[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

G

Galthran

Guest
Pedig valahol Leonidasnak igaza van Izraelt veszik körbe olyan arab államok amelyek kinyilvánították azt,hogy el akarják törölni Izraelt viszont Izrael egy szomszédját sem akarja eltörölni a föld szinéről.Az atomfegyver az egy dolog de azt csak a legvégső esetben vetnék be a zsidók,persze a zsidók sem ártatlanok van nekik is bőven a számlájukon és tettek ők is bőven azért,hogy ez a helyzet a Közel-Keleten.
persze, viszont európai mércével még mindig izrael a legélhetőbb és legnormálisabb hely azon a szemétdombon. ezvan
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and Wilson

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 972
113
Pedig valahol Leonidasnak igaza van Izraelt veszik körbe olyan arab államok amelyek kinyilvánították azt,hogy el akarják törölni Izraelt viszont Izrael egy szomszédját sem akarja eltörölni a föld szinéről.Az atomfegyver az egy dolog de azt csak a legvégső esetben vetnék be a zsidók,persze a zsidók sem ártatlanok van nekik is bőven a számlájukon és tettek ők is bőven azért,hogy ez a helyzet a Közel-Keleten.
Ez Irán topik!!!!!
Ki beszélt arabokról? Irán perzsa, és nem is szomszédja Izraelnek.

Az atomfegyver pedig nem csak egy dolog, amit akkor vet be valaki amikor ő úgy gondolja, hogy legvégső eset!
 
W

Wilson

Guest
Ez Irán topik!!!!!
Ki beszélt arabokról? Irán perzsa, és nem is szomszédja Izraelnek.

Az atomfegyver pedig nem csak egy dolog, amit akkor vet be valaki amikor ő úgy gondolja, hogy legvégső eset!

Onnan indult a társalgás,hogy Leonidas azt mondta,hogy Izrael az állítólagos atomfegyverek ellenére is nagyobb fenyegetettséggel néz szembe mint Irán.És ez tényszerűen igaz de ha kivonom a képletből az arabokat akkor is az a helyzet,hogy Irán legalább két "fronton" Libanonban és Szíriában folyamatosan támadja illetve nyomás alatt tartja Izrael területét,tehát már ha csak ezt nézem ez is azt mutatja,hogy Izrael nagyobb fenyegetéssel néz szembe mint Irán.Az atomfegyverekre visszatérve de bizony Izrael az atomfegyvereit(már persze ha van neki) csak a legvégső esetben vetné be már csak ezen fegyverek hatása miatt is.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 972
113
Onnan indult a társalgás,hogy Leonidas azt mondta,hogy Izrael az állítólagos atomfegyverek ellenére is nagyobb fenyegetettséggel néz szembe mint Irán.És ez tényszerűen igaz de ha kivonom a képletből az arabokat akkor is az a helyzet,hogy Irán legalább két "fronton" Libanonban és Szíriában folyamatosan támadja illetve nyomás alatt tartja Izrael területét,tehát már ha csak ezt nézem ez is azt mutatja,hogy Izrael nagyobb fenyegetéssel néz szembe mint Irán.Az atomfegyverekre visszatérve de bizony Izrael az atomfegyvereit(már persze ha van neki) csak a legvégső esetben vetné be már csak ezen fegyverek hatása miatt is.
Csak azt felejted el, hogy Izrael tényszerűen Libanon légteréből támadja a irániakat Szíriában( megj.= irániak a Szír kormány beleegyezésével vannak szír területen, az Izraeli vadászbombázóknak meg nincs engedélyük a Libanoni kormánytól, hogy Libanoni légtérben hadi tevékenységet végezzenek!). Valamint a megszállt Golán-fennsík Szíria területe. Ahonnan szintén indítanak katonai akciókat szír terület felé.
Az atomfegyverekre meg csak annyit, hogy az usánkának az is legvégső eset volt, hogy kevesebb katonája vesszen oda Japán ellen az utolsó két hónap helyett, kb.tíz nap legyen a háború végéig.
 
W

Wilson

Guest
Csak azt felejted el, hogy Izrael tényszerűen Libanon légteréből támadja a irániakat Szíriában( megj.= irániak a Szír kormány beleegyezésével vannak szír területen, az Izraeli vadászbombázóknak meg nincs engedélyük a Libanoni kormánytól, hogy Libanoni légtérben hadi tevékenységet végezzenek!). Valamint a megszállt Golán-fennsík Szíria területe. Ahonnan szintén indítanak katonai akciókat szír terület felé.
Az atomfegyverekre meg csak annyit, hogy az usánkának az is legvégső eset volt, hogy kevesebb katonája vesszen oda Japán ellen az utolsó két hónap helyett, kb.tíz nap legyen a háború végéig.

Ez igaz ,de miért is azért mert az Irániak arra használják fel a szíriai jelenlétüket,hogy közvetlenül a szír izraeli határ mentén építsenek ki pozíciókat,a közelmúltban ezért az izraeli hadsereg szárazföldi akciókat is végrehajtott ezen iráni állások ellen,sőt az Oroszok azt próbálják elérni (mivel emiatt nem akarnak konfrontálódni Izraellel),hogy ezek az Irán barát illetve iráni irányítás alatt álló erők kiszoruljanak ebből a térségből.A második világháború végén ledobott két atombomba esetét pedig nem lehet összehasonlítani a mostani illetve Izrael helyzetével.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Onnan indult a társalgás,hogy Leonidas azt mondta,hogy Izrael az állítólagos atomfegyverek ellenére is nagyobb fenyegetettséggel néz szembe mint Irán.És ez tényszerűen igaz de ha kivonom a képletből az arabokat akkor is az a helyzet,hogy Irán legalább két "fronton" Libanonban és Szíriában folyamatosan támadja illetve nyomás alatt tartja Izrael területét,
No-no !
A vita onnan indult ki, hogy az iráni atomtudós megsemmisítése az egyesek szerint polgári személy elleni izraeli gyilkosság, szerintem meg katonai akció katonai célpont ellen, megakadályozandó irán atomfegyverhez jutását.
Na de mivel én nem vádoltam a zsidókat, sőt szerintem érthető volt az akciójuk mozgatórugója, aki zsidóellenes az elkezdte rajtam köszörülni a nyelvét. Tudom hogy sokan vannak itt olyanok, akik ebbe a körbe tartoznak. Én meg NEM ! :) De én más nemzetek / népcsoportok ellen sem vagyok !!!! Pld. az arabok ellen sem, vagy vegyük iszlámot. Ezeknek a népeknek / vallásnak a nagyrészével nincs baj, csak egy kis részével, akik szélsőséges nézeteket képviselnek. (faji és vallási diszkrimináció, mindenki ismeri) Én nem csak nem vagyok arabellenes, de perzsa, kínai, vagy négerellenes sem vagyok. Viszont itt sokan ezt nem mondhatják el magukról, ugye ? :) Na ezért vagyok én független gondolkodó. Én az orosz, amerikai, angol, német stb. stb. népek esetében SEM foglalkozom a származásukkal, sem a múltban elkövetett viselt dolgaikkal, csak a most lévő dolgaikkal. Pld. az angolok száztonnaszám dobálták le a fegyvert és lőszert szíriában, és bár nem csípem az izrael ellenessége miatt Assadot, de ebben mellette álltam, hogy visszaállítsa szíria egységét. Az ebben résztvevő irániak sem zavarnak, sem a hezbollah. De más területen izrael ellen kifejtett tevékenységükről már nem ez a véleményem. Jobb lenne már sokaknak elfogadni azt, hogy a világ bizony NEM fekete és fehér, hanem ez változó. Nincsenek "jók és rosszak", nem lehet így szétválogatni őket. Más államoknak is van bőven a "számláján", US, kína, oroszok, stb., de piszkosul hosszú ez a sor. Egyeseknek viszont CSAK a zsidók mindenre az általános bűnbak. Mint a viccben a farkasnak meg a rókának a nyuszika, mindegy mit csinál, az SOHA nem lesz jó.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 972
113
Ez igaz ,de miért is azért mert az Irániak arra használják fel a szíriai jelenlétüket,hogy közvetlenül a szír izraeli határ mentén építsenek ki pozíciókat,a közelmúltban ezért az izraeli hadsereg szárazföldi akciókat is végrehajtott ezen iráni állások ellen,sőt az Oroszok azt próbálják elérni (mivel emiatt nem akarnak konfrontálódni Izraellel),hogy ezek az Irán barát illetve iráni irányítás alatt álló erők kiszoruljanak ebből a térségből.A második világháború végén ledobott két atombomba esetét pedig nem lehet összehasonlítani a mostani illetve Izrael helyzetével.
Tipikus érvelés= ő csak megelőzte,/visszaütött/nem is lehet összehasonlítani vele!. Ej-ej!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Valamint a megszállt Golán-fennsík Szíria területe. Ahonnan szintén indítanak katonai akciókat szír terület felé.
Nem akartam válaszolni, de erre teszek észrevételt.

Ha ismernéd a történelmet a közel-keleten, akkor tudnád, hogy az arab államok sorozatos háborúi során jutott izrael más országok területéhez, mert a határon nyilván nem áll meg senki, amikor agressziót követtek el az országa ellen, és azt visszaveri. Pld. a 2.VH alkalmával államok tucatjait szállták meg a nyertesek. Izrael soha nem vívott háborút senki ellen, mindig őt támadták meg. A válaszcsapás pedig ma is jogos, ha valakivel ilyen történik. Talán szánjál rá már pár napot, és tanulmányozd át alaposan AZ EGÉSZ KÖZELKELET történelmét az elmúlt 200 évre visszamenőleg. Akkor nem jössz majd ilyen golan történetekkel sem, mert tudod miért és hogyan került izraelhez. Annyit elárulok, hogy nem a jézuska hozta nekik, hanem megvédték az országukat, úgy.
Te nem bírsz megnyugodni a zsidóellenességeddel, de én a témát lezártnak tekintem. Ha meg már irán topic, mit akar irán szíriában az izraeli határon, miért épít támadó állásokat izrael határán egy kőhajításnyira ? Ha bármely szomszédunknál történne ilyesmi, ott is az állások kilövése mellett lennék. Nem véletlen az irán elleni izraeli háború, ez ellen csak a zsidóellenes antiszemiták lázadnak, mert izrael védekezni merészelt. Olyan az egész műsoruk, mint a nyuszikás vicc, röhejes, a "magyarázataikkal" együtt.

Menj és tanuld azt a történelmet amit mondtam, és légyszíves ne írj ide olyan hülyeségeket amiknek a hátteréről és az okairól fogalmad sincs. Utálod a zsidókat, ezt már tudjuk jól. Ennyi. Nem kell tovább bizonyítanod, eddig is bőven sok volt belőle.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 272
113
Irán egy érdekes taktikát folytat. A csendes haladás tecnikája. Megöltek egy atomtudóst aztán, megöltek rakéta tervezőt is aztán rakétatehnikában most mégis ott vannak. Szíriában nem azért vannak ott hogy izraellel háboruzzanak "még". Minden egyes esetből tanulnak néha visszavágnak. Az iráni fejlesztések mindíg ugranak 5-10-20 évet egy egy félrement ellenséges akcióban , értékes adatok keletkeznek 1-1 akció után. Az oroszoknál nem igy van!!!! A szíriában tapasztaltak után nem profitáltak!!!!! A sakk perzsa találmány.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 972
113
Nem akartam válaszolni, de erre teszek észrevételt.

Ha ismernéd a történelmet a közel-keleten, akkor tudnád, hogy az arab államok sorozatos háborúi során jutott izrael más országok területéhez, mert a határon nyilván nem áll meg senki, amikor agressziót követtek el az országa ellen, és azt visszaveri. Pld. a 2.VH alkalmával államok tucatjait szállták meg a nyertesek. Izrael soha nem vívott háborút senki ellen, mindig őt támadták meg. A válaszcsapás pedig ma is jogos, ha valakivel ilyen történik. Talán szánjál rá már pár napot, és tanulmányozd át alaposan AZ EGÉSZ KÖZELKELET történelmét az elmúlt 200 évre visszamenőleg. Akkor nem jössz majd ilyen golan történetekkel sem, mert tudod miért és hogyan került izraelhez. Annyit elárulok, hogy nem a jézuska hozta nekik, hanem megvédték az országukat, úgy.
Te nem bírsz megnyugodni a zsidóellenességeddel, de én a témát lezártnak tekintem. Ha meg már irán topic, mit akar irán szíriában az izraeli határon, miért épít támadó állásokat izrael határán egy kőhajításnyira ? Ha bármely szomszédunknál történne ilyesmi, ott is az állások kilövése mellett lennék. Nem véletlen az irán elleni izraeli háború, ez ellen csak a zsidóellenes antiszemiták lázadnak, mert izrael védekezni merészelt. Olyan az egész műsoruk, mint a nyuszikás vicc, röhejes, a "magyarázataikkal" együtt.

Menj és tanuld azt a történelmet amit mondtam, és légyszíves ne írj ide olyan hülyeségeket amiknek a hátteréről és az okairól fogalmad sincs. Utálod a zsidókat, ezt már tudjuk jól. Ennyi. Nem kell tovább bizonyítanod, eddig is bőven sok volt belőle.
Be vehetnék màr a gyogyszered, mert màr unalmas messiás küldetés tudatod meg a tükörvádaskodásod!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
"Szivárognak a részletek Mohszen Farizade iráni atomtudós meggyilkolásával kapcsolatosan, de egyelőre elég sok az ellentmondás. Egyes források szerint a merényletet egy 62 fős halálosztag vitte véghez, más források szerint viszont egy távirányított fegyverrel ölték meg a tudóst, amit egy önrobbantó autóba szereltek. Ez idén már a sokadik olyan támadás, amely Irán stratégiai fontosságú vezetőit vagy komplexumait érte; a perzsa ország dühöng, de meglepő lenne, ha erőszakos fenyegetéseken kívül bármilyen retorzióval élnének újabb kulcsfontosságú vezetőjük elvesztése miatt."
https://www.portfolio.hu/global/202...ag-egyik-legveszelyesebb-atomtudosaval-459634

Magyarország iráni nagykövetével egy interjú:
..
"Egy héttel ezelőtt Teherán közelében fényes nappal meggyilkolták Mohszen Farizadét, Irán vezető atomtudósát. A támadás mögött az iráni vezetés az izraeli titkosszolgálatot sejti, és megtorlást ígért kutatója haláláért. A merénylet lehetséges következményeiről, az iráni nukleáris programról, az úgynevezett atomalku jövőjéről Nafez Arefi Hamid Reza iráni nagykövetet kérdeztük."
https://magyarnemzet.hu/kulfold/irani-nagykovet-nekunk-csak-a-tettek-szamitanak-9053540/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Be vehetnék màr a gyogyszered, mert màr unalmas messiás küldetés tudatod meg a tükörvádaskodásod!
OFF
Rád-fér az a kitiltás. Nem két hét, de két hónap legalább ! :p:cool: Mi van, "zsidózni" már nem is mersz ? Ügyelni kell a "látszatra" ? :)
Unalmas már az acsarkodásod meg gyűlölködésed, az aljas burkolt személyes támadásaiddal együtt. Szánalmas egy ember lehetsz. :) De hát korábban sem voltál jobb, ugye ? :)
Mond a HTKA főnökségének, hogy ide csak az írhasson, akinek te megengeded, akikkel egyetértesz. Meg megkérdezem, hogy neked minden szabályzatot felrúgó engedélyed van-e, vagy csak azt hitted. Ezekért az aljas mocskos belekötéseidért 2 hónap kitiltást kérek rád. Vagy írják át a szabályzatot, hogy csibészke mindent felrúghat, neki ez szabad, mert szélsőséges. Valami legyen már. :)
ON
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 706
113
Irán egy érdekes taktikát folytat. A csendes haladás tecnikája. Megöltek egy atomtudóst aztán, megöltek rakéta tervezőt is aztán rakétatehnikában most mégis ott vannak. Szíriában nem azért vannak ott hogy izraellel háboruzzanak "még". Minden egyes esetből tanulnak néha visszavágnak. Az iráni fejlesztések mindíg ugranak 5-10-20 évet egy egy félrement ellenséges akcióban , értékes adatok keletkeznek 1-1 akció után. Az oroszoknál nem igy van!!!! A szíriában tapasztaltak után nem profitáltak!!!!! A sakk perzsa találmány.

Sakkban azért az oroszoknak is vannak eredményeik.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 972
113
OFF
Rád-fér az a kitiltás. Nem két hét, de két hónap legalább ! :p:cool: Mi van, "zsidózni" már nem is mersz ? Ügyelni kell a "látszatra" ? :)
Unalmas már az acsarkodásod meg gyűlölködésed, az aljas burkolt személyes támadásaiddal együtt. Szánalmas egy ember lehetsz. :) De hát korábban sem voltál jobb, ugye ? :)
Mond a HTKA főnökségének, hogy ide csak az írhasson, akinek te megengeded, akikkel egyetértesz. Meg megkérdezem, hogy neked minden szabályzatot felrúgó engedélyed van-e, vagy csak azt hitted. Ezekért az aljas mocskos belekötéseidért 2 hónap kitiltást kérek rád. Vagy írják át a szabályzatot, hogy csibészke mindent felrúghat, neki ez szabad, mert szélsőséges. Valami legyen már. :)
ON
Nincs az a gyógyszer ami rajtad segítene!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
OFF
Rád-fér az a kitiltás. Nem két hét, de két hónap legalább ! :p:cool: Mi van, "zsidózni" már nem is mersz ? Ügyelni kell a "látszatra" ? :)
Unalmas már az acsarkodásod meg gyűlölködésed, az aljas burkolt személyes támadásaiddal együtt. Szánalmas egy ember lehetsz. :) De hát korábban sem voltál jobb, ugye ? :)
Mond a HTKA főnökségének, hogy ide csak az írhasson, akinek te megengeded, akikkel egyetértesz. Meg megkérdezem, hogy neked minden szabályzatot felrúgó engedélyed van-e, vagy csak azt hitted. Ezekért az aljas mocskos belekötéseidért 2 hónap kitiltást kérek rád. Vagy írják át a szabályzatot, hogy csibészke mindent felrúghat, neki ez szabad, mert szélsőséges. Valami legyen már. :)
ON

Légyszíves, ne folytasd már ott, ahol 2 hónappal ezelőtt abbahagytad.. ugyanazt a flame-t tolod, mint korábban.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nincs az a gyógyszer ami rajtad segítene!
Légyszíves, ne folytasd már ott, ahol 2 hónappal ezelőtt abbahagytad.. ugyanazt a flame-t tolod, mint korábban.
OFF
Ki kért fel titeket, hogy folyamatosan vegzáljatok engem, mint a hamasz meg a palesztinok ahogy izraelet lövik ? Ugyan azt csináljátok verbálisan, mert nem vagyok hajlandó beállni izrael és zsidóellennes lenni mint ti ? Wilsonnal ugyan ez a bajotok, azt is vegzáltátok. Tagadd le "csibészke". Én egész másképp neveznélek ha lehetne, de sajnos nem tehetem, tiltja a szabályzat. Ti viszont simán lexarhatjátok, igaz ? Az nem gond.
@Rex meus Deus meus: Nincs igazad a szeptember végével kapcsolatban sem. A lassan napi 200 covid halott (mert a valóságban több van mint ami hivatalosan) amit szerettetek volna elérni megvalósult ! Az ország nyög, ti pedig ezt akartátok, sok halott, sok fertőzött, hatalmas károk. Téged is ki kéne bacni a HTKA-ról a többi járványtagadó kötekedővel együtt legalább 6 hónapra. Ide is csak kötözködni jöttél, a jani22-vel együtt, aki nem véletlenül van nálam letiltva, az is ellenem áskálódik állandóan. Vagytok még ? Szélsőséges banda ?
Légyszíves, ne folytasd már ott, ahol 2 hónappal ezelőtt abbahagytad.. ugyanazt a flame-t tolod, mint korábban.
Az ilyen kötekedők miatt kell csak írnom mint te ! :) Minden kötekedésre JOGOS hatályos VALÓDI JOG SZERINT VÁLASZOLNOM ! HA VISZONT NEM LENNE EGY RAKÁS ILYEN BÜNTETÉS NÉLKÜL KÖTÖZKÖDŐ MINT TE, SOHA NEM KÉNE OFF-os POSTOKAT ÍRNOM, AHOGY NEM IS SZOKTAM ! Szóval hazudozzál otthon ! A ferdítés és kiforgatás már látom nagyon megy neked mint ultraliberál, de ugye ez nekem és másnak sem újdonság. Amúgy hogy a faxba kerültél te ebbe a beszélgetésbe ??? Ja, kötekedni, flamelni jöttél ? Így már értem. Szóval hazudsz... :)
ON
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 272
113
Sakkban azért az oroszoknak is vannak eredményeik.
Igen valóban. Nos a történelem során sok hatalom a valódi háborúban szembesült azzal hogy ami eddig jóvolt és bevált annak vége. Az a szerencsés ha ez egy kisebb háborús eset. Ilyen volt például az angolok Búr kudarca, de ide sorom a pasir leszerepelését szíriában, ez utóbbi éppen jókor jött a többi tapasztalat mellé. Képzeljük el mivan ha ez egy nagy háborúban következik be. Semmi nem ismerteti meg és válsztja el a nemzeteket mint a háboró. Ez lessz a veszte izraelnek is.