[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 029
18 682
113
Nekem a következő kép kezd kirajzolódni. A Belorussz események jellege tisztán belügy, annak az országnak. Moszkva nem avatkozik be, mert belügy, ameddig oroszbarát a kurzus, nem érdekli igazán ki az elnök. USA nem avatkozik be, mert belügynek tekinti, nem érdekli, mert reálisan tudja, nem szakíthatja el az országot Oroszországtól, nem vesz újabb púpot a hátára. Lásd Ukrajna. EU., nyafog, mint minden alkalommal, akkor is ha egy lényegtelen kakas hamisan kukorékol egy világvégi szemétdombon. Mert fontosságát akarja bizonyítani, erő nélkül. Nem játszik a Fehérorosz eseményekben. Végül a szomszédai az adott országnak, logikus hogy szomszédként nagyobb figyelmet fordítanak az eseményekre. Mi is ezt tennénk a helyükbe. Lukasenka ha időre játszik megnyeri a csatát. Mert belefáradnak a tüntetők és a végére elfogynak. Amennyiben türelmetlen és szétlöveti, vereti, a megmozdulásokat, abba bukhat bele, szerintem. Külső beavatkozástól az országnak nem kell tartania. Én így látom.
 
W

Wilson

Guest
Nekem a következő kép kezd kirajzolódni. A Belorussz események jellege tisztán belügy, annak az országnak. Moszkva nem avatkozik be, mert belügy, ameddig oroszbarát a kurzus, nem érdekli igazán ki az elnök. USA nem avatkozik be, mert belügynek tekinti, nem érdekli, mert reálisan tudja, nem szakíthatja el az országot Oroszországtól, nem vesz újabb púpot a hátára. Lásd Ukrajna. EU., nyafog, mint minden alkalommal, akkor is ha egy lényegtelen kakas hamisan kukorékol egy világvégi szemétdombon. Mert fontosságát akarja bizonyítani, erő nélkül. Nem játszik a Fehérorosz eseményekben. Végül a szomszédai az adott országnak, logikus hogy szomszédként nagyobb figyelmet fordítanak az eseményekre. Mi is ezt tennénk a helyükbe. Lukasenka ha időre játszik megnyeri a csatát. Mert belefáradnak a tüntetők és a végére elfogynak. Amennyiben türelmetlen és szétlöveti, vereti, a megmozdulásokat, abba bukhat bele, szerintem. Külső beavatkozástól az országnak nem kell tartania. Én így látom.

Egyetértek veled azzal a kiegészítéssel,hogy ha Lukasenko még is túléli ezt a helyzetet akkor sem hiszem,hogy sok ideje van még a az ország élén,mivel a folyamatokat amely a személye illetve a rendszere ellen irányulnak sokáig nem lesz képes feltartóztatni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
https://en.wikipedia.org/wiki/Poles_in_Belarus
..
1280px-Poles_in_Belarus_1960.png

..
1024px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D1%96_%D1%9E_%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%81%D1%96_%282009%29.svg.png

..
1280px-Poles_in_Belarus_distribution%2C_Census_2009.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Nekem a következő kép kezd kirajzolódni. A Belorussz események jellege tisztán belügy, annak az országnak. Moszkva nem avatkozik be, mert belügy, ameddig oroszbarát a kurzus, nem érdekli igazán ki az elnök. USA nem avatkozik be, mert belügynek tekinti, nem érdekli, mert reálisan tudja, nem szakíthatja el az országot Oroszországtól, nem vesz újabb púpot a hátára. Lásd Ukrajna. EU., nyafog, mint minden alkalommal, akkor is ha egy lényegtelen kakas hamisan kukorékol egy világvégi szemétdombon. Mert fontosságát akarja bizonyítani, erő nélkül. Nem játszik a Fehérorosz eseményekben. Végül a szomszédai az adott országnak, logikus hogy szomszédként nagyobb figyelmet fordítanak az eseményekre. Mi is ezt tennénk a helyükbe. Lukasenka ha időre játszik megnyeri a csatát. Mert belefáradnak a tüntetők és a végére elfogynak. Amennyiben türelmetlen és szétlöveti, vereti, a megmozdulásokat, abba bukhat bele, szerintem. Külső beavatkozástól az országnak nem kell tartania. Én így látom.

Szerintem meg nem alaptalanok a fehérorosz félelmek!
A legelső képen, amit fentebb linkeltem a vastag kék vonal a régi Lengyelország határa!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 025
82 402
113
Túlzás azt állítani, hogy amerikát nem érdekli Belarusz és nem avatkozik bele az ország belügyeibe.

Tegnap találkozott Tyihanovstkájával Vilniusban Stephen Bigan, első államtitkár-helyettes. Megvitatták hogyan tovább. Megkapta az új instrukciókat.

qzmRj4pyEk8.jpg

B9ztM2ADcdM.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and milagro

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 029
18 682
113
Szerintem meg nem alaptalanok a fehérorosz félelmek!
A legelső képen, amit fentebb linkeltem a vastag kék vonal a régi Lengyelország határa!

Hivatalos lengyel politika nem mond ilyet. Lengyelország hadereje nincs felkészülve egy másik ország elleni konvencionális háborúra jelenleg. Nem tudná elfoglalni a grodnói területet. Csupán akkor, ha semmiféle ellenállásba nem ütközik. Ez meg ugye eléggé elképzelhetetlen. Nem beszélve a nemzetközi reakciókról. Túlgondoljátok ezt a Fehérorosz dolgot.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 029
18 682
113
Túlzás azt állítani, hogy amerikát nem érdekli Belarusz és nem avatkozik bele az ország belügyeibe.

Tegnap találkozott Tyihanovstkájával Vilniusban Stephen Bigan, első államtitkár-helyettes. Megvitatták hogyan tovább. Megkapta az új instrukciókat.

qzmRj4pyEk8.jpg

B9ztM2ADcdM.jpg


Netán udvariasan közölték vele, hogy szurkolnak de sok mindenre ne számítson. Ez is lehetséges. Pusztán egy diplomáciai lépés volt a találkozó. Néhány hét múlva kiderül.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Hivatalos lengyel politika nem mond ilyet. Lengyelország hadereje nincs felkészülve egy másik ország elleni konvencionális háborúra jelenleg. Nem tudná elfoglalni a grodnói területet. Csupán akkor, ha semmiféle ellenállásba nem ütközik. Ez meg ugye eléggé elképzelhetetlen. Nem beszélve a nemzetközi reakciókról. Túlgondoljátok ezt a Fehérorosz dolgot.

Hivatalosan soha egyetlen ország politikai vezetése sem mond semmi "veszélyeset", jobbára...
..
Lehet, hogy túlgondolom, de a törekvés érzékelhető. Történelmi háttér, alapzat megvan. (Fentebb a térképek.) Valóban, akár kóstolgatás is lehet csak az egész. Tesztelés, hogy ki meddig mehet el!
..
Mindazonáltal, ha elpattan a gitárhúr akkor szerintem nem lesz NATO-orosz konfliktus, hanem mindkét fél harap egyet a jelenlegi ütközőzónából aztán fegyverszünet és új határok! Lengyelek viszik Grodnót és környékét, az oroszok meg Odesszán túlig Ukrajna déli felét, hogy a Dnyeszter-menti Köztársasággal határosak lehessenek cserébe a Kalinyingrádi terület "távolabbra kerüléséért". Vagy ki tudja, sok variáció lehet...
..
Mondjuk egy ilyen szcenárió teljesen átértékelné a 2014-es majdan-puccs valódi célját!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 025
82 402
113
Netán udvariasan közölték vele, hogy szurkolnak de sok mindenre ne számítson. Ez is lehetséges. Pusztán egy diplomáciai lépés volt a találkozó. Néhány hét múlva kiderül.

A turné(augusztus 24-27) során Felkeresi Oroszországot és Ukrajnát is. A téma Belarusszia.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 025
82 402
113
Hivatalos lengyel politika nem mond ilyet. Lengyelország hadereje nincs felkészülve egy másik ország elleni konvencionális háborúra jelenleg. Nem tudná elfoglalni a grodnói területet. Csupán akkor, ha semmiféle ellenállásba nem ütközik. Ez meg ugye eléggé elképzelhetetlen. Nem beszélve a nemzetközi reakciókról. Túlgondoljátok ezt a Fehérorosz dolgot.
Lukasenko is azután hivatkozott a lengyel veszélyre miután a lengyel sajtó elkezdett vele fogalakozni, hogy Grodnót vissza kell szerezni és Belarussziát felosztani Lo és Oo között.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hivatalosan soha egyetlen ország politikai vezetése sem mond semmi "veszélyeset", jobbára...
..
Lehet, hogy túlgondolom, de a törekvés érzékelhető. Történelmi háttér, alapzat megvan. (Fentebb a térképek.) Valóban, akár kóstolgatás is lehet csak az egész. Tesztelés, hogy ki meddig mehet el!
..
Mindazonáltal, ha elpattan a gitárhúr akkor szerintem nem lesz NATO-orosz konfliktus, hanem mindkét fél harap egyet a jelenlegi ütközőzónából aztán fegyverszünet és új határok! Lengyelek viszik Grodnót és környékét, az oroszok meg Odesszán túlig Ukrajna déli felét, hogy a Dnyeszter-menti Köztársasággal határosak lehessenek cserébe a Kalinyingrádi terület "távolabbra kerüléséért". Vagy ki tudja, sok variáció lehet...
..
Mondjuk egy ilyen szcenárió teljesen átértékelné a 2014-es majdan-puccs valódi célját!

Ti nézitek egyáltalán, amit most posztoltam? Az oroszok hadgyakorlatba kezdtek Kalinyingrádban. Nem fog senki Belaruszból területeket harapdálni. Viszont a Suwalki rés zárása kezd reális lehetőséggé válni. (Hadgyakorlatok mindkét oldalon, Grodno-ban és már Kalinyingrádban is.)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Ti nézitek egyáltalán, amit most posztoltam? Az oroszok hadgyakorlatba kezdtek Kalinyingrádban. Nem fog senki Belaruszból területeket harapdálni. Viszont a Suwalki rés zárása kezd reális lehetőséggé válni. (Hadgyakorlatok mindkét oldalon, Grodno-ban és már Kalinyingrádban is.)

Láttam! DE. Ha Trump és Putyin paktumot kötött, akkor Fehéroroszországot, Ukrajnát felosztják.
Ki fog derülni fél éven belül. Atomháborút nem akarnak szerintem, de egy kis "kabátújragombolás beleférhet". Látott már ilyet a történelem...
..
Abból tudhatjuk majd talán, hogy ebbe az irányba fordulnak a dolgok, ha megjelennek majd a hivatalos lengyel álláspontban az olyan hangok, hogy veszélyben a lengyel kisebbség biztonsága, élete Fehéroroszországban!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Láttam! DE. Ha Trump és Putyin paktumot kötött, akkor Fehéroroszországot, Ukrajnát felosztják.
Ki fog derülni fél éven belül. Atomháborút nem akarnak szerintem, de egy kis "kabátújragombolás beleférhet". Látott már ilyet a történelem...
..
Abból tudhatjuk majd talán, hogy ebbe az irányba fordulnak a dolgok, ha megjelennek majd a hivatalos lengyel álláspontban az olyan hangok, hogy veszélyben a lengyel kisebbség biztonsága, élete Fehéroroszországban!

Nem. A paktum nem erről szól. A paktum a SZU teljes területének visszaállításáról, továbbá a KGST/Varsói Szerződés területének visszaadásáról szól, cserébe az új SZU támogatja az USA-t Kínával szemben.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 025
82 402
113
Szergej Markov orosz politológus Moszkva beavatkozását sürgeti Belorussziában
A politológus véleménye szerint a belorussziai felkelés mögött a lengyel titkosszolgálatok állnak. Ezzel összefüggésben arra szólította föl az orosz vezetést, hogy szükség esetén védje meg Belorussziát a lengyel agressziótól.

„Egyelőre nem tudunk semmit arról, hogy a Lukasenkót megdöntésével próbálkozó szervezőknek – a lengyel titkosszolgálatoknak – mik a terveik. De azt tudjuk, hogy álnokok, nem tisztelik Belorussziát és készek vért ontani. Mi teljes szívünkből békességet kívánunk a testvéri Belorussziának. Lengyelország agressziója esetén Oroszországnak kötelessége megvédenie Belorussziát”– tette hozzá Markov.
https://hu.news-front.info/2020/08/...N0RREBGkCRFk1tOb_q26_0eoQlLTwsZfSfFgJAi95z45M
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Nem. A paktum nem erről szól. A paktum a SZU teljes területének visszaállításáról, továbbá a KGST/Varsói Szerződés területének visszaadásáról szól, cserébe az új SZU támogatja az USA-t Kínával szemben.

Sajnos én nem voltam ott, így jobb híján csak találgatok...
:(
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Milagro -
gondolj bele, nem szólhat másról, mert az egész jogi alapja az, hogy a SZU felbontása jogellenes volt. Tehát, ha a SZU létezik, akkor nem itt-ott beleharapdálva létezik, hanem teljes egészében. Másrészt, hazafiassági szempontból, hogyan lehetne motiválni a poszt-szovjet lakosságot egy csonka SZU helyreállítására? Ez olyan, mint ahogy aki Nagy-Magyarország képét kiteszi, az sem valami csonka Nagy-Magyarország térképet tesz ki (fél Erdéllyel, mondjuk), hanem a hiánytalan egészet. Ez motiváló, az ilyen-olyan beleharapdált megoldások, mint Lengyelo. viszi Belaruszból Grodno-t, meg fél Ukrajnát az oroszok, nem az.
Amit mondani akarok ezzel az, hogy a fél-SZU nem kivitelezhető, mert azzal a lakosság nem motiválható. Az más kérdés, hogy végül mi lesz belőle, de akkor sem úgy indul a dolog, hogy máris elengednek egy fél-Belaruszt.
 
Status
Not open for further replies.