Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A Hashd Shaabi tagok Trump figurákat akasztanak fel a Soleimani altábornagyra való megemlékezés előtt.
https://www.presstv.com/Detail/2020/02/10/618359/Hashd-Sh’abi-hangs-Trump-effigies-ahead-of-memorial-for-top-cmdr.,-Lt.-Gen.-Soleimani
A világ egy része súlyos fenyegetésnek tartja az „iszlám atomot”, mások ezt pont olyan kockázatnak tekintik, mint az észak-koreai robbanófejeket. Két dolog alapvetően közös bennük: az egyik az, hogy az atomfegyver birtoklása a rezsimek túlélésének erős záloga- nukleáris erő birtokában a külső környezet politikai befolyásoló erejét jelentősen csökkenteni lehet. A másik a legfőbb vezetők „küldetéstudata”.
Perzsa atom – a birodalom visszavág?
Talán azért, mert ők nem mondják el minden másnap a világsajtóban, hogy Izrael eltörlése a céljuk ? Pakisztán kit akar letörölni atomfegyverrel a föld színéről ??? Én csak itt naivan érdeklődök, hátha megtudok valamit. (nem csak Irán fenyegetőzik, ugye egyre több állam a világon, szóval nem a világbéke felé haladunk, az egyszer biztos... )Érdekes módon a pakisztáni atomfegyverek miatt nem kongatják az "iszlám atom" harangot.
A világ legnagyobb call center központját. Lehet ők is utálnak az indiánokkal dolgozni...... Pakisztán kit akar letörölni atomfegyverrel a föld színéről ???....
Talán azért, mert ők nem mondják el minden másnap a világsajtóban, hogy Izrael eltörlése a céljuk ? Pakisztán kit akar letörölni atomfegyverrel a föld színéről ??? Én csak itt naivan érdeklődök, hátha megtudok valamit. (nem csak Irán fenyegetőzik, ugye egyre több állam a világon, szóval nem a világbéke felé haladunk, az egyszer biztos... )
Részben egyetértek veled, de azért a közel-keleten annál jóval bonyolultabb a kérdés, nem csak területi alapú, és több ezer évre nyúlik vissza vallási alapokon. De ha jobban megnézzük a kérdést, és az ábrahámi vallások közül csak csak az iszlámot vesszük, ott is késhegyre menő viták (ez szó szerint értendő) és összeütközések vannak a közel-keleten. Ehhez képest a Khasmíri helyzet jóval egyszerűbb. De ha ott ki is törne a nagy balhé az nem rögtön az egész világot érintené, ehhez képest a közel-keleten ha kitörne, az egy kopmlett világháborút hozna. Egyébként meg (legfőképp a hosszú gyarmatosítás és egyéb stiklijeik miatt a történelem során) nem bízom sem az angolokban, sem a franciákban, és az utóbbi évtizedes ténykedéseiket alapul véve meg aztán pláne nagyon nem. Nem kívánnám kifejteni a kérdést. Ezzel részemről lezártnak tekintem az Iráni atom kérdést - bennük sem bízom meg. Amúgy meg Pakisztában sem, ha már itt tartunk. (lásd: Erdogány mostani látogatása (mindössze pár napja) Pakisztánban, ahol az atomfegyverre éhes Erdogány és Arif Alvi összeborultak - amúgy meg idéznék a hírekből: 1 napja - "Törökország támogatja Pakisztánt a terrorellenes küzdelem terén, jelentette ki Recep Tayyip Erdoğan köztársasági elnök" - mondja ezt az az Erdogány, aki végig üzletelte a teljes ISIS terrorizmust a keletkezésétől a bukásáig, és egy szikrát sem érdekelte az ISIS által elkövetett borzalmak, SŐŐŐT, úgy közlekedtek, üzleteltek törökországon át, mintha otthon lennének - úgy hogy hiteles és megbízható csávók ezek ketten, vagy nem ??? )A pakik csak, ahogy Fennek is felhozta, Indiára szegezik a célkeresztet és néha birizgálják is azt a piros gombot Kasmír miatt, szóval nincs komoly különbség egy atomfegyverrel rendelkező országhoz képest sem. A perzsa atom pontosan ugyanilyen lenne. A belső hatalom szilárdabbá válik, a külpolitika arrogánsabbá válik, mert irgalmatlan erő kerül a vezetés kezébe. De ők sem kezdenék el ész nélkül hajigálni, ahogy Kim sem tette, mert ők is ezen a bolygón élnek. Pusztán védelmet jelentene a nemzetközi életben, gazdaságban a számukra némi demokrácia bevitel ellen. Lehet ezzel riogatni a világot, hogy mi lesz, ha ezeknek atomja lesz és a világ fél is, de valójában ugyanakkora esély lesz arra, hogy egy iráni nuki szabadítja el poklot, mint az, hogy egy francia, vagy izraeli.
Részben egyetértek veled, de azért a közel-keleten annál jóval bonyolultabb a kérdés, nem csak területi alapú, és több ezer évre nyúlik vissza vallási alapokon. De ha jobban megnézzük a kérdést, és az ábrahámi vallások közül csak csak az iszlámot vesszük, ott is késhegyre menő viták (ez szó szerint értendő) és összeütközések vannak a közel-keleten. Ehhez képest a Khasmíri helyzet jóval egyszerűbb. De ha ott ki is törne a nagy balhé az nem rögtön az egész világot érintené, ehhez képest a közel-keleten ha kitörne, az egy kopmlett világháborút hozna. Egyébként meg (legfőképp a hosszú gyarmatosítás és egyéb stiklijeik miatt a történelem során) nem bízom sem az angolokban, sem a franciákban, és az utóbbi évtizedes ténykedéseiket alapul véve meg aztán pláne nagyon nem. Nem kívánnám kifejteni a kérdést. Ezzel részemről lezártnak tekintem az Iráni atom kérdést - bennük sem bízom meg. Amúgy meg Pakisztában sem, ha már itt tartunk. (lásd: Erdogány mostani látogatása (mindössze pár napja) Pakisztánban, ahol az atomfegyverre éhes Erdogány és Arif Alvi összeborultak - amúgy meg idéznék a hírekből: 1 napja - "Törökország támogatja Pakisztánt a terrorellenes küzdelem terén, jelentette ki Recep Tayyip Erdoğan köztársasági elnök" - mondja ezt az az Erdogány, aki végig üzletelte a teljes ISIS terrorizmust a keletkezésétől a bukásáig, és egy szikrát sem érdekelte az ISIS által elkövetett borzalmak, SŐŐŐT, úgy közlekedtek, üzleteltek törökországon át, mintha otthon lennének - úgy hogy hiteles és megbízható csávók ezek ketten, vagy nem ??? )
Igen, ezekben is igazság, rengeteg nézőpontja van ennek. Mint ahogy írtam, nem bízom azokban sem. Namost egy török atomfegyverzéssel (mert Erdogány már kijelentette az ősszel hogy neki igenis kell) és egy iráni atomfegyverzéssel csak a kockázat nőne tovább egy jó nagy világméretű nukleáris háború kitörésére. Így is elég nagy a kockázat, majd még pont ilyen két forrófejű és nagyszájú brigádnak kéne nuki ? Na neee...Mindenben igazad van és teljesen egyetértek, kivéve, hogy a közel-keleti helyzet puskaporosabb lenne. Csendesebb a történet, mert nem annyira érdek az uralása itt Európában, mint amit Izrael léte eleve kivált, de ha India-Pakisztán barátságos mérkőzésbe kezdenének először konvencionálisan, aztán nukival, az eszkaláció ugyanolyan gyors lenne. Attól, hogy itt hangosabb a perzsa-zsidó ellentét, a folyamat ugynúgy érdekek előtt indítana lehetőségeket és érdekeket sértene. Kína egyből vidám hunyorgással szúrná hátba Indiát, vannak követeléseik. Oroszország, Koreák, Japán, USA erre ugrana és ugyanott tartunk.
https://www.mashreghnews.ir/news/1041153/Lehet hogy álhír, de Iránnak rendelkezésre áll az rbs 70- dehavil páncéltörő rakéta kombinációjából fedett műveletekre egy kombinált légvédelmi és páncéltörő rakéta 10km hatótávval . Valamint minta a lapján gyártani kezdték a hellfire rakéták hazai verzióját.
A két Korea biztosan nem. Van azoknak más bajuk minthogy az indopakkerekért megmozduljanak. Utálják mindkettőt. A sinoistákat is, de ettől még nem mennének nekik...... Koreák,...erre ugrana és ugyanott tartunk.
Szerintem nem (csak) az iráni atomfegyverrel van a baj. A helyzet az, hogy ha egy országnak ( USA) atomfegyvere van, akkor előbb-utóbb az összes többinek is lesz/ vagy akar. Már amelyik számít komolyabban valamit a Földön.
Azért ezzel jelentősen vitatkoznék, már csak úgy is, hogy eléggé a bögyömben van az űrkutatás visszafogása.Erről beszélek én is. Nyílvánvalóvá vált, tulajdonképpen baromi lassan, hogy akinek van, az körberöhögheti a földet, és körbe is röhögi miközben nagyon előnyös szerződéseket ajánl, vagy krantént hoz létre körülöttük. Vagy ne legyen, de akkor egy potenciális istenfegyverről mond le az emberiség, vagy legyen, de akkor ne adja elő globálisan akinek van, hogy ő ért egyedül a felelős tartásához. Ugyanaz mint ahogy kicsiben a fegyveres szervezetek oltják ezzel a baromsággal a polgárokat. Igazából ezzel még egy évszázadig lehet krízisérzést fenntartani amíg mindenkinek lesz. Ha ma adnánk mindenkinek, fel kellene fogniuk globálisan az ezzel járó felelősséget és közben megszűnne a fenyegetés ami ebből árad az atommal nem rendelkező országok felé. Megszűnne a kilátástalan kiszolgáltatottságérzet, nyugodtabb hely lenne a világ. Ez nem érdek. A technológiai előnnyel visszaélés az érdek miközben ugyanerre a bolygóra vagyunk zárva. Az ebből származó hiszire fordított összegek java részét lehetne borogatni az űrkutatásba, ehelyett mindenhol akadályozott fejlesztések folynak. Hurrá, magasintelligencia és fejlett társadalom.