[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Nem szerinted, hanem László Gyula szerint. Mindenesetre az avarok beolvadtak a magyarságba, ez meg tény.
Azért írtam szerintemet, mert amikor elsőnek "tanították" ezt a bejövetelt az iskolában már akkor megállapítottam a tanárnak, hogy hogyan lehet az, hogy az itt élő népek simán beengedtek egy keletről jött gyütt-ment népet mindenféle harc nélkül. Ekkor még lövésem sem volt Ki az a László Gyula.
Szerk:Beolvadtak? Azért mert ők is azok voltak vagy inkább azért mert totálisan életképtelenek voltak és ha germánok jönnek akkor azokhoz olvadnak be?
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Azért írtam szerintemet, mert amikor elsőnek "tanították" ezt a bejövetelt az iskolában már akkor megállapítottam a tanárnak, hogy hogyan lehet az, hogy az itt élő népek simán beengedtek egy keletről jött gyütt-ment népet mindenféle harc nélkül. Ekkor még lövésem sem volt Ki az a László Gyula.
Szerk:Beolvadtak? Azért mert ők is azok voltak vagy inkább azért mert totálisan életképtelenek voltak és ha germánok jönnek akkor azokhoz olvadnak be?

A "germánok" (frankok) jöttek szorgalmasan. A VIII. sz. volt is kísérlet a kereszténység elterjesztésére. Nos végül akkor se nem a "germánok" - sem a kereszténység nem vert mély gyökeret (nem olvadtak be az avarok a "germánokba"). Még a birodalmuk végnapjaiban sem ...

A jégkorszakig még érdekesebb visszamenni. Láttam olyan feltételezést, hogy a Kárpát-medencéből volt azt követően nagy kirajzás. Eddig NY-K irányban hármas tagozódás volt. Az nyugati harmad maradt - a többi keletre ment. Aztán ketté váltak - akik északra mentek azokból lett a Finn-Észt vonal. A maradék egyik fele megmaradt ott és lettek az Urali népek - a többi "hazatért". Amennyiben jól emlékszem ... Remélem ettől még nem lettem túlzottan "laposföldes" - mondom, csak láttam ilyet.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 619
8 903
113

Van azért egy kis különbség. Itt Magyarországon pár hülye híres lesz a TV-ben,yoututbe-on a "Jézus magyar volt" kijelentéseivel. Páran megveszik ennek az embernek a könyveit. Ukrajnában pedig az előző elnök, Porosenko emlegetett olyat, hogy az ősember először ukránul beszélt. Tehát ott kb állami ideológia volt ez (hogy most Zelenszkij alatt változott e nem tudom),itt meg pár ember hobbija.
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Török Tiborral most vasárnap volt egy interjú (2020. július 19., "Nagyok"). Rövidesen újabb eredmények közzétételét ígéri!
https://mediaklikk.hu/radio-lejatsz...9_19-06-00&enddate=2020-07-19_19-40-00&ch=mr1
..
A kétharmad lenne az érdekes! Akik itt éltek magyari népek, azok bizonyára tudatában lehettek valamelyest a történelmi rokonságnak, különben nem barátként és testvérként fogadták volna Árpádékat, hanem ellenségként! A legendáriumok azt is megőrizték, hogy a székelyek hol mentek Árpádék elibe, mikor hírét vették, hogy jönnek és közelítenek.
..
A térkép úgy rossz, olyan értelemben, hogy az mai etnikai mintázatot hordoz, viszont korábbi datálás van mellétéve, s emiatt megtévesztő, félrevezető!
Amit te is írsz, nem voltak szlávok majdnem a Duna vonaláig akkor, mint ahogy Árpádék magyarjai is szélesebben terültek aztán el az érkezést követően!
Olyan, hogy románok (uláchok, blachok) akkor meg még a Balkánon voltak. (Jó tudom, a dák nőket kivéve!) :D
..
Itt inkább az lenne a nagyon érdekes szerintem archeogenetikai szembontból, hogy Kr. e. 8-10 ezer évvel kik éltek itt, s milyen népeknek az etnogenezise köthető a Kárpát-medencéhez? Hol voltak emberek a jégkorszak után? Hol éltek túl? Honnan népesült be Mezopotámia?
Mert, hogy Árpád magyarjai sem Ázsiában váltak magyarokká, abban biztos vagyok.

Valószínű nagyon más lehetett a életfelfogásuk és a szemléletük a Kárpát-medencében élőknek. Lehet kisebb csoportokban éltek. Mindenféle itt maradt néptöredékek. De egyedül a székelyeket említik, hogy rokonként fogadták a honfoglalókat. Mondjuk lehet minden itt élő így reagált, de csak így maradt fenn, a székelyekhez kötve ez a testvéri, baráti fogadtatás. Lehet abszolút hülyeség, de vajon az avar népnévnek lehet valami köze az avarhoz, a lehullott, elszáradt levelekhez? Számomra furcsa, hogy egy szót használunk a népre és a száraz, lehullott levelekre.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Török Tiborral most vasárnap volt egy interjú (2020. július 19., "Nagyok"). Rövidesen újabb eredmények közzétételét ígéri!
https://mediaklikk.hu/radio-lejatsz...9_19-06-00&enddate=2020-07-19_19-40-00&ch=mr1
..
A kétharmad lenne az érdekes! Akik itt éltek magyari népek, azok bizonyára tudatában lehettek valamelyest a történelmi rokonságnak, különben nem barátként és testvérként fogadták volna Árpádékat, hanem ellenségként! A legendáriumok azt is megőrizték, hogy a székelyek hol mentek Árpádék elibe, mikor hírét vették, hogy jönnek és közelítenek.
..
A térkép úgy rossz, olyan értelemben, hogy az mai etnikai mintázatot hordoz, viszont korábbi datálás van mellétéve, s emiatt megtévesztő, félrevezető!
Amit te is írsz, nem voltak szlávok majdnem a Duna vonaláig akkor, mint ahogy Árpádék magyarjai is szélesebben terültek aztán el az érkezést követően!
Olyan, hogy románok (uláchok, blachok) akkor meg még a Balkánon voltak. (Jó tudom, a dák nőket kivéve!) :D
..
Itt inkább az lenne a nagyon érdekes szerintem archeogenetikai szembontból, hogy Kr. e. 8-10 ezer évvel kik éltek itt, s milyen népeknek az etnogenezise köthető a Kárpát-medencéhez? Hol voltak emberek a jégkorszak után? Hol éltek túl? Honnan népesült be Mezopotámia?
Mert, hogy Árpád magyarjai sem Ázsiában váltak magyarokká, abban biztos vagyok.
Kárpát-medencében formálódott ki a magyarság, Árpád népe és az itt lakók ötvöződédéséből. A magyar nyelv jó eséllyel ekkor már itt beszélt nyelv volt.
30%ázsiai, 10%eurázsiai(Tuva), 40% proto-szkíta(szrubnaja kultúra), 20% kaukázusi. Mind az anyai ági, mind az apai ági leszármazási vonalakra hasonló arányok jellemzőek További kérdéseidre választ kaphatszTöröknek ebből az előadásából:
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Valószínű nagyon más lehetett a életfelfogásuk és a szemléletük a Kárpát-medencében élőknek. Lehet kisebb csoportokban éltek. Mindenféle itt maradt néptöredékek. De egyedül a székelyeket említik, hogy rokonként fogadták a honfoglalókat. Mondjuk lehet minden itt élő így reagált, de csak így maradt fenn, a székelyekhez kötve ez a testvéri, baráti fogadtatás. Lehet abszolút hülyeség, de vajon az avar népnévnek lehet valami köze az avarhoz, a lehullott, elszáradt levelekhez? Számomra furcsa, hogy egy szót használunk a népre és a száraz, lehullott levelekre.
az európai avarok a var és chuni heftalita törzsek egyesüléséből született nép volt. uarchunita, magyarul várkony volt az elnevezésük
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 900
22 354
113
Öhömm.
Azért megy a fanyalgás máris! :)
https://www.spiegel.de/politik/ausl...kommen-a-ebd50203-d91e-4af6-90e9-537b2e717ff6
"Der Deal steht, doch der Preis ist hoch: Die EU hat auf ihrem Gipfel die einmalige Chance verspielt, sich endlich ein wirksames Instrument gegen die Feinde des Rechtsstaats in ihren eigenen Reihen zuzulegen."
..
6e638750-e9d8-406b-9bc6-9eba9364a23c_w948_r1.77_fpx32.65_fpy49.95.jpg

Regierungschefs Igor Matovic (Slowakei), Viktor Orbán (Ungarn), Mateusz Morawiecki (Polen), Andrej Babis (Tschechien): Sieg über die Verteidiger des Rechtsstaat
A GYŐZTES CSAPAT!
A szlovák miniszterelnök szavaival élve:
" 113 Brüsszelben eltöltött óra után végre napvilágot látott az egyezség. Ez volt az elmúlt 20 év leghosszabb EU-csúcsa, Szlovákia számára pedig a legfontosabb. A tárgyalást rendkívül nehéz egyezkedések és háttérjátszmák jellemezték, de végül megszületett a megegyezés Szlovákia és az EU történelmének legnagyobb gazdasági beavatkozásáról."

Forrás: https://korkep.sk/cikkek/kulugyek/2...ltsegveteserol-es-a-helyreallitasi-csomagrol/
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
1000 év?
Hát hol a búbánatban voltak ők ezer éve?

Ezer éve még lengyelek voltak javarészt, akik aztán kaptak némi jó magyar vért, meg némi rusz vikinget.Na jó, több mint ezer éve vót. :)

Igen a te véleményed közelebb állhat a valósághoz. Valójában a Kárpát-medence egyfajta végpontja volt a keleti nomád, kaukázusi típusú és később a türk népeknek. Egyfajta lerakat. Például a szkíta népek több hullámban is érkeztek ide. Benne vagyok egy a magyar DNS-eket vizsgáló, kutató csoportban, mint tesztalany. Igaz kb ezres minta csak, de nagyon érdekes eredmények vannak. Jómagam Y-DNA tesztem szerintem egy szkíta népcsoport, a szarmata, azon belül is a jazig törzs( ezek nem a jászok ősei!) leszármazottja vagyok tehát apai ágon, apai vonalon. (Krisztus utáni pár száz évben körül éltek itt a jazigok a Duna-Tisza közében)) Az össz DNS-em döntő része leginkább Kr.e. 600 körüli és Kr.e.300 körüli ukrajnai, szkíta régészeti ásatások során tesztelt sírok leleteivel mutatnak egyértelmű rokonságot mind anyai, mind apai ágon. Illetve jelentős nálam a viking, frank, kelta rokonság. S csak ezek utána az avar és után a keleti gót, pár % nyugati gót és végül van kb 2% honfoglaló magyar is bennem.
A volt barátnőmnél a szkíta éppúgy a legjelentősebb. Ő Szeged környékéről származik. De például nála szkíta és avar a domináns, a többi nép csak kis százalékban van jelen.

Egyáltalán nem volt végpont. A Hispán területek voltak a végpont. A jazigok(mennyit tudnék róluk mesélni amit olvastam) akik bezony abból a szarmata közösségből valók, amiből az alánok, akiknek az ex állama a mai Oszétia területén(is) volt, a lengyelek alapját képző roxolánok és a Partiumban megtelepedett aorszok mind rokon népek voltak genetikailag, nyelvileg, kultúrálisan. Marcus Aurelius leverte a jazigokat egy hosszú, sok hullámos háború végén. Ki akarta írtani őket, mint később minket akartak, de ahhoz ereje teljében is kevés volt a birodalom. Cserébe ugye ment 5500 nehézlovas Britanniába adni az Artúr legendát, meg 2500 a kontinentális birodalomban tolta a hadkötelezett állapotot, megteremtve a nehézlovas hadviselés nyugati alapjait. A britek a jászokat a mai napig jazignak hívják, ne zavarjon. A magyarországi területeik a mai Balassagyarmat központtal (Iskenon/Uskenon volt akkor a neve) megmaradtak a kezeikben javarészt. Aztán érkezett az alán hullám, alig lovagoltak ki ők is a legyőzhetetlen Szent Római Birodalom túlvégében katalóniáig, hogy aztán ott nyugodtan 80 000-en letelepedjenek csorgatva némi szarmata/jász vért a hispán keverékbe. Aztán érkeztek a hunok, avarok, bolgárok, mi és ezek között kisebb hullámok is akadtak. A hunok közül is alig 140 000-en telepedtek meg a Hispán fsz-en. A Kárpát-Medence egy központ volt. De ha korábbról indulunk, akkor töredékeiben ugyanúgy itt éltek még az eredeti őslakók leszármazottai akiket egyszerűen csak halántékpántosnak nevezett el a nagy történettudomány errefelé, hogy ne kelljen bolygatni kik voltak és nem is bolygatták, itt éltek a pannonok maradékai, kiírtva ők sem lettek, itt éltek a horvátok alapjait jelentő illír töredékek a "határon" Ebbe a katyvaszba a szláv vér java része északon a megérkezésünkre belevegyült, de délről még évszázadokig nem. A szlávok szent Szvatoplukjának az apját Tudunnak hívták aki a fekete magyarok királya volt, de ebbe sem szeretnek belemenni, hogy ugyanúgy egy katolicizálás ment ott végbe mire megjöttünk, mint aztán velünk. Ők ellenálltak Álmosnak. Álmos nem volt kegyes. Neki voltak idecsapásai a behatolás előtt északon. Nagyon hiányolom az Álmos hadjáratai című könyvet. Szívesen kutatnám. Állat volt a figura, fekete lobogó alatt vezette a népet hadba.

Na de eltértem. Szóval a népi katyvasz ebből állt javarészt, ők voltak akik nem léteztek a finuggrizmus üres Kárpát-Medencéjében. Ha olvastad a Képes Krónika, Kézai Krónika, Tarih-i Üngürüsz, Csíki Székely Krónika (Természetesen mind színtiszta fasiszta árpádsávosmagyar hazugság a majdnem magyar szemlélet szerint) kutatóit, a krónikák krónikásait, akkor máris egy másik medencét kapsz, amiben nem csak a székelyek üdvözölték az őseinket, hanem gyakorlatilag mindenki. Árpád Ungváron négy, Sicambriában 27 napig partizott zavartalanul a leírások szerint. A veszteségeink csak délen voltak durvák, ott két törzs java elvérzett, mert Levente lefogta a betörni próbáló bolgárokat egy király hadműveletben amig a főcsapás bejött. És a leírások szerint rohadtul örömmel fogadták az itt élők és egyből felállították a korabeli Trianon után a határvédelmet és gyepűrendszert hoztak létre, stb, stb...

Szóval a lerakatban igazad van, de abban nincs, hogy itt valamiféle üres térben jött létre kisszámú ember keveredése főleg szláv nőkkel, akik bizonyosan magyarul tanították az erőszak után született gyerekeiket amíg apáék mentek megbüntetni a nyugatot, már megint ki a végpontokig.

Ha nem tetted, érdemes elolvasnod Grandpierre K. Endre írásait, ennek szentelte az életét, zenei, díszítési, fémmegmunkálási, hadviselési, férfi-női-nevelési, hadviselési, mitológia, mondai, történeti szemszögekből, érdemes végigmenned Kiszely István munkáin aki az egyik legnagyobb antroplógus volt és aki hatalmas művet hagyott szakmailag is a világra és közben kutatta a magyarok viselt dolgait ebből a szemszögből is, meg a fentiek szerint is. Érdemes lenne elolvasnod Fehér Mátyás Jenő művét a nálunk nagyon nagyon korán bevezetett inkvizícióról, meg fog lepni, ahogy egy szerzetes az egyház viselt dolgait a kezdetektől megírja rengeteg kutatásra alapozva. Tőle még azt is megtudja az ember, hogy az István által hozományul adott Enns-ig tartó területeken milyen népek utódai éltek, milyen hittel, milyen mértékben kezdett a magyar életszemlélt és hit terjedni nyugad felé, milyen szintű hadművelet volt ezt megállítani a nyugat részéről. Van egy egész másik történelem mint amit a fejekbe nyomtak.

Török Tiborral most vasárnap volt egy interjú (2020. július 19., "Nagyok"). Rövidesen újabb eredmények közzétételét ígéri!
https://mediaklikk.hu/radio-lejatsz...9_19-06-00&enddate=2020-07-19_19-40-00&ch=mr1
..
A kétharmad lenne az érdekes! Akik itt éltek magyari népek, azok bizonyára tudatában lehettek valamelyest a történelmi rokonságnak, különben nem barátként és testvérként fogadták volna Árpádékat, hanem ellenségként! A legendáriumok azt is megőrizték, hogy a székelyek hol mentek Árpádék elibe, mikor hírét vették, hogy jönnek és közelítenek.
..
A térkép úgy rossz, olyan értelemben, hogy az mai etnikai mintázatot hordoz, viszont korábbi datálás van mellétéve, s emiatt megtévesztő, félrevezető!
Amit te is írsz, nem voltak szlávok majdnem a Duna vonaláig akkor, mint ahogy Árpádék magyarjai is szélesebben terültek aztán el az érkezést követően!
Olyan, hogy románok (uláchok, blachok) akkor meg még a Balkánon voltak. (Jó tudom, a dák nőket kivéve!) :D
..
Itt inkább az lenne a nagyon érdekes szerintem archeogenetikai szembontból, hogy Kr. e. 8-10 ezer évvel kik éltek itt, s milyen népeknek az etnogenezise köthető a Kárpát-medencéhez? Hol voltak emberek a jégkorszak után? Hol éltek túl? Honnan népesült be Mezopotámia?
Mert, hogy Árpád magyarjai sem Ázsiában váltak magyarokká, abban biztos vagyok.

Erre van a Kárpát-Medencéből kirajzás elmélete, ami ha részeiben nézzük amit eddig elértem belőle és értelmezhetően volt előadva, eléggé helytállónak tűnik. Pusztán ha azt nézzük, hogy a tatárlakai letetek 1500 évvel idősebbek a legkorábbi mezopotámiai írásos emléknél, időben egyszerűen ide kell helyeznünk a korábbi kultúrát. De ezen felül rengeteg öszefüggésében vizsgálják, az etruszkoktól(elég komoly az etruszk és a magyar rovás és számkészlet hasonlósága) az ógörögig (nem a mai görög) nyelvileg, írásban. Nem hiszek vakon, igyekeztem sokat olvasni, tudni erről. Van ma még élő öreg sumerológusunk Badinyi Jós), aki személyesen egy konferencián olvasta fel a Tihanyi Apátság alapító oklevelének egy részletét és az izraeli résztvevők erről mit sem tudva kérdezték, hogy hogy jön a témájukhoz ez a sumér szöveg, az öreg meg akkor megköszönte és elmondta mi az. Szóval jött mezopotámiai tudás, nyelv, ismeret, kultúra a térségbe velünk vissza.


Ami meg már a személyes megfigyelésem, hála a gyerekkori magyar népmeseolvasás sok-sok órájának, ha már a közel-keleti térségnél tartunk, mióta kirobbant a szír balhé és odafigyelek rá, főleg itt a fórumon, de egyéb szinten is, szembeötlött a szíriai Kalamun tartomány neve és a Szélkötő Kalamona című vidám és élvezetes mesénk közötti összefüggés lehetősége, a szikes táj, a forróság, a nem fújó szél mind benne van és a szomszédos tartomány Ghouta, ami ebből fakadóan simán a gutaütésünk névadója lehet. Ez lehet a kedvenc királyom II. András hadjárata alatt összeszedett kincs, költött mese, de lehet korábbi is.
 
W

Wilson

Guest
Ezer éve még lengyelek voltak javarészt, akik aztán kaptak némi jó magyar vért, meg némi rusz vikinget.Na jó, több mint ezer éve vót. :)



Egyáltalán nem volt végpont. A Hispán területek voltak a végpont. A jazigok(mennyit tudnék róluk mesélni amit olvastam) akik bezony abból a szarmata közösségből valók, amiből az alánok, akiknek az ex állama a mai Oszétia területén(is) volt, a lengyelek alapját képző roxolánok és a Partiumban megtelepedett aorszok mind rokon népek voltak genetikailag, nyelvileg, kultúrálisan. Marcus Aurelius leverte a jazigokat egy hosszú, sok hullámos háború végén. Ki akarta írtani őket, mint később minket akartak, de ahhoz ereje teljében is kevés volt a birodalom. Cserébe ugye ment 5500 nehézlovas Britanniába adni az Artúr legendát, meg 2500 a kontinentális birodalomban tolta a hadkötelezett állapotot, megteremtve a nehézlovas hadviselés nyugati alapjait. A britek a jászokat a mai napig jazignak hívják, ne zavarjon. A magyarországi területeik a mai Balassagyarmat központtal (Iskenon/Uskenon volt akkor a neve) megmaradtak a kezeikben javarészt. Aztán érkezett az alán hullám, alig lovagoltak ki ők is a legyőzhetetlen Szent Római Birodalom túlvégében katalóniáig, hogy aztán ott nyugodtan 80 000-en letelepedjenek csorgatva némi szarmata/jász vért a hispán keverékbe. Aztán érkeztek a hunok, avarok, bolgárok, mi és ezek között kisebb hullámok is akadtak. A hunok közül is alig 140 000-en telepedtek meg a Hispán fsz-en. A Kárpát-Medence egy központ volt. De ha korábbról indulunk, akkor töredékeiben ugyanúgy itt éltek még az eredeti őslakók leszármazottai akiket egyszerűen csak halántékpántosnak nevezett el a nagy történettudomány errefelé, hogy ne kelljen bolygatni kik voltak és nem is bolygatták, itt éltek a pannonok maradékai, kiírtva ők sem lettek, itt éltek a horvátok alapjait jelentő illír töredékek a "határon" Ebbe a katyvaszba a szláv vér java része északon a megérkezésünkre belevegyült, de délről még évszázadokig nem. A szlávok szent Szvatoplukjának az apját Tudunnak hívták aki a fekete magyarok királya volt, de ebbe sem szeretnek belemenni, hogy ugyanúgy egy katolicizálás ment ott végbe mire megjöttünk, mint aztán velünk. Ők ellenálltak Álmosnak. Álmos nem volt kegyes. Neki voltak idecsapásai a behatolás előtt északon. Nagyon hiányolom az Álmos hadjáratai című könyvet. Szívesen kutatnám. Állat volt a figura, fekete lobogó alatt vezette a népet hadba.

Na de eltértem. Szóval a népi katyvasz ebből állt javarészt, ők voltak akik nem léteztek a finuggrizmus üres Kárpát-Medencéjében. Ha olvastad a Képes Krónika, Kézai Krónika, Tarih-i Üngürüsz, Csíki Székely Krónika (Természetesen mind színtiszta fasiszta árpádsávosmagyar hazugság a majdnem magyar szemlélet szerint) kutatóit, a krónikák krónikásait, akkor máris egy másik medencét kapsz, amiben nem csak a székelyek üdvözölték az őseinket, hanem gyakorlatilag mindenki. Árpád Ungváron négy, Sicambriában 27 napig partizott zavartalanul a leírások szerint. A veszteségeink csak délen voltak durvák, ott két törzs java elvérzett, mert Levente lefogta a betörni próbáló bolgárokat egy király hadműveletben amig a főcsapás bejött. És a leírások szerint rohadtul örömmel fogadták az itt élők és egyből felállították a korabeli Trianon után a határvédelmet és gyepűrendszert hoztak létre, stb, stb...

Szóval a lerakatban igazad van, de abban nincs, hogy itt valamiféle üres térben jött létre kisszámú ember keveredése főleg szláv nőkkel, akik bizonyosan magyarul tanították az erőszak után született gyerekeiket amíg apáék mentek megbüntetni a nyugatot, már megint ki a végpontokig.

Ha nem tetted, érdemes elolvasnod Grandpierre K. Endre írásait, ennek szentelte az életét, zenei, díszítési, fémmegmunkálási, hadviselési, férfi-női-nevelési, hadviselési, mitológia, mondai, történeti szemszögekből, érdemes végigmenned Kiszely István munkáin aki az egyik legnagyobb antroplógus volt és aki hatalmas művet hagyott szakmailag is a világra és közben kutatta a magyarok viselt dolgait ebből a szemszögből is, meg a fentiek szerint is. Érdemes lenne elolvasnod Fehér Mátyás Jenő művét a nálunk nagyon nagyon korán bevezetett inkvizícióról, meg fog lepni, ahogy egy szerzetes az egyház viselt dolgait a kezdetektől megírja rengeteg kutatásra alapozva. Tőle még azt is megtudja az ember, hogy az István által hozományul adott Enns-ig tartó területeken milyen népek utódai éltek, milyen hittel, milyen mértékben kezdett a magyar életszemlélt és hit terjedni nyugad felé, milyen szintű hadművelet volt ezt megállítani a nyugat részéről. Van egy egész másik történelem mint amit a fejekbe nyomtak.



Erre van a Kárpát-Medencéből kirajzás elmélete, ami ha részeiben nézzük amit eddig elértem belőle és értelmezhetően volt előadva, eléggé helytállónak tűnik. Pusztán ha azt nézzük, hogy a tatárlakai letetek 1500 évvel idősebbek a legkorábbi mezopotámiai írásos emléknél, időben egyszerűen ide kell helyeznünk a korábbi kultúrát. De ezen felül rengeteg öszefüggésében vizsgálják, az etruszkoktól(elég komoly az etruszk és a magyar rovás és számkészlet hasonlósága) az ógörögig (nem a mai görög) nyelvileg, írásban. Nem hiszek vakon, igyekeztem sokat olvasni, tudni erről. Van ma még élő öreg sumerológusunk Badinyi Jós), aki személyesen egy konferencián olvasta fel a Tihanyi Apátság alapító oklevelének egy részletét és az izraeli résztvevők erről mit sem tudva kérdezték, hogy hogy jön a témájukhoz ez a sumér szöveg, az öreg meg akkor megköszönte és elmondta mi az. Szóval jött mezopotámiai tudás, nyelv, ismeret, kultúra a térségbe velünk vissza.


Ami meg már a személyes megfigyelésem, hála a gyerekkori magyar népmeseolvasás sok-sok órájának, ha már a közel-keleti térségnél tartunk, mióta kirobbant a szír balhé és odafigyelek rá, főleg itt a fórumon, de egyéb szinten is, szembeötlött a szíriai Kalamun tartomány neve és a Szélkötő Kalamona című vidám és élvezetes mesénk közötti összefüggés lehetősége, a szikes táj, a forróság, a nem fújó szél mind benne van és a szomszédos tartomány Ghouta, ami ebből fakadóan simán a gutaütésünk névadója lehet. Ez lehet a kedvenc királyom II. András hadjárata alatt összeszedett kincs, költött mese, de lehet korábbi is.

Pap Gábort se hagyjuk ki a felsorolásból.

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Pap_Gábor_(művészettörténész)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 123
113
A Kreml kicsit felsír a röhögéstől, hogy az ukránok erre verik el a pénzt, ami 600 millió dollár.Ami szép nagy összeg.Nyilván jelen helyzetben Ukrajna számára ez volt a legfontosabb beruházás :)

Történt valami Ukrajnában és ladagrant-ot aktiválták is.

600 misi 16 csónakért, amik akkorák, mint a BKV dunai hajói és csak könnyű fegyverzetük van (2 db 25 mm-es gépágyú és opcionálisan géppuskák és/vagy gránátvetők)? 37,5 millió darabja? Az igen. A jenki tengerészetnek még 15 milláért adták darabját. Jól felmegy az ára mire Ukrajnába ér.
Kína, Észak-Korea, vagy Irán ennél vagy 6-8-szor kevesebbért adott volna ilyen csónakot, erősebb fegyverzettel. De az nyilván nem lenne elég demokratikus.
Az ugyanekkora, ukrán gyártású Gyurza-M is töredékéből jön ki (kb 10 millió USD darabja) és az is erősebb fegyverzetű (2 db 30 mm-es gépágyú, 2 db 30 mm-es automata gránátvető, 2 db géppuska, 2x2 db páncéltörő rakéta + opcionálisan kézi légvédelmi rakéta). Pedig még a Gyurza-M sem tudna komolyan ártani egy valamire való orosz hadihajónak.
Végül is a pénzt is az USA adja IMF hitel formájában (ami azt jelenti, hogy 5/6 arányban más országok pénzélből). Meg még az EU-tól is jön egy kis hitel. Az ukránoknak csak a tartozást kellene visszafizetni, kamatostul, de ezt senki nem gondolja komolyan.
Hát a jenki gyárnak ez tényleg jó üzlet. Amúgy meg esélyesen az amcsi különlegesek fogják egy részüket használni, csak ukrán zászló alatt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
https://www.portfolio.hu/unios-forr...elevel-is-nohet-az-elkoltheto-keretunk-442014
..
"A Portfolio óvatos becslései szerint a 2014-2020-as uniós ciklusban minden csatornán keresztül elosztható 39 milliárd eurónyi EU-támogatáshoz képest a 2021-2027-es időszakban akár 52,8 milliárd euróra is ugorhat a Brüsszelből várható pénztömeg 2018-as árak mellett, ami azt jelentené, hogy reál értelemben 35%-kal több EU-pénzre számíthat Magyarország. Mivel a magyar állami önrész kötelezően jócskán megugrik, így az itthon elosztható teljes forrástömeg 44-ről óvatos becsléseink szerint akár 61,5 milliárd euróra, azaz akár 40%-kal is megugorhat. Mindez akkor igaz, ha Magyarország tényleg kéri a számára rendelkezésre álló sokmilliárd eurós hitelt a koronavírus-válság miatt felállított helyreállítási alapból."
..
"Egy egymondatos szabály miatt nem 24%-os, hanem „csak” 15%-os a felzárkóztatási források terén a reál értelemben vett forráscsökkenésünk, ami az alábbi táblázat jobb felső részében is látszik. Kalkulációnk szerint 2018-as árak mellett tehát 23,7-ről 20,1 milliárd euróra esnek a Brüsszelből érkező támogatások, de mivel a magyar állami önrész kötelezően megugrik 15%-ról 30%-ra, így az itthon pályázatok formájában kiosztható forrástömeg mindössze 1,5%-kal csökkenhet."
..
"Az agrárkassza első pillérében (közvetlen támogatások) 9,8-ról 8,2 milliárd euróra, azaz 16% körüli, a másodikban (vidékfejlesztés) 3,8-ról 3 milliárd euróra, azaz 20% körüli forráscsökkenéssel kalkulálunk reál értelemben. Mivel a második pillérnél szintén van kötelező magyar társfinanszírozás, így az összes itthon elkölthető forrástömeg reál értelemben várhatóan 4,6-ról 4,3 milliárd euróra, azaz "csak" 7% körüli mértékben csökken."
..
"A közlekedési (CEF), a digitális és más nagyberuházások támogatására szolgáló (InvestEU) programok uniós keretösszegeiből arra következtetünk, hogy itt érdemben több pénzre számíthat Magyarország (2,5 milliárdot kalkulálunk)."
..
"Mindezek alapján a teljes tagállami „boríték” hangsúlyozottan óvatos becsléssel 38,6-ról 34 milliárd euróra csökkenhet, a magyar állami önrésszel együtt 43,8-ról 42,7 milliárdra, ami 2,3%-os reál értelemben vett csökkenés lenne."
..
"A közvetlenül Brüsszelből folyósítandó források mindezt a fenti képet teljesen átírják, hiszen a NextGenerationEU program ilyen lesz, márpedig ott a vezetők 750 milliárd eurónyi forrásról határoztak (390 milliárd támogatás, 360 milliárd hitel). A támogatási lábon belül a tagállami reformok finanszírozására szolgáló keret (RFF) 310-ről 312,5 milliárd euróra emelkedett. Utóbbiból becsüljük azt, hogy a Magyarországnak szánt támogatási keret az eredetileg szánt 8 milliárd eurónál minimálisan nagyobb lehet (a helyreállítási alap többi programjában pedig további kb. félmilliárd eurót kaphat)."
..
"Mivel a hitel láb 250-ről 360 milliárd euróra ugrott, itt az eredetileg javasolt 7 milliárd euró helyett 9 milliárdos elméleti keretet becslünk Magyarországnak. Hangsúlyozzuk, hogy ezek óvatos becslések és a hitel részt nem is feltétlenül kell lehívnia Magyarországnak: eldöntheti, hogy megéri-e neki (olcsóbb-e a Bizottság kötvénykibocsátása által forrást szerezni, mint ahogy a magyar állam tudna), másrészt olyan reformprogramokra akar-e költeni, amiket a Bizottság és a Tanács előtte és a megvalósítás során szigorúan ellenőriz." NA ITT KELL MAJD KÖRÜLTEKINTŐNEK LENNI!
/Ha tehát a teljes hitelkeretet felhasználná az ország, akkor becslésünk szerint a tagállami borítékon felül összesen közel 19 milliárd eurót kaphatna még, összesen tehát 52,8 milliárd eurót, amihez mintegy 10 milliárd eurónyi tagállami önrész jönne még. Így tehát összesen 61,5 milliárd eurónyi összes forrásról beszélhetnénk, ami reál értelemben 39,7%-kal lenne több, mint a mostani ciklusbeli összes uniós forrás. Ez a 61,5 milliárd eurónyi forrás egyébként a tavalyi egész éves magyar GDP kb. 43%-át jelentené, igaz itt 7 évre szóló jövőbeli forrásokról van szó./
..
"Mivel a támogatások és hitelek döntő részét 2021-2024 között kifizetik a helyreállítási alapból, miközben az igénybe vett hitel törlesztését majd csak 2026-tól kell elkezdeni (először évente kamatot kell fizetni) és 2058 végéig kell befejezni az összes törlesztést, így egyelőre lehetetlen megmondani, hogy pontosan mennyi lesz Magyarország uniós költségvetésből való nettó egyenlege (a kapott források és a befizetések egyenlege). A mostani ciklusban évi kb. 1 milliárd eurót fizettünk be, ez nagyon durva becsléssel közel 2 milliárd euróra felmehet (7 év alatt durván 14 milliárd euróra), így ha az összes hitelt felveszi Magyarország, az összesen elérhető 52,7 milliárd euró helyett a nettó egyenlege kb. 39 milliárd euró lenne. (Két évvel ezelőtt, az akkori tudásunk alapján még 21,3 milliárd eurós nettó egyenleget kalkuláltunk.)"
..
magyarkeretfixaronteljes200721-386180.png
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 122
113
600 misi 16 csónakért, amik akkorák, mint a BKV dunai hajói és csak könnyű fegyverzetük van (2 db 25 mm-es gépágyú és opcionálisan géppuskák és/vagy gránátvetők)? 37,5 millió darabja? Az igen. A jenki tengerészetnek még 15 milláért adták darabját. Jól felmegy az ára mire Ukrajnába ér.

Biztos a szállítási költség megnyomta az árát egy picit :rolleyes::D:D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Gyerekek a Grandpierre csillagász, a Pap G meg művészettörténész, egyikük se történész vagy régész. Ti rá biznátok magatokat egy amatőr sebészre? Nem hinném, hogy amatőr történészekre kellene alapozni múltunk ezen szakaszának megismerését. Az elmúlt 30 évben nagyot változott a magyar őstörténet szemlélete, számos fiatal kutató munkájának eredményeként.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 083
10 243
113
Gyerekek a Grandpierre csillagász, a Pap G meg művészettörténész, egyikük se történész vagy régész. Ti rá biznátok magatokat egy amatőr sebészre? Nem hinném, hogy amatőr történészekre kellene alapozni múltunk ezen szakaszának megismerését. Az elmúlt 30 évben nagyot változott a magyar őstörténet szemlélete, számos fiatal kutató munkájának eredményeként.

Elég nagy bátorságra vall Pap Gábort leamatőrözni....
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and milagro