[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 585
113

Én nem vagyok vevő a folyamatos észak korea ellenes propagandára.
Mondjuk szemlátomást jól működik ez az ellenségkép kreálás a magát értelmiséginek vallók körében.

A karnyujtogatós snittek olimpiáról voltak bevágva? ott a logó a háttérben. Szépen összevágott mű az együgyű magát értelmiséginek vallóknak.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 139
14 619
113
Én nem vagyok vevő a folyamatos észak korea ellenes propagandára.
Mondjuk szemlátomást jól működik ez az ellenségkép kreálás a magát értelmiséginek vallók körében.

A karnyujtogatós snittek olimpiáról voltak bevágva? ott a logó a háttérben. Szépen összevágott mű az együgyű magát értelmiséginek vallóknak.
Ez a május 1 és egyben Olimpiai stadionjuk. Az esemény 25-én volt. A koreai háború évfordulójára. és minden évben van ilyen. (vagyis lehet van köztük régebbi felvetel is) de ezeket a saját hírszolgálatuk hozta le.
Nincs ebben Észak-korea elleni propaganda, csak te nem hiszel a saját szemednek sem. Ők így ünnepelnek.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 585
113
Ez a május 1 és egyben Olimpiai stadionjuk. Az esemény 25-én volt. A koreai háború évfordulójára. és minden évben van ilyen. (vagyis lehet van köztük régebbi felvetel is) de ezeket a saját hírszolgálatuk hozta le.
Nincs ebben Észak-korea elleni propaganda, csak te nem hiszel a saját szemednek sem. Ők így ünnepelnek.

Nálunk nem évente egyszer, hanem napi szinten van sározva észak korea. Nyugaton így élnek az emberek, folyamatos az ellenség kép kreálás.
Olyan szinten megy a propaganda, hogy az ezt hírdetőknek már fel sem tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 139
14 619
113
Nálunk nem évente egyszer, hanem napi szinten van sározva észak korea. Nyugaton így élnek az emberek, folyamatos az ellenség kép kreálás.
Olyan szinten megy a propaganda, hogy az ezt hírdetőknek már fel sem tűnik.
Jaj, nehogy azt hidd már ott csak egyszer megy a hergelés évente. Ezt te se gondolhatod komolyan. Egyszer van ilyen látványos Dzsembori.
Egyébként meg próbálj már átlepni azon mi megy idehaza a médiában, propaganda címen, bár tudom, hogy neked ez a kattanásod, hidd el jót tenne neked ha lejönnél a portfólió meg egyéb szarokról. látod annyira félre visznek, hogy a szemed elé kerülő valóságot se vagy képes a helyén kezelni.

Vagy ez megint csak a szokásos kötözködésed?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 336
113
Nálunk nem évente egyszer, hanem napi szinten van sározva észak korea. Nyugaton így élnek az emberek, folyamatos az ellenség kép kreálás.
Olyan szinten megy a propaganda, hogy az ezt hírdetőknek már fel sem tűnik.
Nekem voltak észak koreai évfolyam társaim, én minden rosszat elhiszek.

A 80-as évek végén nálunk még nem írtak rosszat észak koreáról, mi tőlük szereztük az infókat. Soha nem mondtak rosszat az otthoni viszonyokról, de azért derültek ki dolgok. Például az egyik srác miután 3 év magyar tartózkodás után végre haza mehetett, a második napon mondott valamit amit nem kellett volna, ezért 6 hétig átnevelő táborba küldték. De az is árulkodó volt, hogy rizst meg cukrot vittek haza magyarországról ajándékba.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 585
113
Jaj, nehogy azt hidd már ott csak egyszer megy a hergelés évente. Ezt te se gondolhatod komolyan. Egyszer van ilyen látványos Dzsembori.
Egyébként meg próbálj már átlepni azon mi megy idehaza a médiában, propaganda címen, bár tudom, hogy neked ez a kattanásod, hidd el jót tenne neked ha lejönnél a portfólió meg egyéb szarokról. látod annyira félre visznek, hogy a szemed elé kerülő valóságot se vagy képes a helyén kezelni.

Vagy ez megint csak a szokásos kötözködésed?
Én most azokról a "szarokról" beszéltem, amit te szoktál megosztani. Én nem gondoltam, hogy ezeket híreidet külön lehetne választani a portfolió kategóriától.

Egyébként mit kellene tanulniuk az usáról, aki a gyarmataival folyamatosan fenyegti őket? Hogy üdvözöljék őket és puszit küldjenek nekik? Usa irányította gyarmattal háborúban állnak.
Arra se kaptam választ, hogy miért gond a nukleáris vagy icbm program egy szuverén állam esetén?

Ha a te sajtó"termékeid" vagy éppen átveszed őket, teljesen nyilvánvaló, hogy az ellenségkép kreálása a cél... téma, szóhasználat szintjén az ide behozott híreid alapján. Ebben egyetértünk.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 139
14 619
113
Én most azokról a "szarokról" beszéltem, amit te szoktál megosztani. Én nem gondoltam, hogy ezeket híreidet külön lehetne választani a portfolió kategóriától.

Egyébként mit kellene tanulniuk az usáról, aki a gyarmataival folyamatosan fenyegti őket? Hogy üdvözöljék őket és puszit küldjenek nekik? Usa irányította gyarmattal háborúban állnak.
Arra se kaptam választ, hogy miért gond a nukleáris vagy icbm program egy szuverén állam esetén?

Ha a te sajtó"termékeid" vagy éppen átveszed őket, teljesen nyilvánvaló, hogy az ellenségkép kreálása a cél... téma, szóhasználat szintjén az ide behozott híreid alapján. Ebben egyetértünk.
A magad tévedése felett gyorsan elsiklasz, engem meg megint azzal vádolsz amit te képzelsz magadnak. Ez pont a sok portfólió és egyéb propi fogyasztás eredménye, mert ne hidd hogy rád nem hat ha ekkora mennyiségben fogyasztod, csak legfeljebb más hatást vált ki.
Ezért vizionálsz a kommenteim mögé nyugati sajtót, vagy béka embereket. Egy db euronewsos vagy indexes cikket nem.hozok. A mostani is egy sima videó volt amit maga ÉK sajtóban jelent meg ahogy minden évben ez az eseményt megrendezik. A szlogenek plakátok lefordíthatóak az USA elleni érzelmeket hivatottak erősíteni. De te ebben is nyugati összevágott propit vizionálsz... Talán itt lenne az idelye, hogy kicsit önvizsgálatot gyakorolj, és tedd fel magadnak a kérdést, tenyleg ez a mindenre is élből gondolkodás nélkül propagandát kiabáló figura akarsz lenni?
Nyilván nem szorulsz az én tanácsomra, de a változatosság kedvéért pár hétre akár hónapra felhagyhatnál a portfólió és egyéb propi olvasásávál, akár az Ukrán topik látogatásával is, mert az ottani szocializáció is lerí rólad. És talán idővel nem ezt a számomra legalábbis rohadt unalmas propaganda perverzióddal jönnél ezredszerre is, hanem akár érdemi beszélgetés is kialakulhatna, már ha egyáltalán van igénye rá. De az csak úgy fog működni, hogy el kell tudd fogadni, hogy vannak dolgok amiben nem értünk egyet, és persze ez még nem jelenti azt hogy a masik velemenye netto propaganda lenne. Bármennyire is nehéz elhinned.

Hogy érdemben válaszoljak a kerdesedre;
Ha csak együgyű módon nézzük ahogy fel is tetted a kérdést, hogy ugye miért lenne baj ha egy szuverén ország atom vagy ICBM képességre tesz szert, a válsz semmi baj azzal.

Ez ugyanakkor nem ennyire egyszerű. A kisebb országok rezsimje, potenciálisan gyorsan valtozhat, és lehet, hogy most Kim még nagy Békepárti, de kitudja mi lessz utánna, vagy kinek adja el? Ezek ismeretlen változók.
Szerintem aki kicsit is belegondol, azzal, hogy egyre több ország jut ilyen technológiához, egyre több kezekbe kerül a piros gomb, potenciálisan annak lenyomása is növekszik az idő függvényében.
A nagyhatalmaknál az ilyen fegyverek alkalmazása (vagy eladása) mára már elég jó protokollokhoz kötött, de még anno azoknál is előfordult majdnem téves használatuk. Egy ÉK vagy Irán esetében erről nem lehetünk meggyőződve.

Szóval semmi baj azzal, hogy egy szuverén ország atom/ICBM képességre tesz szert. -MÉG!
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 585
113
A nagyhatalmaknál az ilyen fegyverek alkalmazása (vagy eladása) mára már elég jó protokollokhoz kötött, de még anno azoknál is előfordult majdnem téves használatuk. Egy ÉK vagy Irán esetében erről nem lehetünk meggyőződve.

Szóval semmi baj azzal, hogy egy szuverén ország atom/ICBM képességre tesz szert. -MÉG!

Ezalatt azt érted, amikor amerikai fegyvereket, kazettás tölteteket használnak strandolók ellen? Terroszervezegek finanszírozása fegyverekkel.

Na ne röhögtess.

Még nincs baj, de ha abból indulsz ki, hogy az usán kívül 80 év alatt senki nem vetett be lakosság ellen atomot, aklor talán nem olyan nagy a rizikó.
miért lenne rizikósabb, minthogy az usa megint használná vagy éppen agent orangeval vagy napalmmal írtsa az leigázni kívánt kívánt ország lakosságát.

Szerintem sokkal jobban kellene aggódnod egy agresszív, folyamatosan népírtást, háborút gyakorló, fenyegető politikát gyakorló, demens vezetővel ellátott usa atomaerzenálja miatt aggódnod, mint egy jelenleg, szavaiddal élve: békepárti Kim atomprogramja miatt.
Mégis ezen aggódsz. Nem gondolod, hgo megetettek?

Elejét nem linkeltem az érdeltelen szófosásnak. Teljesne nyilvánvaló mindeki számára, hogy propaganda célzattal sugalmazod mindubtalan a dologkat. Vagy ha nem ezt teszed, akkor jól megetettek, hogy "kiszolgáltatott" Putyinokat látsz.
Nem tisztem megítélni, hogy tudatosan teszed vagy megetettek agyig , de modnkét esetben a bugyuta propaganda színvonalat hozod.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 139
14 619
113
Ezalatt azt érted, amikor amerikai fegyvereket, kazettás tölteteket használnak strandolók ellen? Terroszervezegek finanszírozása fegyverekkel.

Na ne röhögtess.

Még nincs baj, de ha abból indulsz ki, hogy az usán kívül 80 év alatt senki nem vetett be lakosság ellen atomot, aklor talán nem olyan nagy a rizikó.
miért lenne rizikósabb, minthogy az usa megint használná vagy éppen agent orangeval vagy napalmmal írtsa az leigázni kívánt kívánt ország lakosságát.

Szerintem sokkal jobban kellene aggódnod egy agresszív, folyamatosan népírtást, háborút gyakorló, fenyegető politikát gyakorló, demens vezetővel ellátott usa atomaerzenálja miatt aggódnod, mint egy jelenleg, szavaiddal élve: békepárti Kim atomprogramja miatt.
Mégis ezen aggódsz. Nem gondolod, hgo megetettek?

Elejét nem linkeltem az érdeltelen szófosásnak. Teljesne nyilvánvaló mindeki számára, hogy propaganda célzattal sugalmazod mindubtalan a dologkat. Vagy ha nem ezt teszed, akkor jól megetettek, hogy "kiszolgáltatott" Putyinokat látsz.
Nem tisztem megítélni, hogy tudatosan teszed vagy megetettek agyig , de modnkét esetben a bugyuta propaganda színvonalat hozod.
Folyamatosan csusztatsz.

Igen, az atom bomba meg az ICBM tényleg ugyanaz mint egy kazettás bomba.
Sok bűne van az USA-nak soha nem.vitattam vagy védtem azokat, de ettől még nem lesz jobb hely a világ ha Kim vagy más rezsim atomfegyverre tesz szert. Azt hittem ezt te is feléred.

Én most vitatkoztak veled utoljára. Leszarom, hogy könyvelsz el, én adtam.neked egy esélyt azok után is, mint valami igazi szociopata öngyilkossági technikát javasoltál nekem. A büntetésed után bocsánatot eszedbe sem volt kérni, csak tróger módón reklamáltál, azóta is direkt provokálsz, kötekedsz.
Szóval megkapod a kitüntető Ignore listám első és egyetlen helyét. Veled úgy is maximum csak portfólió szarokról maradok le, mert érdemben úgysem teszel hozzá semmit a fórumhoz.
Szép napot!
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 585
113

Bizony szép is lesz ez a szombat.

Ez ilyen göbbelsi ismételgetős módszer, hogy mindig ezeket a krumplipucolós esetet hozod fel? valami ellenségkép kreálás a fórumon?
Ismerős módszer.

De akkor most felhánytorgatunk? :D
Mondjuk az már tényleg a fórumozás legalja volt, amikor hazudoztál a csarnokvázszerkezetek egyediségéről, csak azért, hogy igazolni tudd az akkori bugyuta ÉK ellenes propaganda anyagodat.

Ettől függetlenül én még ha értelmes, nem bulváropropaganda anyagot raksz a fórumra (pl tárgyilagos űrkutatás anyagokat), lájkolni is szoktam, mert vannak érdekességek és jók.
De hát ez egy fórum, ez ilyen. Pont ezért sincs eszem ágában tiltani téged és pont ezért fogok a kretén , bugyuta propaganda anyagaidra mindig is választ adni, mert ez egy fórum, ahol a fórumozók megvitatnak kérdéseket. Nem pedig egy blog.
Bármennyire is úgy gondolod, nem a személyedet találom meg. Hanem a bugyuta propaganda anyagokra szoktam reagálni. Legyen az egy barom portfolio cikk vagy amikez te írsz. Éppen ezért tőled furcsa azt olvasni, hogy leszarozod a portfóliót, holott ugyanazokat az értékeket képviselitek.

Azaz nézd kicsit távolabbról, ha egy harmadik személy tiltana le, ő azt mondaná:

"Veled úgy is maximum csak portfólió és Zaphod Beeblebrox szarokról maradok le, mert érdemben úgysem teszel hozzá semmit a fórumhoz."

Szép estét.