[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 701
13 889
113
Ahoz képest, hogy "te aztán nem gondolod tovább a dolgot" fasza kis agymenést ide rittyentettél.
Nos.. igen, van ami érdekel, ámbár én nem a Kim Dzsongun dohányzik c. képválogatásokat kerestem a szennypropaganda tagadása mellett, csupán a "massza" elemének viselkedéskultúráját, motivációit vizsgálom.
Ha érdekel a végeredmény, nem változott a végeredmény: kiszámítható, mint mindig.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
Nos.. igen, van ami érdekel, ámbár én nem a Kim Dzsongun dohányzik c. képválogatásokat kerestem a szennypropaganda tagadása mellett, csupán a "massza" elemének viselkedéskultúráját, motivációit vizsgálom.
Ha érdekel a végeredmény, nem változott a végeredmény: kiszámítható, mint mindig.
Szuper! Csak ne alkalmaznál kettős mércét!
Ha én a kézzel fogható bizonyítekokra alapozva következtetést vonok le az szennypropaganda.
Ha te ezzel szemben elméletet állítasz fel a "massza viselkedés kultúráját vizsgalva" (összefüggéseket állapítasz meg?!) akkor az vélemeny.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 701
13 889
113
Szuper! Csak ne alkalmaznál kettős mércét!
Ha én a kézzel fogható bizonyítekokra alapozva következtetést vonok le az szennypropaganda.
Ha te ezzel szemben elméletet állítasz fel a "massza viselkedés kultúráját vizsgalva" (összefüggéseket állapítasz meg?!) akkor az vélemeny.

mi a konklúzió? Einsten esetében?
nem tudom a kövér számodra pejoratív jelző-e, de Chruchill és lányai esetében?
A következtetéseid csupán a propagandisták sugalmazott gondolatai, amiket te jóizűen habzsolsz.

De most már láthatod, hogy pont ez a különbség. Nekem van saját véleményem, neked meg megmondták, hogy mit gondolj.

Köszönöm.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
Gi,Zap ti jártok?
Egyszer kiborítottam a kolegát aki erre rèszletes öngyilkossági tippekkel látott el szeretete jeléül, mire kapott két hét bannot. Azóta várhatott a megfelelő alkalomra, és most ezt a nagyon komoly cigizés dolgot igyekszik úgy beállítani, hogy ez aztán micsoda szenny propaganda. Pedig láthatóan maga Kim vezért se zavarja a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
mi a konklúzió? Einsten esetében?
nem tudom a kövér számodra pejoratív jelző-e, de Chruchill és lányai esetében?
A következtetéseid csupán a propagandisták sugalmazott gondolatai, amiket te jóizűen habzsolsz.

De most már láthatod, hogy pont ez a különbség. Nekem van saját véleményem, neked meg megmondták, hogy mit gondolj.

Köszönöm.
Szuper, most akkor akár be is fejezhetnéd a provokálást.
 
  • Imádom
Reactions: GI83

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 701
13 889
113
Egyszer kiborítottam a kolegát aki erre rèszletes öngyilkossági tippekkel látott el szeretete jeléül, mire kapott két hét bannot. Azóta várhatott a megfelelő alkalomra, és most ezt a nagyon komoly cigizés dolgot igyekszik úgy beállítani, hogy ez aztán micsoda szenny propaganda. Pedig láthatóan maga Kim vezért se zavarja a dolog.

Másik szemszögből nekem úgy tűnt, hogy Te nem tudtad kezelni a dolgot akkor és személyeskedésekkel nyilvánultál meg.
Nyilván, már a kezdetek kezdetén ,tisztában voltam vele, hogy Te, mint egyenlőbb a forumozók közt, nem kaphatsz bannt ezért. Azóta is fent vannak ezek a bannt érő hozzászólásaid.
Én elfogadtam akkor a büntetésemet, amit joggal kaptam és le is töltöttem.
Moderáció állásfoglalását is kértem, többször, hogy az általad alkalmazott személyeskedó fórumozás alkalmazható-e mások esetében vagy nekik tiltás jár-e ezért, de válaszok azóta sincsenek.
Ominózus esetben pont, hogy Te vesztetted el az önkontrollt.
Felőlem nem elvárás a fórum demokratikus mivolta, így elfogadtam. Így viszont szerintem nem fair részedről, egyenlőbbként, ezzel példálózol.
Éppen olyan fail, mint a hozzászólásod, a fórum legnagyobb bullshit propaganda fogyasztójaként másokat, mint mikor Szittyát bélyegezni próbálod.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
a másik szemszögből nekem úgy tűnt, hogy te nem tudtad kezelni a dolgot akkor és szemépyeskedésekkel nyilvánultál meg.
Nyilván, már a kezdetek kezdetén tisztában voltam vele, hogy Te mint, egyenlőbb a forumozók közt, nem kaphatsz bannt ezért. Azóta is fent vannak ezek a hozzászólásaid, amelyek bannt érnek.
Én elfogadtam akkor a büntetésemet, amit joggal kaptam és le is töltöttem.
Moderáció állásfoglalását is kértem többször, hogy az általad alkalmazott személyeskedó fórumozás alkalmazható-e mások esetébdn vagy nekik tiltás jár, de válaszok azóta sincsenek.
Ominózus esetben pont, hogy te vesztetted el az önkontrollt.
Felőlem nem elvárás a fórum demokratikus mivolta, így elfogadtam. Így viszont szerintem nem fair részedről, egyenlőbbként, ezzel példálózni.
Éppen olyan bullshit, mint hogy a fórum legnagyobb bullshit propaganda fogyasztójaként másokat, mint Szittyát bélyegezni ezzel.
Az egy dolog, hogy mit gondolsz rólam, minek akarsz beállítani, stb. De az, hogy szándékosan nem akarod érteni, hogy mi a különbség egy bazdmeg es a között, hogy igazi penetráns módod részletes javaslatot teszel arra vonatkozóan hogy végezzen sikeres öngyilkosságot a másik, azért elég komoly èrzelmi-intellektuális defektusra utal.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: fishbed and GI83

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 167
113
mi a konklúzió? Einsten esetében?
nem tudom a kövér számodra pejoratív jelző-e, de Chruchill és lányai esetében?
A következtetéseid csupán a propagandisták sugalmazott gondolatai, amiket te jóizűen habzsolsz.

De most már láthatod, hogy pont ez a különbség. Nekem van saját véleményem, neked meg megmondták, hogy mit gondolj.

Köszönöm.
Érdekes ez a kövér, mint pejoratív jelző.. Mert ugye a body shaming az csúnya dolog, kivéve, ha Orbánt disznózod, Putyint törpézed meg Schmidt Máriát kancsalozod. Ha Lizzót vagy pláne a belga eü miniszter kövérezed, Zelit és Macront törpézed, akkor róóóósz.
És persze a cigi csúnya dolog, ellenben egy kis fű az tök menő, és akinek nem tetszik, az náci és rendőrállamot akar.
Propaganda meg csak Kínában és a ruszkiknál van.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 701
13 889
113
Az egy dolog, hogy mit gondolsz rólam, minek akarsz beállítani, stb. De az, hogy szándékosan nem akarod érteni, hogy mi a különbség egy bazdmeg es a között, hogy igazi penetráns módod részletes javaslatot teszel arra vonatkozóan hogy végezzen sikeres öngyilkosságot a másik, azért elég komoly èrzelmi-intellektuális defektusra utal.
értő olvasás, kognitív disszonancia.. én elfogadtam a krumplipucolóért (remélem azt ajánlottam) a méltó büntetésemet.
Azt azonban azóta sem tudtam meg, hogy bazdmegelni csak a fórum egyenlőbbjei bazdmegelhetnek-e!
:)
Bocsáss meg, más dolgom van még, ds ha szeretnéd a beszélgetőben folytathatnánk, sajnos csak holnap lehetséges.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
értő olvasás, kognitív disszonancia.. én elfogadtam a krumolipucolóért, remélem azt ajánlottam, a méltó büntetésemet.
Azt azonban azóta sem tudtam meg, hogy bazdmegelni csak a fórum egyenlőbbjei bazdmegelhetnek-e!
:)
Bocsáss meg, más dolgom van még, ha szeretnéd a beszélgetőben folytathatnánk, de sajnos csak holnap lehetséges.
Igen. A soros gyuribacsi fentről mondja meg, hogy épp ki teljesített a legjobban a mocsokpropaganda tolásban, és az bazdmegolhat párat. ;)
Ha tényleg érdekel a dolog talán elolvashatnád a fórum szabalyzatot.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 231
37 058
113
Az újságírók váratlan bevételi forrást fedeztek fel Észak-Korea számára.

Észak-Korea dollármilliókat keres azzal, hogy műszempillákat és parókákat exportál a világ üzleteiben Kínának álcázva, panaszkodik a Reuters.

Észak-Korea szinte teljes bejelentett exportjának rendeltetési helye Kína, és a parókák és műszempillák 2023-ban az ország exportjának közel 60% -át tették ki - a KNDK 1,680 tonna műszempillát, szakállat és parókát exportált Kínába, mintegy 167 millió dollár értékben.

Az ügynökség megjegyzi, hogy az észak-koreai műszempillák és parókák feldolgozása, csomagolása és világméretű értékesítése, amelyet nyíltan folytatnak a szomszédos Kínában, "lehetővé teszi Kim Dzsongun rezsimje számára, hogy megkerülje a nemzetközi szankciókat, miközben létfontosságú devizaforrást biztosít".
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
Újabb cirkáló rakéta tesztet végeztek. Ezúttal állításuk szerint "szuper nagy" robbanófejjel.
IMG-20240203-192528.jpg


De ami talán még érdekesebb, hogy masodik alkalommal tudósitottak az új fejlesztésű SAM-et is indításról. Erről csak egy képet közöltek;
IMG-20240203-192107.jpg


Az első ilyet még 2022 novemberében tesztelték. Itt jobban látszik a hordozó TEL;
IMG-20240203-192110.jpg

TEL;
rodong-oct10-2020-military-parade-SAM.jpg

A jelenleg szolgálatban álló Pongae-5 KN6-hoz képest nem csak a TEL hanem a rakéta is érdemben változott.
KN-06-Cold-Launch.jpg.webp
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 231
37 058
113
Orosz robotokat béreltek Észak-Koreában.

Az orosz Promobot robot megkezdte működését Észak-Koreában. Az Androidot tanársegédnek vették fel Phenjan számos oktatási intézményébe. A fejlesztők szerint a projekt célja az ország oktatási szektorának korszerűsítése. Munkájának részeként a Promobot robot előadásokat tart, teszteket ellenőriz és válaszol a hallgatók kérdéseire.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 231
37 058
113
Az észak-koreai Kim szerint kész elfoglalni Dél-Koreát, ha a KNDK biztonsága megköveteli
A KNDK-t kormányzó Koreai Munkáspárt decemberi plenáris ülésén Kim azt mondta, hogy a WPK felhagy a Déllel párbeszéd útján történő békés újraegyesítés gondolatával
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 288
55 536
113
Az észak-koreai Kim szerint kész elfoglalni Dél-Koreát, ha a KNDK biztonsága megköveteli
A KNDK-t kormányzó Koreai Munkáspárt decemberi plenáris ülésén Kim azt mondta, hogy a WPK felhagy a Déllel párbeszéd útján történő békés újraegyesítés gondolatával



Baszki,Trump alatt még átjártak a határon,elindult valami értelmes párbeszéd,mostanra megint befeszült a fél világ, mindenki rühelli már usánkát,meg a külpolitikáját.