Orosz zászló alatt szabadon áthajózhat bárki, megmondták.
Nem volt olyan régen:
"
A nemzetközi közösség legfontosabb feladata ma a regionális fegyveres konfliktusok békés rendezése, hogy így sikerüljön elejét venni ezek kiszélesedésének és összeadódásának – jelentette ki a minisztérium közlése szerint Szijjártó Péter.
A tárcavezető a jemeni kollégájával, Ahmad Avad bin Mubarakkal közös sajtótájékoztatóján először is kiemelte, hogy diplomáciatörténeti eseményről van szó, ugyanis még soha nem járt a közel-keleti állam külügyminisztere Magyarországon.
„A látogatás kritikus időszakban valósul meg, hiszen ha az elmúlt nyolcvan évet nézem, akkor a globális biztonság most van a legrosszabb formájában, részben a világban dúló fegyveres konfliktusok növekvő száma, másrészt pedig a terrorfenyegetettség globális erősödése miatt” – hangsúlyozta.
Kiemelte, hogy Jemen ezzel a két kihívással egyszerre szembesül, ráadásul a fegyveres konfliktusok a regionális vagy akár a globális kiszélesedés kockázatát is magukban hordozzák, és az illegális migrációs hullámok legfőbb kiváltó okainak számítanak.
„Ezért a legfontosabb feladat most az kell legyen a nemzetközi közösség számára, hogy ezeknek a helyi regionális fegyveres konfliktusoknak az összeadódását meg tudjuk akadályozni. Minél több esetben el kell érnünk a békés rendezést” – szögezte le.
„Szavakban az Európai Unió itt kiválóan teljesít, mert ha Európán kívüli fegyveres konfliktusokról van szó, akkor mindig rendkívül erőteljesen tudjuk elmondani, hogy a résztvevőknek békés megoldásra kell törekedni” – mondta.
„Érdekes módon most, hogy az európai kontinensen van háború, itt ezt az álláspontot az európai uniós tagországok többsége valójában nem képviseli, és a békés megoldás helyett a háború eszkalációjának veszélyét teremti meg” – tette hozzá.
Szijjártó Péter aláhúzta: a jelenlegi helyzetben világszintű összefogásra van szükség a terrorszervezetek újraéledő és egyre aktívabb tevékenységével szemben.
Mint mondta, amennyiben ezt nem sikerül megállítani, akkor ismét emberek millió vagy akár tízmilliói kényszerülnek elhagyni a hazájukat, és az elhibázott brüsszeli bevándorláspárti politika nyomán ezek a migrációs hullámok általában Európa irányába indulnak meg.
„Mivel Európa egyelőre egy biztonsági típusú kihívással sem tud mit kezdeni, ezért nagyjából el tudjuk képzelni, milyen sikerrel tudná felvenni a harcot egy második biztonsági kihívással szemben” – közölte.
Ennek kapcsán szorgalmazta, hogy Jemen kapjon nemzetközi támogatást ahhoz, hogy megszabaduljon a terrorszervezetektől, mert az ország stabilitása és békéje a globális terrorfenyegetettség csökkenését is magával tudná hozni.
A miniszter leszögezte, hogy Magyarország is segíti Jement a humanitárius válság kezelésében, így a Hungary Helps program keretében az elmúlt két évben több mint 50 millió forint értékben támogatták az élelmiszerellátást és az egészségügyi intézményeket, idén pedig további 10 millió forintot nyújtanak egy menekülttábor szülészeti klinikájának működéséhez.
Hazánk a most aláírt megállapodások alapján kész részt venni Jemen vízellátásának korszerűsítésében, emellett megkezdik a jemeni diplomaták képzési programját Magyarországon, valamint évi 60-ról 100-ra növelik a jemeni hallgatóknak szánt felsőoktatási ösztöndíjak számát – tájékoztatott.
Végül arra is kitért, hogy a kétoldalú kereskedelmi forgalom tavaly 48 százalékkal bővült, s már idén is két és félszeresére nőtt, ami elsősorban a magyar gyógyszeripari export emelkedésének az eredménye."
„Hogy ezek a munkahelyteremtő, high-tech beruházások Magyarország helyett Romániában valósuljanak meg, ezt a német szocialisták akarják.”
demokrata.hu
Na most egy hasonló találkozót amerikai részről? Bármilyen részről?
Rohannak az események után. Próbálnak odaütni, mint régen, de már messze nem úgy jár a világ, mint régen.
Oké, nem F-22, de mennyit is qurtak el a csapásokkal (rakéta, leesett drón, ki tudja milyen hajó) Jemenre?
Bohóckodás az egész nyugati külpolitika, miközben a valóság Tuskókkal és traktorokkal kopogtat az ablakon.