[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
US preparing to 'EVACUATE 230,000 Americans from South Korea'
DONALD Trump has demanded the evacuation of US citizens from South Korea as part of a drill named Courageous Channel, military sources have revealed.


http://www.express.co.uk/news/world...outh-Korea-army-evacuation-Courageous-Channel

Megj.: nem tudom nem észrevenni, hogy az express.co.uk már napok óta úgy tudósít, hogy a böngésző fülének szövege azzal kezdődik, hogy: "World War 3: <cikk címe>"

Sőt! Time.com:

The Evacuation of Americans From South Korea Is Going to Be Rehearsed in June
Ryan Kilpatrick
Apr 24, 2017

http://time.com/4751933/south-korea-evacuation-exercise-military/

Bő egy hete a jól értesült sajtó szerint a japánok akartak kimenekíteni 60 ezer japánt a 2016-ban hivatalosan ott élő 41 ezerből. Most a jenkik menekítenének ki 230 ezer amcsit a hivatalosan ott élő 151 ezerből. De nem sietik el. Ráérnek júniusban megtartani egy gyakorlatot a témában, ami csak a katonák családjára terjed ki.

Csak nekem tűnnek az ilyen hírek egy picit hangulatkeltő szenzációhajhászásnak?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Bő egy hete a jól értesült sajtó szerint a japánok akartak kimenekíteni 60 ezer japánt a 2016-ban hivatalosan ott élő 41 ezerből. Most a jenkik menekítenének ki 230 ezer amcsit a hivatalosan ott élő 151 ezerből. De nem sietik el. Ráérnek júniusban megtartani egy gyakorlatot a témában, ami csak a katonák családjára terjed ki.

Csak nekem tűnnek az ilyen hírek egy picit hangulatkeltő szenzációhajhászásnak?

Szerintem nem jobban szenzációhajhászó, mint amikor az oroszok ÉVEK ÓTA azt mondják, hogy a NATO meg akarja támadni őket.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Egyébként pedig laiki, ha elolvastad volna a Time cikkét:

"Around 230,000 U.S. citizens, including 28,500 servicemen and women, currently live in South Korea."

Azaz nem 151 ezer, hanem 230 ezer amerikai állampolgár él Dél Koreában. Továbbá kéretik megnevezni, hogy honnan vetted a 151 ezres számot. Én a 230 ezreset a Time magazinból vettem.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 274
113
Mindamellett lehet hogy gyengének tűnik Korea az USA fejeseinek főleg a légierő szemszögéből. De azért nem kéne háborút csiszolgatni, mert Kina a saját érdekében nem enged meg egy egyesült Koreát maga mellet főleg USA barátot, inkább megoldja fordított fonákkal.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Egyébként pedig laiki, ha elolvastad volna a Time cikkét:

"Around 230,000 U.S. citizens, including 28,500 servicemen and women, currently live in South Korea."

Azaz nem 151 ezer, hanem 230 ezer amerikai állampolgár él Dél Koreában. Továbbá kéretik megnevezni, hogy honnan vetted a 151 ezres számot. Én a 230 ezreset a Time magazinból vettem.

Parancsolj:
http://www.immigration.go.kr/doc_html/attach/imm/f2016//20160830263386_1_1.hwp.files/Sections1.html
15. oldal alján lévő táblázat. Segítségként: 미 국 az USA koreai rövidítése. A pontos szám 150.778 fő 2016.07.31-én. Ez egy hangyányit hivatalosabb és megbízhatóbb, mint a Time magazin.

Tudok olvasni, csak én nem az újsághírből veszem az adatokat, mert az újságok cikkei a szabadság földjén és demokrácia hazájában sem megbízhatóbbak, mint nálunk.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Eredetileg biztos az volt a terv, hogy partra tesznek 16 néger mesterlövész búvárt Phenjantól 40 km-re, akik felszállnak a távolsági buszra, beutaznak a városba és ott elvegyülnek a nép között. Miután az előre egyeztetett helyen és időben a "Dagi" kiáll eléjük célpontnak, lekapják és ezzel megdől a rendszer, eljő a demokrácia. Csak az a bibi, hogy nem kötötték elégé a Michigan kapitányának lelkére a művelet titkos mivoltát, így a tengó kamerák előtt érkezett meg a fóka hordozó puttonnyal a hátán. De még azért lehet reménykedni, hogy ezt az alultápláltságtól vaksi északiak nem fogják észrevenni.

Szerintem is így lehetett :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Mindamellett lehet hogy gyengének tűnik Korea az USA fejeseinek főleg a légierő szemszögéből. De azért nem kéne háborút csiszolgatni, mert Kina a saját érdekében nem enged meg egy egyesült Koreát maga mellet főleg USA barátot, inkább megoldja fordított fonákkal.
Így van. Ahogy ezt tette pontosan kb. 6 évtizeddel korábban is. Az TABU.
 

shen79

New Member
2017. április 18.
19
18
3
Ni milyen szep kepet talaltam. (src: http://edition.cnn.com/2017/04/25/asia/north-korea-nuclear-test-timing/ - mikor durrantja el EK a hatodikat cimu cikk)

170425215227-02-kim-jong-un-live-fire-drill-exlarge-169.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Parancsolj:
http://www.immigration.go.kr/doc_html/attach/imm/f2016//20160830263386_1_1.hwp.files/Sections1.html
15. oldal alján lévő táblázat. Segítségként: 미 국 az USA koreai rövidítése. A pontos szám 150.778 fő 2016.07.31-én. Ez egy hangyányit hivatalosabb és megbízhatóbb, mint a Time magazin.

Tudok olvasni, csak én nem az újsághírből veszem az adatokat, mert az újságok cikkei a szabadság földjén és demokrácia hazájában sem megbízhatóbbak, mint nálunk.

Elképzelhető, hogy több amerikai van Dél-Koreában, mint amennyien letelepedési/tartózkodási engedélyt kértek (pl. turisták).
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Elképzelhető, hogy több amerikai van Dél-Koreában, mint amennyien letelepedési/tartózkodási engedélyt kértek (pl. turisták).

De ugye nem azt szeretnéd mondani, hogy a Time magazin megszámolta a turistákat és nem csak kamuzott egyet?

Ezen kívül aki áprilisban ott turistáskodik az májusra haza megy. Nem kell őket kimenekíteni, hanem csak szólni kell nekik időben, hogy ne menjenek és ezzel a kimenekítés idejére a polgári járatokon is helyet szabadítanak fel. Az esetleges kimenekítés tutira nem rájuk vonatkozik.

2016-ban 866.186 amcsi turista ment oda. A legerősebb hónap 88 ezres volt, egy átlagos hónap pedig 72 ezres. A tartózkodási idő alapján az egyidejűleg ott lévő jenki turisták száma jellemzően 25-30 ezerre becsülhető, ami még mindig nem elég a 230 ezres létszámhoz. Forrás (szintén hivatalos, koreai, megbízható, nem Time magazin, de könnyítésnek ez már angol nyelven):
https://kto.visitkorea.or.kr/eng/tourismStatics/keyFacts/KoreaMonthlyStatistics/eng/inout/inout.kto

Megy a szokásos nagyot mondás, rémhír keltés, szenzáció hajhászás. Az ilyen híreket érdemes a helyükön kezelni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
De ugye nem azt szeretnéd mondani, hogy a Time magazin megszámolta a turistákat és nem csak kamuzott egyet?

Ezen kívül aki áprilisban ott turistáskodik az májusra haza megy. Nem kell őket kimenekíteni, hanem csak szólni kell nekik időben, hogy ne menjenek és ezzel a kimenekítés idejére a polgári járatokon is helyet szabadítanak fel. Az esetleges kimenekítés tutira nem rájuk vonatkozik.

2016-ban 866.186 amcsi turista ment oda. A legerősebb hónap 88 ezres volt, egy átlagos hónap pedig 72 ezres. A tartózkodási idő alapján az egyidejűleg ott lévő jenki turisták száma jellemzően 25-30 ezerre becsülhető, ami még mindig nem elég a 230 ezres létszámhoz. Forrás (szintén hivatalos, koreai, megbízható, nem Time magazin, de könnyítésnek ez már angol nyelven):
https://kto.visitkorea.or.kr/eng/tourismStatics/keyFacts/KoreaMonthlyStatistics/eng/inout/inout.kto

Megy a szokásos nagyot mondás, rémhír keltés, szenzáció hajhászás. Az ilyen híreket érdemes a helyükön kezelni.

Vagy leplezni akarnak valamit.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De ugye nem azt szeretnéd mondani, hogy a Time magazin megszámolta a turistákat és nem csak kamuzott egyet?

Ezen kívül aki áprilisban ott turistáskodik az májusra haza megy. Nem kell őket kimenekíteni, hanem csak szólni kell nekik időben, hogy ne menjenek és ezzel a kimenekítés idejére a polgári járatokon is helyet szabadítanak fel. Az esetleges kimenekítés tutira nem rájuk vonatkozik.

2016-ban 866.186 amcsi turista ment oda. A legerősebb hónap 88 ezres volt, egy átlagos hónap pedig 72 ezres. A tartózkodási idő alapján az egyidejűleg ott lévő jenki turisták száma jellemzően 25-30 ezerre becsülhető, ami még mindig nem elég a 230 ezres létszámhoz. Forrás (szintén hivatalos, koreai, megbízható, nem Time magazin, de könnyítésnek ez már angol nyelven):
https://kto.visitkorea.or.kr/eng/tourismStatics/keyFacts/KoreaMonthlyStatistics/eng/inout/inout.kto

Megy a szokásos nagyot mondás, rémhír keltés, szenzáció hajhászás. Az ilyen híreket érdemes a helyükön kezelni.

Figyelj laiki, nem tudom mi bajod van, az ÖSSZES amerikai/angol sajtó 230,000 ezres létszámról ír, na de legyen neked igazad, legyen 150,000 fő? Számít?
Van különbség aközött, hogy 150,000 főt, vagy 230,000 főt készülnek kimenekíteni Dél Koreából? Nincs!
Mindkettő ugyanazt jelenti...