Trump szerint a következő két hónap egyik jelentős témája lesz a dkoreai, Japán és esetlegesen tajvani atomfegyverzet.
http://world.kbs.co.kr/service/news_view.htm?lang=e&Seq_Code=155516
Azok az egresszív kínaiak körbe telepítik Amerikát az atomfegyvereikkel, reakcióidőn belüli távolságra. Meg az első csapásmérő, lopkodó gépeikkel. Vagy esetleg keverem a két országot...? Talán nem véletlenül lett felrúgta az INF egyezmény. Természetesen szigorúan az oroszok hibájából.
Tessék mondani: Irán, vagy Észak-Korea esetéből kiindulva akkor most az USA megszankciózza majd Japánt, Dél-Koreát és Tajvant azért, mert az USA oda telepít atomfegyvereket? Vagy ez így nem ellentétes az atomsorompó egyezménnyel?
Amúgy bizonyára hatalmas a társadalmi támogatottsága Japánban az atomfegyverek telepítésének, így Hirosima és Nagaszaki 75. évfordulóján. Trump csak megértette a japán nép szívből felbuzgó óhaját, hiszen nekik olyan jó tapasztalataik vannak az amerikai atomfegyverekkel. Meg Okinaván is tökre élvezték az 1959-es nuki fejes Nike -Hercules véletlen indítást, az 1962-es nuki fejes Mace robotrepülő indítási téves parancsot, az 1965-ös A-4 vízbe pottyanást nuki bombával, vagy az 1968-as B-52 balesetet. Na meg persze a radioaktív kobalt-60 szennyezést is.
Na nem mintha nem lenne nyílt titok, hogy az állandóan Japánban állomásozó amcsi hordozó köteléknek folyamatosan vannak atomfegyverei. Még szerencse, hogy a Japánba telepített Aegis Ashore MK 41-es indítócelláiból biztosan nem lehet nuki fejes eszközt kilőni. Vagy talán mégis?...
Dél-Korea is hogy örült már a THAAD rakétáknak is. Alig várják, hogy a kedves jenkik atomfegyvert is telepítsenek hozzájuk. Újra, mert 1991 előtt volt már ott vagy 100 db jenki nuki. Javarészt az 1988-ig tartó dél-koreai (az USA-ból felügyelt) katonai diktatúra időszaka alatt, amire a koreaiak olyan boldogan és Amerika felé hálás szívvel emlékeznek vissza. Kétségtelen, hogy ez a lépés nagyban erősítené a barátságot Észak-Koreával is, hiszen a célja megkérdőjelezhetetlenül a béke és a félsziget atomfegyver mentesítése, amit az USA annyira szeretne elérni.
Tajvan pedig ugye Kína része. Még az USA sem ismeri el független államnak. Kissé pikáns lenne, ha Kína ellen amerikai atomfegyverek lennének oda telepítve. Kína ezt biztos simán hagyni fogja. Véletlenül sem tekinti háborús provokációnak. Vagy tán pont az a cél, hogy végre Kínát olyan lépésre kényszerítsék, mondjuk Tajvan ellen, amire hivatkozva politikai alapon el lehet vágni a jelenlegi gazdasági kapcsolatait?
Na és mit szólnak az oroszok a japán és koreai telepítéshez? Az orosz Távol-Kelet is hatótávon belül lenne. Japánt és Dél-Koreát kínai, orosz és észak-koreai atomcélponttá téve el is lehet vágni ezen országoktól. Japán és Dél-Korea pedig gondolom égnek a vágytól, hogy atomcélpontok legyenek és el legyenek vágva a kapcsolataik Kínától és Oroszországtól.
Hiába. Ha egyszer a jenkik nem bírnak a nagy békevágyukkal.... Még a szörnyen agresszív kínaiak is megkönnyezik ezt a sok feléjük áradó szeretetet.
Azért Trump is csúnyán elmebeteg. Csak annyi előnye van a demokratákhoz képest, hogy azok Európában csinálnák ugyanezt, hogy az oroszokkal robbantsanak ki egy kedélyes kis háborút.