• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 330
68 595
113

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 493
10 861
113
Eme cikk szerint Kina katonai bázist fog kiépíteni az észak-Afgán hegyekben. Több okot sorolnak fel mint pl a terrorizmus elleni harc, a kinai afganisztában talalálható rézbányák biztosítása és a kînai xinjiang tartomány összeköttetése a pakisztáni tengeri kikötőkkel, erre a célra egy kereskedelmi útvonal kialakítására 54milliárd dollárt áldoznak. Az Afgán külpolitikában pedig hasznos lehet a Kinai barátság ami az afgán katonák kiképzésében és felszerelésében IS megnyilvánul.
Afgán részről hivatalosan is elismerték ezt, kinai részről nem kommentálták, csak annyit mondtak hogy segiteni fogják afganisztán ujjáépítését és segitenek a stabilitás kialakításában.
Mackensen figyeld az afgán híreket mzrt szerintem nemsokára ott is felbukkannak a sárga rohamlavórok:D
http://www.opex360.com/2018/02/02/c...ser-dune-base-militaire-nord-de-lafghanistan/
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Eme cikk szerint Kina katonai bázist fog kiépíteni az észak-Afgán hegyekben. Több okot sorolnak fel mint pl a terrorizmus elleni harc, a kinai afganisztában talalálható rézbányák biztosítása és a kînai xinjiang tartomány összeköttetése a pakisztáni tengeri kikötőkkel, erre a célra egy kereskedelmi útvonal kialakítására 54milliárd dollárt áldoznak. Az Afgán külpolitikában pedig hasznos lehet a Kinai barátság ami az afgán katonák kiképzésében és felszerelésében IS megnyilvánul.
Afgán részről hivatalosan is elismerték ezt, kinai részről nem kommentálták, csak annyit mondtak hogy segiteni fogják afganisztán ujjáépítését és segitenek a stabilitás kialakításában.
Mackensen figyeld az afgán híreket mzrt szerintem nemsokára ott is felbukkannak a sárga rohamlavórok:D
http://www.opex360.com/2018/02/02/c...ser-dune-base-militaire-nord-de-lafghanistan/
Már rég figyelem. Évek óta jelen vannak Afganisztánban. Kiképezték a Wakhan völgy túloldalán lévő afgán erőket. Volt fénykép is kínai alakulatokról ahogy a határ túloldalán járőröznek.
Pörgesd lejjebb, mert vannak ott régebbi cikkek is
http://china-defense.blogspot.com/2018/01/china-is-building-army-base-not-manning.html
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 493
10 861
113

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Vigyázz Mac, ne essél Te is a Biztpol búnüzésbe....Mert még valaki töröl a fórumról. Persze ez csak vicc..
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Állítólag kínai járőrök, állítólag Afganisztánban
afg_3-20161027120611.jpg

afg_4-20161027123259.jpg

afg_12-20161027122835.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
A sárkány komolyan bontogatja a szárnyait és a környéken senki sincs aki megállíthatná.
Afganisztánban úgy érzem sokkal könnyebben boldogulnak majd mind az amerikaiak. Ők "csak" üzletelni akarnak, nem akarnak semmilyen politikai rendszert sem exportálni sehova. Lepacsiznak majd a legnagyobb szakállú hadurral a környéken, hogy nyugodtan bányászhassák a rezet, cserébe építenek neki hatalmas mecseteket, vagy ilyesmi.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 493
10 861
113
Afganisztánban úgy érzem sokkal könnyebben boldogulnak majd mind az amerikaiak. Ők "csak" üzletelni akarnak, nem akarnak semmilyen politikai rendszert sem exportálni sehova. Lepacsiznak majd a legnagyobb szakállú hadurral a környéken, hogy nyugodtan bányászhassák a rezet, cserébe építenek neki hatalmas mecseteket, vagy ilyesmi.
És MINDEN ESZKÖZZEL megvédik az érdekeiket. Náluk szerintem nem lesz semmiféle morális számonkérés ha keményen viselkednek.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
És MINDEN ESZKÖZZEL megvédik az érdekeiket. Náluk szerintem nem lesz semmiféle morális számonkérés ha keményen viselkednek.
Szerintem úgy működnének mint jelenleg Afrikában. Ott úgy megy, hogy lényegében mindenkit lefizettek. A kínai munkások meg teljesen zárt telepen dolgoznak. Nem járnak ki, nem érintkeznek a helybéliekkel (mondjuk akkor konfliktusok sincsenek) max csak a helyi munkásokkal. A zárt kolóniákban meg mindent biztosítanak nekik: kínai szakácsok kínai kajákat főznek, kínai tévét néznek stb.
Persze a főnöknek stadiont is építenek, lássa a sok buta irígy a szomszéd faluból, hogy milyen sokra vitte a kis Bongo.
http://www.nemzetisport.hu/minden_m...vadonatuj-arenakkal-hodit-vilagszerte-2115578
Ha netalán valaki ugrálna a környéken azt a helyi főnök azonnal lecsapja majd. Afganisztánban szerintem annyi lenne a legnagyobb különmbség, hogy stadion helyett mecseteket építenek majd.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 493
10 861
113
Szerintem úgy működnének mint jelenleg Afrikában. Ott úgy megy, hogy lényegében mindenkit lefizettek. A kínai munkások meg teljesen zárt telepen dolgoznak. Nem járnak ki, nem érintkeznek a helybéliekkel (mondjuk akkor konfliktusok sincsenek) max csak a helyi munkásokkal. A zárt kolóniákban meg mindent biztosítanak nekik: kínai szakácsok kínai kajákat főznek, kínai tévét néznek stb.
Persze a főnöknek stadiont is építenek, lássa a sok buta irígy a szomszéd faluból, hogy milyen sokra vitte a kis Bongo.
http://www.nemzetisport.hu/minden_m...vadonatuj-arenakkal-hodit-vilagszerte-2115578
Ha netalán valaki ugrálna a környéken azt a helyi főnök azonnal lecsapja majd. Afganisztánban szerintem annyi lenne a legnagyobb különmbség, hogy stadion helyett mecseteket építenek majd.
Van itt egy kinai ismerősöm aki arról beszélt hogy valószínűleg menni fog sierra leonéba egy kinai aranybányába mint könyvelő. A zárt közösségekről meg annyit hogy még saját kupijaik is vannak afrikában ahova csak kinaiak léphetnek be. Engem bevitt ez a srác de bevallom túl drága volt úgyhogy csak sört ittam:) Valami fejeseket fogadó hely lehetett az árakból ítélve
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Van itt egy kinai ismerősöm aki arról beszélt hogy valószínűleg menni fog sierra leonéba egy kinai aranybányába mint könyvelő. A zárt közösségekről meg annyit hogy még saját kupijaik is vannak afrikában ahova csak kinaiak léphetnek be. Engem bevitt ez a srác de bevallom túl drága volt úgyhogy csak sört ittam:) Valami fejeseket fogadó hely lehetett az árakból ítélve
Adott esetben Afganisztánban is valami hasonló lesz. A helyi szakállas is nyugodtan alszik majd, hogy a kínai munkások nem fertőzik majd meg a helyieket.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 464
11 540
113
Szerintem úgy működnének mint jelenleg Afrikában. Ott úgy megy, hogy lényegében mindenkit lefizettek. A kínai munkások meg teljesen zárt telepen dolgoznak. Nem járnak ki, nem érintkeznek a helybéliekkel (mondjuk akkor konfliktusok sincsenek) max csak a helyi munkásokkal. A zárt kolóniákban meg mindent biztosítanak nekik: kínai szakácsok kínai kajákat főznek, kínai tévét néznek stb.
Persze a főnöknek stadiont is építenek, lássa a sok buta irígy a szomszéd faluból, hogy milyen sokra vitte a kis Bongo.
http://www.nemzetisport.hu/minden_m...vadonatuj-arenakkal-hodit-vilagszerte-2115578
Ha netalán valaki ugrálna a környéken azt a helyi főnök azonnal lecsapja majd. Afganisztánban szerintem annyi lenne a legnagyobb különmbség, hogy stadion helyett mecseteket építenek majd.

A Totalcar.hu ugye az Index.hu oldalkocsija, hogy egy kis képzavarral éljek.:confused:
Az alábbi cikkben van szó a kínaiak afrikai megjelenéséről:
https://totalcar.hu/belsoseg/2018/02/01/namibia_kozelrol_autohaton/?cp=1#comments

Nade...! Csikós Zsolt - olvasmányos élményeim, levelezésünk és személyes találkozó alapján - egy jó értelemben vett európai úriember, s emígy is közelítette meg naivan a témát.
Csak hát a cikkhez hozzá is lehet szólni...az a csoda, hogy egyet-kettőt - no meg linket - nem töröltek a szenzoroko_O