[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Szerintem meg igen,miért köteleznek egy nőt kihordani egy olyan magzatot amely megszületése után pl valamilyen genetikai elváltozás miatt súlyos egészségkárosodással születik,és egész életében egy "fikusz" szintjén létezik mennyire emberséges ez a dolog mind a szülők mind a magzat mind a társadalom szempontjából,egy normális nőnek amúgy is iszonyú megrázkódtatás,hogy ha egy művi terhesség megszakításról kell döntenie az egész életére kihat.

Én értem, hogy “szerinted”. Te érted?

Láthatóan ugyanakkor nincsenek meg ahhoz a megfelelö háttérismereteid, hogy lengyel alkotmányjogi kérdésekben állást foglalj.
Sem ahhoz, hogy etikai kérdésekben.

Van egy véleményed - mint az emberek többségének -, ami semmivel sem bír nagyobb relevanciával, mint a szomszéd Sári nénié.
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Senki sem beszélt arról,hogy ez egy egyszerű kérdés,de ha sajnos van egy orvosilag igazoltan súlyos egészségkárosodással születendő magzat akkor,a nő had döntse már el,hogy megszüli azt a gyereket vagy nem (én ismerek olyan nőt aki annak ellenére,hogy a magzata sajnos súlyos idegrendszeri és mozgásszervi károsodással rendelkezett amit az orvosok is igazoltak a hölgy mégis úgy döntött,hogy életet ad a gyermekének és most ő és a férje ápolja az ágyhoz kötött gyermekét )
Mindenki tud példát és ellenpéldát is mondani, ez nem vezet sehova. Én meg ismerek olyat, akinek szellemi fogyatékosnak diagnosztizálták a magzatot, megtartotta és teljesen ép lett. Meg olyat is, akinek nem diagnosztizáltak semmit, aztán elég súlyos károsodásokkal született de nagyon okos és értelmes ember lett belőle, pedig ha tudták volna a szülei, akkor elvetetik. Na és ezzel előbbre megyünk? Miért döntse el a nő? És a férj, az lóf...? Mi alapján ruházunk fel egy bármilyen nőt attól, hogy képes volt megfoganni még nem válik Istenné. Akkor tök elfogadható a szociodarwinizmus? Vagy elfogadható, ha valaki -mondjuk lehet, hogy holnap Te- valami sérülést, balesetet szenved, amivel a családjára teherként lesz, akkor tépjük darabokra, mint az abortusz során? Mert hát ne legyen már teher a családra! De az idős szülő se! Tehát nem biztos, hogy az a jó válasz, hogy 'írcsukki'... nem inkább az, hogy segítsen a társadalom a szülőnek a gyereket ápolni. Nem emberiebb hozzáállás?
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe
W

Wilson

Guest
Én értem, hogy “szerinted”. Te érted?

Láthatóan ugyanakkor nincsenek meg ahhoz a megfelelö háttérismereteid, hogy lengyel alkotmányjogi kérdésekben állást foglalj.
Sem ahhoz, hogy etikai kérdésekben.

Van egy véleményed - mint az emberek többségének -, ami semmivel sem bír nagyobb relevanciával, mint a szomszéd Sári nénié.

Nem értelek mikor mondtam,hogy az én véleményen többet ér mint a tiéd vagy bárkié,ez egy fórum ha úgy döntök véleményt formálok a lengyel alkotmányjogi vagy etikai kérdésekben megteszem ha valakinek nem tetszik akkor maximum nem ért vele egyet és ennek hangot ad,És ha már így beleálltál ebbe a dologba hadd kérdezzem már meg tőled ugyan miből gondolom,hogy nincsenek meg a megfelelő háttér ismereteim a lengyel alkotmányjogi és etikai kérdésekben,de ha már így "megtaláltál"kérlek írj valami konkrét indokolást is ne csak annyit,hogy csak:).
 
W

Wilson

Guest
Mindenki tud példát és ellenpéldát is mondani, ez nem vezet sehova. Én meg ismerek olyat, akinek szellemi fogyatékosnak diagnosztizálták a magzatot, megtartotta és teljesen ép lett. Meg olyat is, akinek nem diagnosztizáltak semmit, aztán elég súlyos károsodásokkal született de nagyon okos és értelmes ember lett belőle, pedig ha tudták volna a szülei, akkor elvetetik. Na és ezzel előbbre megyünk? Miért döntse el a nő? És a férj, az lóf...? Mi alapján ruházunk fel egy bármilyen nőt attól, hogy képes volt megfoganni még nem válik Istenné. Akkor tök elfogadható a szociodarwinizmus? Vagy elfogadható, ha valaki -mondjuk lehet, hogy holnap Te- valami sérülést, balesetet szenved, amivel a családjára teherként lesz, akkor tépjük darabokra, mint az abortusz során? Mert hát ne legyen már teher a családra! De az idős szülő se! Tehát nem biztos, hogy az a jó válasz, hogy 'írcsukki'... nem inkább az, hogy segítsen a társadalom a szülőnek a gyereket ápolni. Nem emberiebb hozzáállás?

Az én családomban van olyan aki egy pár hónapos korában félrekezelt agyhártyagyulladás miatt egész életére mozgássérült lett és mindenben segítségre szorul,úgy,hogy én aztán pontosan tudom,hogy ez milyen terhet jelent egy családnak mind fizikai mind érzelmi síkon,ezért én úgy gondolom,hogy igenis joga van egy nőnek eldönteni,hogy ha orvosilag igazoltan súlyosan károsodott a magzata,hogy megszüli-e azt a gyereket vagy sem.Mert egy ilyen gyereknek igenis a család az egyetlen lehetséges alternatíva,(ami viszont nagy áldozattal jár a család számára amellyel kapcsolatba joga van eldönteni az érintett nőnek és jobb esetben a párjának is,hogy meghozzák-e ezt az áldozatot).és nem az,hogy berakjuk egy állami intézetbe mert az egy borzalmas megoldás,én nem egyszer voltam ilyen a magyar állam által fenntartott intézetben,csak,hogy mindenki képbe legyen ott össze vannak zárva a szellemileg és a mozgásában sérült gyerekek,emberek akiket jó esetben meglátogatják a hozzátartozók,de sajnos inkább nem:(.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Nem értelek mikor mondtam,hogy az én véleményen többet ér mint a tiéd vagy bárkié,ez egy fórum ha úgy döntök véleményt formálok a lengyel alkotmányjogi vagy etikai kérdésekben megteszem ha valakinek nem tetszik akkor maximum nem ért vele egyet és ennek hangot ad,És ha már így beleálltál ebbe a dologba hadd kérdezzem már meg tőled ugyan miből gondolom,hogy nincsenek meg a megfelelő háttér ismereteim a lengyel alkotmányjogi és etikai kérdésekben,de ha már így "megtaláltál"kérlek írj valami konkrét indokolást is ne csak annyit,hogy csak:).

Nézd, idióta törvényezel, fikuszozol, nem gondolod, hogy lemegyek erre a szintre.

Annyit írtam, nem szerencsés az ilyen sommás kijelentés az ilyen komplex kérdésekben, TE voltál az, aki kötötte az ebet a karóhoz.

Azt csak feltételezni tudom, hogy miböl gondolod, hogy nincsenek meg a megfelelö alkotmányjogi és etikai ismereteid (de legalábbis díjazom az öszinteséged).

Talán azért, mert nem töltöttél évtizedeket a lengyel alkotmány tanulmányozásával. Én sem. Nem szégyen az.

Mindegy, figyelj, nem akarok flame-elni, szerintem hagyjuk ezt a lengyelekre és elölegezzük meg nekik a bizalmat, hogy nem
teljesen hülyék.
 
W

Wilson

Guest
Nézd, idióta törvényezel, fikuszozol, nem gondolod, hogy lemegyek erre a szintre.

Annyit írtam, nem szerencsés az ilyen sommás kijelentés az ilyen komplex kérdésekben, TE voltál az, aki kötötte az ebet a karóhoz.

Azt csak feltételezni tudom, hogy miböl gondolod, hogy nincsenek meg a megfelelö alkotmányjogi és etikai ismereteid (de legalábbis díjazom az öszinteséged).

Talán azért, mert nem töltöttél évtizedeket a lengyel alkotmány tanulmányozásával. Én sem. Nem szégyen az.

Mindegy, figyelj, nem akarok flame-elni, szerintem hagyjuk ezt a lengyelekre és elölegezzük meg nekik a bizalmat, hogy nem
teljesen hülyék.

Ha hiszed ha nem sajnos vannak olyan emberek aki nem tehetnek róla,de egy súlyos magzati károsodás miatt sajnos úgy születtek,hogy egész életükben egy ágyhoz vannak kötve és gyakorlatilag mint egy növény egy helyben vegetálnak (innen a fikusz) és a szülei etetik és még a pelenkáját és az ágytálát is ők cserélik ismerek ilyen családot.
Az a különbség köztünk,hogy én feltételezéseim alapján nem ítélek meg senkit,de még az ismereteit sem,pláne nem írom le:),de nem vagyunk egy formák,így kerek a világ:).
A lengyelekre visszatérve abban egyetértünk,hogy nem hülyék:)
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 449
113
Azért tényleg látszik hogy a lengyelek nem hülyék, irtózatos erőket mozgatott meg a széljobbos kormány hibás lépése. Velük nem lehet azt megtenni amit velünk megtettek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
.
Azért tényleg látszik hogy a lengyelek nem hülyék, irtózatos erőket mozgatott meg a széljobbos kormány hibás lépése. Velük nem lehet azt megtenni amit velünk megtettek.
Attól függetlenül hogy hülyeségnek tartanám a szigorítást, illetve a lengyel kormány még semmi ilyet nem fogadott el, ez ami ott zajlik minden szempontból felháborító. Az anarchista-liberális csőcselék pont olyan mint Amerikában a BLM. Főleg a németektől átutazó moslék a legszánalmasabb.

Szétverik a tempolomokat.

Gyerekekkel tüntetnek az abortuszjogok szélesítésért.
123467331_208851130675406_29097298726701745_o.jpg


Varsó: Meggyalázták a németek ellen segítő magyar honvédek síremlékét az anarchisták
https://www.vadhajtasok.hu/2020/11/...ito-magyar-honvedek-siremleket-az-anarchistak
varso201101.jpg


Amit utána lengyel hazafiak letakarítottak.
varso201102.jpg

 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 040
10 852
113
.

Attól függetlenül hogy hülyeségnek tartanám a szigorítást, illetve a lengyel kormány még semmi ilyet nem fogadott el, ez ami ott zajlik minden szempontból felháborító. Az anarchista-liberális csőcselék pont olyan mint Amerikában a BLM. Főleg a németektől átutazó moslék a legszánalmasabb.

Szétverik a tempolomokat.

Gyerekekkel tüntetnek az abortuszjogok szélesítésért.
123467331_208851130675406_29097298726701745_o.jpg


Varsó: Meggyalázták a németek ellen segítő magyar honvédek síremlékét az anarchisták
https://www.vadhajtasok.hu/2020/11/...ito-magyar-honvedek-siremleket-az-anarchistak
varso201101.jpg


Amit utána lengyel hazafiak letakarítottak.
varso201102.jpg


"Gyerekekkel tüntetnek az abortuszjogok szélesítésért."

Mennyire kell elmebetegnek lenni ehhez ?

Gyerekekkel tüntetni azért, hogy megölhessék a leendő gyerekeket ?

Balliberális magaskultúra...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
"Gyerekekkel tüntetnek az abortuszjogok szélesítésért."

Mennyire kell elmebetegnek lenni ehhez ?

Gyerekekkel tüntetni azért, hogy megölhessék a leendő gyerekeket ?

Balliberális magaskultúra...
Csak engedtessék meg nékem némi észrevétel.
A liberalizmus elvikben összeférhetetlen a szocializmussal.A liberalizmus a kapitalizmus ideologiája.Semmi köze a szocializmushoz.Amit ma balliberalizmusnak szokás nevezni,helytelenül,annak van rendes neve.Szociáldemokrácia.
.Attol még,hogy valaki liberálisnak nevezi magát anarchistaként,nem lesz liberális,csak anarchista marad,aki hazudik(vagy azt se tudja mit beszél)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 360
113
Szerintem nem fognak a lengyeleknél kavarni,hülyék lennének a lengyelek derékig az amcsik seggében vannak vagonszám veszik az amerikai fegyvereket dollármilliárdokért,fizetnek azért,hogy amerikai haderő állomásozzon náluk, rettegnek az oroszoktól mint a tűztől,ráadásul gyakorlatilag már nem vesznek orosz gázt átálltak az amerikai LNG-e.Hülyék lennének a demokraták,ha ezen változtatni akarnának,szerintem velünk sem fognak különösebben foglalkozni a közelmúltban mi is elkezdtük tőlük venni az LNG-t veszünk tőlük fegyvereket és az utóbbi időben Viktor már látványosan elkezdett "hozzádörgölőzni" az amcsikhoz,akivel szerintem jobban fognak foglalkozni az Ukrajna,de itt is vannak fenntartásaim nem fognak ész nélkül pénzt önteni beléjük,sokkal átgondoltabb tervszerűbb külpolitikát fognak folytatni az "idióta" átgondolatlan,Trump-féle külpolitikával szemben.

Biden egy mondatban emlegette a lengyeleket és minket Belorussziával... demens persze, de azt mondta vissza, amivel telebeszélték a fejét a tanácsadók. Most képzeld el, hogy egy Susan Rice vagy maga Hillary lesz a külügyminiszter, illetve a térségünk felelőse ismét Nuland lesz...
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
A liberalizmusnak jelenleg a politikai baloldalon van nagyobb bázisa és nem csak a kapitalizmusnál van jelen. Liberalizmusra ráhúzható sok más ideológia is. Ahogy nem minden szocializmus vallás vagy nacionalizmus ellenes. Van nagy átjárás az ideológiák között, főleg ha többet gyúrnak egybe.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
W

Wilson

Guest
Biden egy mondatban emlegette a lengyeleket és minket Belorussziával... demens persze, de azt mondta vissza, amivel telebeszélték a fejét a tanácsadók. Most képzeld el, hogy egy Susan Rice vagy maga Hillary lesz a külügyminiszter, illetve a térségünk felelőse ismét Nuland lesz...

Az egy dolog mit mond a kampány alatt és teljesen más az amikor (ha megválasztják) elnökként kormányoz,az amcsiknak és a demokratáknak pontosan egy ilyen Lengyelországra van szüksége csak egy példa Amerika utasítására a lengyelek mindent megtesznek,hogy keresztbe tegyenek az Északi Áramlatnak,a helyzet az,hogy ha az amerikai kormány csettint egyet a jelenlegi lengyel kormány egyből ugrik:).
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 360
113
Az egy dolog mit mond a kampány alatt és teljesen más az amikor (ha megválasztják) elnökként kormányoz,az amcsiknak és a demokratáknak pontosan egy ilyen Lengyelországra van szüksége csak egy példa Amerika utasítására a lengyelek mindent megtesznek,hogy keresztbe tegyenek az Északi Áramlatnak,a helyzet az,hogy ha az amerikai kormány csettint egyet a jelenlegi lengyel kormány egyből ugrik:).

Trumpéknak igen, de egy demokrata kormánnyal lehet, hogy ők sem lesznek annyira jóban. Ugranál egy olyan hatalomnak, amely nyíltan az ellenzékedet támogatja?
 
W

Wilson

Guest
Trumpéknak igen, de egy demokrata kormánnyal lehet, hogy ők sem lesznek annyira jóban. Ugranál egy olyan hatalomnak, amely nyíltan az ellenzékedet támogatja?

Amerika egy végtelenül pragmatikus nagyhatalom ez a lengyel kormány pedig tökéletesen megfelel ennek a szempontnak,úgy,hogy ha demokraták kerülnek hatalomra akkor szerintem nekik is ahogy Trumpnak tökéletesen megfog felelni ez a lengyel kormány.Amely majd figyeld meg,hogy ugyanolyan lelkesen fogja "csókolgatni"a demokraták "gyűrűjét" is, ahogy eddig a republikánusokéval tette:).
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 303
113
Igen ez így van de a lengyel társadalom valós veszélynek érzi a törvény elfogadását.
Szerintem felejtsd el a „lengyel târsadalmat“.
Lengyelorszâgban 2019-ben 1100 legális abortuszt hajtottak vègre. Tehât jelentösege az alkotmânybiróság döntésének össztársadalmilag nem túl nagy. Ezért jogos a következtetés, hogy itt valójâban nem az abortuszról szól a törtènet, hanem a kormâny elleni tâmadâsról. Erre utal a német antifa megjelenése is és am tüntetök, lengyel viszonyokhozképest, szerèny szâma
 
W

Wilson

Guest
Szerintem felejtsd el a „lengyel târsadalmat“.
Lengyelorszâgban 2019-ben 1100 legális abortuszt hajtottak vègre. Tehât jelentösege az alkotmânybiróság döntésének össztársadalmilag nem túl nagy. Ezért jogos a következtetés, hogy itt valójâban nem az abortuszról szól a törtènet, hanem a kormâny elleni tâmadâsról. Erre utal a német antifa megjelenése is és am tüntetök, lengyel viszonyokhozképest, szerèny szâma

Én azért engedelmeddel nem felejteném el:)mivel a lengyelek nem az antifa nem valami külső szervezet miatt mentek az utcára hanem a saját kormányuk által tervezett törvény ellen,az pedig,hogy ezt kihasználva megjelentek a szélsőségesek ez tény.Amúgy az alkotmânybiróság döntésének szerintem össztársadalmilag igenis nagy a jelentősége mivel a lengyel nőknek egy orvosilag igazoltan sérült adott esetben életképtelen magzatot is ki kell hordania nem lesz még ilyen esetben sem lehetőség a terhesség megszakításra.Egy ilyen döntésnek szerintem igenis nagy hatása van az adott ország társadalmára.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Én azért engedelmeddel nem felejteném el:)mivel a lengyelek nem az antifa nem valami külső szervezet miatt mentek az utcára hanem a saját kormányuk által tervezett törvény ellen,az pedig,hogy ezt kihasználva megjelentek a szélsőségesek ez tény.Amúgy az alkotmânybiróság döntésének szerintem össztársadalmilag igenis nagy a jelentősége mivel a lengyel nőknek egy orvosilag igazoltan sérült adott esetben életképtelen magzatot is ki kell hordania nem lesz még ilyen esetben sem lehetőség a terhesség megszakításra.Egy ilyen döntésnek szerintem igenis nagy hatása van az adott ország társadalmára.
Bocs, hogy beleszólok, de most komolyan arról szól a vita, hogy európában mihez legyen kötve valakinek az élethez való joga?
Szerintem aki bírálja ezt a törvényt az erősen el kellene gondolkodjon újra ezen a kérdésén, mert nem hiszem, hogy emberhez méltó választ talállt rá....
Jó nyilván ha elhalt a magzat akkor el kell vetetni, de minden egészségügyi kockázat is kivétel a törvény alól logikusan.