[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Lenne is visítozás, mondjuk én elfogadnám.
Annyira mélyen fenn vagyunk a német autóipar seggében, hogy gondolom rosszul venné ki magát ha Orosz kocsival közlekedne az államfő.
Hasonlóan szerintem nem fogják használni az Edorgantól kapott SUV-ot sem. Eladni aligha lehet mert ugye ajándék, valszeg porosodik pár évet majd egy garázsban.

Mondjuk èrdekes lesz figyelni, hogy látjuk-e majd Kimet kocsival, vagy az is egy múzeumban végzi. Szerintem marad a Maybach-nál.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Annyira mélyen fenn vagyunk a német autóipar seggében, hogy gondolom rosszul venné ki magát ha Orosz kocsival közlekedne az államfő.
Hasonlóan szerintem nem fogják használni az Edorgantól kapott SUV-ot sem. Eladni aligha lehet mert ugye ajándék, valszeg porosodik pár évet majd egy garázsban.

Mondjuk èrdekes lesz figyelni, hogy látjuk-e majd Kimet kocsival, vagy az is egy múzeumban végzi. Szerintem marad a Maybach-nál.

Szerintem ez befelé is kiváló propaganda lehet, annyi év elszigeteltség után az orosz nép ajándékával furikázni és mutatkozni országszerte.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Túl sokat gondolkoztok rajta... tudják, hogy szereti a kocsikat. Lehet kért is.. akár egy kedves gesztus, mert tudják, hogy szereti. Miért is kéne hivatás szinten azzal járni.
Medgyessy is kapott audi tt-t Győrben... mégsem azzal furikázott utána. És nem azért, mert ilyen vagy olyan.
Egyszerűen semmiféle kapcsolat nincs aközött, hogy munkaügyben milyen autóval jár és hogy milyen autókból áll a magángyűjteménye.
Persze kiváló propaganda cikket lehet belőle az 1.0-ás magukat értelmiséginek vallóknak gyártani, miszerint azért nem a suvval vagy az orosz kocsival jár, mert egy szar.
Eleve értékben, ha egy métert nem megy vele is többet ér az a kocsi, mint egy egytucat Maybach.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Imádom ezt a faszit:) Mekkora jelenség már ott így beöltözve:)
Ő ehhez is ért. Minden esetre nagyon jó marketing fogás, mutatja hogy a bölcs vezér nem fél benedvesíteni magát ha a nép jólétéről van szó. Nagy játékos.
0:22 ha megállítjátok a videot akkor a tekintet ismerős

b%C3%BAzaf%C3%B6ld-e1644055515367.jpg
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Imádom ezt a faszit:) Mekkora jelenség már ott így beöltözve:)
Ő ehhez is ért. Minden esetre nagyon jó marketing fogás, mutatja hogy a bölcs vezér nem fél benedvesíteni magát ha a nép jólétéről van szó. Nagy játékos.

Nem-nem... ebben pont az a szomorú, hogy ez az ami normális és mindenhol ezt kellene látni!

Eljutottunk arra a pontra nyugaton, amikor számunkra az szürreális, amit kellene tennie egy vezetőnek.

Politikusok, vezetők közül pont ő az, aki magasról leszarhatná az egészet, mert nincs szükség az uralkodásához semmiféle szemfényvesztésre. Hogy éppen kimegy-e a rízsföldekre vagy éppen megnézni valahol a termelést.
Mert neki aztán nyolc.
Úgyhogy bármilyen megdöbbentően hangzik, de lehet őt érdekli.
Tudom ez a "demokráciákból" nézve szürreális és elképzelhetetlen opció, pedig nyilvánvaló.

Az, hogy a helyi sajtó ehhez beállított képeket használ.. hát hallatlan, ki gondolná...

A nyugati politikusokat kéne karaktergyilkolni.. és nem feltétlen a szenny média szintjén.
Mert ezek még a látszatra sem adnak.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 184
113
Nem-nem... ebben pont az a szomorú, hogy ez az ami normális és mindenhol ezt kellene látni!

Eljutottunk arra a pontra nyugaton, amikor számunkra az szürreális, amit kellene tennie egy vezetőnek.

Politikusok, vezetők közül pont ő az, aki magasról leszarhatná az egészet, mert nincs szükség az uralkodásához semmiféle szemfényvesztésre. Hogy éppen kimegy-e a rízsföldekre vagy éppen megnézni valahol a termelést.
Mert neki aztán nyolc.
Úgyhogy bármilyen megdöbbentően hangzik, de lehet őt érdekli.
Tudom ez a "demokráciákból" nézve szürreális és elképzelhetetlen opció, pedig nyilvánvaló.

Az, hogy a helyi sajtó ehhez beállított képeket használ.. hát hallatlan, ki gondolná...

A nyugati politikusokat kéne karaktergyilkolni.. és nem feltétlen a szenny média szintjén.
Mert ezek még a látszatra sem adnak.
Ott ahol minden állami tulajdon a főnök automatikusan felelős mindenért. A kapitalizmusban azért nem.
Orbán mondjuk kinek a búzaföldjére menjen ahhoz, hogy olyan szimbolikus kép készülhessen mint Rákosival?
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Ott ahol minden állami tulajdon a főnök automatikusan felelős mindenért. A kapitalizmusban azért nem.
Orbán mondjuk kinek a búzaföldjére menjen ahhoz, hogy olyan szimbolikus kép készülhessen mint Rákosival?

Az államilag támogatott beruházások átadásánál ott szoktak lenni.

De most akkor rossz ember? Mert igaz ő az aki megtehetné, hogy magasról tesz rá.
Ennek ellenére odamegy.

ez a dohányzik, kövér, autói vannak, üzemet látogat -> szemét diktátor
propaganda olyan átlátszó és vérgyenge.. de azért már elég régóta nyomtják, hogy a magukat értelmiséginek gondoló prolik higgyenek benne.

Érdekes, hogy most ezt a vonalat idén már nem igen viszik Putyin ellen. De Hitler ellenes propaganda is ritka. 2000es években még napi szintű volt, szerintem ugyanezen "szerzők" műve.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Véreskezű diktátor?

ennek milyen dolgok a kritérimuai?
Azért az szerintem vitán felül áll, hogy bármelyik amerikai elnök kezéhez több vér és nyomorúság tapad, mint Kimék dinasztiájához.
Mindezt ugye a nyugati sajtóból, amelyek országai az egykori technológai fölényüket kihasználva egytől egyik a gyarmati rendszereiken keresztül népírtást és kizsákmányolást folytatott.
A nyugati, ugyanezen fos média által leközölt többszörösen megölt majd élve előkerült rokonok a bizonyíték?
Vagy a politikai menekültek szava.. mint a kandai dakotáink esetében?

Ezek a látványosan szimplán egybiteseknek szánt propaganda anyagok, logikátlanságakkkal pont inkább azt mutatják, hogy az ellenkezője a valóság.

Vagy mondj olyan Kim általi cselekményt, amiről pl Zaphod B. ne tudna hozni valami bugyuta lehúzó propaganda cikket.
Ha ő lenne Jézus, aki a bénát kézrátétellel kigyógyítja, a szegényeknek a követ kenyérré változtatja is ugyanezzel a tényleg szánalom módszerrel köpködné a nyugati média.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Ezt nézzétek, az állatok.. ez most tényleg, kinek készül?


És az is kemény, hogy nem úgy, mint a portfolión.. még a nevét is felvállalja:



Bachelor's degree at Budapest Metropolitan University

Ki gondolná, hogy a szállást a ceu biztosítja:



 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 361
113
Véreskezű diktátor?

ennek milyen dolgok a kritérimuai?
Azért az szerintem vitán felül áll, hogy bármelyik amerikai elnök kezéhez több vér és nyomorúság tapad, mint Kimék dinasztiájához.
Mindezt ugye a nyugati sajtóból, amelyek országai az egykori technológai fölényüket kihasználva egytől egyik a gyarmati rendszereiken keresztül népírtást és kizsákmányolást folytatott.
A nyugati, ugyanezen fos média által leközölt többszörösen megölt majd élve előkerült rokonok a bizonyíték?
Vagy a politikai menekültek szava.. mint a kandai dakotáink esetében?

Ezek a látványosan szimplán egybiteseknek szánt propaganda anyagok, logikátlanságakkkal pont inkább azt mutatják, hogy az ellenkezője a valóság.

Vagy mondj olyan Kim általi cselekményt, amiről pl Zaphod B. ne tudna hozni valami bugyuta lehúzó propaganda cikket.
Ha ő lenne Jézus, aki a bénát kézrátétellel kigyógyítja, a szegényeknek a követ kenyérré változtatja is ugyanezzel a tényleg szánalom módszerrel köpködné a nyugati média.

A Kim dinasztia nyomorban és éhségben tartotta a népét, egy szar rendszer erőltetésével. Megtehették volna azt, amit a kínai, vietnami vezetés, vagy akár még Kambodzsában, Laoszban sincs akkora nyomor, mint ÉK-ban. Igaz, nincs ekkora hadsereg meg kirakat főváros sem.
Persze a dagit meg lehet érteni, tudja, hogy keskeny az ösvény, és bármikor a nyakát szegheti. Szerintem ő látta Svájcban, hogy élnek Nyugaton, de nincs eszköze felemelni a népet, mert akkor megingana az uralma pillanatok alatt. Így is el kellett intéznie a nagybátyját meg a bátyját, mert előbbi a háttérből akart uralkodni helyette, a másik meg veszélyt jelentett a létezésével, miután minden valószínűség szerint be is szervezte a CIA, meg kellett szabadulni tőle, ha emigrációban is élt.

A disszidensek szerintem is rengeteg szenzációhajhász kamut terjesztenek. Ott van pl. az a kiscsaj, aki most az USA-ban él, és youtuberkedik. Ő elég nyilvánvaló kamudolgokat állított, a saját sztorijáról is, de azzal is havonta előállt, hogy Kim Dzsongun haldoklik, sőt már halott, majd hogy nem halott, de a feleségét megölette stb. Persze egy titkolózó rendszer esetén mindig terjednek a spekulációk.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
egyáltalán az usa, szovjet majd később usa hegemónia alatt létezik olyan opció egy valóságban szuverén országban, hogy ne nyomorban tengődjenek?

ha nem vagy hajlandó, mint szuverén ország elfogadni az ideológiájuk rád erőltetését, akkor gazdasági erejükkel nyomnak el.
Lehet mondani persze a sok nyugati segélyt.. de ezt is csak annyira láttuk, ahogy a feleségét megölette 3x.

tovább gondolva... elég csak azt megnézni, ha nem vagy hajlandó egy szövetséges!!!! rendszerben a diverzáns ngo szerveiket, már azért gazdaságilag, komoly pénzekben kifejezhető összegekkel és politikai szinten támadnak.
Az, hogy Kimék jól döntöttek-e azzal, hogy nem álltak be a gyarmati sorba, ragaszkodnak a szuverenitáshoz, saját strat nukleáris arzenált birtokolnak.. ezt megítélni egyelőre nem lehet.
Nyilván az egyszerű honpolgár a jelenben rosszabbul járt.
Akár száz év múlva lehet nekik lesz igazuk.

Ez azért egy összetett kérdés. Mai szemmel nézve a magyar vidéken is nyomor volt.. de 30 évvel ezelőtt ausztriába kimentél és arra vágyott mindenki, hogy annyi féle felvágott legyen.
Most lett. de nincs benne köszönet, a választásnak csak illúziója van, szép szímes csomagolásban... de valójában nincs választásod.. akár már csak a szocializmusban kapható felvágott szintet sem engedheti meg az átlag... bemész és azt se tudod melyik szart vedd meg.. de mindegyik ugyanolyan fos.
Túrórudiból is van 50 féle, 50 ízzel.. de mind szar, semelyik sem túróból van, és hiába kaphatsz xxl méretet.. az is kisebb, mint a szockó termék.

Na de elkalandoztam.. hozzáteszem nem azt akarom sugalmazni, hogy ott mennyire jó lehet.
De Kimék dinasztiája itt 50+ éve a szennyproppal van sározva non stopp.
És gazdaságilag elítélheted őket.. de más választásuk nem igen volt a szuverenitás mellett.
Az ott élő emberek szempontjából pl rengeteget profitálhatnak egy orosz együttműködéssel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 303
113
Véreskezű diktátor?

ennek milyen dolgok a kritérimuai?
Azért az szerintem vitán felül áll, hogy bármelyik amerikai elnök kezéhez több vér és nyomorúság tapad, mint Kimék dinasztiájához.
Mindezt ugye a nyugati sajtóból, amelyek országai az egykori technológai fölényüket kihasználva egytől egyik a gyarmati rendszereiken keresztül népírtást és kizsákmányolást folytatott.
A nyugati, ugyanezen fos média által leközölt többszörösen megölt majd élve előkerült rokonok a bizonyíték?
Vagy a politikai menekültek szava.. mint a kandai dakotáink esetében?

Ezek a látványosan szimplán egybiteseknek szánt propaganda anyagok, logikátlanságakkkal pont inkább azt mutatják, hogy az ellenkezője a valóság.

Vagy mondj olyan Kim általi cselekményt, amiről pl Zaphod B. ne tudna hozni valami bugyuta lehúzó propaganda cikket.
Ha ő lenne Jézus, aki a bénát kézrátétellel kigyógyítja, a szegényeknek a követ kenyérré változtatja is ugyanezzel a tényleg szánalom módszerrel köpködné a nyugati média.
Azt irtam, hogy " EGY vèreskezü diktátor". Nem azt, hogy ö lenne a legvéreskezübb...
De tölem lehet a Jóságos Vezér is. Nem oszt, nem szoroz nekem.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Azt irtam, hogy " EGY vèreskezü diktátor". Nem azt, hogy ö lenne a legvéreskezübb...
De tölem lehet a Jóságos Vezér is. Nem oszt, nem szoroz nekem.
Sejtettem, de nem is neked szántam feltétlen válaszként. Csak beszélgetünk. Az 50 év propaganda után viszont legtöbb embernek alapvetően ilyen prekoncepciója van a média általi elültetett gondolatokkal.