[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
628
1 626
93
Ezt te honnan is kérdezed?
;)
Ha már elhagytad hazád, ne áruld el még egyszer, azzal, hogy folyamatosan fikázol minket.
Szerintem @papajoe arra gondolt, hogy Észak Koreát mindenki úgy képzeli el mint egy primitív kőkorszaki valamit, minimális technológiával. Erre tessék, lásd a képeket.
Bár kérdőjeles, hogy ez a telephely hányszor van meg nekik.
o_O
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Szerintem @papajoe arra gondolt, hogy Észak Koreát mindenki úgy képzeli el mint egy primitív kőkorszaki valamit, minimális technológiával. Erre tessék, lásd a képeket.
Bár kérdőjeles, hogy ez a telephely hányszor van meg nekik.
o_O

Eszembe nem jutna a Rábát fikázni a győri Audi képeivel.
Külföldről, a mocskos nyugati pénzen élve különösen nem....
Ettől jobban szeretem a hazám.
Erre céloztam. Miért kell mindig Magyarországot fikázni?
Annak, aki már elhagyta hazáját....
 
  • Vicces
Reactions: megazez

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 166
113
A világ leg trágyább országa....
Van nekünk ilyen, saját, gépgyártó üzemünk?

Nctnek hívják, Talsonyban, de ilyen nincs. Távolkeleti gépágyakat importálnak, majd arra rakják a saját nct vezérlésüket (de szerintem a servo, stb is kinai). Vagy mivel Heidenhain képviselet és pl ha bedöglik a géped heidenhain vezérlése, akkor pont úgy ajánlják ki a csere alkatrészt, hogy közel egy árban legyen a saját nct "korszerűsítéssel".
Nem egy közkedvelt, de olcsó.
Még talán egy low cost haasnal is olcsobb egy 600as gep. Mittomén 50-60e euro. És kb az egyetlen, ahol van lizing, ez mozgatja. De legalább van ilyenünk. Egy 600as uj 3 tengelyes dmg az 200e euro plussz.

Ennek a szerencsétlen bértrollnal amúgy midnen hozzászólás vicces?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 882
113
A világ leg trágyább országa....
Van nekünk ilyen, saját, gépgyártó üzemünk?
Pont ilyen talán nincs, de pl egészségügyi eszközöket mi is állítunk elő Szép számban. Ami a CNC gép sorokat illeti, az egyik képen jó ha minden harmadik ha be van kötve..
IMG-20240703-185028.jpg

Persze simán lehet, hogy még üzembe állítás előtt vannak. A nagyobb maró gépeken legalább látszik, hogy használták is már.
A mini targoncás gépsor is vadi újnak tűnik, több fajta Kínai gyártmányt beazonosítható, pl Jianke
995c94412415097114a0d36c1bfad44c2da0c266.jpg


Önmagában az új gépek impozánsank, ha megfelelő jól képzett kezelő is van hozzá, nagyobb gyártás volumen érhető el velük, de egy régi géppel is egy tapasztalt szaki legalább olyan jó munkát tud végezni.

Nekem továbbra is ez a tavaszi gyárlátogatáson a háttérben látható benga eszterga a kedvencem, az előtérben állók miatt kicsit félrevezető a méretarány, mindaddig amíg észre nem veszed a gép kezelőt..
IMG-20231128-183604.jpg
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 166
113
Pont ilyen talán nincs, de pl egészségügyi eszközöket mi is állítunk elő Szép számban. Ami a CNC gép sorokat illeti, az egyik képen jó ha minden harmadik ha be van kötve..
IMG-20240703-185028.jpg

Persze simán lehet, hogy még üzembe állítás előtt vannak. A nagyobb maró gépeken legalább látszik, hogy használták is már.
A mini targoncás gépsor is vadi újnak tűnik, több fajta Kínai gyártmányt beazonosítható, pl Jianke
995c94412415097114a0d36c1bfad44c2da0c266.jpg


Önmagában az új gépek impozánsank, ha megfelelő jól képzett kezelő is van hozzá, nagyobb gyártás volumen érhető el velük, de egy régi géppel is egy tapasztalt szaki legalább olyan jó munkát tud végezni.

Nekem továbbra is ez a tavaszi gyárlátogatáson a háttérben látható benga eszterga a kedvencem, az előtérben állók miatt kicsit félrevezető a méretarány, mindaddig amíg észre nem veszed a gép kezelőt..
IMG-20231128-183604.jpg



Ember....

Nem érted mit látsz. A CNC gépeket itt gyártják. Nem beüzemelik
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 166
113
Magyarországon pedig ha elmész egy gyárba magyar gépet nem igazán látsz, bezzeg kínait, tajvanit simán tálasu a dicső nyugaton.
Nyugatabbra meg mar ha feltoltenek ilyen frenkizős videót a germánok, sokszor ők is low cost amcsi gépekkel nyomják, de Dmgvel vagy hellerrel..
Az osszelegózott képen... elkell hogy keserítselek, de van akkora eszterga, ahol akkora a kezelő..
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 166
113
Szóval nem értem a célod. Bugyuta propaganda. Ok , olyanoknak biztos előadod akik nem láttak szerszámgépeket, esetleg hogyan gyártják, esetleg egy nagy esztergát.
De lehet jobb lenne bele se kezdeni, ha azt se tudod mit látsz az egyes képeken.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 433
113
Ember....

Nem érted mit látsz. A CNC gépeket itt gyártják. Nem beüzemelik
Ehhez képest úgy vannak lerakva, mintha dolgozni akarnának velük. Ha még nincsenek készen, akkor mellettük kellene lenni az alkatrészeknek, szerszámoknak, stb. Ha meg már késztermék, akkor miért rakják őket ekkora távolságra?
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 166
113
Ehhez képest úgy vannak lerakva, mintha dolgozni akarnának velük. Ha még nincsenek készen, akkor mellettük kellene lenni az alkatrészeknek, szerszámoknak, stb. Ha meg már késztermék, akkor miért rakják őket ekkora távolságra?

Ha gondolod elvihetlek célgép gyártásba, lásd mekkora hely kell. Most egy 10 tengellyel bíró állomást (is csinálok (vill, pneu terv, kivitelezés).. azért nagyobbak, mint ezek a gépek. Eleve burkolat, villamos szekrény sincs rajt. Még egy pár kábel bemegy.
De hiába mondom... ha eljössz kicsinyke műhelyembe én mutatok neked ferde ágyas cnc esztergát , cnc marót, mert vannak, aztán meglátod hogy épül fel.

Eleve ilyen kis gépeket mindig egyben telepítenek, burkolatokkal, villanyszekrénnyel. Anélkül hogy csatlakoznál a médiakra.
Az a baj, hogy megint propagabda célzattal behozott valami hírt, a minimálisnál kevesebb ismerettel Zaphod B.

Na és igen, a dicső nyugaton a germánok is huzzák a fogukat, ha siemens, heidenhain kell, mert nehéz megfizetni a rendes gépeket.. Aztán jönnek helyette az ipari, mérőléc nélküli amcsi haas hulladékok. Kim Dzsongun meg Siemens Shopturnon esztergál Sinumerik 840Dn.
Bravó nyugat.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 433
113
Ha gondolod elvihetlek célgép gyártásba, lásd mekkora hely kell. Most egy 10 tengellyel bíró állomást (is csinálok (vill, pneu terv, kivitelezés).. azért nagyobbak, mint ezek a gépek. Eleve burkolat, villamos szekrény sincs rajt. Még egy pár kábel bemegy.
De hiába mondom... ha eljössz kicsinyke műhelyembe én mutatok neked ferde ágyas cnc esztergát , cnc marót, mert vannak, aztán meglátod hogy épül fel.

Eleve ilyen kis gépeket mindig egyben telepítenek, burkolatokkal, villanyszekrénnyel. Anélkül hogy csatlakoznál a médiakra.
Az a baj, hogy megint propagabda célzattal behozott valami hírt, a minimálisnál kevesebb ismerettel Zaphod B.

Na és igen, a dicső nyugaton a germánok is huzzák a fogukat, ha siemens, heidenhain kell, mert nehéz megfizetni a rendes gépeket.. Aztán jönnek helyette az ipari, mérőléc nélküli amcsi haas hulladékok. Kim Dzsongun meg Siemens Shopturnon esztergál Sinumerik 840Dn.
Bravó nyugat.
Képzeld én még dolgoztam is észak koreai esztergán. :D A szakközépben a műhelyben volt vagy 15 eszterga, nagyrészt az 50-es években készült magyar gyártmányú, de volt néhány viszonylag új észak koreai gyártmányú is. Ez a 80-as évek első fele volt, nálunk már akkor sem gyártottak sima mechanikus esztergát. (Ne gondolj valami bonyolult dologra, kb. anyagvizsgálathoz esztergáltunk próbatestet.)

Egyébként ezek a képek erősen beállított propaganda fotók és nem egy működő üzem. Ahol én voltam ipari üzemben, ott általában a gépek mellett várakozott az alapanyag meg a késztermék. Vagy ha összeszerelés, akkor az alkatrészek állnak a közelben, dobozok a csavarokkal, szerszámok stb. Itt meg mindenhol patika tisztaság, sehol egy letett szerszám, az esztergán nincs egy szem forgács, a kezelője meg vigyáz állásban stb.
 
  • Tetszik
Reactions: gorcsev

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 166
113
Képzeld én még dolgoztam is észak koreai esztergán. :D A szakközépben a műhelyben volt vagy 15 eszterga, nagyrészt az 50-es években készült magyar gyártmányú, de volt néhány viszonylag új észak koreai gyártmányú is. Ez a 80-as évek első fele volt, nálunk már akkor sem gyártottak sima mechanikus esztergát. (Ne gondolj valami bonyolult dologra, kb. anyagvizsgálathoz esztergáltunk próbatestet.)

Egyébként ezek a képek erősen beállított propaganda fotók és nem egy működő üzem. Ahol én voltam ipari üzemben, ott általában a gépek mellett várakozott az alapanyag meg a késztermék. Vagy ha összeszerelés, akkor az alkatrészek állnak a közelben, dobozok a csavarokkal, szerszámok stb. Itt meg mindenhol patika tisztaság, sehol egy letett szerszám, az esztergán nincs egy szem forgács, a kezelője meg vigyáz állásban stb.

Nyilván beállított képek az összeszerelő üzemben. De tudod, felénk amikor sajtó vagy delegáció jön, akkor rendrakás van előtte és patika a helyszín. Pontosan ilyen.
Ez így működik.

pl A Dmgnél is, vagy most már Dmg mori sajtófotóin:


Mert ezek a sajtófotók már csak ilyenek.
vagy akkor bizonygassuk, hogy a németek gépet se gyártanak, mert nincs csavarosdoboz? Gondolkozzatok egy kicsit.

Ettől függetlenül harmatgyenge ÉK ellenes propaganda próbálkozást láthattunk már megint, a minimális tudás maximális hiányával.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 882
113
ÉK hölgyek lőgyakotlaton;
IMG-20240710-222825.jpg

IMG-20240710-222829.jpg

IMG-20240710-222827.jpg

IMG-20240710-222822.jpg


+
Az átállás Orosz Express 103 műholdas szórásra rendre lezajlott, bár a minőségben némileg romlott a jel.
Ugyan az Orosz műhold támogatja a HD adást, de csak korlátozottan az északi régióban;
Express-103-C-Fixed-small.png


Egyébként van USA meg Európai műsorszórás is az Intelsat 21-en ha valakit érdekel.