[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 405
11 426
113
http://htka.hu/2014/08/28/geppuskaval-fogadtak-az-iraniak-az-amerikaiakat-perzsa-obolben/

Ellenőrizgessenek otthon.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 268
16 012
113
Tényleg, tulajdonképpen milyen alapon ellenőrizgetnek hadihajók nemzetközi vizeken más lobogó alatt hajózókat?
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Ezt nem teljesen értem.
Nemzetközi vizeken történt? Ha igen, akkor milyen jog alapján lehet feltartóztatni egy idegen ország hajóját, átvizsgálás céljából?
Nem elmélkedem, hanem komolyan kérdezem.
 
M

molnibalage

Guest
Hőbörgés helyett tessék már egyszer elolvasni a Nemzetközi Tengerjog ide vágó passzusait. De tényleg. Az izraeli-török balhé alatt sem tette meg a sok hőbörgő...
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Onnan hogy tuzet nyitott rad geppuskaval meg akar lohettek volna is a Jenkik a hajot. ( eredmeny nem ketseges )
Halasak lehetnek nekik mert minden jog adva volt hogy kirobbantsak oket a vizbol.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 999
113
Engem még mindig az érdekel, hogy mit keres ott az amerikai partiőrség. Talán a partjai addig elérnek vagy mi?

Geppuska a halaszhajon. Tobb mint erdekes.

En tuti mar csak azert is atvizsgaltam volna a hajot.

A közelkeleten az ovodában is AK-47-esekkel játszanak a gyerekek. Arrafele nem nagy szám ha fegyvere van valakinek. Gondolom akkor mindenki sírna, ha az iráni partiőrség darabokra szedné az összes hajót ami átmegy a perzsa öböl vizein, csak úgy ellenörzés képpen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 999
113
Onnan hogy tuzet nyitott rad geppuskaval meg akar lohettek volna is a Jenkik a hajot. ( eredmeny nem ketseges )
Halasak lehetnek nekik mert minden jog adva volt hogy kirobbantsak oket a vizbol.

Nem lőttek a jenki hajóta, sőt, az tüzelt rájuk. De ha kirobbantanak egy civi hajót a vízből, akkor az irániaknak is minden joguk megvan, hogy kirobbantsák azt az amerikai hajót a vízből.
 
M

molnibalage

Guest
Nem lőttek a jenki hajóta, sőt, az tüzelt rájuk. De ha kirobbantanak egy civi hajót a vízből, akkor az irániaknak is minden joguk megvan, hogy kirobbantsák azt az amerikai hajót a vízből.
Ez sem igaz. Tipikus hőbörgő beszolás...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 999
113
<blockquote>Nem lőttek a jenki hajóta, sőt, az tüzelt rájuk. De ha kirobbantanak egy civi hajót a vízből, akkor az irániaknak is minden joguk megvan, hogy kirobbantsák azt az amerikai hajót a vízből.
Ez sem igaz. Tipikus hőbörgő beszolás...</blockquote>

Szóval lehet civil hajókra lőni hadihajókról és senkinek nem lehet beleszólása, s a civil hajó országa még ellenlépéseket sem tehet?
 
M

molnibalage

Guest
Ha valaki bármi okból csak úgy rálő egy hadihajóra az bizony elvileg megvédheti magát. Hogy ennek mennyire kell arányosnak lenni, azt nem tudom.

A te érvelésed olyan vicces, miszerint ha pl. egy magyar bűnözőt lelő mondjuk a svájci rendőrség, akkor kis hazánknak joga van lelőni a rendőrt...

Mondom, első körben mi lenne, ha pl. a sok hőbörgő magától is elkezdne utánajárni a dolgoknak...? Hm...?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 999
113
Molni te melyik részét nem érted annak, hogy a halászhajóról nem lőttek? Kizárólag az amerikai hadihajó tüzelt.

http://news.yahoo.com/us-coast-guard-fires-iranian-boat-gulf-163905967.html

A te érvelésed olyan vicces, miszerint ha pl. egy magyar bűnözőt lelő mondjuk a svájci rendőrség, akkor kis hazánknak joga van lelőni a rendőrt...
én ilyent nem írtam, ez megint a sötét agyad beteg szüleménye. Az összehasonlítás úgy lenne jó, hogy egy fegyverrel rendelkező, de azt nem használó magyar állampolgárt, ha egy a két ország számára semleges helyen agyonlő egy svájci rendőr, anélkül, hogy rátámadtak volna, akkor igenis a rendőr ellen gyilkosság miatt eljárást kell indtani.

Az általad idézett passzusból tisztán látszik, hogy semmi joguk nem volt velük baszakodni, tehát a fegyverek megmutatása csak védekezés volt az illegális kikutatás ellen. Errefel az amerikaiak még rájuk is lőttek. Milyen jogon? Hát ők az amerikai hadsereg, azt tesznek amit akarnak jogon, felelősségrevonás nulla jogon, stb.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Tényleg, tulajdonképpen milyen alapon ellenőrizgetnek hadihajók nemzetközi vizeken más lobogó alatt hajózókat?

A nemzetközi vizek tudtommal nemzetközi ellenőrzés alatt állnak. Tehát nem az a szabály, hogy ha egy ork hajó hajózási szabálysértést követ el, karambolozik egy másikkal a nyílt vízen, akkor mindenki megáll. és megvárják, míg odaérnek az ork hatóság és a másik fél hajói akármilyen messziről. A nemzetközi ellenőrzés azt jelenti, hogy nemzetközi vizeken bármely ország bármely hatósági/hadihajója megállíthat bármely civil hajót, és ellenőrizheti a rakományt és az utaslistát, persze az erre vonatkozó nemzetközi hajózási szabályok és szerződések betartásával.
Ugyanez vonatkozik a mentésre, azzal a különbséggel, hogy a veszélybe került hajó személyzetének és utasainak állami hovatartozástól függetlenül minden elérhető távolságon belüli hajó nemcsak hogy megteheti, hanem KÖTELES az életmentést biztosítani.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 351
68 679
113
Geppuska a halaszhajon. Tobb mint erdekes.

En tuti mar csak azert is atvizsgaltam volna a hajot.
Na melyik amerikai halászhajón nincs pár M-16 a szekrényben? Pisztolyokról nem is beszélve... Ott egy halom kalóz azon a környéken, más országok (kínaiak?) is fegyvereztek fel arra járó civil hajókat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 351
68 679
113
Ha valaki bármi okból csak úgy rálő egy hadihajóra az bizony elvileg megvédheti magát. Hogy ennek mennyire kell arányosnak lenni, azt nem tudom.

A te érvelésed olyan vicces, miszerint ha pl. egy magyar bűnözőt lelő mondjuk a svájci rendőrség, akkor kis hazánknak joga van lelőni a rendőrt...

Mondom, első körben mi lenne, ha pl. a sok hőbörgő magától is elkezdne utánajárni a dolgoknak...? Hm...?

Miért bűnözők az iráni halászok?
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Engem még mindig az érdekel, hogy mit keres ott az amerikai partiőrség. Talán a partjai addig elérnek vagy mi?

<blockquote rel="Kuruc71">Geppuska a halaszhajon. Tobb mint erdekes.

En tuti mar csak azert is atvizsgaltam volna a hajot.

A közelkeleten az ovodában is AK-47-esekkel játszanak a gyerekek. Arrafele nem nagy szám ha fegyvere van valakinek. Gondolom akkor mindenki sírna, ha az iráni partiőrség darabokra szedné az összes hajót ami átmegy a perzsa öböl vizein, csak úgy ellenörzés képpen. </blockquote>

Esetleg a nemzetkozi osszefogas es flotta ( meg orosz hajo is van benne csak a lelkivilagod megnyugtatasa erdekeben ) kereteben vannak ott kalozhajokat es kabszercsempeszeket zargatni ?

Uszkal a hajo a tengeren es mindenki bekes rajta.

Honnan tudod meg hogy nem kalozhajo vagy eppen kabszercsempesz . ( iden a HMAs Melbourne cca 2 tonna kabszert fogott el a tersegben )

Mas hogy kerdem.

Szerinted amikor az oroszok nemreg elsulyesztettek egy kalozhajot akkor hogyan jottek ra hogy nem egyszeru halaszok voltak ? Esetleg az oldalara volt irva ?

Abban a tersegben az ilyen atvizsgalasok rendszeresek es nem veletlenul.
Mas teruletekrol nem is olvasol ilyen jelenteseket. Ez sem veletlen.
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="Kuruc71">Geppuska a halaszhajon. Tobb mint erdekes.

En tuti mar csak azert is atvizsgaltam volna a hajot.
Na melyik amerikai halászhajón nincs pár M-16 a szekrényben? Pisztolyokról nem is beszélve... Ott egy halom kalóz azon a környéken, más országok (kínaiak?) is fegyvereztek fel arra járó civil hajókat.

</blockquote>

A szomi kalózproblémánál is volt a gond, hogy a kereskedelmi hajók nem fegyverezhették fel magukat...
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Az igazi gond ott lenne ha ezután az Iráni tengerészet MINDEN hajót átvizsgálna ami áthajózik a Hormuzi szoroson ! Ezek szerint joguk van hozzá ?!
Amúgy meg az a hajó nem halászhajó amin géppuska van !
Az USA őrhajót sztem provokációnak küldték oda hátha kipicsázzák !
 
M

molnibalage

Guest
Az USA őrhajót sztem provokációnak küldték oda hátha kipicsázzák !
Mintha a komcsi időket élnénk, ez olyan komment volt. Akkor ezek szerint az, hogy a szovejetek rendszeresen "halászhajókkal" követték a hordozókat az is provokáció volt?

Ameddig a hajó a szabályoknak megfelelően hajózik, az nem provokáció. Ezek szeritn, ha én találkozok veled az utcán, az is provokáció, mert biztos meg akarlak verni, mert te azt feltételezted?

Érdekes módon, nem hallottam a provokáció kifejezést akkor, mikor Irán nagy dirredúrral bejelentette, hogy kiküld két koszos hajót távoli vizekre erőt demonstrálni...
 

teboly

Member
2013. február 26.
106
1
18
Érdekes módon, nem hallottam a provokáció kifejezést akkor, mikor Irán nagy dirredúrral bejelentette, hogy kiküld két koszos hajót távoli vizekre erőt demonstrálni...
Ha az az volt ,akkor az Amerikaiak folyamatosan provokálnak