne zárassa ki senki magát.
Le kell nyomni azokkal az eszközökkel, amikkel a moderátor engedi.
Vagy, át kell menni egy oldalra, ahol másképp gondolkozik a moderátor, ezért ez a furcsa lény nincs jelen.
Nézd a jó oldalát!
Új dologgal bővült a biológiai. :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Igazad van.
De, ezért ne zárassa ki senki magát.
Le kell nyomni azokkal az eszközökkel, amikkel a moderátor engedi.
Vagy, át kell menni egy oldalra, ahol másképp gondolkozik a moderátor, ezért ez a furcsa lény nincs jelen.
Nézd a jó oldalát!
Új dologgal bővült a biológiai. :)
Soha nem volt vele személyesen semmi bajom, tőlem kommentelhet idők végezetéig ott ahol akar csak vállaltan ukrán alkalmazottként, szóvivőként tegye ezt és ne próbálja beállítani magát úgy mintha egy mezei magyar polgár lenne.
Így ugyanis ország és a magyar emberek lejáratása az amit művel.
A legnagyobb gond pontosan az, hogy mezei kommentelőként már régen kitették volna mindenhonnan éppen azért mert minden kultúrkörnyezetben megengedhetetlen az ilyen rosszindulatú, primitív, uszító, szélsőséges stílus.
Ez pedig egy nyilvános médiafelület.
Az, hogy ezt itt évek óta teheti nem az ő hibája-ő csak kihasználja a lehetőséget- ,hanem az üzemeltetőé.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz