[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 217
14 966
113
Sikeres volt az indítas;
IMG-20231122-185059.jpg

IMG-20231122-184834.jpg

IMG-20231122-184828.jpg

IMG-20231122-184818.jpg

IMG-20231122-185740.jpg


Két objektumot azonosítottak. Az 58400 és az 58401 az egyik a hordozo a masik a muhold. Egyenlőre az S-sáv 100MHz tartományában meg nem adott jelet, bár még korai is.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 217
14 966
113
Na lett videó is végre az eseményről;
A nagy ember közelről figyelte a startot;
IMG-20231123-183748.jpg


Földrajzi elhelyezkedés okán dupla manővert kellett végrehajtaní az indítás során, hogy elkerüljék a szárazföldi területeket.
IMG-20231122-184857.jpg


Egy Dél-Koreai eget figyelő meteorológiai állomás megörökített egy nagyobb robbanást, amiről jelenleg az a spekuláció, hogy az első fokozat levállás utáni önmegsemmisítése lehetett. Valószínűleg, hogy ne járjanak úgy mint korábban, hogy kihalásszák a fokozatokat.

Már amatőrők is visszaigazolták két objektum jelenlétét a cél napszinkron pályán. Adást még nem észleltek.
IMG-20231123-184407.jpg
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 656
26 167
113
"Észak-Korea november 21-én állította pályára a műholdat. Ezt megelőzően Phenjan augusztusban és májusban sikertelenül próbálkozott műholdfellövéssel.

Észak-Koreából november 21-én felbocsátott műhold felvételeket készített egyebek között egy dél-koreai kikötőben horgonyzó amerikai repülőgép-hordozóról és hawaii amerikai katonai létesítményekről is."

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 217
14 966
113
"Észak-Korea november 21-én állította pályára a műholdat. Ezt megelőzően Phenjan augusztusban és májusban sikertelenül próbálkozott műholdfellövéssel.

Észak-Koreából november 21-én felbocsátott műhold felvételeket készített egyebek között egy dél-koreai kikötőben horgonyzó amerikai repülőgép-hordozóról és hawaii amerikai katonai létesítményekről is."

Index színvonal! Már a címben is hazudnak! Egyenlőre nem rukkoltak elő semmilyen felvételekkel. Sőt jelen állás szerint még kommunikáció sincs a műholdal.
Igen sikerült átvenni az állami propagandát! Bravó!

Több amatőr rádiós megfigyelő is aktívan figyeli a műholdat a főbb kommunikációs sávokban, S, UHF de még mindíg süket!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 404
113
Index színvonal! Már a címben is hazudnak! Egyenlőre nem rukkoltak elő semmilyen felvételekkel. Sőt jelen állás szerint még kommunikáció sincs a műholdal.
Igen sikerült átvenni az állami propagandát! Bravó!

Több amatőr rádiós megfigyelő is aktívan figyeli a műholdat a főbb kommunikációs sávokban, S, UHF de még mindíg süket!
nemrég nyomta be a startlap hogy ismeretlen eredetű jelet fogtak az űrből nagyon rá voltak izgulva. aztán csend van lehet zöld emberkéket vártak de a sárga emberkék műve volt?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 656
26 167
113
Index színvonal! Már a címben is hazudnak! Egyenlőre nem rukkoltak elő semmilyen felvételekkel. Sőt jelen állás szerint még kommunikáció sincs a műholdal.
Igen sikerült átvenni az állami propagandát! Bravó!

Több amatőr rádiós megfigyelő is aktívan figyeli a műholdat a főbb kommunikációs sávokban, S, UHF de még mindíg süket!
Az vagyon írva:
"– közölte az MTI. "

Egyéb irányokban, sem az USA, sem pl. Izrael, stb. államok kémműholdjainak felvételei szerintem nem publikusak, tehát miért kellene az ÉK. felvételeket nyilvánosságra hozniuk?

Mi van, ha valós, mi van ha nem valós? Nem lehet kívülről eldönteni, úgy kell venni az ellennek, hogy valós. Tudja valaki bizonyítani, hogy nem valós?
Lehet, hogy a legközelebbi rakétájuk még valósabb lesz. :D
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 217
14 966
113
Az vagyon írva:
"– közölte az MTI. "

Egyéb irányokban, sem az USA, sem pl. Izrael, stb. államok kémműholdjainak felvételei szerintem nem publikusak, tehát miért kellene az ÉK. felvételeket nyilvánosságra hozniuk?

Mi van, ha valós, mi van ha nem valós? Nem lehet kívülről eldönteni, úgy kell venni az ellennek, hogy valós. Tudja valaki bizonyítani, hogy nem valós?
Lehet, hogy a legközelebbi rakétájuk még valósabb lesz. :D
Komolyan ennyire nem megy az értő olvasás?
Hazugság a cím, miszerint "ilyesztő műhold felvételekkel rukkoltak elő"
Ezt egy óvodás is képes eldönteni! Van vagy nincs felvétel?

Azt azt is lehet tudni, hogy még nem kommunikal a műhold azaz nem sugároz semmilyen jelet. (Egyenlőre?) Viszonyításnak a ma indult orosz katonai sat, pár órán belül jelt adott amit mások is vissza igazoltak.

Az USA és Izrael is tett közzé már műhold felvételeket (nyilván lebutítva) szóval úgy hülyeség az èrvelesed ahogy van. Megint jobban jártál volna ha inkább csöndben maradsz, mert így csak a együgyű tudatlanságod demózod!
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 656
26 167
113
Komolyan ennyire nem megy az értő olvasás?
Hazugság a cím, miszerint "ilyesztő műhold felvételekkel rukkoltak elő"
Ezt egy óvodás is képes eldönteni! Van vagy nincs felvétel?

Azt azt is lehet tudni, hogy még nem kommunikal a műhold azaz nem sugároz semmilyen jelet. (Egyenlőre?) Viszonyításnak a ma indult orosz katonai sat, pár órán belül jelt adott amit mások is vissza igazoltak.

Az USA és Izrael is tett közzé már műhold felvételeket (nyilván lebutítva) szóval úgy hülyeség az èrvelesed ahogy van. Megint jobban jártál volna ha inkább csöndben maradsz, mert így csak a együgyű tudatlanságod demózod!
Maradj a saját világodban, ha nem érted, hogy mit írtam. A jelzőidet tartsd meg magadnak.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 656
26 167
113
Na látom megint nem bírod a kritikát! De akkor minek állsz bele a hülyesègedbe!
Nem olvasod el amit írok. Csak beakad a lemez és azt nyomatod, jelzőkkel megspékelve. Unalmas vagy a kötekedéseddel.

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 217
14 966
113
Nem olvasod el amit írok. Csak beakad a lemez és azt nyomatod, jelzőkkel megspékelve. Unalmas vagy a kötekedéseddel.

Ha nem vetted volna észre, pont teszek rá, hogy te mit gondolsz rólam.
Azt remeltem, hogy legalabb azt felered èsszel, hogy nem kötöttem beléd, csupán az index hazug címét kritizáltam, amit láthatóan nem bírsz elviselni. Persze kenyszeresen kell valamit reagálnod rá es jössz a hülyeségekkel, és a szokásos mantrával amikor már nincsenek érvek, hogy "nem olvasod el meg nem èrted amit írok". Bravó jani, ez aztán egy igazi intellektus ismèrve.

Többször szóltam, ha faszságot írsz, vagy hozol, azt èrdeme és súlya szerint lereagálom. Ahogy most is. De megint mint borjú az újkapura rácsodalkozol, és játszod a megbántott mimózát.

Az index hazudik amikor azt állítja, hogy ÉK műhold képet villantott! Ez tény! Nem történt villantás! remélem nem kell a szó jelentèsét külön szájbarágni.
Egyébként az lett volna a fura ha az indítást követően ilyen gyorsan tudtak volna valami képet mutatni, mert az optikai műholdaknak az indítást követően több hetes kalibrálási teszt fazison kell átesni. Nekik még ráadásúl ez az első ilyen. A csillag figyelő helymeghatározó rendszert, a reakció kerekkel való műholdas orientációt és az optikát, meghajtó rendszert, mind tesztelni kell, hogy tudja a Hold hol van merre néz. +Nekik a műhold kommunikációs linkjéhez már csak Földrajzilag sokkal kisebb hozzáférési ablak áll a rendelkezésre, ami így tovább nyújtja a tesztet.

Pl; az Izraeliek egyik újabb muholdját az indítás után két héttel aktiválták, utánna jöttek a tesztek és hetekkel később lett szolgálatba állítva.

Ehhez hozzájön az, hogy a mai napig nem észleltek semmilyen rádiós jelet az objektum irányából. Még nem temetném a vasat, irtam is róla korabban egy áttekintő elemzést, amiben a fősodorral szemben nagyon is hasznalható eszköznek minősítettem a látottak alapján >> https://forum.htka.hu/threads/felderito-kemmuholdak.414/page-11#post-1469351
De emlékeztetnélek a korábbi indításokat követő állami kommunikációra amikor is a második probálkozásnál már sikert jelentettek, miközben a nyugati de még az oroszok is jelezték, hogy nincs műhold a pályán.
Ha most ebbe valaki összeesküvés konteót akár belelatni annak jeleznèm, hogy a negyedik probálkozást a NORAD és más szolgálatok is elismerték, ahogy a mostanit is, katalogizálták az objektumot, es az idei elégèséig nyomon követték. Vagyis senki nem tagadja el. De ahogy akkor is, és jelen állás szerint most is az objektum süket.(eddig) Ez persze nem tartotta vissza az ÉK propaganda gépezetet és minden esetben sikeres műholdról tudósítottak.
Ebben sem kell konteót látni, a megfelelő otthoni hardverrel bárki nyomon követheti a műholdat, és meggyőződhet róla, hogy nem ad jelet. Teszik ezt többen szerte a világban. (Kérd meg a rádiós sógorod csekkolja)

Itt tartunk most. Szerintem a vázolt információk alapján különösebb műholdas ismeretek nélkül is egy önálló gondolkodásra képes ember le tudja vonni a megfelelő következtést, készült-e Észak-Koreai műholdas felvétel az USA hajóíról meg bázisáról ahogy az állami hírügynökség és az Index állítja.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 656
26 167
113
Ha nem vetted volna észre, pont teszek rá, hogy te mit gondolsz rólam.
Azt remeltem, hogy legalabb azt felered èsszel, hogy nem kötöttem beléd, csupán az index hazug címét kritizáltam, amit láthatóan nem bírsz elviselni. Persze kenyszeresen kell valamit reagálnod rá es jössz a hülyeségekkel, és a szokásos mantrával amikor már nincsenek érvek, hogy "nem olvasod el meg nem èrted amit írok". Bravó jani, ez aztán egy igazi intellektus ismèrve.

Többször szóltam, ha faszságot írsz, vagy hozol, azt èrdeme és súlya szerint lereagálom. Ahogy most is. De megint mint borjú az újkapura rácsodalkozol, és játszod a megbántott mimózát.

Az index hazudik amikor azt állítja, hogy ÉK műhold képet villantott! Ez tény! Nem történt villantás! remélem nem kell a szó jelentèsét külön szájbarágni.
Egyébként az lett volna a fura ha az indítást követően ilyen gyorsan tudtak volna valami képet mutatni, mert az optikai műholdaknak az indítást követően több hetes kalibrálási teszt fazison kell átesni. Nekik még ráadásúl ez az első ilyen. A csillag figyelő helymeghatározó rendszert, a reakció kerekkel való műholdas orientációt és az optikát, meghajtó rendszert, mind tesztelni kell, hogy tudja a Hold hol van merre néz. +Nekik a műhold kommunikációs linkjéhez már csak Földrajzilag sokkal kisebb hozzáférési ablak áll a rendelkezésre, ami így tovább nyújtja a tesztet.

Pl; az Izraeliek egyik újabb muholdját az indítás után két héttel aktiválták, utánna jöttek a tesztek és hetekkel később lett szolgálatba állítva.

Ehhez hozzájön az, hogy a mai napig nem észleltek semmilyen rádiós jelet az objektum irányából. Még nem temetném a vasat, irtam is róla korabban egy áttekintő elemzést, amiben a fősodorral szemben nagyon is hasznalható eszköznek minősítettem a látottak alapján >> https://forum.htka.hu/threads/felderito-kemmuholdak.414/page-11#post-1469351
De emlékeztetnélek a korábbi indításokat követő állami kommunikációra amikor is a második probálkozásnál már sikert jelentettek, miközben a nyugati de még az oroszok is jelezték, hogy nincs műhold a pályán.
Ha most ebbe valaki összeesküvés konteót akár belelatni annak jeleznèm, hogy a negyedik probálkozást a NORAD és más szolgálatok is elismerték, ahogy a mostanit is, katalogizálták az objektumot, es az idei elégèséig nyomon követték. Vagyis senki nem tagadja el. De ahogy akkor is, és jelen állás szerint most is az objektum süket.(eddig) Ez persze nem tartotta vissza az ÉK propaganda gépezetet és minden esetben sikeres műholdról tudósítottak.
Ebben sem kell konteót látni, a megfelelő otthoni hardverrel bárki nyomon követheti a műholdat, és meggyőződhet róla, hogy nem ad jelet. Teszik ezt többen szerte a világban. (Kérd meg a rádiós sógorod csekkolja)

Itt tartunk most. Szerintem a vázolt információk alapján különösebb műholdas ismeretek nélkül is egy önálló gondolkodásra képes ember le tudja vonni a megfelelő következtést, készült-e Észak-Koreai műholdas felvétel az USA hajóíról meg bázisáról ahogy az állami hírügynökség és az Index állítja.
Mint a szélkakas, úgy csűröd, csavarod.

Bemásolom már ide, amit írtam, ha nem érted, akkor olvasd el még 1x. :)

"Az vagyon írva:
"– közölte az MTI. "

Egyéb irányokban, sem az USA, sem pl. Izrael, stb. államok kémműholdjainak felvételei szerintem nem publikusak, tehát miért kellene az ÉK. felvételeket nyilvánosságra hozniuk?

Mi van, ha valós, mi van ha nem valós? Nem lehet kívülről eldönteni, úgy kell venni az ellennek, hogy valós. Tudja valaki bizonyítani, hogy nem valós?
Lehet, hogy a legközelebbi rakétájuk még valósabb lesz. :D"

Az tény, hogy az idő múltával jobban lehet kielemezni a történteket!

Nekem elegem van ebből. End.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 217
14 966
113
Mint a szélkakas, úgy csűröd, csavarod.

Bemásolom már ide, amit írtam, ha nem érted, akkor olvasd el még 1x. :)

"Az vagyon írva:
"– közölte az MTI. "

Egyéb irányokban, sem az USA, sem pl. Izrael, stb. államok kémműholdjainak felvételei szerintem nem publikusak, tehát miért kellene az ÉK. felvételeket nyilvánosságra hozniuk?

Mi van, ha valós, mi van ha nem valós? Nem lehet kívülről eldönteni, úgy kell venni az ellennek, hogy valós. Tudja valaki bizonyítani, hogy nem valós?
Lehet, hogy a legközelebbi rakétájuk még valósabb lesz. :D"

Az tény, hogy az idő múltával jobban lehet kielemezni a történteket!

Nekem elegem van ebből. End.
Elvégzem azt az elemző munkát amit a te indexed baszik, csak a szenzációra hajt átvéve a propagandát! De nyilván én vagyok a fasz aki "csüri csavarja"!
Másold be meg vagy 20x akkor is hülyeség lesz amit írsz. Èrveek nulla! Szokásos szégyentélen pojácáskodó működés az amit előadsz!
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 380
21 008
113
Zaphood,Jani,ti jártok?
:D
Ezt speciel nem tudom :), de az indexre vonatkozó megjegyzések mindkét oldalon jogosak.
Egyrészt, mert az indexen megjelent szöveg szinte betűre egyezik a máshol is megjelenttel, ami egyértelművé teszi, hogy ez egy MTI hírátvétel volt többeknél is,
másrészt az index csak kivételes alkalmakkor jelzi, ha a hír az MTI-től van.
Magyarán: a kuruc tisztességesebb mint az index, mert rendre feltünteti: MTI/MTI nyomán (utóbbit akkor, ha tesz hozzá megjegyzést).
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 656
26 167
113
Fene azt a tudálékos, finnyás fajtátokat. :D :D

Legyen akkor más forrás, kinek mi tetszik. :D

"Az észak-koreai külügyminisztérium közölte, hogy az ország továbbra is gyakorolni fogja a szuverén jogait és újabb kémműholdak Föld körüli pályára bocsátását tervezik – írta meg a Reuters. Phenjannak még a múlt hét elején sikerült fellőnie az első működő kémműholdját, állítólag orosz technológia segítségével. Az ország a fellövést az Egyesült Államok és szövetségeseinek megfigyelésével indokolta.

Az észak-koreai kémműhold miatt több nemzet is felszólalt, sokan pedig úgy vélik, hogy Phenjan megszegte az ENSZ megállapodásokat.


Egy a törvényes módja annak, hogy egy ország megvédhesse magát és reagálhasson a súlyos katonai fenyegetésekre"

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 656
26 167
113
Elvégzem azt az elemző munkát amit a te indexed baszik, csak a szenzációra hajt átvéve a propagandát! De nyilván én vagyok a fasz aki "csüri csavarja"!
Másold be meg vagy 20x akkor is hülyeség lesz amit írsz. Èrveek nulla! Szokásos szégyentélen pojácáskodó működés az amit előadsz!
Ezt csak viccesre tudom már venni.

Ha te ezt így kijelented, hogy az vagy, amit most leírtál, én elhiszem neked, ha már ennyire propagálod. :D
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 217
14 966
113
Az egyesek által kedvelt telex.hu is belesüllyedt a mocsárba és átvette az MTI jelentését. Hihetetlen. :)

Vedd észre, hogy a telex nem hazudik a címben!
Ezt speciel nem tudom :), de az indexre vonatkozó megjegyzések mindkét oldalon jogosak.
Egyrészt, mert az indexen megjelent szöveg szinte betűre egyezik a máshol is megjelenttel, ami egyértelművé teszi, hogy ez egy MTI hírátvétel volt többeknél is,
másrészt az index csak kivételes alkalmakkor jelzi, ha a hír az MTI-től van.
Magyarán: a kuruc tisztességesebb mint az index, mert rendre feltünteti: MTI/MTI nyomán (utóbbit akkor, ha tesz hozzá megjegyzést).
Tök oké, ha átveszi lehozza betüre az állami közleményt! Az index viszont a címében hazudott amit szerencsétlen Janika nem akar felérni ésszel!
Zaphood,Jani,ti jártok?
:D
Ja! Az a módi, hogy jani beböfent valami hülyeséget, amit szóvá teszek! Majd jön a szokásos szerencsétlen pojácaskodással, lévén érvei nincsenek, hogy nem érted, meg játsza a kis megbántottat, teszi ezt valami kèpzelt erkölcsi magaslatról, közben kijelenti, hogy már nagyon unja ezt meg részéről befejezte, de nem bírja ki, hogy újabb hülyesegekkel reagáljon! Ja mindezt teleszórja vihogós szmájlikkal jelezve, hogy csuriba az újja.
Én meg már nem egyszer leírtam neki, hogy a jövőben is ha valami faszságot ír, hasonlóan járok el, de ez mindig meglepetèskent éri!
Csak figyeld!


A témához tartozóan, Kim gyárat látogatott;
A kép perspektiva kicsit fura, de felhívnám a figyelmet a háttérben lévő eszterga méretére, amin egy muki áll;
IMG-20231128-183604.jpg