[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Látható hogy itt néhányan, a sík hülye kategóriába tartoznak. Nem kérek elnézést ezért az állításért, mert így van.
Akik úgy érzik hogy észak Korea egy normális ország, feltehetően a teljesen idióta emberek kötelékébe tartoznak, <b>pszihiátriai kezelés indokolkt számukra</b>.

Tisztára demokratikus módszer, Rákosi büszke lenne rá.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Na ez egy jó társítás volt! Mármint Rákosi és Kim, nekem is Rákosi ugrik be Kimről! :D
Róla is zengtek az önkéntes dicsőítő énekek. Bár Rákosi a táskáját sem vihetné ennek diktátornak!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na ez egy jó társítás volt! Mármint Rákosi és Kim, nekem is Rákosi ugrik be Kimről! :D
Róla is zengtek az önkéntes dicsőítő énekek. Bár Rákosi a táskáját sem vihetné ennek diktátornak!

Ne ferdíts (bár ez is szoci módszer :)), én nem Kim-hez társítottam, hanem honvéd javaslatához. :))
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Ez nem ferdítés, hanem asszociáció!
Én szoci? Aki nálam jobb oldalibb az már leesik! Magam köpném szembe, ha azokkal szimpatizálnék, akik a családomat internálták!
Ez a rendszer van most ott, ami nálunk a Rákosi korszakban, csak durvább kivitelben.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez nem ferdítés, hanem asszociáció!
Én szoci? Aki nálam jobb oldalibb az már leesik! Magam köpném szembe, ha azokkal szimpatizálnék, akik a családomat internálták!
Ez a rendszer van most ott, ami nálunk a Rákosi korszakban, csak durvább kivitelben.

Na, akkor készülj fel arra, hogy most itt, a Nyugaton is pont ilyen rendszer jön. Egész egyszerűen azért, mert jön a háború, és ezért minden ország diktatúrába fordul... (az USA is)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="alfa74"><blockquote rel="akagi">Látod: nem is olyan egyszerű, vagy még is?!
Egy kis adalék: Akkor még Kína nem is volt bent a "csapatban"(ENSZ)! Sajnos, '56-ban már igen!

Amennyiben ez most nekem szól, akkor valamit nagyon félre értettél! Nem azt írtam, hogy a kínaiak verték õket végig a tengerig! Azt egyel följebb már leírtam, hogymi volt a front mozgásának a sorrendje és kik voltak a szereplõi.
Én úgy tanultam anno, hogy észak támadta meg délt 1950 nyarán, hogy kommunista vezetés alatt egyesítse a két országrészt.
Amerikai és ENSZ csapatok segítségével visszaverték őket. 9
A vert helyzetben lévő északiakat a kínai "önkéntesek" beavatkozása meni meg és szorítja vissza az ENSZ erőket.
Lényegi területi változás nélkül, 1953.07.27- én fegyverszünet zárja le a konfliktust.
Egyik fél sem tudta kivívni a győzelmet, a határ is ugyan ott maradt.
Azóta rendszeresek a provokációk ,mindkét részről és a kisebb nagyobb összecsapások.
Ehhez képest ez a hangszórós megoldás, csak huluganizmus!

Én így ismerem a 3 évig tartó háború történetét.
Bár még hivatalosan most is hadban állnak egymással.

Csak hozzátettem egy érdekességet még at elöző hozzászóláshoz, bár valóban félre érthető voltam.</blockquote>
Bocs, de akarod szájbarágósan? Kína még nem volt az ENSZ "állandó" tagja. Magyarul: nem vétózhatott! Tehát már akkor lesöpörte az államok hadseregét "némi" orosz segédlettel! Mit gondolsz, miért van még mindig így a helyzet? Azóta a helyzet semmit sem változott. Ezért teheti meg az északiak vezetője azt amit. Pedig gyomorfogató!

</blockquote>

Azért kicsit el beszélünk egymás mellett! De köszönöm, hogy leírtad szájbarágósan is, mert különben tényleg nem értettem volna, hogy mire gondoltál! Mert nem egyről beszéltünk, hanem párhuzamos okokról.
Hogy miért áll még mindig így a helyzet ott?
talán mert nincsen északon egy szaudi méretű olajmező! ;)

Annak pedig ,aki dicsőíti ezt a rendszert javaslom, hogy nézze meg, hányszor kellett élelmiszer segélyt küldeni északra! Ugyanis csak úgy tudták túlélni.
Ezt össze hasonlítani Magyarországgal, hát legalább is érdekes elmélet!
Viszont ez egy szabad ország, bárki kivándorolhat ,akár oda is!</blockquote>
Én egy szóval is mondtam, hogy egyetértek a diktatúrával?
Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy az egyik kutya, a másik meg eb!
'53 óta nem sikerült egyesíteni a két országrészt! Vaj kiknek az érdeke húzódik meg a háttérben? Pedig németeknek sikerült miért? Pedig a kelet német vezetés sem volt piskóta! De valakik döntöttek.
Ugye emlékeztek még a régi albán vezetésre? Azt is elég sokáig engedték! Miért? Költői kérdés!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Látható hogy itt néhányan, a sík hülye kategóriába tartoznak. Nem kérek elnézést ezért az állításért, mert így van.
Akik úgy érzik hogy észak Korea egy normális ország, feltehetően a teljesen idióta emberek kötelékébe tartoznak, pszihiátriai kezelés indokolkt számukra.
Tanulj meg szöveget értelmezni és utána ítélj!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 122
113
Senkinek nem érdeke a két Korea egyesítése.
Röviden:
Dél-Korea nem akarja, mert a gazdasága visszesne és retteg a 25 millió agymosott eszak-koreaitól, nehogy egy választáson a komcsik győzzenek.
Észak-Korea nem akarja mert Kim bukná a játszóterét, amit úgy hívnak hogy Észak-Korea.
Kína nem akarja mert elbukhat egy szövetségeset és kiszorulhat a Koreai-félszigetről, és később az egyesült Korea gazdasági veszélyt jelenthet rá .
Az USA szintén nem szeretné, mert nem lenne jogalapja, hogy a félszigeten maradjon (Kína miatt van ott valójában nem Észak-Korea miatt)
Japán sem szeretné, mert tart egy erősödő Kínából, és egy erős Koreától.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 315
17 439
113
Tényleg az a rezsim van védve, ahol koncentrációs táborok működnek? 2015-ben? Ahol az éppen kegyvesztett embereket 23 mm-es gépágyúval végeznek ki? Ahol a lakosság nagyja éhezik, de atomfegyverkezésre és másfél milliós hadseregre telik? Isten óvja ezt az elbaszott országot, de komolyan. :(
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Tényleg az a rezsim van védve, ahol koncentrációs táborok működnek? 2015-ben? Ahol az éppen kegyvesztett embereket 23 mm-es gépágyúval végeznek ki? Ahol a lakosság nagyja éhezik, de atomfegyverkezésre és másfél milliós hadseregre telik? Isten óvja ezt az elbaszott országot, de komolyan. :(

1. Magyarországon is nemsokára koncentrációs táborok fognak működni, mert a migránsok jönnek 100,000 számra és ha bűncselekmény lesz az illegális határátlépés, akkor azért börtön jár, viszont épített börtön az nincs elég, tehát szedetvedett faházas, sátortáboros, szögesdróttal körbekerített táborokban lesznek bebörtönözve. Azonban előbb-utóbb kitör náluk valamilyen fertőző járvány, ekkor a holttestek égetése válik szükségessé, tehát megjelennek a krematóriumok is. A végén oda jutunk mint Hitler a Konzlagerjeivel. Persze, valamit tenni mégis muszáj a bevándorlók megfékezéséért, tehát jobb megoldás nincs, csak szóltam, hogy hova fog ez vezetni.

2. 23 mm-es gépágyúval végeznek ki. Haha, na ezek az azon típusú hírek, amikor 1-2 héttel később megírja a média, hogy XY mégis él, nem nyírták ki. Volt ugye olyan hír is, amikor - ha jól emlékszem - állítólag a kutyáival szaggata szét az embereit, de valami 100-nál is több kutyával, aztán kiderült, hogy az egész hír kitaláció volt.

3. Magyarországon is vannak akik éheznek, pedig Mo. lakossága nem 25 millió fő, mint ÉK-é, csak 9.5, és embargó alatt sem állunk, tehát nem kell önellátásra berendezkednünk mint ÉK-nak. Ennek ellenére nincs atomfegyverünk, és nemhogy 1.5 milliós, de 15 ezres hadseregre is alig telik!!! (Igaz, stadionok vannak!!!)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113
Te szent ég! Mi megy itt...

Én csak annyit okoskodnék bele, hogy:

1. A magyar diktatúra szón hülyeség vitatkozni. Valójában autokrácia van meg totális állam. Pl.: A kádár rendszer autokrácia volt, a rákosi rendszer meg totális állam. Észak-Korea is totális állam.

2. Magyarország 30 millió lakost is képes ellátni ha akar, aki minket hozott fel ellenpéldának az nézzen már rá egy térképre de komolyan...

3. Észak-Koreában emberek százezrei vannak "haláltáborokban". Aki szerint ez normál állapot az erősen hibbant.

4. Igen szép az Észak-Koreai kirakat valóság. Itt él az ország azon 1%-a aki uralkodik a maradék nyomorult 99%-on.

5. A nyugati világban sincs teljes szólás és véleményszabadság, sőt itt is van propaganda és agymosás, csak sokkal finomabban.
Csak hát ezen eszközök és korlátozások mértéke nem mindegy, ha Észak-Koreával mérjük össze...
(UI.: Volt olyan ország a világtörténelemben ahol nem tiltottak legalább 1 valamit??? )

6. Mivel a két Korea hadban áll, így hangszórózhatják egymást. Sőt lőhetik is egymást. Ezt semmi nem tiltja.

Mindenkinek jó éjt!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
További képek Észak-Koreából (az árnyoldalakat is bemutatandó)

1000_2_20141120_183654.jpg


1000_3_20141120_183654.jpg


1000_4_20141120_183654.jpg

(ja, bocsánat, ez Magyarország...)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Senkinek nem érdeke a két Korea egyesítése.
Röviden:
Dél-Korea nem akarja, mert a gazdasága visszesne és retteg a 25 millió agymosott eszak-koreaitól, nehogy egy választáson a komcsik győzzenek.
Észak-Korea nem akarja mert Kim bukná a játszóterét, amit úgy hívnak hogy Észak-Korea.
Kína nem akarja mert elbukhat egy szövetségeset és kiszorulhat a Koreai-félszigetről, és később az egyesült Korea gazdasági veszélyt jelenthet rá .
Az USA szintén nem szeretné, mert nem lenne jogalapja, hogy a félszigeten maradjon (Kína miatt van ott valójában nem Észak-Korea miatt)
Japán sem szeretné, mert tart egy erősödő Kínából, és egy erős Koreától.

Pontosan! Bár a japó-koreai viszonyt nem értem. Túl kéne már lépniük a II. világháborús és azt megelőző baromságokon. A japánoknak a koreaiak a legközelebbi rokonaik és inkább össze kéne fogniuk (persze egyelőre csak Dél-Koreával). Már csak Kína miatt is.


Te szent ég! Mi megy itt...

Én csak annyit okoskodnék bele, hogy:

1. A magyar diktatúra szón hülyeség vitatkozni. Valójában autokrácia van meg totális állam. Pl.: A kádár rendszer autokrácia volt, a rákosi rendszer meg totális állam. Észak-Korea is totális állam.

2. Magyarország 30 millió lakost is képes ellátni ha akar, aki minket hozott fel ellenpéldának az nézzen már rá egy térképre de komolyan...

3. Észak-Koreában emberek százezrei vannak "haláltáborokban". Aki szerint ez normál állapot az erősen hibbant.

4. Igen szép az Észak-Koreai kirakat valóság. Itt él az ország azon 1%-a aki uralkodik a maradék nyomorult 99%-on.

5. A nyugati világban sincs teljes szólás és véleményszabadság, sőt itt is van propaganda és agymosás, csak sokkal finomabban.
Csak hát ezen eszközök és korlátozások mértéke nem mindegy, ha Észak-Koreával mérjük össze...
(UI.: Volt olyan ország a világtörténelemben ahol nem tiltottak legalább 1 valamit??? )

6. Mivel a két Korea hadban áll, így hangszórózhatják egymást. Sőt lőhetik is egymást. Ezt semmi nem tiltja.

Mindenkinek jó éjt!

+111! :)

Még annyit tennék hozzá, hogy egy minimálisan is normális, élhető államból az mehet el, aki csak akar és max az oda történő bevándorlást, letelepedést korlátozza az állam. Na ebből a szempontból érdemes elgondolkodni Észak-Koreán! Éééérted, laudarage?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
+111! :)

Még annyit tennék hozzá, hogy egy minimálisan is normális, élhető államból az mehet el, aki csak akar és max az oda történő bevándorlást, letelepedést korlátozza az állam. Na ebből a szempontból érdemes elgondolkodni Észak-Koreán! Éééérted, laudarage?

Észak-Korea még akkor is létezni fog, amikor Magyarország már nem.

Ill. Magyaro. igazából már most sem létezik. Ennek az általad említett szabad kivándorlás, és a nem korlátozott bevándorlás csak az egyik oka, mondhatni az utolsó szög Magyaro. koporsójában. Ha fennmaradt volna a Szovjetunió, a "Keleti Blokk", és benne Magyaro.-on fennmaradt volna a kádári diktatúra, akkor Magyarország még mindig létezne, és a bevándorlásos problémát hírből sem ismernénk. Azonban egy Gorbacsov nevű fickónak demokratizálhatnékja támadt, meg itthon is, a reformkommunistáknak, a későbbi liberálisoknak, ill. opportunista elemeknek szintén demokratizálhatnékja támadt, így azóta már Magyarország sem létezik. Észak-Korea is addig fog létezni, amíg diktatúra. Azért, mert addig nem tud oda betelepedni az USA, meg a sleppje. De legalább mi demokratikusak vagyunk. Ja, hogy már az sem. Magyarok ki, amerikai tankok be. Háború on. Hadiállapot on. Demokrácia off.
Nah tényleg jó éjt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Plusz nem utolsó szempont, hogy az összes országnak, amely felett az USA átvette a hatalmat, csökken a lakossága. Háborúk, kivándorlás, csökkenő gyerekvállalási kedv stb. miatt, de csökken. Így most Magyarországé is.
A kádári diktatúra alatt Mo. lakossága 10.5 millió fő volt, az USA az 1980-as évek elejétől kezdte átvenni Mo. felett a hatalmat, azótan csökken, most 9.5 millió.
Ha ÉK felett az USA átveszi a hatalmat, akkor a mostani 25 millióról, előbb 20, majd 15, majd 10 stb. lesz ÉK lakossága.
És nem azért, mert átmennek Dél-Koreába, mert DK lakossága is csökken. Dél-Korea születési rátái a legalacsonyabbak közé tartozik a világon. Japán, az USA másik nagy "szövetségese" szintén súlyos demográfiai problémákkal küzd.
És ez azért van, mert a kapitalizmus feléli az emberi társadalmat, ahová betelepedett, annak az országnak a lakossága csökkeni kezd, az a társadalom elöregszik és kipusztul. Ezért a tőke újabb és újabb, népességben gazdag országokat keres olcsó munkaerőnek, pl. ahogy most már Kína népessége is kezd elöregedni, Afrikába megy. Egyedül a tőke centrumaiban növekszik a népesség, mint pl. az USA-ban, Németországban, stb. de az sem a helyi népszaporulatnak, hanem a bevándorlásnak köszönhető.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szóval nem kell itt ÉK-nak háborúval győznie DK felett, elég csak megvárnia, amíg elfogy DK lakossága:

south-korea-population-pyramid-2014.gif
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Sajnos nem várható a Kim rendszer megdöntése, mert igazából mindenki fanyalog tőle.
Ez a handabanda, évente ismétlődik.
Kis lövöldözés, kis fenyegetés, stb.
Majd abbamarad.
Az Észak Koreai tv meg bemondja majd hogy ismét győztek.
Ennyi. :)
Amúgy aki úgy érzi az ott, egy normális ország, szívből kívánom neki, hogy sikerüljön kiköltöznie és ott élnie.
Viszont soha ne jöhessen el onnan.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="szuvorov">Bizony, kőkemény propaganda amit Észak-Korea összehord!

Pár könyv a valóságról:
http://bookline.hu/product/home.action?_v=Barbara_Demick_Nincs_mit_irigyelnunk_a_vilagtol_Eletek_es_sorsok_Eszak_Koreaban&id=122023&type=22

http://www.hvg.hu/kultura/20150506_Suki_Kim

http://www.libri.hu/konyv/blaine_harden.menekules-a-14-es-taborbol.html

Pár film:

http://www.pestylaszlo.hu/filmek_hun.php?video=eszak_korea.flv


http://mozicsillag.cc/film/eszak-korea-a-fenyegeto--arnyek-2008-online


https://youtube.com/watch?v=dMCqDad9DlA

https://vimeo.com/23367403



Persze nem kell elhinni, el is lehet menni személyesen:

https://utazom.com/utazas/eszak-korea-korutazas

http://www.esotravel.cz/poznavaci/severni-korea/severni-korea/

Itt van két élménybeszámoló:

http://faluvegi.blogspot.hu/2009/05/eszak-koreaban-jartam.html


http://travelo.hu/tavol/2015/02/02/karafiath_orsolyat_alaposan_kiboritotta_eszak-korea/

Bocs, Karafiath Orsolyát kár volt belinkelned!
Különben Déli szomszédja mennyivel jobb? Ezt a Plushuntól is kérdezem! Tudom a választ! Magasabb az életszínvonal meg szabad választás, nem éhezik a nép, nincsenek nyilvános kivégzések ....., és ugyan olyan diktatúra! Meg, ha jól tudom, pár ezer amerikai katona, némi atomfegyverrel megspékelve.
Bátortalanul kérdezem: mennyit éltetek a kádár rezsim alatt?

</blockquote>

Először tisztában kellene lenned - meg még jó pár embernek - a diktatúra fogalmával. Többek között abban az országban kivégeznek ha a vezetést mered kritikával illetni. Érdekes, hogy van az, hogy Észak - Koreából nem jön egy turista sem? Miért van az, hogy ha te abba az országba mész nem mászkálhatsz szabadon az országban csak felügyelettel mehetsz bárhová? Miért van az, hogyha te abba az országba mész kötelező elmenned Kim Ir Szen szobrához és meg kell hajolnod előtte? Miért van az, hogy ha az embereket kérdezik a vezetésről mindenki csak és kizárólag jót mond? Miért nem illetik ott kritikával az államot? Olyan vezetés nincsen ami mindenkinek jó hacsak nem éppen azért mert nem mernek ellent mondani. Egyébiránt ha abban az országban élnél még egy ilyen topikot sem nyithatnál és beszélgethetnél erről. </blockquote>
Voltál kint Észak Koreában, vagy anno a SZU-ban? Légy szi',akkor oktass! Bátorkodom leírni, hogy Te csak hallomásból "tudsz" valamit!
Bocsika! De én '53-tól ismerem a történéseket és a munkámból kifolyólag bejártam az akkori SZU bizonyos részeit! Szállítottak le anno repülőről, vonatról! Pedig a szocialista tábor "oszlopos" tagja voltam!
De! Akkor hogy történt a SZU-ba való tartózkodás anno, amit csinál még most is Észak Korea? Mesélj! Én meg kijavítalak!
Jó lenne, ha nem vennéd fel a kioktató stílust, mert halvány lila fingod sincs a diktatúrákról! A Wiki, meg nem releváns!