[BIZTPOL] Jemen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Már az Eu-ban állnak le az autógyárak mert nem jön kínából az alkatrész:
Lényeg hogy ezel a Eu-Kinai gazdasagi kapcsolatokat nehezitik meg.Valószínű meg is kérik a háttérben az "árát" hogy újra biztosított legyen ott a hajózást.Ha ezt nem kapják meg ott is hagyhatják az egész környéket szomáliai kalózostúl,huszistúl legyen az Eu,Kína,India "baja" a kérdés megoldása.

Orosz zászló alatt szabadon áthajózhat bárki, megmondták.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 997
5 451
113
Orosz zászló alatt szabadon áthajózhat bárki, megmondták.
Egyenlőre kerül szinte minden hajó.Azzal meg könnyen lehet nem köthet ki az Eu-ban.Usa részéről ez ki van "találva"hogy függővé tegye Európát.Mellékesen Egyiptomot is finoman szólva érzékenyen érinti ha nem használják ki a szuezi csatornát.Ha ez ennyire egyszerű lenne Kinaiak és az ő konténereiket szállitmányozó hajótársaságok nem kerülgetnék Afrikát.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Már az Eu-ban állnak le az autógyárak mert nem jön kínából az alkatrész:
Próbáltam magyarázni tegnap...

Nézzük csak a magyarországi kínai beruházások esetét Pireuszon át! 13 és 25 ezer kilométer, tehát kétszerakkora lesz az út, ha Afrikát kell kerülni! Ha tartósan blokkolják a Vörös tengert, akkor nincsenek kínai beruházások Magyarországon, mert értelmetlen, az irániak irányította húszik elvágták hazánkat Kínától. Ha ekkorát kell kerülni, akkor a kínaiaknak értelmesebb valahol délnyugat-európai helyszíneken (Spanyolország, Portugália, Franciaország) telepíteni az akku- és autógyáraikat. A kontinens belsejében található, Kína felől ésszerűen csak a szuezi-csatornán át elérhető Magyarország részesedése az európai kínai befektetésekben úgy húsz-huszonöt százalékos a BYD után. Azzal, hogy a húszik leválasztanak minket Kínáról ezt simán lenullázzhatják. Ugyanez igaz a többi távol-keleti befektetésre is. Hónapokon belül eldől, hogy folytatódnak e a CATL és BYD befektetések Magyarországon, ahogy kiderül, hogy mennyire lesz tartós az Irán előidézte vörös-tengeri váláság. Ne felejtsük mekkora a versenyhelyzet a jelenlegi Európában a kínai befektetésekért!

haj-z-si-tvonalak.jpg


Olyan hátrányba kerültünk, amit csak háborúval, a jemeni válság megoldásába való aktív katonai belépéssel tudnánk megoldani, ahhoz viszont már lépnünk kellett volna. Nyilván a szaúdiak is örülnének jól képzett európai katonák megjelenésének, a költségek javát is állni tudnák. Nekünk meg létérdekünk. Ez pontosan az a helyzet, amikor az államnak az államérdek védelmében alkalmaznia kell a hadseregét. Nincs semmi ebben a kijelentésben, ami furcsa, meglepő, vagy elképesztő lenne. Magyarországnak vannak létérdekei, és vannak katonai lehetőségei is. Egy-két zászlóaljnyi támogató erő (a teljes Szolnok meg még egy gépesített lövésszzászlóalj a felderítőkkel kiegészítve mondjuk) kivezénylése egy valódi, háborús misszióba belül van az ország erején és képességein! Választásunk meg nincs, most rakétázzák szét a húszik a magyar GDP növekedést.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 098
88 143
113
Orosz zászló alatt szabadon áthajózhat bárki, megmondták.

Nem volt olyan régen:

"A nemzetközi közösség legfontosabb feladata ma a regionális fegyveres konfliktusok békés rendezése, hogy így sikerüljön elejét venni ezek kiszélesedésének és összeadódásának – jelentette ki a minisztérium közlése szerint Szijjártó Péter.

A tárcavezető a jemeni kollégájával, Ahmad Avad bin Mubarakkal közös sajtótájékoztatóján először is kiemelte, hogy diplomáciatörténeti eseményről van szó, ugyanis még soha nem járt a közel-keleti állam külügyminisztere Magyarországon.

„A látogatás kritikus időszakban valósul meg, hiszen ha az elmúlt nyolcvan évet nézem, akkor a globális biztonság most van a legrosszabb formájában, részben a világban dúló fegyveres konfliktusok növekvő száma, másrészt pedig a terrorfenyegetettség globális erősödése miatt” – hangsúlyozta.

Kiemelte, hogy Jemen ezzel a két kihívással egyszerre szembesül, ráadásul a fegyveres konfliktusok a regionális vagy akár a globális kiszélesedés kockázatát is magukban hordozzák, és az illegális migrációs hullámok legfőbb kiváltó okainak számítanak.

„Ezért a legfontosabb feladat most az kell legyen a nemzetközi közösség számára, hogy ezeknek a helyi regionális fegyveres konfliktusoknak az összeadódását meg tudjuk akadályozni. Minél több esetben el kell érnünk a békés rendezést” – szögezte le.

„Szavakban az Európai Unió itt kiválóan teljesít, mert ha Európán kívüli fegyveres konfliktusokról van szó, akkor mindig rendkívül erőteljesen tudjuk elmondani, hogy a résztvevőknek békés megoldásra kell törekedni” – mondta.

„Érdekes módon most, hogy az európai kontinensen van háború, itt ezt az álláspontot az európai uniós tagországok többsége valójában nem képviseli, és a békés megoldás helyett a háború eszkalációjának veszélyét teremti meg” – tette hozzá.

Szijjártó Péter aláhúzta: a jelenlegi helyzetben világszintű összefogásra van szükség a terrorszervezetek újraéledő és egyre aktívabb tevékenységével szemben.

Mint mondta, amennyiben ezt nem sikerül megállítani, akkor ismét emberek millió vagy akár tízmilliói kényszerülnek elhagyni a hazájukat, és az elhibázott brüsszeli bevándorláspárti politika nyomán ezek a migrációs hullámok általában Európa irányába indulnak meg.

„Mivel Európa egyelőre egy biztonsági típusú kihívással sem tud mit kezdeni, ezért nagyjából el tudjuk képzelni, milyen sikerrel tudná felvenni a harcot egy második biztonsági kihívással szemben” – közölte.

Ennek kapcsán szorgalmazta, hogy Jemen kapjon nemzetközi támogatást ahhoz, hogy megszabaduljon a terrorszervezetektől, mert az ország stabilitása és békéje a globális terrorfenyegetettség csökkenését is magával tudná hozni.

A miniszter leszögezte, hogy Magyarország is segíti Jement a humanitárius válság kezelésében, így a Hungary Helps program keretében az elmúlt két évben több mint 50 millió forint értékben támogatták az élelmiszerellátást és az egészségügyi intézményeket, idén pedig további 10 millió forintot nyújtanak egy menekülttábor szülészeti klinikájának működéséhez.

Hazánk a most aláírt megállapodások alapján kész részt venni Jemen vízellátásának korszerűsítésében, emellett megkezdik a jemeni diplomaták képzési programját Magyarországon, valamint évi 60-ról 100-ra növelik a jemeni hallgatóknak szánt felsőoktatási ösztöndíjak számát – tájékoztatott.

Végül arra is kitért, hogy a kétoldalú kereskedelmi forgalom tavaly 48 százalékkal bővült, s már idén is két és félszeresére nőtt, ami elsősorban a magyar gyógyszeripari export emelkedésének az eredménye."


Na most egy hasonló találkozót amerikai részről? Bármilyen részről?

Rohannak az események után. Próbálnak odaütni, mint régen, de már messze nem úgy jár a világ, mint régen.

Oké, nem F-22, de mennyit is qurtak el a csapásokkal (rakéta, leesett drón, ki tudja milyen hajó) Jemenre?

Bohóckodás az egész nyugati külpolitika, miközben a valóság Tuskókkal és traktorokkal kopogtat az ablakon.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 738
45 577
113
Egyenlőre kerül szinte minden hajó.Azzal meg könnyen lehet nem köthet ki az Eu-ban.Usa részéről ez ki van "találva"hogy függővé tegye Európát.Mellékesen Egyiptomot is finoman szólva érzékenyen érinti ha nem használják ki a szuezi csatornát.Ha ez ennyire egyszerű lenne Kinaiak és az ő konténereiket szállitmányozó hajótársaságok nem kerülgetnék Afrikát.
Vagy nem, néha nem ártana ránézni:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 098
88 143
113
Orosz zászló alatt szabadon áthajózhat bárki, megmondták.
Kellett ezt leírnod! Tessék! :D
 
  • Hűha
Reactions: Törölt tag 1711

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 291
113
Próbáltam magyarázni tegnap...

Nézzük csak a magyarországi kínai beruházások esetét Pireuszon át! 13 és 25 ezer kilométer, tehát kétszerakkora lesz az út, ha Afrikát kell kerülni! Ha tartósan blokkolják a Vörös tengert, akkor nincsenek kínai beruházások Magyarországon, mert értelmetlen, az irániak irányította húszik elvágták hazánkat Kínától. Ha ekkorát kell kerülni, akkor a kínaiaknak értelmesebb valahol délnyugat-európai helyszíneken (Spanyolország, Portugália, Franciaország) telepíteni az akku- és autógyáraikat. A kontinens belsejében található, Kína felől ésszerűen csak a szuezi-csatornán át elérhető Magyarország részesedése az európai kínai befektetésekben úgy húsz-huszonöt százalékos a BYD után. Azzal, hogy a húszik leválasztanak minket Kínáról ezt simán lenullázzhatják. Ugyanez igaz a többi távol-keleti befektetésre is. Hónapokon belül eldől, hogy folytatódnak e a CATL és BYD befektetések Magyarországon, ahogy kiderül, hogy mennyire lesz tartós az Irán előidézte vörös-tengeri váláság. Ne felejtsük mekkora a versenyhelyzet a jelenlegi Európában a kínai befektetésekért!

haj-z-si-tvonalak.jpg


Olyan hátrányba kerültünk, amit csak háborúval, a jemeni válság megoldásába való aktív katonai belépéssel tudnánk megoldani, ahhoz viszont már lépnünk kellett volna. Nyilván a szaúdiak is örülnének jól képzett európai katonák megjelenésének, a költségek javát is állni tudnák. Nekünk meg létérdekünk. Ez pontosan az a helyzet, amikor az államnak az államérdek védelmében alkalmaznia kell a hadseregét. Nincs semmi ebben a kijelentésben, ami furcsa, meglepő, vagy elképesztő lenne. Magyarországnak vannak létérdekei, és vannak katonai lehetőségei is. Egy-két zászlóaljnyi támogató erő (a teljes Szolnok meg még egy gépesített lövésszzászlóalj a felderítőkkel kiegészítve mondjuk) kivezénylése egy valódi, háborús misszióba belül van az ország erején és képességein! Választásunk meg nincs, most rakétázzák szét a húszik a magyar GDP növekedést.
A húszik csak a rossz életkörülményeik miatt csinálják. Ide lehetne hozni őket vendégmunkásnak! win-win deal! Legalább az országban maradnak, mint a nemzeti tőkések pénze!
A MaxiDubaj felhőkarcolók tetejéről lehetne a kint elhunyt katonák hamvait a szélbe szórni!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
A húszik csak a rossz életkörülményeik miatt csinálják. Ide lehetne hozni őket vendégmunkásnak! win-win deal! Legalább az országban maradnak, mint a nemzeti tőkések pénze!
A MaxiDubaj felhőkarcolók tetejéről lehetne a kint elhunyt katonák hamvait a szélbe szórni!
Nem vicces a szituáció. Magyarország a tönk szélén van. Rekordhiány, az infláció éppen csak megállt a vörös-tengeri válság előtt, minden billeg nálunk. Gyurcsány óta nem voltunk ilyen közel egy potenciális államcsődhöz. Ha most kiesnek a távol-keleti beruházások, akkor búcsúzunk a működő országok sorából és csatlakozunk Ukrajnához. Ha bejelentik, hogy csúsznak a távol-keleti beruházások a beláthatatlan végű Vörös-tengeri szituáció miatt, akkor szerintem bezuhan a Forint azonnal, adósságbesorolásunk a béka segge alá kerül (nem egyesével fogunk lefele ugrálni), az infláció felpörög durva kétszámjegyűre. Orbán meg térden állva fog könyörögni segélyért Brüsszelben és nem fog kapni. Nem fog, mert Lengyelország megszerzése után Magyarország bedőlésére és Orbán bukására fog játszani a komplett Nyugat.

Amúgy erről beszélek, ez az a síkságon fekvő, sivatagos, tengerparti sáv (a sárga és vörös jelenleg húszi kézen, innen akcióznak a tengeren), aminek a megtisztításához segítséget kellene nyújtanunk, ha lenne egy csöpp akarásunk a túlélésre. A terület kilencven százaléka lakatlan sivatag:
aaa-jemen.jpg

A hozzávetőleges mérete Magyarország térképén:
aaa-hun.jpg


Egy önálló magyar katonai kezdeményezés viszont pont az ellenkezőjét érné el: olyan mértékben megerősítené Magyarország szuverén pozícióját a gazdasági szereplők szemében is, hogy az tartósan stabilizálná a rendszert. Ezek a gecik képesek Arábiában háborúzni a globális gazdasági érdekeikért -lenne az elismerő és tiszteletteljes megállapítás a magyarországi befektetések, vagy Magyarországba befektetések megbízhatóságára, kiszámíthatóságára, megtérülésére értve ezt!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 291
113
Nem vicces a szituáció. Magyarország a tönk szélén van. Rekordhiány, az infláció éppen csak megállt a vörös-tengeri válság előtt, minden billeg nálunk. Gyurcsány óta nem voltunk ilyen közel egy potenciális államcsődhöz. Ha most kiesnek a távol-keleti beruházások, akkor búcsúzunk a működő országok sorából és csatlakozunk Ukrajnához. Ha bejelentik, hogy csúsznak a távol-keleti beruházások a beláthatatlan végű Vörös-tengeri szituáció miatt, akkor szerintem bezuhan a Forint azonnal, adósságbesorolásunk a béka segge alá kerül (nem egyesével fogunk lefele ugrálni), az infláció felpörög durva kétszámjegyűre. Orbán meg térden állva fog könyörögni segélyért Brüsszelben és nem fog kapni. Nem fog, mert Lengyelország megszerzése után Magyarország bedőlésére és Orbán bukására fog játszani a komplett Nyugat.

Amúgy erről beszélek, ez az a síkságon fekvő, sivatagos, tengerparti sáv (a sárga és vörös jelenleg húszi kézen, innen akcióznak a tengeren), aminek a megtisztításához segítséget kellene nyújtanunk, ha lenne egy csöpp akarásunk a túlélésre. A terület kilencven százaléka lakatlan sivatag:
aaa-jemen.jpg

A hozzávetőleges mérete Magyarország térképén:
aaa-hun.jpg


Egy önálló magyar katonai kezdeményezés viszont pont az ellenkezőjét érné el: olyan mértékben megerősítené Magyarország szuverén pozícióját a gazdasági szereplők szemében is, hogy az tartósan stabilizálná a rendszert.
Nem vicceltem, vázoltam a lehetőségeket, trendeket.

Nincs önálló magyar képesség (értsd: szaudiakkal kombinálva) ott tevékenykedni olyan módon, hogy hatással legyen a konfliktus kimenetelére, de lehetne itthon is majd karácsonyi vásár robbantás, meg ilyesmi, mert felkerülnénk arra a bizonyos térképre.
Az utánpótlás, a támogató eszközök sem állnak rendelkezésre, sem ezek szállítására elég kapacitás. A magyar honvédség kevés ehhez, talán még itthon, a hosszú logisztikai köldökzsinór nélkül is kevés lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 804
80 374
113
Ezen a Jemenes történeten azért csodálkozom, mert egyszerűen értelmetlen. Csináltak egy újabb problémát, melynek megoldására se erejük, se pénzük, se értelme sincs. Főleg a hogyan tovább miatt. Szárazföldön nem mennek be, célpont lényegtelen, mert több hadúr van, ellenzék nincs, mint volt Líbiában, akivel változásfélét lehetNE elérni, az USAt pedig utálja mindenki. Hosszú távon legatyásodott állammal háborúzni egy olyan nép ellen, akinek nincs vesztenivalója? Vietnam megmutatta, hogy értelmetlen.

Próbalom megérteni mi vezetett ehhez a döntéshez, de ugyanazt látom, mint az eddigi egész Biden baromság mögött: felkészületlen woke külügyesek vágyvezérelt elefántcsont-tornyaikból dobbantottak egyet ismét, végig nem gondolva a miértet és a hogyan továbbot. Papíron bizti minden meg volt indokolva, minden valós sikerrrel kecsegtetett, gyors összeomlást meg még ki tudja mit behazudva a döntéshozóknak, de ez uakkora zsákutca, mint Ukrajna, de legalább olcsóbbNAK TŰNIK.

Tippre brit döntés volt, cserébe Ukrajnáért, de látva a brit döntédhozókat, még értelmetlenebb, mint az ukrán baromságuk.

GBR megpróbált Birodalomként viselkedni, pedig 1982 óta már árnyéka valamikori önmagának.

Kezdem azt hinni, hogy a két Öböl-háború volt a NATO két legnagyobb illúziója a világ felé, hogy megindokolja fennmaradását, és az orosz-ukrán mutatta meg, hogy a király meztelen ÉS gyáva.

A mai helyzet ahogy előállt pedig arra világít rá hogy ezt minden olyan ország megértette, aki nem a mélyFOSt kajálja 24/24. Az orosz-ukrán nélkül a jelenlegi helyzet nem létezne.

Elképesztő, hogy mennyit tud rontani egy Birodalom megítélésén egy (folyamatos) blöff, főleg, ha kiderül, hogy minden egy nagy illúzió volt csupán.

No igen, kutyakozmetikával, woke-kal, zöldbaromsággal és kiszervezett gyártással nehéz elhitetni huzamosabb ideig a világgal, hogy egy (valaha) Birodalom még most is katonai, gazdasági és politikai nagyhatalom egyszemélyben, amikor India, Kína és Oroszország is tudja, hogy ez így a három egyben, egy jó állapotban lévő társadalom számára is fogas kérdés és iszonyat drága, nemhogy egy olyan "Birodalomnak", ahol a katonai túlárazás és pénzpazarlás mindennapos.

Elképesztő, hogy mennyire elqurta az utóbbi 23 évet a nyugat!
Kik? Ki ne találd, hogy ezt is a nyugat csinálta mert kinevetlek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Nem vicceltem, vázoltam a lehetőségeket, trendeket.

Nincs önálló magyar képesség (értsd: szaudiakkal kombinálva) ott tevékenykedni olyan módon, hogy hatással legyen a konfliktus kimenetelére
De van. Egy körülbelül ezrednyi nyugati erő hiányzik nekik, hogy a lándzsa hegyeként törje az utat. Ez hiányzik nekik nagyon: kezdeményezőkészség, modern harcászat, ütőerő. Minden más van, iszonyú mennyiségű hadianyag (nemcsak velük tankoltatnánk, hanem tőlük kölcsönöznénk is a járműveket, eszközöket, úgy kell erről megegyezni), nagyszámú emberanyag és pénz, pénz, pénz. Az hiányzik nekik, hogy valaki harcolni tudjon nyugati szinten.

Körülbelül ennyi elég lenne ehhez a területhez és kihíváshoz:

Magyar Expedíciós Ezred

1. zászlóalj harccsoport
különleges műveleti század (saját támogató komponenssel)
könnyű gépesített lövésszázad
-- könnyű lövésszakasz
-- könnyű lövésszakasz
-- felderítő szakasz
-- támogató szakasz (aknavető, páncéltörő, drón)
könnyű gépesített lövésszázad
támogató komponens/üteg (aknavető, páncéltörő, drón)
ellátó komponens

2. zászlóalj harccsoport
különleges műveleti század
könnyű gépesített lövésszázad
könnyű gépesített lövésszázad
támogató komponens/üteg
ellátó komponens

ellátó zászlóalj
logisztikai zászlóalj

szaúdi támogató komponens:
önjáró tüzérosztály
önjáró tüzérosztály
mlrs osztály
logisztikai ezred

Egy lándzsahegy, mögötte meg a hozzávetőleg három hadosztálynyi koalíciós emberanyag erre a műveletre eső része, úgy tíz-tizenötezer szaúdi, emirátusi, szudáni katona.

de lehetne itthon is majd karácsonyi vásár robbantás, meg ilyesmi, mert felkerülnénk arra a bizonyos térképre.
Az irániak révén nem, nekik nem kenyerük az ilyen nemzetközi akciózás, meg nincs is szignifikáns jemeni, síita jelenlét semerre a környéken, így e tekintetben könnyű dolgunk van. Ezek nem szunniták, hanem elszigetelt síiták!
Az utánpótlás, a támogató eszközök sem állnak rendelkezésre, sem ezek szállítására elég kapacitás. A magyar honvédség kevés ehhez, talán még itthon, a hosszú logisztikai köldökzsinór nélkül is kevés lenne.
Nem kell, a szaúdiaktól kell kölcsönözni. A hadseregük több ezres darabszámban rendelkezik M-ATV-vel, HMMWV-vel aknavetőkkel, mindennel. Nekünk úgy kell leboltolnunk a beavatkozást, hogy kölcsönzünk tőlük, nem szállítunk oda semmi mást, csak a személyi felszerelést rajszinten. A meglévő köldökzsinórunk ehhez elég, a szaúdiak, meg már évek óta két kézzel szórják a legkorszerűbb felszerelést mindenféle szudáni zsoldosnak, különösebb eredmény nélkül ott. Most eredménye lenne, mi vállaljuk a tengerparti síkságot úgy, hogy mögöttünk több dandárnyi erőben jönnek a koalíciós erők és zsoldosok. Mi csak a keményebb harcokat vívjuk meg a lándzsa hegyeként. A lényeg az, hogy erről a döntően lakatlan, sivatagos síkságról, leginkább a kevés kikötőből kiverésre kerüljenek a húszik. A hadszíntér így néz ki:

Alapvetően sivatag:
s-ks-g-01.jpg

A terület húsz százaléka hegyekből kifolyó hordalékkúpokon művelt:
s-ks-g-02.jpg

És van egy félmilliós (Temesvár méretű) kikötőváros:
s-ks-g-03.jpg
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 373
68 785
113
Összeomlás a Vörös-tengeren. A hutikkal vívott háború mindössze egy hónap alatt pusztítást végzett a globális kereskedelemben. December eleje óta a Szuezen keresztül folytatott kereskedelem csaknem 70%-kal esett össze. Ilyen földcsuszamlásos visszaesés nem volt megfigyelhető sem 2008-ban, sem a szomáliai kalózok elleni küzdelem, sem a járvány idején.

2023 novemberében hetente csaknem 6 millió tonna rakomány haladt át a Vörös-tengeren – mostanra ez a szám 2 millióra csökkent, és tovább csökken. Ez hatással volt a világkereskedelem volumenére is, amely decemberben már 1,3%-kal csökkent.

A legtöbbet az európaiak szenvedték el – a Kínából származó termékek és a Közel-Keletről származó energiaforrások ára meredeken emelkedik. A németországi Tesla gyárat már két hete bezárták - igaz, itt a hutikon kívül a gazdák és a vasutasok országot megbénító sztrájkja is érintett. A kínai autóipar és az olyan cégek, mint az IKEA, szintén beszéltek termékhiányról.

A Fehér Ház attól tart, hogy a hútik elleni háború eszkalálódik – ezért előre figyelmeztetett a rakétacsapásra, lehetővé téve számukra a felkészülést. A huthik pedig tovább támadhatják a tankereket – tekintet nélkül a Biden csapatára, amely maga sem igazán tudja, hogyan állítsa meg a jelenlegi válságot.

Trump már most minden erejével gúnyolja őket – szerintük Jemen ágyúzását valószínűleg Lloyd Austin irányította egy kórházi ágyon fekvő laptopról. Ám Biden számára ez az egyik legsúlyosabb válság – ugyanis a háború hátterében az infláció újra emelkedni kezdett az Egyesült Államokban és Európában egyaránt. Most már nem lesz lehetőség az irányadó ráta csökkentésére, ami azt jelenti, hogy az adósságválság súlyosbodik, destabilizálja Biden elnökségét.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 373
68 785
113
17 olaj és gazszallito hajó fordult vissza a Jemen elleni lego csapás miatt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 373
68 785
113
A szlovák parlament alelnöke elitelte a Jemen elleni agressziót.


"
"Elvárom, hogy az egész nyugati világ elítélje az amerikai agressziót, és tiltsa meg az amerikai sportolóknak a sporteseményeken való részvételt."

Lubos Blaha, a szlovák parlament alelnöke reagált a Jemen elleni amerikai és brit csapásokra.

Abban is reménykedik, hogy betiltják a hamburgert, a pozsonyi kávézókban pedig mindenhol kihelyeznek majd jemeni és palesztin zászlókat."


 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 098
88 143
113
A szlovák parlament alelnöke elitelte a Jemen elleni agressziót.


"


Lubos Blaha, a szlovák parlament alelnöke reagált a Jemen elleni amerikai és brit csapásokra.

Abban is reménykedik, hogy betiltják a hamburgert, a pozsonyi kávézókban pedig mindenhol kihelyeznek majd jemeni és palesztin zászlókat."


Jókat mondott:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 373
68 785
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 291
113
És van egy félmilliós (Temesvár méretű) kikötőváros:
s-ks-g-03.jpg
És ott lesz az egész hatalmas pofáraesés, húsdaráló számunkra, ha a magyar katonák lesznek a lándzsa hegye... azért, hogy dolgozhassanak a honfitársak az akkugyárakban. Nehéz lenne ezt eladni a közvéleménynek is, meg a legénységnek is, még ha valamennyi ráció van is benne, de kizárólag egy nagyobb kontingens elemként, és akarattal a probléma megoldására, nem csak egy afganisztáni/líbiai stílusú bemegyünk, lövöldözünk, eloldalgunk stratégiai vízióval. Egyszerűbb és olcsóbb is kivárni, hogy a gazdagabb országok, akiknek szintén bőven van vesztenivalójuk, megmozduljanak, aztán beállni a győztes csapatba, amikor már látszik, hogy az lesz...