[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A Hamász és a Hezbollah ugyanakkor — eltekintve néhány katonai konfrontációtól Izraellel — az utóbbi 20-25 évben valójában nem tudott elrettentő erejű terrorszervezetként csapást mérni a zsidó államra
De szerettek volna és próbálkoztak is. Nem rajtuk múlott. A megelőzésen.
Ebben a témában akkor nem értünk egyet. ;):)
Rendben. Akkor ezt megbeszéltük.:)
 
W

Wilson

Guest
A Hamász és a Hezbollah ugyanakkor — eltekintve néhány katonai konfrontációtól Izraellel — az utóbbi 20-25 évben valójában nem tudott elrettentő erejű terrorszervezetként csapást mérni a zsidó államra

Az lehet de az is biztos,hogy Izraelnek k........a kerül már csak a rakétáik elleni védekezés is az biztos:).És az is biztos egy friss izraeli jelentés szerint ha elkezdenék nagy számban kilőni Izraelre a nagy számban felhalmozott rakétáikat azzal túlterhelnék a rakétavédelmi rendszereiket másrészt a zsidók nem bírnák pénzel az elhárítórakéták ktg.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
A Hamász és a Hezbollah ugyanakkor — eltekintve néhány katonai konfrontációtól Izraellel — az utóbbi 20-25 évben valójában nem tudott elrettentő erejű terrorszervezetként csapást mérni a zsidó államra
Na de folyamatosan próbálkoznak!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
És az is biztos egy friss izraeli jelentés szerint ha elkezdenék nagy számban kilőni Izraelre a nagy számban felhalmozott rakétáikat azzal túlterhelnék a rakétavédelmi rendszereiket másrészt a zsidók nem bírnák pénzel az elhárítórakéták ktg.
Ha ez megtörténne azért ha károkkal is de túllennének rajta. Viszont ami utána következne az olyan lenne mint a hatnapos háború, szóval én ezt nem szeretném, mert csak egy újabb izzó parázs lenne belőle. Remélem nem tör ki a cirkusz megint.
 
W

Wilson

Guest
Ha ez megtörténne azért ha károkkal is de túllennének rajta. Viszont ami utána következne az olyan lenne mint a hatnapos háború, szóval én ezt nem szeretném, mert csak egy újabb izzó parázs lenne belőle. Remélem nem tör ki a cirkusz megint.

Na annak a térségnek tényleg nem hiányozna egy újabb háború:).
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Szóval ezek az államok nem részei a keresztény világnak, a lakosságuk nem része a keresztény világodnak. :) Csak pápai áldással lenne, tehát Ferenc pápa testesíti meg a keresztény világot, tehát a kereszténység és a keresztények jelenleg buziimádó migránssimogató nyálgépek. :D Viccesen tör elő ismét a kibújás jó keresztényként minden közösségi cselekedet alól. A pápa áldása nélkül a kultúra része bármi, ami tetszik, ami meg gáz, az alja római szokásként besöpörjük a szőnyeg alá. Egyéni, elszigetelt esetek, nincs kapcsolat, blablabla... :D

Nem tudom mi szerepel az Usa alapító okiratában, szerepele a kereszténység. Az Eu-jéban biztosan nem. Franciaországot meg szintén fenntartásokkal lehet kezelni a kereszténység szempontjából 1. A templomosok elleni koncepciós perek 2. a nagy francia forradalom okán.. továbbá amiatt is, mert az oszmánt támogatták, miközben majd egész Európa ellenük harcolt.

Úgytudom az európai államok közül leginkább a franciák tevékenykedtek a közel-keleten...

Eleve nem értem a kifakadásod a nyugatiak által elkövetett tetteken... kb ez a te valóságod, annak tudatában, amit kifejtettél, hogy mit csinálnál Erdély lakosságával.. igaz, te nem vagy keresztény, de valószínű az se, aki lebombázta a lakodalmat..

Szóval bocsi, de ez az ókori görög város sem bizonyult szkítának. :D:D:D
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 783
113
Egy OSINT elemzés a gyilkosságról. Meg kell nyitni a linket ahhoz, hogy minden látsszon.
EoLodx5XEAYDM5A
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Azért te is csinálhatsz egy listát arról, hogy Izrael hányszor és mivel fenyegette Iránt.
Bármilyen áron meg fogjuk akadályozni azt...

A mostani gyilkosság pl. ennek egy konkrét lépése volt.
Ez háború. Meg kellett volna gondolnia ezt iránnak amikor elkezdte, de a vallási fanatikusok miatt soha nem gondolkodtak el ezen. Azóta is megállhattak volna, RENGETEGSZER, de nem tették ! Tehát nem a pillanatnyi állapotokat kell nézni, hanem hogy a sok évtized alatt mennyi gyűlöletet lapátoltak a tűzre. Irán nem állt meg a szándékában, úgy hogy izrael sem tehet mást, folytatja a háborút irán ellen. Ez háború, csak nem egy nyílt szekuláris háború. Aki pedig olyan a háború részét képező projektek fejlesztésével foglalkozik mint pld. az iráni atombomba létrehozása az egyértelműen katonai célpont, nincs ez másképp máshol sem a világban. Akkor miért pont itt lenne így ? Amúgy pedig iránnál vallási alapokon nyugszik ez az izrael eltörlésére irányuló kitartó irány. Ezzel az egy esettel nem lehet megmagyarázni semmit, itt évtizedeken át sorozatosan folytak a csatározások. Irán is megtett mindent izrael ellen, pld. proxiháborúval próbált minél nagyobb károkat okozni izraelnek. Tömték fegyverekkel a palasztinokat és a Hezbollah-ot is. Ne legyünk már olyan álszentek, hogy nem nézzük a többi részét, ami nyilvánvalóan vastagon összefüggésben áll ezzel az esettel is. Szóval én azt ajánlom neked, hogy kevesebb érzelemmel és több racionalítással nézd a dolgokat. Egyik oldalon sem szentekkel állunk szemben, és hosszú a tűzre tett fák listája mind a két oldalon. A nagyobb fenyegetettséggel pedig egyértelműen izrael néz szembe. Neki vannak atomtöltetei, de ő nem akarja letörölni iránt a térképről, csak fordítva van ez. Az meg a másik, a tudós tudta miben vesz részt. Hogy ezt önszántából tette vagy kényszer alatt, azt én nem tudhatom. Akkor a felelősség kérdését én kitárgyalva érzem. Nem polgári célpontra irányuló csapás történt. A tudós áldozat, az is lehet hogy úgy kényszerítették a programban való részvételre. Én nem ismerem a részleteket, a titkosszolgálatok pedig SOHA NEM FOGJÁK KITEREGETNI AMIT TUDNAK. Itt rengeteg ország ország titkosszolgálatára gondolok, úgy mint US, britek, németek, olaszok, kínaiak stb., tehát nem is közvetlen a két ország titkosszolgálataira. Szóval téma részemről kitárgyalva. Ez nem egy egyszerű történet, rengeteg minden más eseménnyel áll összefüggésben. De ezt te is tudod pontosan. Szóval az érzelmeket ebből a kérdésből nagyrészt ki kell zárni, és a racionalitásokat kell vizsgálni. Ez egy katonai akció volt egy katonai célpont ellen. Az embert sajnálom, de lehet ha ismerném a múltját ezt sem mondanám. Ez bianco...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 440
113
Ez nem egy páncélozott kocsi. :(
Több mint valószínű csak részben ezt kihasználva lőtték a kis oldal ablakot mert az ajtó és az ablak levolt védve de hogy ide egy tenyérnyi 3m fólia sem jutott az nagyobb gáz ezt használták ki de ehhez kellet egy belsős infó is.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Érvelésed logikája mindent visz!
Ja, Amrikának is sokkal nagyobb a félnivalója az afgánoktól, mint fordítva, hiszen az usának van atomfegyvere, az afgánoknak meg nincs. :D

Akkor ezt megbeszéltük. :D

OFF
Amúgy a zsidók itt is úgy működnek mint a viccben a nyuszika, hogy "van sapkája vagy nincs sapkája". végül is tökmindegy, mert szerintetek úgy is mindig ők a hibásak. :) Mondjuk ez nekem itt nem új, mert már több topicban is tapasztaltam az elmúlt 1 évben amióta reggeltem ide. Nem is szóltam bele, mert értelmetlen. Akiknek évtizedek óta ez a vesszőparipájuk azok többé nem fognak elgondolkodni, csak a beléjük égett dogmáik és előítéleteik jönnek belőlük. Elgondolkodni soha nem fognak semmin. Ez náluk már egy egyirányú utca, a valóság meg a tények nem zavarja őket, mert egyébként is takarja a szemellenzőjük. Vagy nem ? :p:D

@csibeszke - tudod lehet itt vicceskedni más kontójára, de nem tegnap óta foglalkozom a közel-kelettel, ugyan ez érvényes a világpolitikára is, amúgy meg független vagyok mindentől és mindenkitől, nem úgy mint te az előítéleteiddel és beléd égett dogmáiddal. Amúgy meg szinte mindig igazam szokott lenni, az idő az ami bizonyítani is szokott. :p:D Amúgy meg az amcsikról is vastagon kipakoltam pld. januárban, nálam nincs "kivétel". SENKI ! Izrael sem. :p:cool: Persze én nem vagyok olyan elvakult mint te. ;) Amúgy meg erről k..va kötözködésről is leszokhatnál, bár pont emiatt vagy elvakult. Nem tegnap óta, ugye ? :):cool: Mellesleg tilos amit csinálsz, 1-2 hét kibacás innen (a topicból) simán rád férne... ;)
Akkor a téma részemről lezárva !!! :)
ON
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 972
113
A nagyobb fenyegetettséggel pedig egyértelműen izrael néz szembe. Neki vannak atomtöltetei, de ő nem akarja letörölni iránt a térképről, csak fordítva van ez.

Akkor még egyszer. Ha nem látod a szövegedben az ellentmondást, akkor nem lehet veled értelmes csevejt ejteni.
Az meg egyszerűen nonszensz, amit levezettél egy egyszerű mondatból!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
W

Wilson

Guest
Érvelésed logikája mindent visz!

Pedig valahol Leonidasnak igaza van Izraelt veszik körbe olyan arab államok amelyek kinyilvánították azt,hogy el akarják törölni Izraelt viszont Izrael egy szomszédját sem akarja eltörölni a föld szinéről.Az atomfegyver az egy dolog de azt csak a legvégső esetben vetnék be a zsidók,persze a zsidók sem ártatlanok van nekik is bőven a számlájukon és tettek ők is bőven azért,hogy ez a helyzet a Közel-Keleten.