Az a helyzet, hogy a húszik jelenleg is főként a főleg zaidi törzsek által lakott hegyvidéki területeket uralják. Nem nagyon van őket hova visszaszorítani. A magterületen az elmúlt közel 1 évtizedben konszolidálták hatalmukat, még Szaleh exelnök pálfordulása sem tudta alapvetően megrengetni uralmukat. 2019-2022 között sikeres támadó hadműveletek sorozatát hajtották végre, bár Marib ostroma végül kudarcba fulladt. Azonban a húszi-ellenes szövetség széthullott, mind belföldön, mind külföldön. A belföldi frakciók főleg az egymás elleni leszámolással vannak elfoglalva, míg Szaúd-Arábia és az Emirátusok is inkább egymással vetélkednek, mint a húszikkal harcolnának. Nem hinném hogy bármelyik arab ország nagyobb számban Jemenbe küldené katonát. Az USA erők már korábban is mértek csapást a húszi partvédelmi erőkre. Szerintem amerikai szárazföldi vagy tengerészgyalogos erők bevetése meglehetősen valószínütlen a jelenlegi világpolitikai helyzetben.
Az izraeli rezsim Sa’ar 6-os osztályú korvettjét a Vörös-tengerre küldték, hogy ellensúlyozzák a jemeni hadsereg izraeli hajók elleni fenyegetéseit.
Az izraeli hadsereg szóvivője, Daniel Hagari kedden (december 12-én) bejelentette, hogy a Sa’ar-6 először fog hajózni a Vörös-tengeren.
Izraeli katonai tisztviselők szerint az izraeli haditengerészet harmadik flottája jelenleg a Vörös-tengeren állomásozik.
A haditengerészeti flotta a gázai háború első napja óta tevékenykedik a térségben, és több pilóta nélküli hajót is megtámadt és hatástalanított a térség vizein, emellett figyeli és hárította a jemeni hadsereg fenyegetéseit, valamint gyülekezéseket, erődítményeket, és a Hamász palesztin ellenállási mozgalom búvóhelyei.
Az izraeli hadsereg szóvivője szerint a Sa’ar-6 korvett a héten érkezett meg először Eilat kikötőjébe, és csatlakozott az izraeli haditengerészet Vörös-tengeri hadműveleti tevékenységéhez.
A Sa'ar-6 korvettével egy időben a Vörös-tengerre küldték az Egyesült Államokat, az Egyesült Királyságot, Franciaországot, valamint a Vörös-tengeren és az Ádeni-öbölben működő nemzetközi koalíciós erők más tagjait, amelyeket Combined Task Force 153 néven ismernek. A műveletek a Vörös-tengeren és az Arab-tengeren is erősítik pozícióikat.
A Sa’ar-6 korvett az izraeli hadsereg legnehezebb katonai hajója, amelyet hajóellenes és tengeri rakétákkal szereltek fel. Az izraeli rezsim 2015 májusában egy német céget rendelt meg a kis hadihajó gyártására. A német cég ebből a kis hadihajóból eddig négyet szállított az izraeli haditengerészetnek.
A hajóellenes és tengeri rakétákon kívül a Sa'ar-6 korvett Iron Dome védelmi rendszerrel és Barak-8 rakétarendszerrel is fel van szerelve, amelyek különböző rakéták, cirkáló rakéták és egyéb felszíni célpontok elleni védekezést biztosítanak. . Ennek a hajónak az üzemi kapacitása körülbelül 7400 kilométer, az egyes korvettek gyártási költsége pedig körülbelül 557 millió dollár.
A Libéria lobogója alatt az izraeli rezsim felé hajózó MSC Alanya és MSC PALATIUM III konténerhajókat a jemeni fegyveres erők rakétatámadásai célozták meg.
A rendelkezésre álló információk szerint az egyik hajót Mocha kikötőjének északi részén rakétatámadás érte és kigyulladt, egyik konténerje pedig a tengerbe esett.
Órákkal később a jemeni fegyveres erők nyilatkozatot tettek közzé a hajók elleni támadásért.
Yahya Saree dandártábornok, a Jemeni Fegyveres Erők szóvivője ebben a nyilatkozatában azt mondta: „Isten segítségével két hadművelet során megtámadtunk két hajót, az MSC Alanya-t és az MSC PALATIUM III-at, amelyek Izrael felé tartottak. A műveletre azután került sor, hogy ezeknek a hajóknak a legénysége megtagadta a jemeni haditengerészet felszólítására és a figyelmeztető üzenetekre való reagálást. Habozás nélkül megcélozzuk a korábbi nyilatkozatainkban említett jogsértő hajókat. Az élelmiszerek és gyógyszerek Gázai övezetbe érkezéséig megakadályozzuk az összes izraeli kikötőkbe tartó hajó belépését. Működésünk az elnyomott palesztinai nép győzelméig tart, és összhangban áll vezetőnk parancsának végrehajtásával, valamint népünk és muzulmánjaink hívásának megválaszolásával.”
Ez a két hajó a 9. és 10. izraeli hajó, amelyek vagy izraeli társaságokhoz kapcsolódnak, vagy Izraelbe szánják őket, és a jemeni hadsereg megtámadja őket. A hajók elleni támadások folytatásával a jemeni hadsereg egyértelműen azt az üzenetet közvetíti a világ felé, hogy a jemeni nép az ostrom és a gázai háború végéig folytatni fogja támadásait, és hogy az Egyesült Államok katonai fenyegetései és egyéb a nyugati hatalmaknak nincs hatása a támadások csökkentésére vagy leállítására. A gázai háborúnak véget kell vetni, és véget kell vetni a gázai nép ostromának.
Yahya Saree dandártábornok bejelentette a jemeni fegyveres erők tizenkettedik rakéta- és drónműveletének részleteit az izraeli állások ellen Palesztina megszállt területein.
Yahya Saree dandártábornok, a jemeni fegyveres erők szóvivője új közleményben jelentette be a jemeni fegyveres erők tizenkettedik hivatalos hadműveletének végrehajtását az izraeli állások ellen a megszállt Umm Al-Rashrash térségben (Eilat), a megszállt Palesztina déli részén.
Saree dandártábornok szerint ezt a műveletet nagyszámú öngyilkos drónnal hajtották végre.
E nyilatkozat végén a jemeni fegyveres erők hangsúlyozták az Izrael elleni hadműveletek folytatását a Gázai övezet elleni agresszió teljes leállításáig, és felszólították a világ minden szabad emberét, különösen az iszlám és arab nemzeteket, hogy foglaljanak el tisztességes pozíciókat. a palesztin kérdéssel kapcsolatban és az iszlám ellenállás támogatására.
Ez a hadművelet a jemeni hadsereg tizenkettedik rakéta- és dróntámadása az izraeli állások ellen a megszállt Palesztinában, különösen Eilat városában, amely a déli megszállt területeken található.