[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 516
12 798
113
.
A cikkben is ott van, az idei parádén már a zöldes terepszín volt rajta.
Szerintem ez a minta faszán néz ki. Ahogy egyébként a tank is:

9gRjJ2R_d.webp


(A cikkben megvan nagyban is a kép).
Mint mindig, most is sok találgatás övezi, hogy a látható felszerelésből mi is lehet valódi. Ugyanis van rajta (legalábbis validnak tűnő) APS is.

Ha csak abból indulsz ki, hogy mennyire volt valódi az összes, nyugati sajtó szerint sikertelen rakétateszt, vagy éppen hányszor ölette meg rokonságát, vagy éppen halt meg.
Szóval ha a nyugati sajtó ennyire megkérdőjelezi a létezését is, akkor az eddigiek alapján az lehet a világon az egyik leghatékonyabb (valós használatban!) APS.


Hogy értékelnétek a dél korei légvédelni eseményt? Azért ha jól sejtem 4 drónért -1 vadáz, 100 szalvó közel vicces kategória.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 891
35 662
113
.

Ha csak abból indulsz ki, hogy mennyire volt valódi az összes, nyugati sajtó szerint sikertelen rakétateszt, vagy éppen hányszor ölette meg rokonságát, vagy éppen halt meg.
Szóval ha a nyugati sajtó ennyire megkérdőjelezi a létezését is, akkor az eddigiek alapján az lehet a világon az egyik leghatékonyabb (valós használatban!) APS.


Hogy értékelnétek a dél korei légvédelni eseményt? Azért ha jól sejtem 4 drónért -1 vadáz, 100 szalvó közel vicces kategória.
A Kimék legyőzték az imperialista lusta déli légvédelmet néhány filléres drónnal.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 712
113
.

Ha csak abból indulsz ki, hogy mennyire volt valódi az összes, nyugati sajtó szerint sikertelen rakétateszt, vagy éppen hányszor ölette meg rokonságát, vagy éppen halt meg.
Szóval ha a nyugati sajtó ennyire megkérdőjelezi a létezését is, akkor az eddigiek alapján az lehet a világon az egyik leghatékonyabb (valós használatban!) APS.


Hogy értékelnétek a dél korei légvédelni eseményt? Azért ha jól sejtem 4 drónért -1 vadáz, 100 szalvó közel vicces kategória.
Az nem is vadász volt, hanem egy ilyen Super Tucano-szerű könnyű támadórepülő. Mondjuk azt nem értem, mit keresett a levegőben, ezzel tervezték elfogni?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 516
12 798
113
Amugy valaki tudja milyen légvédelem szolgált? Több helyen olvastam a 100 szalvot.. ez mi már? Ezek bepánikoltak, minden energiát a térhajtóművekre tettek.. elkezdtek minden létezővel lőni, sikertleenül a légierő reakcióideje és képessége egy hidegháborús országbna meg ennnyi?
Esetleg molnibalage? Mi lett volna egy nyugati média szerint sikertelen tesztes icbmel szemben.
Dél koreai légvédelem miből állt, hogy zéró a hatékonysága az ilyen méretű drónok ellen?
Értem én, hogy kisebb a radarkeresztmettszet, de nem annyira kicsi ez a sem.


Szerintem Kim-ék azóta is a hasukat fogják a röhögéstől.

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 444
55 411
113
Amugy valaki tudja milyen légvédelem szolgált? Több helyen olvastam a 100 szalvot.. ez mi már?

Hogy ott konkrétan mi szolgált nem tudom. De a Koreai légvédelem alapvetően a csodálatos Patriot légvédelmi rendszerből, és a kicsit koros francia Crotale légvédelmi rendszerből áll.
De ők is érezhetik, hogy ezekkel nem sokra mennek, ugyanis volt az oroszokkal egy közös projektjük az orosz S-350 alapján, ez a "KM-SAM" rendszer.
Ezt próbálják rendszeresíteni egy ideje. Csak hát mióta az oroszok gonoszok azóta ez kicsit nehezebben megy.
Hogy miből lőttek ki 100 rakétát az jó kérdés... Főleg , hogy 1 db Patriot rakéta valószínűleg drágább, mint az össze drón ami berepült :D
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 516
12 798
113
Hogy ott konkrétan mi szolgált nem tudom. De a Koreai légvédelem alapvetően a csodálatos Patriot légvédelmi rendszerből, és a kicsit koros francia Crotale légvédelmi rendszerből áll.
De ők is érezhetik, hogy ezekkel nem sokra mennek, ugyanis volt az oroszokkal egy közös projektjük az orosz S-350 alapján, ez a "KM-SAM" rendszer.
Ezt próbálják rendszeresíteni egy ideje. Csak hát mióta az oroszok gonoszok azóta ez kicsit nehezebben megy.
Hogy miből lőttek ki 100 rakétát az jó kérdés... Főleg , hogy 1 db Patriot rakéta valószínűleg drágább, mint az össze drón ami berepült :D


Most mar olvastam, máshol hogy 100 sikertelen lövés volt, helikopterről, 20mmes gepágyúból. De ha meg sikertelen volt, akkor miert esett le a repülő és az 5ből 4db drón?
De máshol 100 szalvót olvastam :D
Mindenesetre szerintem Kim lehet egy targyaláson ül, eszébe jut az eset és sír a röhögéstől.

Dél Korea meg megnyitja a pénzcsapot hivatalosan légvédelem korszerűsítésre :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 035
54 118
113
Most mar olvastam, máshol hogy 100 sikertelen lövés volt, helikopterről, 20mmes gepágyúból. De ha meg sikertelen volt, akkor miert esett le a repülő és az 5ből 4db drón?
De máshol 100 szalvót olvastam :D
Mindenesetre szerintem Kim lehet egy targyaláson ül, eszébe jut az eset és sír a röhögéstől.

Dél Korea meg megnyitja a pénzcsapot hivatalosan légvédelem korszerűsítésre :D



Vajon mennyit csorgat neki vissza a ryheton,lm,stb?
:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 516
12 798
113
Vajon mennyit csorgat neki vissza a ryheton,lm,stb?
:rolleyes:

Szerintem csak a csúszó több, mintha orosz eszközöket vennének. Mondjuk gondolom a legtöbb odahaza marad. Persze beleszámolva azt is, hogy az oroszoknál is brutál túlszámlázott lehet minden is. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 762
113
Az nem is vadász volt, hanem egy ilyen Super Tucano-szerű könnyű támadórepülő. Mondjuk azt nem értem, mit keresett a levegőben, ezzel tervezték elfogni?
Egy lassú robbanómotors vagy elektromos drónt amúgy ezek pont el tudnak fogni elméletben, mint látjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 291
113
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető "egyértelmű ellenségnek" tekinti a szomszédos Dél-Koreát, ezért növelni akarja országában az atomfegyverek számát.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/253370/
Szurkolok kis húzottszemű barátainknak, hogy kibéküljenek, és levessék a kínai, és amerikai pórázt is, amit a japán helyett kaptak, és a maguk urai lehessenek, végre ismét gyarapodhassanak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 142
113

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 050
113
Aztakúrva! Így az év kezdetére...
IMG-20230102-191334.jpg

Kim a lányával Hwasong-12 rakéta összeszerelő üzemet tekintett meg!
IMG-20230102-191402.jpg

Függetlenül, hogy mit gondolunk a rezsimről vagy magárol Kimről, azt hiszem a képeket látva megèrdemli, hogy (félelemmel vegyes) némi tisztelettel tekintsünk rá!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 050
113
2023-01-03-17-32-14.jpg

A fenti képek is az év végén tartott ünnepség kapcsán került publikálva, amikor is hivatalosan is bemutatásra es hadrendbe került a még 2019-ben először tesztelt KN-25 SRBM
IMG-20230103-165309.jpg

Szalagcím (google): Megtartották a Párt nagy plenáris ülését amin bemutatásra került a 600 mm-es, ultranagy rakétavetője amely a munkásosztály katonai ügyekben való hűségének ajándéka.

A bemutató előtt Kim a lányával látogatott el a Thaesong rakéta gyárba.
Itt épp KN-23 hordozók előtt sétálgatnak;
eaec42196c6e85ad46bedf98985603aa-jpeg.jpg


A most bemutatott rakéta 600mm átmérőjű, Canard kormányszervel szerelt es megegyezik a 2019-ben először tesztelt verzióval;
TELEMMGLPICT000320868666-trans-Nv-BQz-QNjv4-Bq-DBDsh-Jwigawd-HG3-IUe-X8-ASUPYY8-COrwir8-AUNWN1p-QU.webp

2019;
IMG-20230103-171222.jpg

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 035
54 118
113
Hát,megtámadni mostmár tutira nem fogják őket...
Amúgy csak nekem tűnik fel,hogy Irán is belecsapott a lecsóba rendesen?
Kim srác meg simán nukikat fejleszt,és nem valami an2-ből kidobható szart,hanem irbm-et....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and megazez