[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az iráni utasszállítógép lelövése senkit se hatalmaz fel semmire, max egy nemzetközi bíróságot az illetékesek megvádolására. Csak mivel az USA nem szokott ilyesmiért kiadni senkit senkinek, így nem érdemes vele foglalkozni?! Viszont ezek után az USA se érezze felhatalmazva magát hogy eljátssza az igazságtevő rendőrt, mikor ő maga is jobban sáros. Megteheti persze mert elég erős hozzá, csak hát erkölcsileg, hogyismondjam, szóval az megy oda "rendet csinálni", aki súlyosabb bűnt követett el ott?!! Ha norvég/japán vagy bármely más nemzet hajóját valahol "robbantgatják", akkor az küldje oda a saját hadiflottáját, nem csórók ők sem és van nekik is elég kiadós flottájuk. Azt se helyeseltem mikor az iráni Airbust az USA robbantotta le az égről, akkor esetleg olcsóbb lett az olaj, és ha így lett volna akkor rendben is van szerinted?!! Tartok tőle hogy az iráni olajra mindenképpen, bármilyen robbantgatás nélkül van vevő Kína személyében, kb. nincs az a mennyiség amit a ferdeszeműek szivesen el ne vinnének. Logikát meg ne keress a nemzetközi külpolitikában mert azt a nagyhatalmi érdekek mozgatják, a kisembereknek max véleményük lehet amit mindegyik "nagyfiú" magasról le ... csinál. És nem kell megmagyarázni miért büdös a végtermék, az a magyarázattal együtt is büdös marad ... mi meg szívhatjuk az eredményt.


Ne feledd hogy te vagy ismeroseid rokonaid is repulhetnek arrafele vagy eppen hajozhatnak arra fele. Esetleg az iraniak ugyanigy leszedik azt a gepet. Akkor is ez lenne a velemenyed ?


Mi a lenne a velemenyed ha kiderulne hogy az USA csinalta ezt es milyen szankciot tartanal jogosnak ?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mi a nagy büdös fenéért támadtak volna meg egy norvég meg egy japán tankhajót a saját felségvizeiken mikor a japán elnök épp azon a héten látogatott Iránba?
El akarják adni az olajukat Japán nagy vásárlójuk.
https://eu.usatoday.com/story/news/...be-tehran-defuse-us-iran-tensions/1429459001/
A japán tanker tulaja megmondta hogy ő látott valamit repülni a hajó felé közvetlenül a robbanás előtt.
https://www.cbsnews.com/news/oil-ta...ount-of-gulf-of-oman-attack-today-2019-06-14/
A videon meg az látható hogy leszednek valamit a hajóról nem azt hogy felraknak rá valamit ez mit bizonyít?
A Trumpli meg a Pompeo nyomja a süket dumát hogy Irán volt a tettes meg beszállt még a brit külügyér meg most a szaudi koronaherceg
https://sputniknews.com/middleeast/...udi-crown-prince-accuses-iran-attack-tankers/

A magas politikat meg gazdasagot hagyjuk mert nagyreszt csak talalgatunk. Azzal kene elso lepesben foglalkozni hogy az az irani hadihajo rakva irani haditengereszekkel mit keresett ott a Norveg hajonal es miert tuntettek el a felnemrobban tolteteket ?

Ez valami alap szolgaltatas az iraniaknal ? Ha erre hajozol mi dijmentesen leeelenorizzuk hogy nincs a hajodon robbanotoltet es dijmentesen el is tavolitjuk.


???
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Mi a nagy büdös fenéért támadtak volna meg egy norvég meg egy japán tankhajót a saját felségvizeiken mikor a japán elnök épp azon a héten látogatott Iránba?
El akarják adni az olajukat Japán nagy vásárlójuk.


Ha igazán hihető false-flag-et akarnak az irániak, akkor pont így kell tenniük, Vagyis látszólag a (pillanatnyi) érdekeik ellen kell cselekedniük.


A Trumpli meg a Pompeo nyomja a süket dumát hogy Irán volt a tettes meg beszállt még a brit külügyér meg most a szaudi koronaherceg
https://sputniknews.com/middleeast/...udi-crown-prince-accuses-iran-attack-tankers/


Jahh, Irán ellenfelei-ellenségei majd pont azt fogják mondani, hogy nem Irán volt...

Joe hogy is mondaná? "Hány éves vagy, királyfi?" :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and papajoe

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mitől lenne több mint valószínű hogy irániak voltak? Bárki leszedte volna az aknát mentés közben, semmi mást nem mutat a felvétel valamiért.

Japán miniszterelnök éppen iránban volt tárgyalni, a hajó a szaudiaktól indult, több mint valószínű hogy ott tettek rá valamit.


Azok ott nem mentettek hanem csak es kizarolag az aknat tavolitottak el aztan elhuztak. Amugy az meg teljesen esszeru es logikus hogy te csak ugy odahajozol egy robbanotoltet melle semmi vizsgalodas nekiallsz leszedni mikozben az osszes katonad ott van a kornyeken. Raadasul pikk pakk vegzel is vele elvegre tokk ismeretlen a szerkezet.

Az az irani hajo csak es kizarolag az aknak leszedese miatt ment oda. Nem tartottak semilyen robbanastol pedig hat elotte felrobbant par olyan toltet. Szakszeruen es gyorsan el is tavolitottak azokat mint akik ismerik tudjak mivel dolgoznak. Az akna eltavolitasa utan pedig mint akik jolvegeztek dolgukatmagasrol tojva Norveg tankerre elhajoztak.

???
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 229
37 033
113
Irán megmentette a 44 személyzetet két olajszállító tartályhajóról
https://www.news18.com/news/world/i...l-tankers-caught-fire-accidently-2185011.html
Az irániak mentették a személyzetet oda kellett hogy menjenek a tankerekhez hacsak nincsen teleportáló berendezésük, valmit felfedeztek a hajó oldalán ami valahogy nem igazán odavaló volt szerintük és leszedték azt a valamit. Ennyi, dunsztom nincs mi volt az amit leszedtek még később lehet, hogy megtudjuk.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez tuti? Úgy értem, az adott csónak elhúzott és aztán egy iráni kikötőben kötött ki?


Ezt meg nemtudjuk de a hajo nem maradt a tanker melett. Nem lehet latni semilyen jelet annak hogy a hajoval vagy annak szemelyzetevel foglalkoznanak. Egyetlen dologra koncentralnak a felnemrobbant toltet leszedesere. Utanna meg eltavolodnak. Szerintem van tovabbi felvetel is iran ezert hallgat mert barmit mond szarban van. Hatagadja akkor ott a felvetel es egyben hazug is. Ha meg elismeri akkor meg ongol. Egyetlen opciojuk ha hallgatnak hatha lesz valami. Szerintem egyedul felhatalmazas tamogatas nelkul nem mertek volna ezt megcsinalni. Csak tippelek de szerintem az oroszok maximalis tamogatasat fogjak az iraniak elvezni barmi is deruljon ki roluk.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ne feledd hogy te vagy ismeroseid rokonaid is repulhetnek arrafele vagy eppen hajozhatnak arra fele. Esetleg az iraniak ugyanigy leszedik azt a gepet. Akkor is ez lenne a velemenyed ?


Mi a lenne a velemenyed ha kiderulne hogy az USA csinalta ezt es milyen szankciot tartanal jogosnak ?
Nekem volt már barátom aki járt Iránban, melege is volt rendesen. Mikor éppen jött volna haza nem engedték felszállni a gépüket, mert végignézhették ahogy több tucat iráni F-5 felszáll az irakiak elleni bevetésre. Amíg azok le nem szálltak addig a gépüket nem engedték felszállni, ott álltak a betonon gőzkazán-üzemmódban, és semmivel se örültem volna jobban ha Zoli gépét az irakiak vagy irániak helyett az USA rakétázza le az égről, a gyakorlati tapasztalat alapján szerinted melyikre volt nagyobb esélye?
Szóval maradjunk annyiban hogy te az irániakat vádolod azzal hogy megteHETNÉNEK valamit, amit Samu bácsi már MEG IS TETT - de arról még nem olvastam az őszinte és egyértelmű véleményedet.
A hajók robbantgatásáról meg az a véleményem, hogy mindenki védje meg a saját hajóit. Akinek meg nem jár arra hajója annak a fegyveres erői meg húzzanak haza a saját udvarukra (nemcsak onnan, hanem mindenhonnan), tartsanak ott rendet. Tudod, a kutyák is csak akkor tudnak összeverekedni, ha valamelyik vagy több is elcsavarog otthonról és összekapnak az utcán. Szóval nekem jobban tetszene ha minden kutya csak a saját kutyaólját és udvarát őrizgetné, abból kevesebb lenne a világpolitikai kalamajka és háború.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ezt meg nemtudjuk de a hajo nem maradt a tanker melett. Nem lehet latni semilyen jelet annak hogy a hajoval vagy annak szemelyzetevel foglalkoznanak. Egyetlen dologra koncentralnak a felnemrobbant toltet leszedesere. Utanna meg eltavolodnak. Szerintem van tovabbi felvetel is iran ezert hallgat mert barmit mond szarban van. Hatagadja akkor ott a felvetel es egyben hazug is. Ha meg elismeri akkor meg ongol. Egyetlen opciojuk ha hallgatnak hatha lesz valami. Szerintem egyedul felhatalmazas tamogatas nelkul nem mertek volna ezt megcsinalni. Csak tippelek de szerintem az oroszok maximalis tamogatasat fogjak az iraniak elvezni barmi is deruljon ki roluk.


Háát, a f.szom tudja... A kétséget kizáró bizi az lenne, ha az a rocsó kikötött volna egy iráni kikötőben. De így... Egyelőre én fenntartom, hogy legvalószínűbben a szaúdi szunnita bagázs volt.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Irán megmentette a 44 személyzetet két olajszállító tartályhajóról
https://www.news18.com/news/world/i...l-tankers-caught-fire-accidently-2185011.html
Az irániak mentették a személyzetet oda kellett hogy menjenek a tankerekhez hacsak nincsen teleportáló berendezésük, valmit felfedeztek a hajó oldalán ami valahogy nem igazán odavaló volt szerintük és leszedték azt a valamit. Ennyi, dunsztom nincs mi volt az amit leszedtek még később lehet, hogy megtudjuk.


Szerinted mi van egy ilyen tankhajo oldalan ? Elarulom alapesetben SEMMI. Onnan csak annak juteszebe leszedni barmit is aki odarakta. Es csak az tudja biztonsaggal es gyorsan leszedni aki keszitette odarakta.

Szerinted ha egy katonanak azt mondjak hogy " katona fog talalni egy robbanoszerkezetet a hajo oldalan hatastalanitsa es szedje le" Vajon mit tenne a katona.

1.) Minimalis letszammal menne oda . 1 fo hajovezeto 2 fo EOD MAX !!! Ellenben itt tele van a hajo
2.) Az akciot a legnagyobb ovatossaggal hajtana vegre mert nemtudja mi az hogy mukodik nincs e rajta felszedes elleni biztositek. Ellenben itt ott nyuzsognek a robbanotoltet mellet a tobbiek.
3.) Alaposan megvizsgalna a toltetet hogy kitalalja hogy mi volna a legjobb megoldasa a feladatnak. Ellenben itt magabiztosan leszedi es kesz.
4.) A leszedett toltetet ha biztonsagi robbladaba rakna hogy ha esetlegesen elmukodik akkor ne menjen a levesbe az egesz hajo. Ha nincs ilyen lada lehet rogtoznozni szemeteskuka homokzsak kombobol. MINDENHOL VAN. Ellenben itt semmi ilyet nemlatunk.

Az egesz akcio azt mutatja hogy tudtak hova kell menni. Tudtak mit keresnek. Es tudtak hogyan kell hatastalanitani leszerelni.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nekem volt már barátom aki járt Iránban, melege is volt rendesen. Mikor éppen jött volna haza nem engedték felszállni a gépüket, mert végignézhették ahogy több tucat iráni F-5 felszáll az irakiak elleni bevetésre. Amíg azok le nem szálltak addig a gépüket nem engedték felszállni, ott álltak a betonon gőzkazán-üzemmódban, és semmivel se örültem volna jobban ha Zoli gépét az irakiak vagy irániak helyett az USA rakétázza le az égről, a gyakorlati tapasztalat alapján szerinted melyikre volt nagyobb esélye?
Szóval maradjunk annyiban hogy te az irániakat vádolod azzal hogy megteHETNÉNEK valamit, amit Samu bácsi már MEG IS TETT - de arról még nem olvastam az őszinte és egyértelmű véleményedet.
A hajók robbantgatásáról meg az a véleményem, hogy mindenki védje meg a saját hajóit. Akinek meg nem jár arra hajója annak a fegyveres erői meg húzzanak haza a saját udvarukra (nemcsak onnan, hanem mindenhonnan), tartsanak ott rendet. Tudod, a kutyák is csak akkor tudnak összeverekedni, ha valamelyik vagy több is elcsavarog otthonról és összekapnak az utcán. Szóval nekem jobban tetszene ha minden kutya csak a saját kutyaólját és udvarát őrizgetné, abból kevesebb lenne a világpolitikai kalamajka és háború.

Tudod van olyan hogy nemzetkozi legter meg nemzetkozi vizek amin barki repulhet hajozhat. Nem lehet kisajatitani meg a masikat elkuldeni onnan .

Az is szerintem irrealis felvetes hogy mindenki csak ugy hajozzon hogy allit melle egy mhadihajot? Ez igy hulyeseg es nem is kicsi. Jogod van a biztnsagos hajozashoz repuleshez nemzetkozi vizeken legerben. Nem kene attol tartanod hogy egy irani motorcsonak aknakat helyez el rajtad. Szerintem ez a normalis es nem az hogy minden vonat melle egy pancelvonatot es a kamionokat meg BTR el kiserjuk.

En csak azt allitom jelenleg hogy az a hajo ami leszedte a robbanotolteteket az irani volt. Szakszeruen gyorsan dolgozot majd eltunt a kornyekrol mitha ott sem lett volna. Ezt maig az iraniak sem cafoltak pedig mar eltelt nemi ido az esetota. Ez az allitasom es a kerdesem az hogy ez vajon hogy lehetett ?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Háát, a f.szom tudja... A kétséget kizáró bizi az lenne, ha az a rocsó kikötött volna egy iráni kikötőben. De így... Egyelőre én fenntartom, hogy legvalószínűbben a szaúdi szunnita bagázs volt.

Akar az is lehet. De akkor honnan vettek az irani ladikot? Az egy iranban epitett csak ott szolgalatban levo ladik ! A legkozelebbi SZaudi kikoto kivul van a hatotavolsagan es amugy is minimum 24 oras ut lenne onnan . Magyaran nem tudnak elerni a Szaudi kikotot onnan.

Hova mentek ? Mert ez meghatarozza kik voltak. Meg van a felvetel ebben biztos vagyok.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Akar az is lehet. De akkor honnan vettek az irani ladikot? Az egy iranban epitett csak ott szolgalatban levo ladik ! A legkozelebbi SZaudi kikoto kivul van a hatotavolsagan es amugy is minimum 24 oras ut lenne onnan . Magyaran nem tudnak elerni a Szaudi kikotot onnan.

Hova mentek ? Mert ez meghatarozza kik voltak. Meg van a felvetel ebben biztos vagyok.


Ha a szaúdi titkosszolgálat intézte a műveletet, akkor nem hinném, hogy túlzottan nehezükre esett beszerezni egy iráni ladikot (vagy egy arra hasonlítót összeeszkábálniuk), ha ez volt a céljuk.
Nos, ha egy hajó vette fel őket, az már gyanús. De ha Iránban kötöttek ki, akkor viszont eléggé egyértelmű a szitu.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ha a szaúdi titkosszolgálat intézte a műveletet, akkor nem hinném, hogy túlzottan nehezükre esett beszerezni egy iráni ladikot (vagy egy arra hasonlítót összeeszkábálniuk), ha ez volt a céljuk.
Nos, ha egy hajó vette fel őket, az már gyanús. De ha Iránban kötöttek ki, akkor viszont eléggé egyértelmű a szitu.

Meglatjuk

Mindeneesetre Iran a vadakra nem szol semmit. Hallgat. Nincs jo valasz.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Tudod van olyan hogy nemzetkozi legter meg nemzetkozi vizek amin barki repulhet hajozhat. Nem lehet kisajatitani meg a masikat elkuldeni onnan .

Az is szerintem irrealis felvetes hogy mindenki csak ugy hajozzon hogy allit melle egy mhadihajot? Ez igy hulyeseg es nem is kicsi. Jogod van a biztnsagos hajozashoz repuleshez nemzetkozi vizeken legerben. Nem kene attol tartanod hogy egy irani motorcsonak aknakat helyez el rajtad. Szerintem ez a normalis es nem az hogy minden vonat melle egy pancelvonatot es a kamionokat meg BTR el kiserjuk.

En csak azt allitom jelenleg hogy az a hajo ami leszedte a robbanotolteteket az irani volt. Szakszeruen gyorsan dolgozot majd eltunt a kornyekrol mitha ott sem lett volna. Ezt maig az iraniak sem cafoltak pedig mar eltelt nemi ido az esetota. Ez az allitasom es a kerdesem az hogy ez vajon hogy lehetett ?
Ja, nemzetközi légteret nem lehet kisajátítani meg elküldeni onnan bárkit ... csak az utasszállító gépet fényes nappal lerakétázni az égről büntetlenül, így gondolod?!! Vagy kapott bármi értékelhető büntetést bármelyik elkövető?!! Lehet hogy kiosztottak néhány lefokozást meg 2000 év büntetést csak én nem tudok róla? Még mindig nem tudom erről a véleményedet ...
Igazad van, irreális hogy minden hajó mellé kellene egy hadihajó, erre találták ki anno a konvoj-hajózást ahol 20-30 hajó mellé elég 4-6 kísérő hadihajó. De ha igazad van hogy irreális minden hadihajó-kíséret, akkor mit is keres az US NAVY azon a környéken?!! Védi az USA-vizeket, OTT?!!
Lehet hogy az a valamit leszedő hajó iráni volt, egyenlőre ezt csak állítod, de ha lesz rá elfogadható bizonyíték akkor nekem is ez lesz a véleményem. De ettől függetlenül, ha ez az akció nemzetközi vizeken történt, akkor rájuk is vonatkozik amit korábban írtam, ők is húzzanak onnan haza, irány a saját kutyaól. Büntetés/szankció meg arányosan annyi jár érte, amennyit egy nemzetközi bíróság arányosnak ítél(ne) az Airbust lerakétázók ellen.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113

Talán... De tartok tőle, hogy elsikkad a bizonyítás...



Mindeneesetre Iran a vadakra nem szol semmit. Hallgat. Nincs jo valasz.


Nos, azt tudnod kell, hogy alapesetben nem kedvelem a muszlimokat (meg úgy általában semmilyen teokratikus bagázst), de ebben az esetben Iránnak a zsigeri tagadáson és a hallgatáson kívül van más opciója, ha bűnös, ha nem?
Szerintem nincs... És azt a nem túl valószínű, de elképzelhető opciót sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy akár az akció után dezertáló iráni katonákat is beszervezhettek erre az akcióra mások. Szóval tényleg az egyetlen támpontot az adhatja, hogy hol kötött ki az a hajó.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Szerintem, ha lesz is támadás, nem lesz nuki bevetve. Mert azzal átlépnének egy, ugyan íratlan, de 74 éve létező "szabályt".
Talán a nuki az utolsó úgymond "iratlan szabály" amit az elmúlt években nem szegtek meg. Ráadásul az USA, Oroszo., Anglia, Fro, Pakisztán kifejezetten deklarálták hogy indokolt esetben készek megelőző nukláris csapást végrehajtani. Egyedül Kína és India adta írásba hogy csak megtotló jelleggel fog nukit bevetni.
Nekem nincs kétségem a felöl hogy ha az amiknak választani kell 100 ezer iráni és 10 ezer amerikai halála között gondolkodás nélkül az előbbire szavaznak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Talán a nuki az utolsó úgymond "iratlan szabály" amit az elmúlt években nem szegtek meg. Ráadásul az USA, Oroszo., Anglia, Fro, Pakisztán kifejezetten deklarálták hogy indokolt esetben készek megelőző nukláris csapást végrehajtani. Egyedül Kína és India adta írásba hogy csak megtotló jelleggel fog nukit bevetni.
Nekem nincs kétségem a felöl hogy ha az amiknak választani kell 100 ezer iráni és 10 ezer amerikai halála között gondolkodás nélkül az előbbire szavaznak.


Nem tudom-tudhatom biztosan, de szerintem nem. Mert az felborítaná az eddigi status quo-t. És ennek a felborítása közép-hosszabb távon az USA-nak sem jönne jól.
Ha Irán tartózkodna a tömpuszfegyverektől, akkor az USA hagyományos fegyverekkel is ki tudná csinálni annyira, hogy az eladható legyen. Még Izrael számára is. Szerintem.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ha az USA ugy dont hogy megtamadja Irant akkor egy katona nem sok annyi sem fog irani teruletre lepni. Ellenben le lesz nullazva a katonai potencialja es valszeg azolajinfrastrukturaja. Minek katonat kuldeni ha a raketa is elvegzi a feladatot.