[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 620
113
Nem a zindeksz lenne, ha nem ferdítenének.
A szomszéd házba bementek a békés tüntetők. Majd utána hozzájuk is. Egy kovácsolt vas kerítésen kellett bemenni, hogy a házuk elé kerüljenek. Szóval masszívan birtokháborítás, betörés a dolog.
A páron meg látszik, hogy nem militáns állatok. Még megfogni sem tudják rendesen a fegyvereket. Valószínűleg sosem lőttek velük, ami nagy hiba.
Á, szóval hazudott az Index, milyen meglepő! A KESMA-ban a helyük a szutykoknak!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 357
113
Végül is csak olyan nagyvárosok vannak rottyon mint New York, Seattle, Los Angeles, Detroit, Boston etc etc etc...

Megnézed hogy milyen a lakosság eloszlása a terület arányhoz képest, hamar kijön majd hogy pont ott van marha nagy probléma, ahol igen nagy a népsűrűség, és a megtermelt gazdasági teljesítmény. Na ezt verik szét éppen egy hónapja kb!

Detroit már eddig is rottyon volt. A többinél a városok mekkora részéről van szó? Seattle-ben pár háztömbnyi területről, ha jól tudom.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
Detroit már eddig is rottyon volt. A többinél a városok mekkora részéről van szó? Seattle-ben pár háztömbnyi területről, ha jól tudom.
Abból a szempontból teljesen mindegy hogy hány háztömböt érint, hogy tönkreveri az országot szépen ez a jelenség...
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Igen, még a boki által berakott kettő VK -s videóban néztem, hogy ezek még rendesen megfogni sem tudják a fegyvert. A második videón (szintén a VK -son - nem a Twitteresen) ahogy a nő lóbálja a pisztolyt (ráfogva a delikvensekre) - kész életveszély.

Az illető helyében tényleg befizettem volna az asszonyt egy pár órányi lövészetre és adott esetben én is vele tartottam volna. Ez így nagyon balesetveszélyes. Amennyiben meg véletlenül lelő valakit a kamerázó tömegből, akkor mit csinált volna? Avagy, ha magát lövi lábon?



Akkor lesz rend amikor akarják. Már mint úgy értem tényleg akarják ... Most még senki nem akarja - igazából mind a két fél részére kielégítő a dolgok jelenlegi állása ...
Trump ezt direkt hagyja még szerintem. Így megmutathatja azoknak akik eddig a baloldalra szavaztak, hogy milyen is a demokrata kormány. Gondolom azt várja, hogy a bal oldali szavazókból pár átpártoljon hozzá mivel ég pár város és mindenki fosik mert csőcselék van az utcákon.
Akik tűzközelben vannak és eddig a bal oldalra szavaztak most átgondolják, hogy hoppá ez így szar, hogy a sok féreg szabadjára van engedve és inkább Trumpra szavaz csak tegyen már rendet. Meg lesz húzva ezek után a gyeplő, de elég rendesen. Átestek a ló másik oldalára már ezzel. Szerintem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
Trump ezt direkt hagyja még szerintem. Így megmutathatja azoknak akik eddig a baloldalra szavaztak, hogy milyen is a demokrata kormány. Gondolom azt várja, hogy a bal oldali szavazókból pár átpártoljon hozzá mivel ég pár város és mindenki fosik mert csőcselék van az utcákon.
Akik tűzközelben vannak és eddig a bal oldalra szavaztak most átgondolják, hogy hoppá ez így szar, hogy a sok féreg szabadjára van engedve és inkább Trumpra szavaz csak tegyen már rendet. Meg lesz húzva ezek után a gyeplő, de elég rendesen. Átestek a ló másik oldalára már ezzel. Szerintem.
Vagy csak simán megdöntik végleg Trumpot utcáról a végén, kétélű ez a kard eléggé! Azt azért ne felejtse el senki, hogy minden egyes ilyen hét az amúgy sem túl acélos, Covid19 et jól beszopó 40 millió új munkanélkülis gazdasági helyzetüket súlyosbítja! El lehet ezt bagatellizálni, csak szerintem nem érdemes.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 823
113
Igen, még a boki által berakott kettő VK -s videóban néztem, hogy ezek még rendesen megfogni sem tudják a fegyvert. A második videón (szintén a VK -son - nem a Twitteresen) ahogy a nő lóbálja a pisztolyt (ráfogva a delikvensekre) - kész életveszély.

Az illető helyében tényleg befizettem volna az asszonyt egy pár órányi lövészetre és adott esetben én is vele tartottam volna. Ez így nagyon balesetveszélyes. Amennyiben meg véletlenül lelő valakit a kamerázó tömegből, akkor mit csinált volna? Avagy, ha magát lövi lábon?



Akkor lesz rend amikor akarják. Már mint úgy értem tényleg akarják ... Most még senki nem akarja - igazából mind a két fél részére kielégítő a dolgok jelenlegi állása ...
Azért ez nem az a szitu, hogy egy büdösbogár megy be hozzád, és szakszerűen,és némi kiabálással kizavarod fegyverrel a kezedben házadból. Itt több tucat lincsre kész büdösbogár jött be az udvarodba. Féltek, na.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Azért ez nem az a szitu, hogy egy büdösbogár megy be hozzád, és szakszerűen,és némi kiabálással kizavarod fegyverrel a kezedben házadból. Itt több tucat lincsre kész büdösbogár jött be az udvarodba. Féltek, na.

Persze, érthető a félelmük. De az azért nagyon látszik, hogy nem nagyon vettek előtte a kezükbe fegyvert.
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 823
113
Azért ez nem az a szitu, hogy egy büdösbogár megy be hozzád, és szakszerűen,és némi kiabálással kizavarod fegyverrel a kezedben házadból. Itt több tucat lincsre kész büdösbogár jött be az udvarodba. Féltek, na.

Persze, érthető a félelmük. De az azért nagyon látszik, hogy nem nagyon vettek előtte a kezükbe fegyvert.
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni
Lehet így is, meg így is:
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Vagy csak simán megdöntik végleg Trumpot utcáról a végén, kétélű ez a kard eléggé! Azt azért ne felejtse el senki, hogy minden egyes ilyen hét az amúgy sem túl acélos, Covid19 et jól beszopó 40 millió új munkanélkülis gazdasági helyzetüket súlyosbítja! El lehet ezt bagatellizálni, csak szerintem nem érdemes.
De a 40 millió munkanélküli többsége új munkát szeretne és nem pöcsös lányokkal vagy csöcsös faszikkal akar az utcán sátorban lakni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A klasszikus zene is rasszista, jöhetnek a kvótazeneszerzők:
https://www.origo.hu/nagyvilag/2020...rasszistanak-tartja-a-radikalis-baloldal.html
..
Egyre többet idézik egyébként, hogy egy Washington közelében élő, libanoni származású, magát queer gender identitásúnak meghatározó zeneszerző, Nebal Maysaud pedig arról írt még 2019. június 24-én, hogy szerinte „a klasszikus zene eredendően rasszista, ezért a jelenlegi formájában nem szabad, hogy létezzen".
..
20200619led-zeppelin-tribute-concert-entertainment.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2020/06/29/iran_letartoztatasi_parancs_trump_ellen/
"Az Interpol segítségét kéri Irán, hogy letartóztathassa Donald Trump amerikai elnököt, amiért januárban likvidálta Kászim Szulejmánit, az iráni Forradalmi Gárda egyik fontos, ha nem a legfontosabb vezetőjét. Ali Alkaszimer teheráni ügyész szerint az elfogatóparancs Trump mellett további 35 személyre vonatkozik, akik részt vettek a Szulejmáni elleni támadásban, írja a Reuters a Farsz hírügynökségre hivatkozva.


https://www.interfax.ru/world/715143

https://apnews.com/710b8a935fdf2e55e5648ba2093e8c13
"...Interpol later said it wouldn’t consider Iran’s request, meaning Trump faces no danger of arrest...
...Interpol later issued a statement saying its guidelines for notices forbids it from “any intervention or activities of a political” nature.
Interpol “would not consider requests of this nature,” it said..."
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113
Trump ezt direkt hagyja még szerintem. Így megmutathatja azoknak akik eddig a baloldalra szavaztak, hogy milyen is a demokrata kormány. Gondolom azt várja, hogy a bal oldali szavazókból pár átpártoljon hozzá mivel ég pár város és mindenki fosik mert csőcselék van az utcákon.
Akik tűzközelben vannak és eddig a bal oldalra szavaztak most átgondolják, hogy hoppá ez így szar, hogy a sok féreg szabadjára van engedve és inkább Trumpra szavaz csak tegyen már rendet. Meg lesz húzva ezek után a gyeplő, de elég rendesen. Átestek a ló másik oldalára már ezzel. Szerintem.
Nem biztos hogy Trump malmára hajtja ez a vizet. De hogy NEM demokrata polgárjenőre, kormányzóra és szenátusi képviselőre, az ziher.
 
  • Tetszik
Reactions: jOkA and Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
https://index.hu/kulfold/2020/06/29/iran_letartoztatasi_parancs_trump_ellen/
"Az Interpol segítségét kéri Irán, hogy letartóztathassa Donald Trump amerikai elnököt, amiért januárban likvidálta Kászim Szulejmánit, az iráni Forradalmi Gárda egyik fontos, ha nem a legfontosabb vezetőjét. Ali Alkaszimer teheráni ügyész szerint az elfogatóparancs Trump mellett további 35 személyre vonatkozik, akik részt vettek a Szulejmáni elleni támadásban, írja a Reuters a Farsz hírügynökségre hivatkozva.


https://www.interfax.ru/world/715143

https://apnews.com/710b8a935fdf2e55e5648ba2093e8c13
"...Interpol later said it wouldn’t consider Iran’s request, meaning Trump faces no danger of arrest...
...Interpol later issued a statement saying its guidelines for notices forbids it from “any intervention or activities of a political” nature.
Interpol “would not consider requests of this nature,” it said..."

Jó ütemérzékkel teszik!
Donald Trumpnak ez nemcsak aljas húzása volt, de ostoba is!
Levezethetné valaki, hogy ezzel milyen stratégiai célokat értek el. Szerintem több bajt okoztak (beleértve magukat is), mint előnyt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 620
113
Nem biztos hogy Trump malmára hajtja ez a vizet. De hogy NEM demokrata polgárjenőre, kormányzóra és szenátusi képviselőre, az ziher.
Aztán amikor a választásokon a fehér körzetekben fölényesen nyernek majd a demokraták fogod a fejed vakarni, hogy mi történhetett, pedig nagyon egyszerű: nem feltétlen fognak a fehérek Trumpra szavazni csak azért, mert a feketék kifosztják és megerőszakolják őket! Nálunk csak öt százalék az szdsz szavazók aránya, Amerikában harminc! Ezek akkor is a demokratákra szavaznak, ha a saját akárkijüket basszák éppen niggerek a kanapén! Majd megmagyarázzák, miért van jól ez így és minden rendben lesz nekik. Az a két gazdag ügyvéd, aki a videón olyan esetlenül állt ott fegyverrel sem valami felkészült republikánus volt, hanem csak egy átlagos demokrata. Most megvédték a házukat, mert pánikban voltak, de majd elszégyellik magukat, hogy milyen érzéketlenek voltak és jöhet is Biden, mert Trumpra soha!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 620
113
Jó ütemérzékkel teszik!
Donald Trumpnak ez nemcsak aljas húzása volt, de ostoba is!
Levezethetné valaki, hogy ezzel milyen stratégiai célokat értek el. Szerintem több bajt okoztak (beleértve magukat is), mint előnyt.
Megszabadították Iránt egy tehetséges emberétől, amit azóta nem tudtak pótolni.