• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

B

b4l4g3

Guest
Savanyú a szőlő a jenkiknek, az egész egy amcsi jelentésen alapul. Nem rejtik véka alá sirámaik okát, nehogy arra gondoljunk hogy szegény, a "adósságcsapdába lökött" országokat féltenék...
"A dokumentum nyíltan kijelenti, hogy ha ezek a csendes-óceáni országok Peking felé fordulnak, akkor ez alááshatja Washington jogát katonái állomásoztatására és ezzel „erodálja az amerikai előnyt egy amerikai-kínai konfliktus esetén”.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Savanyú a szőlő a jenkiknek, az egész egy amcsi jelentésen alapul. Nem rejtik véka alá sirámaik okát, nehogy arra gondoljunk hogy szegény, a "adósságcsapdába lökött" országokat féltenék...
"A dokumentum nyíltan kijelenti, hogy ha ezek a csendes-óceáni országok Peking felé fordulnak, akkor ez alááshatja Washington jogát katonái állomásoztatására és ezzel „erodálja az amerikai előnyt egy amerikai-kínai konfliktus esetén”.
De a mi adósságcsapdánk sokkal jobb mint az övék!!!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 567
18 412
113
Amikor a törökök kezdtek benyomulni Afrin környékén, a kurd lányok - mint az avataromon is van - lődözték ki a leokat.
Nem akarok nagyon vitát generálni, sok minden közre játszott azon hk-k kilövésében. Többek között az is, hogy az a változat a nyolcvanas évek terméke. ABV védelem zéró, passzív védelem zéró. Kb egy szinten vannak az iraki stock Abramsekkel amiket szintén elég könnyen kilövöldöztek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 071
113
Nem akarok nagyon vitát generálni, sok minden közre játszott azon hk-k kilövésében. Többek között az is, hogy az a változat a nyolcvanas évek terméke. ABV védelem zéró, passzív védelem zéró. Kb egy szinten vannak az iraki stock Abramsekkel amiket szintén elég könnyen kilövöldöztek.
A szaudiak Abramsaivel mi van? Azok is nyolcvanas évek terméke? Láttam olyat is kipukkani videón.
Egy harckocsi a fogyóeszköz, vannak különbségek nyilván, de ha keveset vetnek be, ráadásul szarul, minden típus elfogy hamar.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 567
18 412
113
Ezért írtam, hogy sok minden közre játszott, többek között a személyzet szakszerűtlen hozzáállása. De az való igaz, hogy fogyóeszköz és nincs olyan, hogy kilőhetetlen harckocsi. Mindazonáltal van egy olyan érzésem, hogy a 6A modellnél nem feltétlenül jöttek volna össze olyan találatok mint az A4 esetében. Már csak a plusz passzív védelmi rendszerek miatt is.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 071
113
Ezért írtam, hogy sok minden közre játszott, többek között a személyzet szakszerűtlen hozzáállása. De az való igaz, hogy fogyóeszköz és nincs olyan, hogy kilőhetetlen harckocsi. Mindazonáltal van egy olyan érzésem, hogy a 6A modellnél nem feltétlenül jöttek volna össze olyan találatok mint az A4 esetében. Már csak a plusz passzív védelmi rendszerek miatt is.
Oldalról ha televerik egy Kornettel? Törökök is és szaudiak is kaptak be nem egy találatot oldalról. Szerintem nincs az a kiváló harceszköz, amit balek használattal ne lehetne kilövetni könnyedén. Az vitán felül áll, hogy egy 18 millás ÚJ minden földi jóval felszerelt Leo2 nagyobb harcértékű, és túlélő képességű mint a törökök pőre A4-ei.
Abban nem vagyok biztos, hogy ha azt is mellé tesszük, hogy lehet hogy kijön 2 db A4 az 1 A6 árából, hogy akkor is megéri e már...
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
A szaudiak Abramsaivel mi van? Azok is nyolcvanas évek terméke? Láttam olyat is kipukkani videón.
Egy harckocsi a fogyóeszköz, vannak különbségek nyilván, de ha keveset vetnek be, ráadásul szarul, minden típus elfogy hamar.
Az Abrams-okkal az van, hogy az USA - izraeli kérésre- gyengébb páncélzattal szereli az exportra szánt példányokat. Mármint a térségbe.
Ezért is lehet Egyiptomnak közel 1000 Abrams-e.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 071
113
Az Abrams-okkal az van, hogy az USA - izraeli kérésre- gyengébb páncélzattal szereli az exportra szánt példányokat. Mármint a térségbe.
Ezért is lehet Egyiptomnak közel 1000 Abrams-e.
Nem kell ahhoz Izraeli kérés, meg USA. A térségbe mindenki bőven butított fegyvereket szállít és szállított mindig is.
Ettől függetlenül én mondjuk biztos vagyok abban is, hogy ha oldalról telibevernek egy eredeti ami tipp topp Abramst Kornettel, az is úgy elszáll mint a győzelmi zászló.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Nem kell ahhoz Izraeli kérés, meg USA. A térségbe mindenki bőven butított fegyvereket szállít és szállított mindig is.
Ettől függetlenül én mondjuk biztos vagyok abban is, hogy ha oldalról telibevernek egy eredeti ami tipp topp Abramst Kornettel, az is úgy elszáll mint a győzelmi zászló.
Ez simán lehet, sajnos nem tudom megítélni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 796
57 513
113
USA abramseket is lőttek ki elég sok mindennel. Persze a nagy részét letagadják....
RPG-29 vs. Abrams:

 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Gondolom csak idő kérdése, hogy az amerikai bankárok rémálma valóraváljon
https://www.bloomberg.com/graphics/...organic&utm_source=facebook&utm_medium=social
Ez a veszély bitcoin és társai megjelenése óta fennáll. Azóta nyilvánvaló. hogy lehetséges fizetés közvetlenül a tranzakciót kezdeményező két fél között beékelődő és ezért méltánytalan sápot húzó közvetítő nélkül. A technológia régóta adott, csak eszköz és akarat kérdése volt eddig is.
Ez egyetlen bár nem jelentéktelen lépés egy hosszú úton.
Mondjuk, hogy lemosták a festéket meg a parfümöt a kakiról, hogy lehessen látni milyen barna és milyen büdös.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram