[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Figyelj DINAMO
Jó lenne észrevenni, hogy nem az a topik témája kinek milyen pártkönyve van, tehát javaslom inkább azzal foglalkozni ami a topik címe.
Egyébként meg te se számoltál be róla eddig milyen pártkönyv lapul a zsebedben, és amíg meg nem teszed addig elég sunyi dolog a másikat ennek a lehetőségéért cseszegetni.

soha nem voltam semelyik part tagja.

Az olvtarsnal meg az zavar hogy szemmel lathatoan drukkol egy olyan rendszernek amely eletek szazereit gyilkolta mar le az elmult 50 evben es egy egesz orszagot tart terror es elnyomas alatt.

Ebbol a szempontbol samomra olyan mintha valaki a naciknak drukkolna. Marpedig a nacizmus meg az ilyen szelsobalos komunizmus sztalinizmus szerintem emberileg erkolcsileg messze nem elfogadhato.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Dinamo

"Nincs nekik 200 km hatotavolsagu hajo elleni raketajuk."

Nézd, nem egy hajó elleni rakéta típust felhoztam példaként amivel rendelkeznek. Nem kell fejből tudnod, hogy mi milyen hatásos lőtávolsággal bír, de ha ez a helyzet akkor legalább wikipedián nézzél már utána, mielőtt ilyen kijelentéseket teszel.


Van egy linked ? Mert a wiki onmagaban eleg tag fogalom.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
soha nem voltam semelyik part tagja.

Az olvtarsnal meg az zavar hogy szemmel lathatoan drukkol egy olyan rendszernek amely eletek szazereit gyilkolta mar le az elmult 50 evben es egy egesz orszagot tart terror es elnyomas alatt.

Ebbol a szempontbol samomra olyan mintha valaki a naciknak drukkolna. Marpedig a nacizmus meg az ilyen szelsobalos komunizmus sztalinizmus szerintem emberileg erkolcsileg messze nem elfogadhato.

Amerika minden országról ezt mondja, amely nem hajol meg előtte.
Definíció szerint az a demokratikus, amelyet Washingtonból kormányoznak. Te sem vagy képes átlátni a saját propagandátokon.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
És hogy egy aktualitást említsek: ha Észak Korea demokratikus lenne, akkor már rég tele lenne Soros-féle szervezetekkel, amely keresztül-kasul úgy átszőtték volna a társadalmat, hogy most Észak Koreának a népessége is csökkenne a sok aberráció miatt, úgy, ahogy Dél Koreáé csökken.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Ó, hát tudod egyáltalán nem drukkolok, viszont nekem nagyon úgy tűnik hogy te egy olyan rendszernek szurkolsz amelyik életek millióit gyilkolta le az utóbbi 75 évben és egy egész világot tart terror alatt. Irak nem támadta meg az EÁllamokat, sem Szíria,sem Vietnam, de még Észak-Korea sem.
Ezt kellene észrevenni, mert az igazságosztó seriff listáján mi is sorra fogunk kerülni egyszer.
Az Észak koreai rendszer olyan amilyen, egyrészt a körülményeknek köszönhetik,másrészt maguknak. De az a porszemnyi ország nem zavar senkit sem, az hogy éheznek -e vagy sem,nem indok,mert Zairében is éheznek mégse megy oda a világ csendőre. Az északiaknak ez a rendszer megfelel, ha nem így lenne már polgárháború folyna. Ázsiában van még pár ország ahol cudarabb a helyzet mint ÉK-ban,ott van pl Burma, érdekel valakit? Senkit. Már több mint 2 éve szinte napi szinten önti a sarat a fősodratú ÉK-ról, uszítás megy ellene. Hogy rakétákat gyártanak? Ki nem? Dk ,Kína, mindkettő előrébb jár haditechnikailag, természetes hogy tartani akarják a tempót a lehetőségeikhez mérten. Nekik miért is lenne tilos? Franciaországnak, Izraelnek, az Egyesült királyságnak,Oo-nak, Usának,Kínának lehet nukleáris fegyvere? Mennyivel kevesebb embert öltek meg ezek mint ÉK? Mennyivel kevesebb háborút indítottak? Milyen messze is van ÉK az Usától? 8-9000KM?
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
680
2 083
93
Visszaolvasva valahogy ez az alfahim virtus nem volt problema nallad amikor a oroszok csinaltak.

Ez csak akkor baj ha az USA csinalja ?


Amugy EK-t en az ISIS el tartom egy veszelyessegu orszagnak. Kiszamithatatlan es leteleme a fenyegetes a konfliktus. Egyiknek sem angednem hogy tomegpusztito fegyverhez jusson.
Gondolkozz mit irsz le...Isis/Is nem orszag (meg ha a media ugy is talalja-hasznalja a kitalalt nevet) hanem emberirto terrorzervezet. Csonkitanak, emberrel-szervekkel kereskednek, civil lakossagot tamadnak direktben. Gyerekeket kepeznek gyilkolasra(nem csak harcra hanem pl kivegzesre), sorolhatnam. EK nem jon Europaba civileket robbantgatni. Nem epitenek (bombagyaron es autobomban kivul semmit)csak rombolnak es eloskodnek az alavetetteken es az elfoglalt infrastrukturan.
Nehogy elkezdd magyarazni a vereskezu Gulag-diktator sztorit es felhozni a buneiket, ismerjuk oket. Hogyhogynem burkoltan/kevesbe burkoltan azt sugallod hogy Iziz egy szinten van ezekkel-tehat elso lepcsoben egy szintre teszed oket-utana meg mar lehet is mondani hogy EK veszelyesebb hisz van nukijuk meg amugy is "allami szinten nyomjak" a terrort.
Nana! Jo lesz itt megallnod-bar erdekes modon a nyugati megnyilatkozasok is kezdenek e retorikaba fordulni esetenkent, mintha ezt kovetned/visszhangoznad egyelore csak halkan...
Remelem ertheto amit magyarazok es nem lesz kiforgatva. Azt is hogy nem gondolod full komolyan ezt az oruletet...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
soha nem voltam semelyik part tagja.

Az olvtarsnal meg az zavar hogy szemmel lathatoan drukkol egy olyan rendszernek amely eletek szazereit gyilkolta mar le az elmult 50 evben es egy egesz orszagot tart terror es elnyomas alatt.

Ebbol a szempontbol samomra olyan mintha valaki a naciknak drukkolna. Marpedig a nacizmus meg az ilyen szelsobalos komunizmus sztalinizmus szerintem emberileg erkolcsileg messze nem elfogadhato.
Az hogy ezek nem elfogadható ideológiák abban igazad van. De mikor voltál utoljára Észak-Koreában hogy ilyen pontosan tudod mi van ott az országon belül? Mert azt írta az újság?!! Az IGAZMONDÓ propagandasajtó?!!
És milyen ideológia alapján fogadható el pl. országok visszabombázása a kőkorszakba (lásd Líbia), hamis indok alapján egy ország elfoglalása (Irak és tömegpusztító fegyverei?!!), a szélsőséges iszlamista ISIS támogatása amerikai fegyverekkel Szaúd Arábián keresztül, aztán állítólagos vegyi fegyverek használata után kivizsgálás, tehát minden bizonyíték nélkül légicsapásokat mérni egy idegen országra (most éppen Szíria)?!! És ha már nácikról beszélsz, akkor nézd már meg, milyen zászlókkal és jelvényekkel parádéznak az ukrán Jobb Szektor és más militáns fegyveres szabadcsapatok, akik sokkal közelebb vannak hozzánk és pláne a kárpátalján élő magyarokhoz, ezek a valóban működő nácik nem zavarnak téged?!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
soha nem voltam semelyik part tagja.

Az olvtarsnal meg az zavar hogy szemmel lathatoan drukkol egy olyan rendszernek amely eletek szazereit gyilkolta mar le az elmult 50 evben es egy egesz orszagot tart terror es elnyomas alatt.

Ebbol a szempontbol samomra olyan mintha valaki a naciknak drukkolna. Marpedig a nacizmus meg az ilyen szelsobalos komunizmus sztalinizmus szerintem emberileg erkolcsileg messze nem elfogadhato.
Az Usa a legnagyobb abban az el últ 30 évben, hogy idegen szuverén és működő országokat lerohanjon, szétbombázzon, és bőven jut belőle mindig a civileknek is... Őket viszont szereted. Nem értelek én téged, fixre mondom hogy kevesebb ember haláláért felelős a KNDK katonai beavatkozás 21. században, mint az amcsi kovboj stílus, és rajtuk nem kérnél számon semmit?! Náci vonalon pedíg nekem a személyes kedvenceim Verner von Braun, és Skorzeny... Mindkettő kiváló szolgálatokat tett az USA nak, egyből nem is voltak utána háborús bűnbakok... Így megy ez.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az Usa a legnagyobb abban az el últ 30 évben, hogy idegen szuverén és működő országokat lerohanjon, szétbombázzon, és bőven jut belőle mindig a civileknek is... Őket viszont szereted. Nem értelek én téged, fixre mondom hogy kevesebb ember haláláért felelős a KNDK katonai beavatkozás 21. században, mint az amcsi kovboj stílus, és rajtuk nem kérnél számon semmit?! Náci vonalon pedíg nekem a személyes kedvenceim Verner von Braun, és Skorzeny... Mindkettő kiváló szolgálatokat tett az USA nak, egyből nem is voltak utána háborús bűnbakok... Így megy ez.

Az USA ráadásul nem is hajlandó érteni, hogy mi az hogy "szuverén" ország. Ők úgy gondolják, hogy a globalizáció folytán ez már elavult, így mindenbe beleszólhatnak, és úgy gondolják, hogy alapból jobban irányítanák akármelyik országot, mint a saját kormányaik. Így mindig azt mondják, hogy az adott ország népének érdekében buktatják meg annak saját kormányát.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
18010806_1057531961053764_7372872220821428699_n.png
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem úgy volt hogy az oroszoknak Trump kell?
Én úgy hallottam ,hogy annyira kellett ,hogy hekkerekkel elcsalták a választást.....lufi pukkkk.
Tramp a meglepi ember eddig mindenben az ellenkezőét teszi mint amit elnöksége előtt kommunikált,ennek se amerikában se a partnerei körében nem örül senki kivéve a holdudvar megmondóit akik egy harmadik kottából játszanak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Én úgy hallottam ,hogy annyira kellett ,hogy hekkerekkel elcsalták a választást.....lufi pukkkk.
Tramp a meglepi ember eddig mindenben az ellenkezőét teszi mint amit elnöksége előtt kommunikált,ennek se amerikában se a partnerei körében nem örül senki kivéve a holdudvar megmondóit akik egy harmadik kottából játszanak.
Így van. Kurvára nem ezt ígérte. Az hogy én csalódtam benne, az egy dolog, nem én választottam meg. De azok felé ha folyamatosan 180 fokot CSINÁL ezután is, mint amit ÍGÉRT, előbb utóbb el kell számolnia, akik megszavazták, mert Ő egy bezárkózó, a saját belső problémáit megoldó USA-t ígért, aki jó viszonyt akar fenntartani pl. az Oroszokkal, és kereskedni mindenkivel akivel lehet. Ehhez képest 3 CBG tart éppen egy gócponthoz, és szuverén országot tomahawkoztatott meg...
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ha az lett volna és megszűnt volna a kelet európai Stryker vonulgatás akkor az oroszokank sem lenne kire mutogatni szerintem.
Hozzáteszem, és komolyan mondom, ezzel sajnos az amerikaiak is veszteni fognak, ha megint belemásznak egy esetleges újabb háborúba. Egyszerűen Irak is sok pénzbe volt nekik, egy újabb Vietnam, mindegy az hogy KNDK ellen vagy akár Irán ellen állnak bele, totál oda fogja tenni őket a padlóra. Az USA már nem az akinek láttatni szeretné magát, nagyon komoly problémáik vannak nekik odahaz IS. Szerintem nem csak a világ, de ŐK is jobban járnának, ha azt raknák rendbe, ami az országhatáraikon belüli probléma, s Trump ezt ígérte, esélyesen ezért is nyert...