[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hűha!
Olvasgass egy kicsit! Jelenleg tűzszünet van a háborút észak kezdte, dél lerohanásával!
Sajnálom az ottani lakosokat, biztos rossz lehet ez hangos propaganda!
Valószinűleg jobban kedvelnék a mindennapi tüzérségi és harckocsi támadásokat, egy kis szuronyrohammal spékelve!

Olvassgass te b+! Áthangszórózni gecó módszer és kész.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Nagyon finom, szimpatikus fiatalember vagy! :)
Ezek után tényleg csak javasolni tudom, hogy olvass és tájékozódj, mielőtt a nívós gondolataidat szavakba öntöd!
Hidd el az olvasástól, kitárul előtted a világ és a tudás kapuja!
A te esetedben remélem, hogy kétszárnyú az a bizonyos kapu! ;)
 
T

Törölt tag 008

Guest
A DMZ több km. Szóval nem az ablak alatt üvölt. Épphogy oda hallatszik. Technikailag háborúban vannak, ott meg ez bevett szokás. (pl Dombasszban is csinálják, azért mégsem háborog senki)

Az elnöknő népszerűsége a béka segge alatt van. Rezeg neki a léc, és egy kis kardcsörte északkal pont kapóra jön neki. Amúgy annyira gázos a helyzete, hogy már azt találta ki, hogy meghív 26 nagyon népszerű ember egy közös vacsorára a Kék Házba.

150820-%EB%82%98%EB%88%94%EC%8B%A4%EC%B2%9C%EC%9E%90-%EC%98%A4%EC%B0%AC-24.jpg


Vicc...bal fönt második Im Yoona. Azért ez már gáz, hogy vele próbál népszerűséget szerezni. (Remélem Yoona imidzsének nem árt).
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Hogy ki és miért kezdte a háborút az elég érdekes kérdés, anno dolgoztam egy projekten, ahhoz írtam ezt a 2 oldalas szösszenetet:

1882: Korean American Treaty is signed. USA recognizes Korea as an independent nation.

1894-95: Sino-Japanese War. After China signs the peace treaty, Korea formerly remains independent, but it is controlled by Japan through the pro-Japanese council.

1894: Qing dynasty in Taiwan rebel against the occupiers and declare the Republic of Taiwan, but Japanese forces crush the rebellion within weeks.

1896: Korean King Tae-wang flees to Russia's legation in Seoul and rule the nation from there.

1898: American-Spanish war. USA occupies the Philippines.

1900: Boxer rebellion in China, crushed by a multinational European army.

1902: First Korean emigrants reach Hawaii.

1903: Russia and Japan divide Korea along the 39th parallel.

1904-05: Russo-Japanese War. After the war Japan declares Korea as it's puppet state. USA recognizes the takeover, in return Japan don't interfere with the annexation of Philippines. USA withdraws its legation from Seoul.

1910: Japan declares Korea as a colony.

1912: Kim Il Sung was born in Pyongyang.

1918: President Woodrow Wilson’s Fourteen Points announce the principle of national self determination. Wilson denies the Korean request to help them gain their independence and declare all Koreans as Japanese citizens.

1925: Korean Communist Party is established from the anti-Japanese underground movements. Later most of it's members flee to China.

1931: Japanese Army invades Manchuria. They establish a puppet state called Manchukuo. Kim Il Sung joins the Manchurian guerillas.

1937-45: Chinese-Japanese War. Chinese Nationalists and Communists sign a peace treaty until they repel the attackers from China mainland.

1942: Kim Il Sung is recruited by the Soviet intelligence to gather information about the Japanese Army in Korea and Manchuria.

1943: Koreans living in the US are declared as Korean nationals.

1945: Allies split Korea along the 38th parallel, the Soviet Union will accept Japan's surrender north, USA south from the line. USA don't recognize a Korean People's Republic nor the exiled government as political authority.
Kim Il Sung returns to Korea as a major of the Soviet Army and forms North Korea with Pyongyang center.

1946: Most of the North Korean communist parties join under the name North Korean Worker's Party.

1948: The Prague coup marks the beginning of the Cold War.
Beginning of the Berlin Airlift.
First elections in Korea. Because the USA doesn't allowed Communist parties to participate, the Soviet Union refused to allow elections in North Korea.
The Republic of Korea National Assembly establishes a constitution that provides for a democratic republic. The ROK claims sovereignty over all of Korea.
The North Korean government adopts a constitution for the newly established Democratic People’s Republic of Korea. Kim Il Sung suggests that the DPRK government represent the entire nation.
Moscow acknowledges its recognition of the DPRK as the legitimate government of Korea. In the following weeks several other Communist nations in Europe also recognize the DPRK.
Soviet Union withdraw it's troops from Korea.
Communist rebellions plague South Korea, deferring American withdrawal.

1949: President Truman announces that the United States will not seek bases on Taiwan, nor will it become involved in China’s continuing civil war.
The Soviet Union casts a veto on the vote to admit the ROK, as the legitimate Korean government, to the United Nations.
The Communist Chinese occupy Nanjing (Nanking), the Nationalist capital.
Battle for Hill 485 and 488, the ROK Army and Navy suffers mass desertions.
In June the American Occupation Forces left South Korea.
The Soviet Union lifts the Berlin blockade.
Mao Zedong proclaims the founding of the People’s Republic of China. He and his Communist army have defeated the Nationalist Chinese leader Chiang Kai-shek, whose forces have withdrawn to the island of Taiwan. The Soviet Union is quick to recognize the People’s Republic of China.
The North Korean government, in a letter to UN Secretary General Trygve Lie, states openly its intention to unite Korea by force, if necessary.

1950: Joseph Stalin informs Kim Il Sung that he will support a military offensive against South Korea and suggests that Kim meet him in Moscow to discuss the situation.
UN doesn't allow People’s Republic of China into it's ranks. Soviet delegate Yakov A. Malik walks out of the UN Security Council, saying that the Soviet Union will not participate in any proceedings until the Nationalist Chinese are removed from the United Nations.
The Sino-Soviet Treaty of Friendship and Alliance is signed. In the United States, Congress passes the Far Eastern Economic Assistance Act of 1950.
The commanding officer of the Korean Military Advisory Group warns that North Korea can defeat the South Korean army, that civilians will accept North Korean rule, and that the Republic of Korea will be quickly assimilated into the Communist block.
Spring intelligence discovers that elements of the Russian air force have been sent to
the coastline of mainland China, setting off a fear that the Chinese may attack Taiwan.
In three meetings between Kim Il Sung and Joseph Stalin, the latter sets preconditions for his support of military action in South Korea. Kim Il Sung secretly visits Beijing, Mao promises that China will send troops if the United States enters the war.
The Pyongyang government announces a new plan for unification and peace and brands the top ROK leaders as traitors.

1950 June 25: Democratic People's Republic of Korea attacks Republic of Korea. The War Begins.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Ott nem lakik senki, ahogy írták DMZ zóna, nincsenek csak katonák, nekik szól a déli Koreai propaganda. Ami főleg abból áll hogy próbálják elmagyarázni az agymosott kiskatonáknak, hogy világ nem olyan amilyennek Kim elvtárs magyarázza (az USA nem szorul Észak-Korea élelmiszersegélyeire, Kim nem Isten és hasonlók) Egyébként mivel sok kilométerről játszák tényleg elég halk.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Nagyon finom, szimpatikus fiatalember vagy! :)
Ezek után tényleg csak javasolni tudom, hogy olvass és tájékozódj, mielőtt a nívós gondolataidat szavakba öntöd!
Hidd el az olvasástól, kitárul előtted a világ és a tudás kapuja!
A te esetedben remélem, hogy kétszárnyú az a bizonyos kapu! ;)

Majd megvédi Ő saját magát! De Te tisztában vagy bizonyos történelmi dolgokkal Koreával kapcsolatban? Ki, mikor, hogy kezdte, mikor avatkozott be az ENSZ, hogy alakultak utána a folyamatok? Tudod: ott volt az első eset, hogy egy kicsit meg lett szorongatva az USA farka! Tudod: csak egy kicsit a farka hegye! D
Ha, nem így lenne, nem beszélhetnénk Észak-Koreáról!
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Én úgy tanultam anno, hogy észak támadta meg délt 1950 nyarán, hogy kommunista vezetés alatt egyesítse a két országrészt.
Amerikai és ENSZ csapatok segítségével visszaverték őket.
A vert helyzetben lévő északiakat a kínai "önkéntesek" beavatkozása meni meg és szorítja vissza az ENSZ erőket.
Lényegi területi változás nélkül, 1953.07.27- én fegyverszünet zárja le a konfliktust.
Egyik fél sem tudta kivívni a győzelmet, a határ is ugyan ott maradt.
Azóta rendszeresek a provokációk ,mindkét részről és a kisebb nagyobb összecsapások.
Ehhez képest ez a hangszórós megoldás, csak huluganizmus!

Én így ismerem a 3 évig tartó háború történetét.
Bár még hivatalosan most is hadban állnak egymással.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Kommunista eszmék délen is népszerűek voltak, mivel miközben az amerikaiak elárulták Koreát, addig az oroszok/szovjetek végig kiálltak mellettük.
Erre figyelmeztetett is az amerikai küldött is, hogy egy esetleges északi támadás esetén Dél-Korea lakossága nem tanúsítana komoly ellenállást (ahogy meg is történt), hamar megszokná a kommunista uralmat.
A nagy népszerűségük miatt az amerikaiak nem engedték, hogy kommunista pártok induljanak a koreai választásokon, ezért viszont a szovjetek nem engedték, hogy az északi részen is megtartsák azt.
Miután a szovjet küldött elhagyta a Biztonsági Tanácsot, arra hivatkozva, hogy addig nem hajlandó visszatérni amíg Nacionalista Kína a tagja és nem a Kínai Népköztársaság.
Emiatt a híres ENSZ biztonsági tanácsa akkoriban Nagy-Britanniából, Franciaországból, USA-ból és Tajvanból állt.
Kína és a Szovjetunió még csak tagja sem volt az ENSZ-nek abban az időben, Dél-Korea is a Szovjetek kilépése után került be.
Kína már előre jelezte, hogy beavatkozik a háborúba ha az amerikaiak ismét partra szállnak koreai félszigeten, így senkit se érhetet meglepetésként a dolog...
Az, hogy olyan sokáig elhúzódott a háború az Sztálin műve volt, mivel minél több amerikai halottat akart, a teljesen tönkremenő Kína és Észak-Korea nem érdekelte. Halála után rendkívüli sebességgel megköttetett a fegyverszünet.
Az amerikaiak meg féltek attól, hogy ha megint átlépik a határt akkor beavatkoznak a Szovjetek.
Úgyhogy a 3 évből 2 év azzal telt, hogy a 38-as vonal mentén ide-oda portyázgattak.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Szia Alfa 74!
Az északiak majdnem a tengerbe szorították a délieket (amerikai segítséggel az élükön!), majd az "ENSZ csapatokkal" felfegyverkezve sikerült a mostani demarkációs vonalat kialakítani. Én így tudom! Mig15 uralta a légteret a SABRE előtt, és az északiak emberállománya is sokkal képzettebb volt.
De tudok ide felrakni '53-as magyar szolidaritási béllyeget. Már, mint szkenelve!
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Valóban csak a csoda mentette meg a délieket attól, hogy a tengerbe szorítsák őket!
A kínai támadás után azamerikai parancsnok, nemes egyszerűséggel, atomfegyvert akart bevetni Kína ellen.
Szerencsére õt eltávolífották!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Látod: nem is olyan egyszerű, vagy még is?!
Egy kis adalék: Akkor még Kína nem is volt bent a "csapatban"(ENSZ)! Sajnos, '56-ban már igen!
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Látod: nem is olyan egyszerű, vagy még is?!
Egy kis adalék: Akkor még Kína nem is volt bent a "csapatban"(ENSZ)! Sajnos, '56-ban már igen!

Amennyiben ez most nekem szól, akkor valamit nagyon félre értettél! Nem azt írtam, hogy a kínaiak verték õket végig a tengerig! Azt egyel följebb már leírtam, hogymi volt a front mozgásának a sorrendje és kik voltak a szereplõi.
Én úgy tanultam anno, hogy észak támadta meg délt 1950 nyarán, hogy kommunista vezetés alatt egyesítse a két országrészt.
Amerikai és ENSZ csapatok segítségével visszaverték őket. 9
A vert helyzetben lévő északiakat a kínai "önkéntesek" beavatkozása meni meg és szorítja vissza az ENSZ erőket.
Lényegi területi változás nélkül, 1953.07.27- én fegyverszünet zárja le a konfliktust.
Egyik fél sem tudta kivívni a győzelmet, a határ is ugyan ott maradt.
Azóta rendszeresek a provokációk ,mindkét részről és a kisebb nagyobb összecsapások.
Ehhez képest ez a hangszórós megoldás, csak huluganizmus!

Én így ismerem a 3 évig tartó háború történetét.
Bár még hivatalosan most is hadban állnak egymással.

Csak hozzátettem egy érdekességet még at elöző hozzászóláshoz, bár valóban félre érthető voltam.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
<blockquote rel="alfa74">Miért hihetetlen? Háborúban állnak egymással, jelenleg is. Ehhez képest egy hangszórós offenzíva, elég humánusnak mondható.

Ez egy galád, terrorista módszer.

Belegondoltál már abba, hogy milyen lehet a határ közelében lakóknak hallgatni éjjel-nappal ezt a harsogást???

Mondom, ha én mondjuk kipakolok 4 db 300 W-os hangfalat az ablakba, és azzal üvöltök át a szomszédnak a nap 24 órájában, hogy "qrva a feleséged, dugom minden nap", akkor elvisz a rendőrség, nemde?

De ha D-Korea csinálja, akkor az már ok?

És akkor most ki kezdte a konfliktust? É-Korea, vagy D-Korea?

D-Korea kezdte baszogatni É-Koreát a hangszórókkal!!!

É-Korea csak átlőtt erre, hogy hagyják már abba!

Erre D-Korea sokszorosan viszonozta a tüzet, mondván, hogy É-Korea kezdte, mert átlőtt.

De azt már elfelejtik, hogy D-Korea kezdte a hangszórózással??????</blockquote>

Bele gondoltál, hogy milyen lehet Észak - Koreában élni. Egy cseppet sem tudom sajnálni, hovatovább igazat adni északnak. Egy apáról fiúra szálló diktatúra. Egyébként meg egyszer ez provokál másszor meg amaz.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
<blockquote rel="akagi">Látod: nem is olyan egyszerű, vagy még is?!
Egy kis adalék: Akkor még Kína nem is volt bent a "csapatban"(ENSZ)! Sajnos, '56-ban már igen!

Amennyiben ez most nekem szól, akkor valamit nagyon félre értettél! Nem azt írtam, hogy a kínaiak verték õket végig a tengerig! Azt egyel följebb már leírtam, hogymi volt a front mozgásának a sorrendje és kik voltak a szereplõi.
Én úgy tanultam anno, hogy észak támadta meg délt 1950 nyarán, hogy kommunista vezetés alatt egyesítse a két országrészt.
Amerikai és ENSZ csapatok segítségével visszaverték őket. 9
A vert helyzetben lévő északiakat a kínai "önkéntesek" beavatkozása meni meg és szorítja vissza az ENSZ erőket.
Lényegi területi változás nélkül, 1953.07.27- én fegyverszünet zárja le a konfliktust.
Egyik fél sem tudta kivívni a győzelmet, a határ is ugyan ott maradt.
Azóta rendszeresek a provokációk ,mindkét részről és a kisebb nagyobb összecsapások.
Ehhez képest ez a hangszórós megoldás, csak huluganizmus!

Én így ismerem a 3 évig tartó háború történetét.
Bár még hivatalosan most is hadban állnak egymással.

Csak hozzátettem egy érdekességet még at elöző hozzászóláshoz, bár valóban félre érthető voltam.</blockquote>
Bocs, de akarod szájbarágósan? Kína még nem volt az ENSZ "állandó" tagja. Magyarul: nem vétózhatott! Tehát már akkor lesöpörte az államok hadseregét "némi" orosz segédlettel! Mit gondolsz, miért van még mindig így a helyzet? Azóta a helyzet semmit sem változott. Ezért teheti meg az északiak vezetője azt amit. Pedig gyomorfogató!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
plushun">

Bele gondoltál, hogy milyen lehet Észak - Koreában élni. Egy cseppet sem tudom sajnálni, hovatovább igazat adni északnak. Egy apáról fiúra szálló diktatúra. Egyébként meg egyszer ez provokál másszor meg amaz.

11794128_303179683139200_6723366313958695149_o.jpg


10382335_302373949886440_4155134759956850469_o.jpg


11745419_301954183261750_2041453851321674643_n.jpg


11224393_300796933377475_2833471311555037743_o.jpg


11709896_300796926710809_495049668637475596_o.jpg


11229825_300707480053087_3215409512698701465_n.jpg


11415580_300586536731848_2591515323889771398_o.jpg


11222147_300247293432439_888389105757385316_o.jpg


11538978_299909253466243_984153798815842469_o.jpg


11728716_299909226799579_2678004083367487692_o.jpg


11058810_299909163466252_1952427197472652704_o.jpg


11230125_299855093471659_3004656912603911903_o.jpg


11696402_299802196810282_7497086484619666272_o.jpg


11232017_299800366810465_1379507010971829289_o.jpg


11227579_299800233477145_6670937324028795751_o.jpg


11401388_299256523531516_4370492423923876683_n.jpg


11427354_298754966915005_5424334551146280884_o.jpg


11698999_298634166927085_1615188393278134595_o.jpg


11426426_298609963596172_2126148866297009062_o.jpg


11225321_298609956929506_4513787829649526405_o.jpg


1048156_298602983596870_4604304019042498736_o.jpg


11402512_296566280467207_721208765480927216_o.jpg


11406153_296566267133875_7914975534792024822_o.jpg


11412028_296566250467210_3902673828769756479_o.jpg


11402542_296335477156954_3493226680760475925_o.jpg


1501548_296335440490291_3618964608492196364_o.jpg


11001554_296335413823627_3506090542665723670_o.jpg


10467007_296335383823630_5886386099993619912_o.jpg


11402521_296335283823640_3451730877983710378_o.jpg


11412127_296247187165783_1189246972016907745_o.jpg


11022634_294554310668404_2256069964731261027_o.jpg


11313070_294554260668409_6545081675344859766_o.jpg


11202943_294554250668410_2067615072840078213_o.jpg


11289579_294554200668415_4265043595685662168_o.jpg


11080588_287073994749769_3042530950752060890_o.jpg


11041884_286016554855513_1195427075941335947_o.jpg


10847390_280717588718743_5354942810062942200_o.jpg


10947369_280450142078821_3027603406251110389_o.jpg


10930894_278901948900307_9179367240986048183_n.jpg


10900150_278901938900308_8484764287336956918_o.jpg


1524433_271684659622036_4659175212425049570_o.jpg


10750476_271684602955375_3966529826567757747_o.jpg


10433082_267268820063620_8349985654396738592_n.jpg


10321581_266366570153845_5432715337161383047_o.jpg


10547140_266366543487181_7481982102712168743_o.jpg


10750367_266366536820515_7164382475252286429_o.jpg


10453000_266366253487210_7520079174229090708_o.jpg


10687992_266366216820547_679243119562109121_o.jpg


10644440_265965520193950_3526583038940728020_o.jpg


10452874_263494473774388_9133703955573042106_o.jpg


+ Bush, Clinton, Bush, Obama, Clinton, Bush, Clinton....

+ Belegondoltál már abba, hogy 1989 előtt is mi minden mocskot összehordhattak arról, hogy mi volt itt Magyarországon?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
<blockquote rel="
10382335_302373949886440_4155134759956850469_o.jpg


plushun">

Bele gondoltál, hogy milyen lehet Észak - Koreában élni. Egy cseppet sem tudom sajnálni, hovatovább igazat adni északnak. Egy apáról fiúra szálló diktatúra. Egyébként meg egyszer ez provokál másszor meg amaz.

11794128_303179683139200_6723366313958695149_o.jpg


10382335_302373949886440_4155134759956850469_o.jpg


11745419_301954183261750_2041453851321674643_n.jpg


11224393_300796933377475_2833471311555037743_o.jpg


11709896_300796926710809_495049668637475596_o.jpg


11229825_300707480053087_3215409512698701465_n.jpg


11415580_300586536731848_2591515323889771398_o.jpg


11222147_300247293432439_888389105757385316_o.jpg


11538978_299909253466243_984153798815842469_o.jpg


11728716_299909226799579_2678004083367487692_o.jpg


11058810_299909163466252_1952427197472652704_o.jpg


11230125_299855093471659_3004656912603911903_o.jpg


11696402_299802196810282_7497086484619666272_o.jpg


11232017_299800366810465_1379507010971829289_o.jpg


11227579_299800233477145_6670937324028795751_o.jpg


11401388_299256523531516_4370492423923876683_n.jpg


11427354_298754966915005_5424334551146280884_o.jpg


11698999_298634166927085_1615188393278134595_o.jpg


11426426_298609963596172_2126148866297009062_o.jpg


11225321_298609956929506_4513787829649526405_o.jpg


1048156_298602983596870_4604304019042498736_o.jpg


11402512_296566280467207_721208765480927216_o.jpg


11406153_296566267133875_7914975534792024822_o.jpg


11412028_296566250467210_3902673828769756479_o.jpg


11402542_296335477156954_3493226680760475925_o.jpg


1501548_296335440490291_3618964608492196364_o.jpg


11001554_296335413823627_3506090542665723670_o.jpg


10467007_296335383823630_5886386099993619912_o.jpg


11402521_296335283823640_3451730877983710378_o.jpg


11412127_296247187165783_1189246972016907745_o.jpg


11022634_294554310668404_2256069964731261027_o.jpg


11313070_294554260668409_6545081675344859766_o.jpg


11202943_294554250668410_2067615072840078213_o.jpg


11289579_294554200668415_4265043595685662168_o.jpg


11080588_287073994749769_3042530950752060890_o.jpg


11041884_286016554855513_1195427075941335947_o.jpg


10847390_280717588718743_5354942810062942200_o.jpg


10947369_280450142078821_3027603406251110389_o.jpg


10930894_278901948900307_9179367240986048183_n.jpg


10900150_278901938900308_8484764287336956918_o.jpg


1524433_271684659622036_4659175212425049570_o.jpg


10750476_271684602955375_3966529826567757747_o.jpg


10433082_267268820063620_8349985654396738592_n.jpg


10321581_266366570153845_5432715337161383047_o.jpg


Mond neked az a fogalom valamit, hogy propaganda?
10547140_266366543487181_7481982102712168743_o.jpg


10750367_266366536820515_7164382475252286429_o.jpg


10453000_266366253487210_7520079174229090708_o.jpg


10687992_266366216820547_679243119562109121_o.jpg


10644440_265965520193950_3526583038940728020_o.jpg


10452874_263494473774388_9133703955573042106_o.jpg


+ Bush, Clinton, Bush, Obama, Clinton, Bush, Clinton....

+ Belegondoltál már abba, hogy 1989 előtt is mi minden mocskot összehordhattak arról, hogy mi volt itt Magyarországon?

</blockquote>

Mond neked valamit az a fogalom, hogy propaganda? Na és az, hogy Patyomkin falu? Magyarországról meg azt mondták 1989 előtt, hogy a "legvidámabb barakk" nem pedig azt, hogy sztálinista diktatúra. Egyébiránt meg igen csak nagy volt (és még ma is) az életszínvonal különbség köztünk és a Lajtától nyugatra elterülő országok között. De ha nagyon szeretnél Észak - Koreáról igazi történeteket hallani akkor megadom a volt főnököm számát aki 40 évig volt diplomata és többek között egy kis ideig ott is volt. Nem éppen arról fog neked mesélni, hogy mennyire mesés ott az élet.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mond neked valamit az a fogalom, hogy propaganda? Na és az, hogy Patyomkin falu? Magyarországról meg azt mondták 1989 előtt, hogy a "legvidámabb barakk" nem pedig azt, hogy sztálinista diktatúra. Egyébiránt meg igen csak nagy volt (és még ma is) az életszínvonal különbség köztünk és a Lajtától nyugatra elterülő országok között. De ha nagyon szeretnél Észak - Koreáról igazi történeteket hallani akkor megadom a volt főnököm számát aki 40 évig volt diplomata és többek között egy kis ideig ott is volt. Nem éppen arról fog neked mesélni, hogy mennyire mesés ott az élet.

Persze, hogy mond. Például 1-2 éve felkaptak az interneten egy videót, amelyet mindenki elkezdett posztolni, hogy úristen mi van Észak-Koreában. Aztán a videó eljutott Magyaro.-ra is, ahol valaki felismerte, hogy a videó az egyik budapesti aluljáróban készült.

A videónak annyi köze volt Észak-Koreához, hogy észak-koreai forgatócsoport járt Budapesten, és (nyilván propaganda célzattal) azt kívánták az aluljáró filmezésével demonstrálni, hogy milyen rosszul járt Magyaro. a rendszerváltással, és azóta mennyi hajléktalan él Magyaro.-n.

Na. Kb. a Nyugat is így mutatja be Észak-Koreát. Ez a propaganda.

A másik. Nekem ne próbáld mesélni, hogy milyen a nehéz élet, mert észak-magyarországi faluból származom, amely nem sokban különbözik Észak-Koreától, csak annyiban, hogy:
- nálunk már némely utcában több az üres ház, mint a lakott,
- nálunk már nem termel semmit a falu,
- nálunk már mindenki vagy munkanélküli, vagy nyugdíjas, vagy külföldön dolgozik.

Vagy gondolj például a pár napja történt nógrád-i vonatbalesetre, amely (az emberi mulasztás mellett) azért is következhetet be, mert Nógrádban 1 vágányon halad mindkét irányban a vasúti forgalom. Plusz, a villamosított vasútvonalak hossza 0km. Mindez, az EU-ban, a XXI. században.

Szóval nem kell itt Észak-Koreázni, amit az a kis ország egyedül felmutat, még akár propaganda célzattal is, az tiszteletre méltó.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Bizony, kőkemény propaganda amit Észak-Korea összehord!

Pár könyv a valóságról:
http://bookline.hu/product/home.action?_v=Barbara_Demick_Nincs_mit_irigyelnunk_a_vilagtol_Eletek_es_sorsok_Eszak_Koreaban&id=122023&type=22

http://www.hvg.hu/kultura/20150506_Suki_Kim

http://www.libri.hu/konyv/blaine_harden.menekules-a-14-es-taborbol.html

Pár film:

http://www.pestylaszlo.hu/filmek_hun.php?video=eszak_korea.flv


http://mozicsillag.cc/film/eszak-korea-a-fenyegeto--arnyek-2008-online


https://youtube.com/watch?v=dMCqDad9DlA

https://vimeo.com/23367403



Persze nem kell elhinni, el is lehet menni személyesen:

https://utazom.com/utazas/eszak-korea-korutazas

http://www.esotravel.cz/poznavaci/severni-korea/severni-korea/

Itt van két élménybeszámoló:

http://faluvegi.blogspot.hu/2009/05/eszak-koreaban-jartam.html


http://travelo.hu/tavol/2015/02/02/karafiath_orsolyat_alaposan_kiboritotta_eszak-korea/
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
<blockquote rel="plushun">
Mond neked valamit az a fogalom, hogy propaganda? Na és az, hogy Patyomkin falu? Magyarországról meg azt mondták 1989 előtt, hogy a "legvidámabb barakk" nem pedig azt, hogy sztálinista diktatúra. Egyébiránt meg igen csak nagy volt (és még ma is) az életszínvonal különbség köztünk és a Lajtától nyugatra elterülő országok között. De ha nagyon szeretnél Észak - Koreáról igazi történeteket hallani akkor megadom a volt főnököm számát aki 40 évig volt diplomata és többek között egy kis ideig ott is volt. Nem éppen arról fog neked mesélni, hogy mennyire mesés ott az élet.

Persze, hogy mond. Például 1-2 éve felkaptak az interneten egy videót, amelyet mindenki elkezdett posztolni, hogy úristen mi van Észak-Koreában. Aztán a videó eljutott Magyaro.-ra is, ahol valaki felismerte, hogy a videó az egyik budapesti aluljáróban készült.

A videónak annyi köze volt Észak-Koreához, hogy észak-koreai forgatócsoport járt Budapesten, és (nyilván propaganda célzattal) azt kívánták az aluljáró filmezésével demonstrálni, hogy milyen rosszul járt Magyaro. a rendszerváltással, és azóta mennyi hajléktalan él Magyaro.-n.

Na. Kb. a Nyugat is így mutatja be Észak-Koreát. Ez a propaganda.

A másik. Nekem ne próbáld mesélni, hogy milyen a nehéz élet, mert észak-magyarországi faluból származom, amely nem sokban különbözik Észak-Koreától, csak annyiban, hogy:
- nálunk már némely utcában több az üres ház, mint a lakott,
- nálunk már nem termel semmit a falu,
- nálunk már mindenki vagy munkanélküli, vagy nyugdíjas, vagy külföldön dolgozik.

Vagy gondolj például a pár napja történt nógrád-i vonatbalesetre, amely (az emberi mulasztás mellett) azért is következhetet be, mert Nógrádban 1 vágányon halad mindkét irányban a vasúti forgalom. Plusz, a villamosított vasútvonalak hossza 0km. Mindez, az EU-ban, a XXI. században.

Szóval nem kell itt Észak-Koreázni, amit az a kis ország egyedül felmutat, még akár propaganda célzattal is, az tiszteletre méltó.
</blockquote>

Ok, akkor legyen ahogy szeretnéd, Észak - Korea egy nagyon jó ország, ahol minden szép és jó és minden nagyszerű. További szép álmokat!