[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 520
15 024
113
Basszus, már nagyon meleg van! Az igazság az, hogy a japcsiknak is igazuk van, meg mindenkinek. Izraeli támadás volt, iráni repülő motorcsónakokon. Búvárpilótáik kitették az aknákat, majd a fel nem robbantakat beszedték. Közben (japán cionisták segítségével, pearl harbori mintára) a repülőszőnyegekről torpedótámadást intéztek a panamai zászló és közepes felhőzet alatt hajózó, Fülöp-szigeteki legénységű, norvég tulajdonban lévő, tajvani hajóra. Mivel iráni torpedó volt, nem mind robbant fel, így a motorcsónakos repülők összeszedték azokat is. Ezt onnan lehet tudni, hogy az egyik iráni terroristának pajesza volt. Az egészet Putyin intézte, mert érdeke a magasabb olajár! Előtte telefonon beszélt Trumppal, hogy neki is jó legyen, mert alacsony olajárnál drága a palaolaj. Így a CIA is beszállt. Ezt meg onnan lehet tudni, hogy a másik iráni terrorista néger volt és oroszul rádiózott...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 959
18 457
113
Igen. Igazad van. Az irániak mindenképpen szeretnének egy bombázást a Bandar Khomeiniben lévő olajtermináljukra, mert már nem tudnak mit kezdeni a pénzzel.
Figyeld a rádiót és nem menj a napra! Veszett idő van. Még így maradsz! :)

Ebbe a játszmába nem látsz bele. Irán, Szaudiak, Izrael, USA, valamint az olaj, a főbb szereplők. Ezért írtam hogy minden lehetséges. Iráni erődemonstráció, de inkább provokáció az ellenérdekeltek részéről. Mondjuk elég szerencsétlen módon, mert a Japán miniszterelnök épp Iránban volt akkor. Vagy épp ezért törtönt akkor.

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd...ran-tamadas-olaj-hajo.686097.html.686097.html
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 049
113
Szomorú geopolitika világot élünk. Mindig a tolókocsis megy a fekete övesbe belerúgni .
Így látom az Usa vs iráni erőviszonyt :) Még szomorúbb hogy a parasztokkal a 444 féle kommentelők még el is hiszik .
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ebbe a játszmába nem látsz bele. Irán, Szaudiak, Izrael, USA, valamint az olaj, a főbb szereplők. Ezért írtam hogy minden lehetséges. Iráni erődemonstráció, de inkább provokáció az ellenérdekeltek részéről. Mondjuk elég szerencsétlen módon, mert a Japán miniszterelnök épp Iránban volt akkor. Vagy épp ezért törtönt akkor.

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd...ran-tamadas-olaj-hajo.686097.html.686097.html


Igy van. Barmi lehet.


Amugy hol olvastad ez a japan \ legidamas storyt?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 959
18 457
113
Szomorú geopolitika világot élünk. Mindig a tolókocsis megy a fekete övesbe belerúgni .
Így látom az Usa vs iráni erőviszonyt :) Még szomorúbb hogy a parasztokkal a 444 féle kommentelők még el is hiszik .

Ez is egy olyan történet lesz, amikor majd akkor lesz tisztább a kép, ha már zajlanak az események, vagy megtörténtek. Mint az Irak elleni támadás után, mikor kiderült, nem is voltak Szaddamnak vegyi fegyverei akkor már. Addig találgatások mennek.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
T

Törölt tag 1586

Guest
Igy van. Barmi lehet.
Amugy hol olvastad ez a japan \ legidamas storyt?

A hajó tulajdonosának a nyilatkozata:

Kokuka Sangyo megsérült Kokuka Courages hajó tulajdonosa nyilatkozta hogy a legénységtől olyan információkat kapott hogy 3 órán belül két repülő tárgy találta el a hajót.
Az első a tatnál a második középen.

Ezzel szemben a az amerikaiak által nyilvánosságra hozott képi és videó bizonyítékok egész más képet mutatnak.
Ezen a képen látszik hogy nem egy lyuk van a hajó törzsének közepén hanem egy tárgy (ami lehet egy besült akna is..)
https%3A%2F%2Fs3-us-west-2.amazonaws.com%2Fthe-drive-cms-content-staging%2Fmessage-editor%252F1560524573424-5484106.jpg


Ezen a videón pedig látszik hogy az Irániak tényleg odamentek a hajóhoz és a fenti tárgyat leszedték a hajó oldaláról...

Én hajlamos vagyok inkább annak hinni amit látok, úgyhogy minden tiszteletem a hajó tulajdonosáé, de a képi információk nem igazán támasztják álá az általa elmondottakat
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A hajó tulajdonosának a nyilatkozata:

Kokuka Sangyo megsérült Kokuka Courages hajó tulajdonosa nyilatkozta hogy a legénységtől olyan információkat kapott hogy 3 órán belül két repülő tárgy találta el a hajót.
Az első a tatnál a második középen.

Ezzel szemben a az amerikaiak által nyilvánosságra hozott képi és videó bizonyítékok egész más képet mutatnak.
Ezen a képen látszik hogy nem egy lyuk van a hajó törzsének közepén hanem egy tárgy (ami lehet egy besült akna is..)
https%3A%2F%2Fs3-us-west-2.amazonaws.com%2Fthe-drive-cms-content-staging%2Fmessage-editor%252F1560524573424-5484106.jpg


Ezen a videón pedig látszik hogy az Irániak tényleg odamentek a hajóhoz és a fenti tárgyat leszedték a hajó oldaláról...

Én hajlamos vagyok inkább annak hinni amit látok, úgyhogy minden tiszteletem a hajó tulajdonosáé, de a képi információk nem igazán támasztják álá az általa elmondottakat
Gondolom az ismegvan hogy a hajo amin a tamadok vannak honnan jott es hova ment. Valaki szarban van.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 540
5 072
113
Ha leszedték és elvitték tényleg szarba van aki feltette mert lehet hogy kiderül ki volt. Egyébként nekem nem tiszta ki kit mentett ki és mikor. Mert lehet valaki biztosra akart menni a hajó esetében. Lesz itt még meglepi.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ha leszedték és elvitték tényleg szarba van aki feltette mert lehet hogy kiderül ki volt. Egyébként nekem nem tiszta ki kit mentett ki és mikor. Mert lehet valaki biztosra akart menni a hajó esetében. Lesz itt még meglepi.
Nekem ugy tunik hogy az iraiak megprobaltak felsrofolni az olajarat. Valszeg nemi biztatasra. Felraktak par ilyen tapadoaknat aztan mikor nem mukodott el minden akkor megprobaltak eltuntetni a nyomokat. Azonban az egeszet felvettek az amik.

Trump szerintem nem fog szarozni. Sot! Szerintem nagyon hamar odacsap az irani olajiparnak. Buntetes az elkovetoenek es a kieso kapacitas miatt az olajar is felmegy mega piacbol is nagyobbat lehet szakitani.

Az iraniak elcsesztek.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 595
7 665
113
Nekem ugy tunik hogy az iraiak megprobaltak felsrofolni az olajarat. Valszeg nemi biztatasra. Felraktak par ilyen tapadoaknat aztan mikor nem mukodott el minden akkor megprobaltak eltuntetni a nyomokat. Azonban az egeszet felvettek az amik.

Trump szerintem nem fog szarozni. Sot! Szerintem nagyon hamar odacsap az irani olajiparnak. Buntetes az elkovetoenek es a kieso kapacitas miatt az olajar is felmegy mega piacbol is nagyobbat lehet szakitani.

Az iraniak elcsesztek.

Milyen véletlenek vannak, megint egy megdönthetetlen bizonyíték a háború megkezdéséhez.
Engem az Iraki vegyi fegyver esetre emlékeztet az egész, média előkészítés aztán durr. Nem baj ha majd később kiderül az igazság, kit fog akkor már érdekelni.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Milyen véletlenek vannak, megint egy megdönthetetlen bizonyíték a háború megkezdéséhez.
Engem az Iraki vegyi fegyver esetre emlékeztet az egész, média előkészítés aztán durr. Nem baj ha majd később kiderül az igazság, kit fog akkor már érdekelni.


Ez is benne van a pakliba. Viszont az iraniak piszkosul hallgatnak. Valszeg a felvetel nem er veget itt.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ez is benne van a pakliba. Viszont az iraniak piszkosul hallgatnak. Valszeg a felvetel nem er veget itt.
Vagy csak kivárják, míg az USA belemászik a haugságvödör aljára és akkor ő is megmutatja a saját bhizonyítékait.
Nekem csak az nem tiszta, ha ott volt a jenki hajó, miért nem mentett, hanem filmezett.
A rendőr is elviszi az elkövetés tárgyát, mint tárgyi bizonyítékot, mégse bűnöző.
Bárki, ki ilyen esetben megtalálja az aknát vagy bármit, az begyűjti, mint bizonyítékot.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Vagy csak kivárják, míg az USA belemászik a haugságvödör aljára és akkor ő is megmutatja a saját bhizonyítékait.
Nekem csak az nem tiszta, ha ott volt a jenki hajó, miért nem mentett, hanem filmezett.
A rendőr is elviszi az elkövetés tárgyát, mint tárgyi bizonyítékot, mégse bűnöző.
Bárki, ki ilyen esetben megtalálja az aknát vagy bármit, az begyűjti, mint bizonyítékot.

Mert az nem egy hajo volt ami filmezett hanem egy drone aminek EOD ja volt rafokuszalva az irani hajora.

Azt nem lattak az iraniak es vegeztek nyugodtan a melot. Kozben meg a Pentagonban mart irtak a filmhez a stablistat.

De ha hazugsag a dolog akkor megis mit keresett ott ez az irani hajo. Ilyen hajoja csak az iraniaknak van. A kinaiaktol vettek meg aliszenszet es epitettek csak maguknak. Meg a ZU-23ikercsovo gepagyu is feltunik a felvetelen.

Nem robbant fel minden akna es elkelett tuntetni a nyomokat. Lebuktak. Most Trump nagyon belenyomja a fejukat a trutyiba. Mar regen fente ra a fogat most meg van neki azindok. Kiderul mit er az irani legvedelem hamarosan.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mert az nem egy hajo volt ami filmezett hanem egy drone aminek EOD ja volt rafokuszalva az irani hajora.

Azt nem lattak az iraniak es vegeztek nyugodtan a melot. Kozben meg a Pentagonban mart irtak a filmhez a stablistat.

De ha hazugsag a dolog akkor megis mit keresett ott ez az irani hajo. Ilyen hajoja csak az iraniaknak van. A kinaiaktol vettek meg aliszenszet es epitettek csak maguknak. Meg a ZU-23ikercsovo gepagyu is feltunik a felvetelen.

Nem robbant fel minden akna es elkelett tuntetni a nyomokat. Lebuktak. Most Trump nagyon belenyomja a fejukat a trutyiba. Mar regen fente ra a fogat most meg van neki azindok. Kiderul mit er az irani legvedelem hamarosan.


Es ott van a sakktablan a legfejletteb S-300 verzio a PMU2is. No meg sok sok egyebb regi technika a KSZ-19 tol a Volhovon at a HAWK SM-1 es kitudja meg milyen komplexumok kopijaiig.