[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
L-ASR4 or "Iran-Nebo"

Fjth9QEXwAIFuaw
Ennyi? Egy rajz?
 
  • Tetszik
Reactions: Miskolci Ogre

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 852
32 047
113
Irán 28 év börtönbüntetéssel sújtotta Olivier Vandecasteele belga segélyszervezeti alkalmazottat - közölte szerdán Vincent Van Quickenborne belga igazságügyi miniszter.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/252683/
Azért a belgáknak is van bőr a képükön, hogy lecsuknak egy iráni diplomatát, aztán picsognak, hogy azok lecsuknak egy átlag belga állampolgárt.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 189
14 426
113
Ez öngyilkosság !
FjCHDBLWIAA-khK

FjCHCyoWQAA_zNG

NEM!


Én inkább sikeres elrettentésnek látom, a USA rendszeresen alkalmazott --katonai megelőző-csapásos, stb...-- eszköztárát tekintve!


Mennyiséggel és a rendelkezésére álló humán-faktorral sikeresen ellensúlyozza a jóval fejlettebb technológiai és pénzügyi-/(köz-)gazdasági fegyvereket!!!

Tanulni kellene nekünk ezen a--politikai/társadalom-szervezési-- területen, és honosítani!
Meglepő módon ezt teszi itthon sikeresen a CÖF!

...csak a mennyiség --csak egy, azaz 1 jelentős összefogás-- még kevés !!!

.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
10 011
39 937
113
Oroszország együttműködésre törekszik Iránnal a gázturbinák terén

Követ: Irán Oroszországgal közös autógyártást tervez

Irán lerombolta a Mossad kémhálózatát, amely a védelmi iparát célozta
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
12 534
36 542
113
Kiterjed az események hullámverése...
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Haj-Qasem-Abu-Mahdi-EN-2048x1535.jpg

 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Egyes orosz sajtóorgánumok kiemelték a Moszkva és Teherán közötti katonai együttműködést az orosz Szu-35-ös vadászrepülőgépek iráni gyártmányú ballisztikus rakétákra való cseréje kapcsán, ami várhatóan nagy hatással lesz Nyugat-Ázsia jövőbeli fejlődésére. vidék.
Októberben az amerikai média arról számolt be, hogy Oroszország megvásárolta a Zolfaghar és a Fateh-110 iráni gyártású rakétáit . Egy hónappal ezelőtt több forrás is arról számolt be, hogy iráni teherszállító repülőgépek több járatot is végrehajtottak Moszkvába, az oroszok pedig iráni gyártású Shahed-136 öngyilkos drónokat használtak az ukrajnai Kupjanszkban és Nikopolban , jelezve, hogy Teherán és Moszkva között katonai együttműködés alakult ki, és új útra lépett. fázis.
Az orosz dróntámadások sikere és a csapások ukránokra gyakorolt pszichológiai hatása arra késztette a nyugati államokat, hogy aktivizálják propaganda- és politikai kampányukat az Irán által indított hadviselés ellen, és új szankciókat vezessenek be Teherán ellen, hogy eltántorítsák az Iszlám Köztársaságot a katonai együttműködéstől. Oroszország. Az összefüggést természetesen az orosz és az iráni államférfiak soha nem erősítették meg, miközben a nyugati hatalmak és a cionista rezsim eltérő spekulációkat fogalmazott meg az iráni drónok Tádzsikisztánon, Üzbegisztánon vagy más országokon keresztül Oroszországba történő szállítási útvonaláról.

Mindazonáltal az orosz sajtó 2022 novemberében arról számolt be, hogy az orosz és az iráni hatóságok tárgyalásokat folytattak az ukrajnai háborúban használt, iráni gyártású, rövid és közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták vásárlásáról. A médiák új jelentései azonban azt állították, hogy az iráni rakétákat 24 orosz Szu-35-ös vadászrepülőgépre cserélik.

A vadászgépeket a tervek szerint az egyiptomi légierőnek szállították volna a 2019-es 2 milliárd dolláros szerződés alapján, de az Egyesült Államok fenyegetései visszaszorították Kairót, amely aggódott a nyugati szankciók miatt; így az egyiptomiak tartózkodtak attól, hogy átvegyék a vadászgépek teljes szállítmányát.

Nem hivatalos jelentések mindkét oldalról (Oroszország és Irán) arról szólnak, hogy a Szu-35-ös repülőgépeket Teheránnak adják át, és az iráni pilóták képzésben részesülnek a vadászgépek repülésének megkezdéséhez.

Tehát milyen előnyökkel jár a szerződés Irán és Oroszország számára? És vajon hasznos-e mindkét ország számára az orosz Szu-35-ös cseréje az iráni ballisztikus rakétákra?

Oroszország bonyolult konfliktuson megy keresztül, és az oroszok rakétaarzenálja 10 hónapig tartó súlyos összecsapások után hiányt szenved. Moszkva azt tapasztalja, hogy az ukrajnai háborúban nem tudta elérni a kívánt eredményt, az oroszok pedig nem tudnak minden rakétát elfogyasztani, hogy megcélozzák az előre megtervezett ukrajnai pontokat. Így az Iránnal kötendő csereügylethez folyamodnak, ami a legjobb megoldásnak tűnik az oroszok számára, hogy kiutat találjanak a háború meglévő gyenge pontjából.

A nyugati média szerint az oroszok Zolfaghar és Fateh-110 rakétákat vásárolnak. Az iráni gyártmányú rakétákat az ukrán háborúhoz hasonló kiterjedt konfliktusban eddig nem használták, de a Zolfaghar rakétákat 2017. június 18-án és 2018. október 1-jén sikeresen lőtték ki a kelet-szíriai Deir Ezzorban található Daesh búvóhelyekre . A Fateh-110 rakétákat 2022. március 13 -án az észak-iraki Erbilben is hatékonyan lőtték ki egy Izraelhez kötődő kémközpontra . Érdemes megemlíteni, hogy a Fateh-110 rakétákat az Ansar Allah harcosok használták a jemeni háborúban.

A vadászrepülőgépek és stratégiai bombázók alkalmazása hosszú távon súlyos költségekkel jár majd az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumának. Az oroszok legtöbb légicsapását irányítatlan fegyverekkel hajtják végre; tehát abban a helyzetben, hogy az ukránok fokozták ellencsapásaikat, az orosz fegyverzet nem alkalmazható az ukrán talaj mélyén lévő célpontokra. Sőt, az iráni gyártmányú rakéták pontossága is egy másik erős pontnak tekinthető, ami hozzájárulhat az Ukrajnát ért orosz csapások utóhatásainak fokozásához.

Az iráni fegyveres erők bőséges rakétaarzenállal rendelkeznek, amely a legjobb megoldás a ballisztikus rakéták Szu-35-tel való cseréjére árkülönbség (a riál-dollár árfolyamügyletek) és egyéb kérdések tekintetében. A Zolfaghar és a Fateh-110 a legjobb és legszélesebb körben használt iráni gyártású rakéták, és az iszlám ország nem tart attól, hogy felfedjék szerkezeti részleteit.

Oroszország iráni fegyvereinek felhasználása az Ukrajna elleni háborúban, miközben az ukránok az USA és a NATO teljes támogatását élvezik, egyfajta szimuláció vagy proxy háború. Irán felügyelheti a fegyverek és felszerelések oroszok általi használatának eredményét, hogy fejlesszék azokat, és felülvizsgálják esetleges hibáikat a Nyugaton gyártott fegyverekkel szemben.

A Nyugat által az elmúlt 40 évben az iráni légierővel szemben bevezetett szankciók korlátozták a harci repülőgépekhez való hozzáférést, beleértve a legmodernebb vadászrepülőgépeket is; szóval szinte egyetlen ország sem vállalta, hogy ebben a tekintetben alkut kössön Iránnal. Az ukrajnai háború azonban lehetőséget teremtett az Iszlám Köztársaság számára, hogy megvásárolja az orosz harci repülőgépeket, és az irániak megpróbálják kielégíteni szükségleteik egy részét, hogy szembeszálljanak az ellenségekkel.

A katonai együttműködést és a fegyverek cseréjét vagy eladását mindig is normális cselekedetnek tekintették a katonailag erős államok között; úgy tűnik azonban, hogy az irániak előrehaladása az elrettentő berendezések, köztük a drónok és rakéták gyártása terén nem kedvez az Egyesült Államoknak és Európának, amelyek évek óta a világ legnagyobb fegyvergyártói és szállítói; ezért fenyegetésekhez és szankciókhoz folyamodnak Irán katonai szektorban elért előrehaladása miatt.

Su-35.jpg

zolfaghar.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 385
61 088
113
Amúgy nem lennének az oroszok ilyen helyzetben ha megtartották volna az SZU idején megszokott "két lépcsős" vonalat a technológiában.
Volt ugye az akkoriban szuper modern Tocska és Tocska-U, meg mellette az olcsó de egyszerű Luna és Luna-M.
Aztán a HH után jött a Tocska+Elbrus (SCUD) váltó típusa, az Iskander, ami szintén egy szuper modern rakéta.
Csak éppen az olcsó Luna sorozatott nem váltotta semmi.... Ennek a helyére érkeznek majd az Iráni rakéták.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 154
36 301
113
150 km az újabbak 200
szerintem a ruszkiknak érdemes lenne azért előkaparni pár ezer s-75 öst a raktárból és átküldeni az irániaknak egy kis pimpre. ha minden igaz vólt gumikerekes vontató indító platformja.
nem nagy dolog pár hónap alatt eltudnának lőni belölle néhány ezret. de lenne neki hatása is.
off ezért kár hogy nekünk már mutatóba sincs. (pedig az alap cerzió is képes födi támadásra.)
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 522
14 175
113
150 km az újabbak 200
szerintem a ruszkiknak érdemes lenne azért előkaparni pár ezer s-75 öst a raktárból és átküldeni az irániaknak egy kis pimpre. ha minden igaz vólt gumikerekes vontató indító platformja.
nem nagy dolog pár hónap alatt eltudnának lőni belölle néhány ezret. de lenne neki hatása is.
off ezért kár hogy nekünk már mutatóba sincs. (pedig az alap cerzió is képes födi támadásra.)
a szükség nagy Úr megoldják a szakik a sufniba 1-2 üveg vodkáért.:D
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 999
15 885
113
Könnyed oldódásként egy kis humor, Irán ellenes napi agitprop portfolió kiadásban: