• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
A francia esetekről mit lehet tudni, Kínából hazatérők vagy már Franciaországban sikerült valakinek megfertőzni őket? Nem lepődnék meg utóbbin se.
Ha lesz világméretű járvány arról elsősorban nem Kína tehet majd hanem a többi ország teljesen dilettáns módon viselkedő vezetése. nem azt mondom keltsenek pánikot, de a mosolygás és a mindenre felvágyunk készülve mindenki tudja a dolgát nyilatkozatok azok talán nem elegek.
Még mindig ott tartanak hogy annyi az óvintézkedés hogy a Vuhanból jövőket felvilágosítják, vagy megmérik a lázukat. Látványosan nem elég, szinte már egész Kínában előfordul a fertőzés, de semmi egyéb intézkedés. Na meg a ha nem muszáj ne menjenek Kínába, jönnek mennek aztán hurcolják szét a világban, majd ha eljut bangladesbe meg indiába ott biztos megfogják tudni állítani.
Az egy dolog hogy hányan halnak bele magába a fertőzésbe, de vajon hányan halnak bele az egészségügyi rendszer túlterhelésébe majd ? Lehet hogy többen, a gazdasági kárról meg ne is beszéljünk. És mégis egy lázmérés meg adatfelvétel se fér bele legalább azoktól akik közvetlen onnan jönnek, gyors tesztet vagy vérvételt már meg se említem,( bár lappangási időben lehet értelmetlen) ... Majd utólag meg megy a sipítozás meg a szar kenegetése.
Én úgy tudom az első detektált francia eset, az egy Kínában az érintett városból január közepén hazatérő francia állampolgár volt.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Én úgy tudom az első detektált francia eset, az egy Kínában az érintett városból január közepén hazatérő francia állampolgár volt.
Én már az összes az utóbbi 20 napban Kínából visszajött\beutazott emberkét rég megkerestem volna egy alapos átvizsgálással és gyanú esetén közvetlen míg komoly esetben teljes környezetének (munkahely főleg) megfigyelését elrendeltem volna
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Én már az összes az utóbbi 20 napban Kínából visszajött\beutazott emberkét rég megkerestem volna egy alapos átvizsgálással és gyanú esetén közvetlen míg komoly esetben teljes környezetének (munkahely főleg) megfigyelését elrendeltem volna

Jogos, de inkább az utóbbi 30-40 napban beérkezőt vizsgálnám, és ha szükséges akkor zárnám karanténba; mert a CDC szerint 2-14 nap, az EDCD szerint 2-12 nap az új koronavírus törzs lappangási időszaka!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Nézem a felvételeket, képeket. Nagyon durva a helyzet, feltehetően a pánik elkerülése végett, a töredékét vallják be az igazságnak. Tartok tőle, még csak az elején vagyunk a történetnek. Sokkal nagyobb a baj, mint gondoljuk.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Nézem a felvételeket, képeket. Nagyon durva a helyzet, feltehetően a pánik elkerülése végett, a töredékét vallják be az igazságnak. Tartok tőle, még csak az elején vagyunk a történetnek. Sokkal nagyobb a baj, mint gondoljuk.
Én a vadállatos sztoriban is kételkedek
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én a vadállatos sztoriban is kételkedek
Jelen helyzetben a tájékoztatás szintjén már tökéletesen mindegy hogyan és honnan indult a járvány (esetleg orvosi/kutatói szinten lehet fontos)!! Most már az a feladat hogy valahogy meg kellene állítani, elszigetelni és kiirtani a vírust, vizsgálódni meg a sajtónak kíváncsiskodni ("jajistenem, hogy történhetett ilyesmi??!!)" ráérnek majd utólag!!
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 188
113
A WHO főigazgató szerint a betegek döntő többsége családtag és az egészségügyi személyzet.
Vagyis olyanok akik hosszabb ideig együtt voltak a fertőzöttekkel. E szerint a vírus nem terjed annyira könnyen.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A francia esetekről mit lehet tudni, Kínából hazatérők vagy már Franciaországban sikerült valakinek megfertőzni őket? ....
Ha jól emlékszem este SerpentZA pont egy kínai nőről beszélt aki SNS-en vagánykodott vele, hogy betegen kijutott vuhanból és már franciaországban van.
Rengetegen jutottak ki a városból. Konkrétan a zár előtt 200 000 autó távozott de azóta sem nagyon nehéz onnan meglógni.
Volt akiről az ellenőrzésnél kiderült, hogy lázas mégis tovább engedte a kínai rendőr.

Ma a híradóban bejelentették, hogy újabb allandó repülőgép járat indul kínába. Legjobb időzítés. :mad::eek::hadonaszos:
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A WHO főigazgató szerint a betegek döntő többsége családtag és az egészségügyi személyzet.
Vagyis olyanok akik hosszabb ideig együtt voltak a fertőzöttekkel. E szerint a vírus nem terjed annyira könnyen.

Ahogy olvastam, könnyen terjed, hisz cseppfertőzéssel is fertőz az új korona vírustörzs. Viszont csak a fertőzöttek kb. 20-25% -nál okoz komolyabb tüneteket, van akin átmegy 2-3 nap alatt minden komolyabb gond nélkül, de addig is továbbfertőz az adott személy, és ez a nagy probléma. Ezért fontos lépcsőfok, hogy elkészült a vérvételes gyorsteszt! ;)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ha jól emlékszem este SerpentZA pont egy kínai nőről beszélt aki SNS-en vagánykodott vele, hogy betegen kijutott vuhanból és már franciaországban van.
Rengetegen jutottak ki a városból. Konkrétan a zár előtt 200 000 autó távozott de azóta sem nagyon nehéz onnan meglógni.
Volt akiről az ellenőrzésnél kiderült, hogy lázas mégis tovább engedte a kínai rendőr.

Ma a híradóban bejelentették, hogy újabb allandó repülőgép járat indul kínába. Legjobb időzítés. :mad::eek::hadonaszos:

Én 300.000 ezret olvastam valahol, de kvázi egykutya a kettő ekkora számnál. Sokan leléptek a városból még a hét elején, ez kb. egy nyílt titok mára.

Viszont ez a repülőjárat..., na ez az agyhalál kategória ilyen pandémiás időszakban.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 874
113
El tudom képzelni ilyenkor néhány klíma aktívista arcát. Vajon milyen "elégedett mosolyt" vághatnak ilyenkor.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Jelen helyzetben a tájékoztatás szintjén már tökéletesen mindegy hogyan és honnan indult a járvány (esetleg orvosi/kutatói szinten lehet fontos)!! Most már az a feladat hogy valahogy meg kellene állítani, elszigetelni és kiirtani a vírust, vizsgálódni meg a sajtónak kíváncsiskodni ("jajistenem, hogy történhetett ilyesmi??!!)" ráérnek majd utólag!!

Kiirtani vírust eddig 1-et sikerült a történelem során azt is az 1980-as években és ez a fekete himlő. Egy koronavírust esélytelen kiirtani jelenleg. Ezzel már együtt fog élni az emberiség. A szervezet alkalmazkodik, esetleg lesz vakcina, de ezt kiirtani nem fogjuk. Ahhoz csoda kéne, vagy legalább 40-50 év mire egy zseniális 3 tucat főből álló nemzetközi tudóscsapat egy eddig teljesen ismeretlen eljárással sikerre viszi a dolgot.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Pénteki állás szerint már 25 halálos áldozata van a Kínában kitört koronavírus-járványnak, amely továbbterjedt más országokra és megjelent Európában is. A kínai hatóságok minden erejüket próbálnak gátat szabni a járványnak, például úgy, hogy már kilenc városban állították le a tömegközlekedést, és szűk egy hét alatt fognak felépíteni egy olyan kórházat, ahol csak a koronavírus által megfertőzött betegeket fogadják majd. Eközben a kínai lakosság orvosi maszk mögé próbálja átvészelni a helyzetet.
Maszk mögé bújt egész Kína

Egészségügyi vészhelyzetet hirdetett ki Hongkonban szombaton Carrie Lam kormányzó a koronavírus terjedése miatt. Ez azt jelenti, hogy korlátozzák a kapcsolatokat Kínával, ahol már 41-en meghaltak, és csaknem 1300-an megfertőződtek. Miután pénteken elkezdődtek a holdújévi ünnepek, az iskolák egyébként is zárva tartanak hétfőtől, de az oktatási intézmények egészen február 17-éig nem is nyitnak ki újra Hongkonban. Teljesen leáll a légi és a gyorsvasúti közlekedés Hongkong és a Hupej tartománybeli Vuhan város között, amely a járvány “epicentrumaként” ismert, írta az MTI. Felfüggesztenek minden hivatalos látogatást Hongkong és Kína között a holdújévi ünnepek idejére. Ezenkívül Carrie Lam arra kérte a pekingi államtanácsot, hogy biztosítson a városállamnak megfelelő számú egészségügyi maszkot. Hongkongban öt betegről tudnak, 122 embert tartanak kórházban fertőzés gyanújával. A kínai hatóságok bejelentették, hogy vasárnaptól határozatlan időre leállítják minden olyan gépjármű közlekedését a 11 millió lakosú Vuhanban, amely nem létfontosságú. Bejelentették ezenkívül, hogy a már épülő kórházon túl egy másikat is felhúznak a városban a betegek gyógyítására. Korábban azt közölték, hogy várhatóan február elsejére lesz kész előre gyártott elemekből egy ideiglenes kórház, amely 700-1000 beteget tud majd ellátni. A másik kórház is előre gyártott elemekből áll majd, két hét múlva lesz kész és ezerágyas lesz. Ilyen kórházakat Kína épített már a SARS-járvány idején Hsziaotangsan városban.
Koronavírus: Hongkong vészhelyzetet hirdetett
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
El tudom képzelni ilyenkor néhány klíma aktívista arcát. Vajon milyen "elégedett mosolyt" vághatnak ilyenkor.

Szerintem azért a legtöbbje inkább szomorú, hogy most nem a CO2 baromságról folyik majd a közbeszéd, kivéve persze a legvadabb zöld anarchistákat, akik legszívesebben az egész emberi nemet eltörölnék.
..
Amerikaiak evakuálják a sajátjaikat.
https://sputniknews.com/world/20200...ronavirus-epicentre-wuhan-on-sunday--reports/
Gondolom okosan csinálják majd és először elkülönítőbe kerülnek a kimenekítettek.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Szerintem azért a legtöbbje inkább szomorú, hogy most nem a CO2 baromságról folyik majd a közbeszéd, kivéve persze a legvadabb zöld anarchistákat, akik legszívesebben az egész emberi nemet eltörölnék.
..
Amerikaiak evakuálják a sajátjaikat.
https://sputniknews.com/world/20200...ronavirus-epicentre-wuhan-on-sunday--reports/
Gondolom okosan csinálják majd és először elkülönítőbe kerülnek a kimenekítettek.

Szaúd-Arábia is evakuál:
http://english.alarabiya.net/en/New...a-s-Wuhan-city-to-prepare-for-evacuation.html