[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az kb olyan lenne mint amikor nálunk volt kötelező az orosz nyelv oktatása:),ködös emlékeim szerint mindenki imádta:)

Mi mondjuk mindig 5-öst kaptunk belőle, de sajnos nem tanultunk meg belőle semmit. Utána a szülők szavaztak, hogy maradjon-e az orosz nyelvoktatás (jött közben a rendszerváltás), és a szülők megszavazták, hogy maradjon még addig, míg mi végzünk - így legalább nem rúgták ki az orosz tanárnőt, megmaradt állása a nyugdíjig. Mondjuk az orosz tankönyveimet én is kidobáltam és utána nem is foglalkoztam az egésszel kb. 2008-ig.

Viszont az angol tanárnőtől féltünk. Iszonyat szigorú volt. Én egyszer ezért kaptam tőle 1-est, mert nem tudtam kiejteni helyesen a "Who"-t. Tanárnő mondta: Húúú, mondtam: VVVVhhhúúú, erre ő Húúúú!!!, én meg nem tudtam mi a baja, mondtam VVVVhhhúúúú és erre ő: najó bmeg, 1-es!
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
A beloruszok 90% anyanyelvi szinten beszél oroszul a belorusz nyelvet vidéken főleg az idősebb generációk használják,én úgy gondolom ez eléggé mission impossible kategória főleg úgy,hogy a belorusz nacionalizmus ukrán vagy grúz értelemben gyakorlatilag nem létezik.

Igen, ezt tudom és én is úgy gondolom, hogy alapvetően itt egy fokkal nehezebb lesz Grúziát, Örményországot vagy éppen Ukrajnát "csinálni" ...

Ugyakkor arra remek példák, hogy ahol ilyen jellegű országokban az "ójrópai értékek" utat törnek maguknak ott semmi nem akadályozza az olyan elavult értékek teljes lesöprését az asztalról, mint pl. a "józan ész" vagy éppen a lakosság legelementárisabb érdekei ...

Ne becsüljük le azért az "ójrópai értékek" erejét se ... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: laiki
W

Wilson

Guest
Igen, ezt tudom és én is úgy gondolom, hogy alapvetően itt egy fokkal nehezebb lesz Grúziát, Örményországot vagy éppen Ukrajnát "csinálni" ...

Ugyakkor arra remek példák, hogy ahol ilyen jellegű országokban az "ójrópai értékek" utat törnek maguknak ott semmi nem akadályozza az olyan elavult értékek teljes lesöprését az asztalról, mint pl. a "józan ész" vagy éppen a lakosság legelementárisabb érdekei ...

Ne becsüljük le azért az "ójrópai értékek" erejét se ... ;)

Nem lebecsulve ezen ojrópai értékeket,személyesen megtapasztalva a beloruszok gondolkodását én személy szerint Mission impossible küldetésnek tartom ezt az elképzelést:)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez szerintem ide is (hacsaknem egyenesen ide!) vonatkozik

U.S. Bombers & Allied Aircraft Integrate to Fly Over All 30 NATO Nations in a Day
(Source: U.S. European Command; issued Aug. 28, 2020)

STUTTGART, Germany --- In a unique spin on regularly recurring Bomber Task Force (BTF) missions in Europe, six U.S. Air Force B-52 Stratofortress strategic bombers will fly over all 30 NATO nations in Europe and North America on Aug. 28.
...
NATO nations scheduled to participate in the mission and integrate with the bomber aircraft include Belgium, Bulgaria, Canada, Croatia, Czech Republic, Denmark, France, Germany, Hungary, Italy, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Spain, Turkey, the U.K. and the U.S.
...
“By further enhancing our enduring relationships, we send a clear message to potential adversaries about our readiness to meet any global challenge,” Wolters added.

https://www.defense-aerospace.com/a...ers-to-overfly-all-30-nato-nations-today.html

Lehet az USA mégsem akar új SZU-t? o_O Ejnye-ejnye rossz fiú! :hadonaszos:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
US bombers to overfly all 30 NATO Allies in a single day
  • 28 Aug. 2020
  • Last updated: 28 Aug. 2020 11:20
https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_177662.htm

Six US Air Force B-52 Stratofortress bomber aircraft are overflying all 30 NATO Allies on Friday (28 August 2020), training together with Allied air forces. As four US strategic bombers fly over Europe and two over North America for this long-planned event, named “Allied Sky”, they will be accompanied by around 80 fighter aircraft from across the Alliance

200828-bomber.jpg


Aircraft from 20 NATO Allies are expected to fly alongside the US bombers: Belgium, Bulgaria, Canada, Croatia, Czech Republic, Denmark, France, Germany, Greece, Hungary, Italy, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Spain, Turkey, and the United Kingdom.

"Since 2018, the US has conducted more than 200 Bomber Task Force sorties with Allies and partners. Most recently, this involved B-1B Lancer flights over the Nordic, Baltic, and Black Sea regions in May, as well as an air policing overflight of North Macedonia, NATO’s newest member. In June, B-52H Stratofortresses conducted flights over the Arctic Ocean, and later took part in BALTOPS, the largest annual exercise in the Baltic Sea."
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Jaa, hogy ennek a 6 bombázós NATO végigrepülésnek az is része, hogy a felsorolt 20 országból összesen 80 vadászgép kíséri végig őket az útjukon o_O
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Egy kicsit más megfogalmazásban is érdekes

U.S. flies B-52 bombers over Europe to show NATO solidarity

American B-52 Stratofortress bombers are flying over all 30 NATO countries in an exercise the U.S. military said was meant to demonstrate the alliance’s solidarity, amid growing signs of cracks

By
The Associated Press
28 August 2020, 13:28
https://abcnews.go.com/Internationa...-bombers-europe-show-nato-solidarity-72675987
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 503
113
Azt nem tudom, (talán fordítva, két nép egy ország? :D ) ,de a csajszi Dugin követői közé tartozhat, mert a nyilas embléma az Eurázsiai Fiatalok Szövetségének a jelképe

https://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Youth_Union
http://rossia3.ru

Egy nép két ország a feliraton. A helyes egy nép egy ország. :)

Odin Narod...... :) goszudartszvO

Biztos így akartad, ez a helyes. :)
Agyin narod, adno goszudársztvo
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn
W

Wilson

Guest
A nyugati szankciókra válaszul Lukasenko kilátásba helyezte a Litván és Lett kikötők lecserélését orosz kikötőkre a belorusz gazdaság export termékei tekintetében.
Ha ezt meglépi azt a Lettek és a Litvánok megérzik.
 
W

Wilson

Guest
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz államfő harckészültségbe helyeztette pénteken a hadsereg állományának felét arra hivatkozva, hogy a „Nyugat fenyegeti az országot” – jelentette a Belta helyi hírügynökség.
Lukasenka a hadsereg felét harckészültségbe helyeztette

Én csak a belorusz katonákat sajnálom ott vannak a nyugati határ mellett talpig harckészültségben miközben egyetlen árva NATO katona sem akarja őket megtámadni.Ha elhúzódik a helyzet a szerencsétlenek még hónapokig ott dekkolhatnak várva a következő Litván léggömb "támadást":)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
Status
Not open for further replies.