[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
-ha picit tudnál koncentrálni, észrevennéd hogy hozom linket tőlem amerikai, izraeli, iráni, német, etc hírügynökségektől, (szak)lapokból. De ránézésre, mivel egyszer sem említettél belőlük semmit, azt mondom, gondod van az idegen nyelvek ismeretével. -

-B-magyar nyelven is, jött már tőlem link, 444től mno.hu-át alfahír-íg... nem is beszélve az x adag tanulmányig, na persze azokban általában nincsenek hosszabbak két bekezdésnél, és vannak bennük olyan szavak, amik hosszabbak három szótagnál.... de ha tanulsz, menni fog.

Ja, ha meg azt gondolod, hogy az információ csak attól függ, hogy éppen melyik forrásból származik, akkor sok szerencsét a folyamatos szellemi mélyrepüléshez.

Innen Ignore ON mert szó szerint fizikia fájdalmat okoz a szemem elé kerülve az "okoskodásaid" sora a témá(K)ban.
 
B

b4l4g3

Guest
-ha picit tudnál koncentrálni, észrevennéd hogy hozom linket tőlem amerikai, izraeli, iráni, német, etc hírügynökségektől, (szak)lapokból. De ránézésre, mivel egyszer sem említettél belőlük semmit, azt mondom, gondod van az idegen nyelvek ismeretével. -

-B-magyar nyelven is, jött már tőlem link, 444től mno.hu-át alfahír-íg... nem is beszélve az x adag tanulmányig, na persze azokban általában nincsenek hosszabbak két bekezdésnél, és vannak bennük olyan szavak, amik hosszabbak három szótagnál.... de ha tanulsz, menni fog.

Ja, ha meg azt gondolod, hogy az információ csak attól függ, hogy éppen melyik forrásból származik, akkor sok szerencsét a folyamatos szellemi mélyrepüléshez.

Innen Ignore ON mert szó szerint fizikia fájdalmat okoz a szemem elé kerülve az "okoskodásaid" sora a témá(K)ban.
Lényegtelen hány forrást meg tanulmányt hozol meg idézel az ideológia forrása és célja mindnek ugyanaz. Cionista érdekek hangoztatása. Tökéletesen mindegy milyen nyelven, milyen országban készült. Elolvasásukra meg nagyrészt nem érdemes időt pocsékolni. A propagandát amit tolsz meg ellensúlyozni kell, más forrásból jövő infókkal. Tudom neked ez a munkád és ezért pénzt kapsz. ( Legalábbis remélem ) Nincs ezzel semmi baj, aki a pénzt adja biztos elismeri amit csinálsz, de én nem. Ugyhogy zárjuk le itt a fórum töltését rizsával. Hozd a cikkeid én meg a sajátjaim. Amen.
 
B

b4l4g3

Guest
Ez jó hasonlat, mert a hi-tec ellenére a sötét középkorban élünk, azaz nincsenek elfogulatlan szakértők, az igazságot morzsánként kell összerakni, amennyiben nincs olyan erős prekoncepciód, amely ezt lehetetlenné teszi.
Mint irtam "Józan paraszti ésszel" is ezeket a következtetéseket lehet levonni. Nem kell hozzá prekoncepció.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 199
113
Ismét zavargások voltak szerdán Kazerun városban. Két ember meghalt 48 megsebesült(köztük rendőrök)

 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Alszik a topik hozok egy kis erdekesseget.
Sayyad2 Sayyad 3 aktivradarja?
09_04_2011_13_15_34.jpg


Sayyad 2 /SM?/ F4 hez? /mintha kissebb lenne de meretaranyos/
Standard_F4.jpg


Fold fold fegyverzet
UPhG2im.jpg


Van meg par erdekesseg de egyenlore ennyi
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Szembol ezek a randa joszagok nem is olyan randak.
alalam_635232191479411531_25f_4x3.jpg


Ugy nez ki kezdenek raerezni arr hogy kicsit pofassabb jarmuveket csinaljanak.

86845_orig.jpg

86844_orig.jpg

Pick up alvazas egyebkent kezi fegyvereknek ellenall.

Ezek meg a rendorsegnek
14127990981.jpg

Ez visszalepes szerintem az elozohoz kinezetre kicsit magasabb igy inkabb kozuti mint terep vedelembe szerintem uhyan azt tudja.

Nem uj kepek de nem lattam itt ezeket.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Raad 2 onjaro tuzerseg. Nagyon nem jj gondolom mar mindenki hallott rolla... A wiki szerint bmp 1 az alvaz... a futomu szerintem t72 az alvaz tobbi resze is/csak meg lett forditva a hatulja az eleje es meg lettmakasitva a tekno z./szembol jobban latszik.
IRAN_Army_RAAD-2_SPH.jpg

Szerintetek?
1_1_Raad_2_155mm.jpg


2343.jpeg

A hopellengator/kipufogo is ugyan olyan es ugyan ott helyezkedik el marmi t a raadnal tukrozve ah elorre hatra miatt.
IMG_0109.jpg


Az Iraniak ugye gartottak licencebe a t72 est. /nem vagyok nagy szakertoje az m109 nek de sherintem a raad2 tornya se m109 csak hasonlo. De ha az egyszerubb a valasz a440 db m109 esbol jo parat atalvazaztak./de ha a torony mas akkor azt is magukcsinaltak.az atalvazazas nekem valoszinubbnek tunik. /nem mintha nem lennenek kepesek egy toronyt is osszehoni es megfurni egy hm41 est fustelszivonak /ami furt betetcsovet igyis ugyis gyartanak./ de az atalvazazas a valoszinubb szamomra /atmuszerezessel at tuzvezeto rendszerezessel./

A Zulfiquar tankokrol is van par eszrevetelem. Jobban mondva az 1 rol tobb a 3rol kevesebb. Holnap leirom /a 3 as elemzesehez kellene egy kis segitseg / a lenyeg az hogy ha leirom akkormindenkinek bilagos lessz majd hogy miertis volt a zulfiqar sorozat mikozben licenseben gyarthattak a t 72 est es hogy miert modernizaltak modernizalnak ezereves harckocsikat /;m47-60 stb./ es a karrar ra ami egy igen jo ko strukcionak tunik iskiterek ha valakit erdekel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Mar almos vagyok de annyit azert megirok hogy nagyon okosan csinaljak a hk temat es meglepoen gazdasagosan megis hatekonyan. /valoszinuleg az alkalmazasban is hasonlo elveket kovetnek./ lelememyesek
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and tonyo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 521
113
Raad 2 onjaro tuzerseg. Nagyon nem jj gondolom mar mindenki hallott rolla... A wiki szerint bmp 1 az alvaz... a futomu szerintem t72 az alvaz tobbi resze is/csak meg lett forditva a hatulja az eleje es meg lettmakasitva a tekno z./szembol jobban latszik.
IRAN_Army_RAAD-2_SPH.jpg

Szerintetek?
1_1_Raad_2_155mm.jpg


2343.jpeg

A hopellengator/kipufogo is ugyan olyan es ugyan ott helyezkedik el marmi t a raadnal tukrozve ah elorre hatra miatt.
IMG_0109.jpg


Az Iraniak ugye gartottak licencebe a t72 est. /nem vagyok nagy szakertoje az m109 nek de sherintem a raad2 tornya se m109 csak hasonlo. De ha az egyszerubb a valasz a440 db m109 esbol jo parat atalvazaztak./de ha a torony mas akkor azt is magukcsinaltak.az atalvazazas nekem valoszinubbnek tunik. /nem mintha nem lennenek kepesek egy toronyt is osszehoni es megfurni egy hm41 est fustelszivonak /ami furt betetcsovet igyis ugyis gyartanak./ de az atalvazazas a valoszinubb szamomra /atmuszerezessel at tuzvezeto rendszerezessel./

A Zulfiquar tankokrol is van par eszrevetelem. Jobban mondva az 1 rol tobb a 3rol kevesebb. Holnap leirom /a 3 as elemzesehez kellene egy kis segitseg / a lenyeg az hogy ha leirom akkormindenkinek bilagos lessz majd hogy miertis volt a zulfiqar sorozat mikozben licenseben gyarthattak a t 72 est es hogy miert modernizaltak modernizalnak ezereves harckocsikat /;m47-60 stb./ es a karrar ra ami egy igen jo ko strukcionak tunik iskiterek ha valakit erdekel.
Gondolom kifogynak a 109-es alvázak. +40 évesek már és azóta nincs is hozzájuk alkatrész beszállítás Usából. 72-eshez jobban hozzáférnek, ez mondjuk egy kb 1985 után gyártott alváz a futógörgők alapján, persze át is csereberélhették akár.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Gondolom kifogynak a 109-es alvázak. +40 évesek már és azóta nincs is hozzájuk alkatrész beszállítás Usából. 72-eshez jobban hozzáférnek, ez mondjuk egy kb 1985 után gyártott alváz a futógörgők alapján, persze át is csereberélhették akár.
Igen igzd lehet valoszinuleg kikoptak az alvazak /es a csokkentett mennyiseggel a maradek tovabb uzemeltetheto./ a 72 est meg license gyartjak igy kezenfekvo es logikus.
Este kicsit tobb odo lessz es az egesi seruleseim viszketese vegett ugyse tudok majd aludni . osszeszedem majd a zulfiqar os dolgokat /roviden/ hogy mibol miert mikozben volt a t72 es mimd ezek mellett miert ment es megy meg most is a m47 m48 m60 T55/es variansai/ T62 es chieftain modernizacio...es miert fog meg a koueljovoben is folytatodni /meg amnak is van eselye hogy az m24 et is feltamasztjak vegul./durva hogy mimd ezt nem is kifelyezetten kenyszerbol teszik sokkal inkabb ujrahasznsoizasbol gazdasagossagbol.ami berendezes az ujjabb tipusok modernizalasa soran kikerul nem hadjak elveszni hanem beepitik egy elavult harckocsiba novelve annak harcerteket szinte ingyen "szemetbol"/