[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 583
15 627
113
Igen, igen... Ilyet csak az tesz, aki erősnek érzi magát és biztosnak a hátországát. Egy végletekig labilis országban Lukasenka ezt nem tette volna. Ezzel két legyet ütött. Befelé megmutatta, hogy vele nem lehet szórakozni. Kifelé, pedig, hogy erős...
Én sem szeretem az ilyesféle dolgokat és elvi szinten elfogadhatatlannak tartom, de...... az EU kettős, hármas mércéje már a hányinger határát súrolja egy becsületes emberben... Ha annyira szeretik azt a srácot, miért nem fogadták be, mint a sok muszlim atomfizikust és agysebészt...? Vajon miért....? Az EU kullog az események után, sem időben, sem hatékonyan nem képes reagálni a kor kihívásaira.... Sajnálom, mert lehetne másképp is......
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Kérdezd már meg Fletót (2006) , a Francia sárga mellényeseket , a Német lezárások ellen tüntetőket ! Tyson én se most kezdtem az online vitaakadémiát !
Igen tényleg, de mond már minek köszönheted hogy a fletót ki lett túrva a székéből? Nem a demokráciának ugye? Köze nem volt hozzá hogy szavazhatunk szabadon, tiszta sor, hát látom hogy nem ma kezdted. Mondjuk nem tudom mit szóltál volna ha a viktorékat 06-ban elviszik mert terroristák. Nyilván teljesen rendben lett volna hiszen tüntetést szerveztek.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 283
8 245
113
Orosz titkosszolgálatok külföldre szökött árulókat és terroristákat szoktak likvidálni-lásd Litvinyenko, Zelichman Jandarbijev(szép akció volt Dohában), de ide tartoznak még további csecsen terroristák (gyilkosságokat, merényleteket követtek el) likvidálása Isztambulban, Bécsben, Berlinben.
Egyébként nem értem a "hisztidet" és a kettős mércédet. Az amerikaik drónokat és bérgyilkosokat alkalmaznak emberek megöléséhez külföldön.
Csak rámutatok arra, hogy amit elfogadsz az egyiktől, a másiknak felrovod bűnként. Nemzetközi terrorcselekmény eltéríteni egy repülőgépet még akkor is, ha azt egy állam teszi...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 283
8 245
113
Nem mondom, hogy szép volt a dolog, de ha megnézzük, hogy a jó oldal lezsíroztatott egy diplomáciai találkozót Szulejmánival és ennek a keretében egyszerűen megölte, hirtelen sem kiugrónak nem tűnik ez a dolog, sem olyannak, ami a világ felháborodását ezután nemzetközi jogsértésről való kotkodácsolásra kellene, hogy bírja. Persze nem lenne szép azzal takarózni, hogy a másik oldal nagyságrendű szintén tolja undorítóbban ezt, csak valljuk be, azért a hatása az bizony ez. Lehet tolni bárkire a felelősséget a világ dolgainak elbaszódásáért, de most szálka vs gerenda esete forog fent.
Szerintem is gerenda van a szemetekben. Szulejmani emberek haláláért volt felelős, ez a szerencsétlen balfék meg annyi bűnnel rendelkezik, hogy pofázik egy diktátor ellen. Nem tudom, érzed-e a különbséget, de gyanítom nem.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Igen tényleg, de mond már minek köszönheted hogy a fletót ki lett túrva a székéből? Nem a demokráciának ugye? Köze nem volt hozzá hogy szavazhatunk szabadon, tiszta sor, hát látom hogy nem ma kezdted. Mondjuk nem tudom mit szóltál volna ha a viktorékat 06-ban elviszik mert terroristák. Nyilván teljesen rendben lett volna hiszen tüntetést szerveztek.
Rész igazságok és rossz irányból ! Ugye a hazai és az európai helyzetet a demokráciára és azon belül a ráadott nem demokratikus válaszokra idéztem ! Fehéroroszországot és úgy általában a volt SZU országait csakis kemény kézzel lehet irányítani lásd Oo. nagy demokrácia menetét a '90-es években . Tehát a FOo-ban diktatúra van és tisztában vagyok a rendszer elnyomásával akkor sajnos 2 dolog marad 1 kussolok és élem az életem , 2 disszidálok . De semmi esetre nem pisálok széllel szembe az USA/nyugat ügynökei által felvázolt de eleve kudarcra ítélt "forradalomért" mert én leszek pisás . Ha tudom , hogy aknamezőre küldenek akkor megállok vagy vissza fordulok de nem megyek rá !
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 652
25 340
113
Csak rámutatok arra, hogy amit elfogadsz az egyiktől, a másiknak felrovod bűnként. Nemzetközi terrorcselekmény eltéríteni egy repülőgépet még akkor is, ha azt egy állam teszi...
Bocs, de még mindig nem tudod felfogni, hogy ürügyként bombariadó volt? Így protokoll szerinti eljárás volt, nem eltérítés.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Rész igazságok és rossz irányból ! Ugye a hazai és az európai helyzetet a demokráciára és azon belül a ráadott nem demokratikus válaszokra idéztem ! Fehéroroszországot és úgy általában a volt SZU országait csakis kemény kézzel lehet irányítani lásd Oo. nagy demokrácia menetét a '90-es években . Tehát a FOo-ban diktatúra van és tisztában vagyok a rendszer elnyomásával akkor sajnos 2 dolog marad 1 kussolok és élem az életem , 2 disszidálok . De semmi esetre nem pisálok széllel szembe az USA/nyugat ügynökei által felvázolt de eleve kudarcra ítélt "forradalomért" mert én leszek pisás . Ha tudom , hogy aknamezőre küldenek akkor megállok vagy vissza fordulok de nem megyek rá !
Könnyű innen Magyarországból megmondani a fehéroroszoknak hogy miért kuss a nevük de te tudod. De ugye te jöttél az olyan szép fordulatokkal hogy ott sem működik ahol hagyják. De maradjunk annyiban hogy jól jártál te is meg én is hogy ide születtünk nem ennek az áldott jó Lukasenkonak rendszere alá ahol vagy megszoksz vagy megszöksz vagy terroristának bélyegeznek és eltesznek sápadni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Minden diktatúrának nevezett rendszer (Lukasenka-é, Putyin-é, Kádár rsz. stb.) akkor harap(ott) igazán, amikor valaki külföldi kapcsolatok segítségével próbálta felforgatni az országot. Ha csak simán kimegy valaki tüntetni, de nincsenek külföldi kapcsolatai - tehát a szálakat nem külföldről mozgatják, akkor az ilyen rendszerek legfeljebb hazazavarnak, ha tüntetsz, de nem bélyegeznek terroristának.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 799
29 043
113
Ehhez nem nagyon kellenek az oroszok. A belorusz KGB elég potens szervezet. Lehet, hogy voltak értesítve.
Pontosan, plusz ha a kolléga minden lépését a közösségi oldalakon közvetíti akkor nem nehéz megtalálni. Sztem alapnak kéne lennie, hogy körözött állampolgárként ha féltem a seggem, akkor nem rakom ki kb live feedbe, hogy aktuálisan merre tartózkodok és nem röhögöm ki a saját államom biztonsági szolgálatát. Idézik az apját is, hogy annyira tartottak a belorusz hatóságoktól, hogy áttelepültek a lengyelekhez majd Vilniusba. Akkor meg főleg nem vagyok olyan hülye, hogy körözött belarusz állampolgárként belarusz légtéren repülök át vélhetően a büntetőügyemmel összefüggésben rám nézve egészen erős kompromittáló bizonyítékokkal (mivel a belarusz ellenzék állítólagos vezetőjével találkozok, akit szintén köröznek) majd csodálkozok, mikor lekapcsolnak. Jó, hogy nem már a Belavia-ra foglalt jegyet minszki átszállással, kb akkor lehetett volna ezt még jobban überelni. Az meg végképp mindegy már, hogy mikor rájövök, hogy beüt a gixer még pakolgatni is kezdek a csomagjaimmal. Nem lesz gyanús senki számára se ááá, főleg ha még esetleg gumitalpas kollégák is vannak az utasok közt.
Bocs, de még mindig nem tudod felfogni, hogy ürügyként bombariadó volt? Így protokoll szerinti eljárás volt, nem eltérítés.
Pontosan, a chicagoi egyezmény csupán a civil légijáratok elleni fegyverzet alkalmazását/azzal fenyegetést/kényszerítést tiltja, itt meg arról nem beszélhetünk. Volt egy bombariadó aztán úgymond kaptak biztonsági kíséretet a landoláshoz
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 458
69 330
113
Rigában a jegkoronbajnokságon kicserelték a belarusz zászlót. Erre már mindkét állam kitiltotta egymás diplomatáit ...


Amúgy, Szlovákia 3:1 verte az oroszokat. :hadonaszos:
Ennek is aztan sok ertelme volt megint. Neha nem ertem az ilyen gyerekes dolgokat, holnap mit tuznek ki a kaloz zaszlot? Most ezzel mit akarnak keresztulvinni pl? 10-20 eves orszagok veszekedese a homokozoban.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 652
25 340
113
Leírod: ürügy. Tehát terrorista fenyegetéssel kényszerítették le a járatot. Nem tudod felfogni?
Ürügy, mert valószínűleg az, de tudod bizonyítani, hogy ki volt a hívó fél, a bejelentő? Így teljesen protokoll szerinti eljárás volt. Lovagolhatsz még a szavakon.
Tessék még 1 ürügy:
2147200160-906652-16ac.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 383
21 024
113
Mondjuk nem tudom mit szóltál volna ha a viktorékat 06-ban elviszik mert terroristák. Nyilván teljesen rendben lett volna hiszen tüntetést szerveztek.
Légy szíves idézd fel nekem mikor is szerveztek tüntetést!
A 2006. okt. 23-i Fidesz GYŰLÉS egy megemlékezés volt 56-ról. És nem volna miről beszélni, ha Gyurcsány nem kergeti bele a rendőreit ezen a GYŰLÉSEN részt vett tömegbe!
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 283
8 245
113
Pontosan, plusz ha a kolléga minden lépését a közösségi oldalakon közvetíti akkor nem nehéz megtalálni. Sztem alapnak kéne lennie, hogy körözött állampolgárként ha féltem a seggem, akkor nem rakom ki kb live feedbe, hogy aktuálisan merre tartózkodok és nem röhögöm ki a saját államom biztonsági szolgálatát. Idézik az apját is, hogy annyira tartottak a belorusz hatóságoktól, hogy áttelepültek a lengyelekhez majd Vilniusba. Akkor meg főleg nem vagyok olyan hülye, hogy körözött belarusz állampolgárként belarusz légtéren repülök át vélhetően a büntetőügyemmel összefüggésben rám nézve egészen erős kompromittáló bizonyítékokkal (mivel a belarusz ellenzék állítólagos vezetőjével találkozok, akit szintén köröznek) majd csodálkozok, mikor lekapcsolnak. Jó, hogy nem már a Belavia-ra foglalt jegyet minszki átszállással, kb akkor lehetett volna ezt még jobban überelni. Az meg végképp mindegy már, hogy mikor rájövök, hogy beüt a gixer még pakolgatni is kezdek a csomagjaimmal. Nem lesz gyanús senki számára se ááá, főleg ha még esetleg gumitalpas kollégák is vannak az utasok közt.

Pontosan, a chicagoi egyezmény csupán a civil légijáratok elleni fegyverzet alkalmazását/azzal fenyegetést/kényszerítést tiltja, itt meg arról nem beszélhetünk. Volt egy bombariadó aztán úgymond kaptak biztonsági kíséretet a landoláshoz
Szép kis sztálinista kávéház vagy te is..... :(
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and ladagrant
T

Törölt tag 2361

Guest
Baxki mit ugral mar az EU megint?
Brusszelbol...
Osztott nekik valaki egyaltalan lapot?
Ugral hogy valaki eszrevegye hogy ok is leteznek.

Kb mint az ovodas amikor ugral a felnottek kozt...eszre sem veszed, meg nem kezd hisztizni.

Ez kb a mai eu, egy sajat magatol bekepzelt vmi, amit az egvilagon nem vesz senki komolyan.

Az ilyen jatekok a nagy jatekosok jateka, eunak nincs ott semmi helye. Amugy meg ideje lenne hogy kivagjak fon lajdent meg a merkel banyat a b. Picsaba a kompromiszum meg segnyalasaival egyutt, ha akarjak h vmi komolyan vegye oket.


Meg a felhulye boris is odacsapott az asztalra, mindgyart tiltas a feheruszkiknak, az europaiak meg most beszelik meg hogy kell errol majd beszelni valamikor, mert elobb meg kell beszelni a kovetkezo beszelgetes idopontjat.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 283
8 245
113
Ürügy, mert valószínűleg az, de tudod bizonyítani, hogy ki volt a hívó fél, a bejelentő? Így teljesen protokoll szerinti eljárás volt. Lovagolhatsz még a szavakon.
Tessék még 1 ürügy:
2147200160-906652-16ac.jpg
Ez sem volt sem igaz, sem jogos, sem igazságos. Ezzel megint elsimered, hogy Lukasenko jogtalanul szedette le azt a gyereket a gépről.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 283
8 245
113
Légy szíves idézd fel nekem mikor is szerveztek tüntetést!
A 2006. okt. 23-i Fidesz GYŰLÉS egy megemlékezés volt 56-ról. És nem volna miről beszélni, ha Gyurcsány nem kergeti bele a rendőreit ezen a GYŰLÉSEN részt vett tömegbe!
Azért, mint később kiderült a TV székház ostromát ők szervezték, de ne menjünk bele a 2006-os események taglalásába, mert felesleges.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
Status
Not open for further replies.