• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 112
2 294
113
Ja most hirtelenjében az egész világot aszály sújtja... totál normális jelenség. természetes migrációs válság, természetes járvány, természetes globális aszály..ja meg Ukrajna..már majdnem elfelejtettem.
Hirtelen? Az elmúlt nem is tudom hány évben te hol voltál? Az aszály most ért ide.. az abnormális időjárás az elmúlt nem is tudom,.elég régóta azért világszerte mindennapos, láss csodát, meg is indult miatta egy migracios hullám (vagy két évvel az "arab tavasz" előtt már olvasni lehetett, hogy nagy a gaz, mert a mezőgazdaság doglodik, a népesség növekszik és a sok tönkrement, fiatal özönlik be a városokba... CIA, ugyanmar), a járvány tekintetében meg amióta elértük a háború előtti globalizációs szintet, ment a pára a virologusoknal, hogy hajjajj, össze fog jönni egy új spanyolnátha. A SARSnal nem jött be, de idő kérdése volt.
Na, Ukrajnát én se gondoltam volna, de hát istenem.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 447
113
Kina menti meg Europat az elszallo gazaraktol. A Kinai gazdasag olyan mertekben szukul a belso gazdasagi valsag miatt hogy nincs szuksege a lefoglalt LNG szallitmanyokra, igy letorve az arakat Europa szamara.

Melyutes az oroszoknak
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Kina menti meg Europat az elszallo gazaraktol. A Kinai gazdasag olyan mertekben szukul a belso gazdasagi valsag miatt hogy nincs szuksege a lefoglalt LNG szallitmanyokra, igy letorve az arakat Europa szamara.

Melyutes az oroszoknak
Na mi van kiengedtek megint ? :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Kina menti meg Europat az elszallo gazaraktol. A Kinai gazdasag olyan mertekben szukul a belso gazdasagi valsag miatt hogy nincs szuksege a lefoglalt LNG szallitmanyokra, igy letorve az arakat Europa szamara.

Melyutes az oroszoknak
Annyira le vannak esve azok a gázárak, hogy most akarnak EU szinten árplafonnal meg hasonlókkal szarakodni. Az a "szűküles" amiről beszélsz évi 6-7% növekedés, de ha nem nőnek semmit, akkoris a jelenlegi gázfogyasztásuknak megfelelő mennyiséget el fogják fogyasztani.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 992
113
Az oroszok minden pénteken csődbe mennek a kínaiaik már egy évtizede nagy bajban vannak és csak napok kérdése hogy egy óriási csőd elsöpörje őket. Nem ismerős szöveg a libernyákoktól?
Hasonló duma mint a Hanyatló nyugat!
Mondták ezt már 100éve is, jobbára Kommunisták, meg akiknek èpp fájt valami. Most meg a 'jobb'oldal! Hogy kell nevezni őket a te színvonaladon? Jobbernyák? illibsik?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 579
16 175
113
Hasonló duma mint a Hanyatló nyugat!
Mondták ezt már 100éve is, jobbára Kommunisták, meg akiknek èpp fájt valami. Most meg a 'jobb'oldal! Hogy kell nevezni őket a te színvonaladon? Jobbernyák? illibsik?
Azért kivételesen ebben nem tévedtek. Hajlamosak a ma emberei mindent pénzügyi szemüvegen át nézni. Gazdaságilag (még) nem hanyatlik a nyugat, de morálisan (abortusz a 9. hónapban, ateizmus, önfeladás, szinglik), agyilag, kultúrálisan, társadalmi és családi kohéziót tekintve már meg is tört.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 992
113
Azért kivételesen ebben nem tévedtek. Hajlamosak a ma emberei mindent pénzügyi szemüvegen át nézni. Gazdaságilag (még) nem hanyatlik a nyugat, de morálisan (abortusz a 9. hónapban, ateizmus, önfeladás, szinglik), agyilag, kultúrálisan, társadalmi és családi kohéziót tekintve már meg is tört.
Pont ugyanezt a hanyatlást emlegették 100éve is! Csak az akkori morális értékekhez viszonyítva.
Oswald Spengler a "Nyugat Alkonya" pont 100 eve jelent meg.
Hogy-hogy nem, a Nyugat bukását váró kommunistak és államaik azóta már eltűntek, a nyugat meg még mindíg hanyatlik! ;)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 579
16 175
113
Pont ugyanezt a hanyatlást emlegették 100éve is! Csak az akkori morális értékekhez viszonyítva.
Oswald Spengler a "Nyugat Alkonya" pont 100 eve jelent meg.
Hogy-hogy nem, a Nyugat bukását váró kommunistak és államaik azóta már eltűntek, a nyugat meg még mindíg hanyatlik! ;)
Csak már lassan nincs hova! Demográfia, bevándorlás, stb. De nem értetted meg az írás lényegét; 100 év múlva német, francia, britt, spanyol, svéd, norvég vmilyen isztánként fog létezni (ha, egyáltalán). Salzburg remek példa: 2 m magasságig hugyköves a templomfal. Felteszem utóbbira nem mondanád, h kultúrális felemelkedés.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 992
113
Csak már lassan nincs hova! Demográfia, bevándorlás, stb. De nem értetted meg az írás lényegét; 100 év múlva német, francia, britt, spanyol, svéd, norvég vmilyen isztánként fog létezni (ha, egyáltalán). Salzburg remek példa: 2 m magasságig hugyköves a templomfal. Felteszem utóbbira nem mondanád, h kultúrális felemelkedés.
Meglátjuk. A nagykutyák mégis nyugatra küldik tanulni a kölyköket és nem Vlagyivosztokba. Ahogy a pénzüket is oda menekítik. Orbán lánya is a transzwécés nyugatra költözik, meg az Orosz oligarhák, es a Patriárkánaik is ott van villája. Aki jobban akar keresni az is nyugatra megy dolgozni. És ha itthon beütne a szar szerintem te se keletre menekülnél! De persze hanyatlik a nyugat.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Csak már lassan nincs hova! Demográfia, bevándorlás, stb. De nem értetted meg az írás lényegét; 100 év múlva német, francia, britt, spanyol, svéd, norvég vmilyen isztánként fog létezni (ha, egyáltalán). Salzburg remek példa: 2 m magasságig hugyköves a templomfal. Felteszem utóbbira nem mondanád, h kultúrális felemelkedés.

Pont pár napja írtam be hasonlóra, hogy nekünk annyi se kell. 10 max 15év múlva több roma gyerek fog MOon születni mint magyar. Onnan igazából mindegy is hogy hívják magyarországot.

Közben oktatásban kb katasztrófa van. Komplett nem kicsi megyeszékhelyes iskolákban nincs matek, fizika... tanár. 15-20.000es városokban nincs matek/fizika... tanár. Ha van egy az is 60+éves és a f* kivan. Legalább ekkora gond, hogy a gárda totálisan demoralizált, beleszarik. Akinek volt ambiciója, jól tanítani akart.... az már eljött.
Tavaly fizika, kémia szakot lényegében nem kezdi el senki. De ha igen és el is végzi jellemzően már nem kezd tanárként elviszi őket pl a vegyipar vagy 2-3év után belefárad a NATba és utána lép.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Azért kivételesen ebben nem tévedtek. Hajlamosak a ma emberei mindent pénzügyi szemüvegen át nézni. Gazdaságilag (még) nem hanyatlik a nyugat, de morálisan (abortusz a 9. hónapban, ateizmus, önfeladás, szinglik), agyilag, kultúrálisan, társadalmi és családi kohéziót tekintve már meg is tört.
Valóságban 1918 óta hanyatlik a nyugat. Már ha a klasszikus nyugatot nézzük.
Csak, akárcsak Assimov Birodalma, úgy a nyugat is kezdetben lassan, csak alig észrevehetően hanyatlott. Abban a pillanatban, amikor szétvágtuk az akkor már több évszázados, és egyre jobban integrálódó gazdasági egységet, a hanyatlás megindult.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 579
16 175
113
Meglátjuk. A nagykutyák mégis nyugatra küldik tanulni a kölyköket és nem Vlagyivosztokba. Ahogy a pénzüket is oda menekítik. Orbán lánya is a transzwécés nyugatra költözik, meg az Orosz oligarhák, es a Patriárkánaik is ott van villája. Aki jobban akar keresni az is nyugatra megy dolgozni. És ha itthon beütne a szar szerintem te se keletre menekülnél! De persze hanyatlik a nyugat.
Látom beakadt a lemez :) Ha nyugat kritika, akkor csakis Vlagyivosztok az alternatíva...véletlenül sem Japán, Korea, stb. Ha itthon beüt bármi, maradok. Egy ismerős közösségben nagyságrendekkel jobb a túlélés esélye, mint egy olyan helyen ahol idegen vagy. Tudod megadatott, h válasszak a napfényes nyugat (ráadásul tengeren túl) és Magyarország között.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 992
113
Látom beakadt a lemez :) Ha nyugat kritika, akkor csakis Vlagyivosztok az alternatíva...véletlenül sem Japán, Korea, stb. Ha itthon beüt bármi, maradok. Egy ismerős közösségben nagyságrendekkel jobb a túlélés esélye, mint egy olyan helyen ahol idegen vagy. Tudod megadatott, h válasszak a napfényes nyugat (ráadásul tengeren túl) és Magyarország között.
Ja, beakadt! Egyszerűbb ezt mondani, mint szembenézni a leírtakkal.
Egyébként kevés nyugatosabb társadalom van mint a Dél-Koreai!
Ha nyugatról beszélünk jellemzően a nyugati kultúrkört értjük alatta. De ez a kettő ország tőlünk kurva messze van, számunkra gyakorlatilag nem létező alternatíva, pláne mennyire idegen ellenesekk a Japánok!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 579
16 175
113
Ja, beakadt! Egyszerűbb ezt mondani, mint szembenézni a leírtakkal.
Egyébként kevés nyugatosabb társadalom van mint a Dél-Koreai!
Ha nyugatról beszélünk jellemzően a nyugati kultúrkört értjük alatta. De ez a kettő ország tőlünk kurva messze van, számunkra gyakorlatilag nem létező alternatíva, pláne mennyire idegen ellenesekk a Japánok!
Ezt gondolom én is, de segíts: mit értesz nyugati kultúrkör alatt? A nihilt? Vagy, h a férfiak is "szülhetnek"? Ködszurkálás, nincs nyugati kultúra csak egy fogyasztói "kultúrát" váltó élvezkedői valami. Japánok nem mindenkit utálnak (lásd Zsírosdeszka videói).
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 992
113
Ezt gondolom én is, de segíts: mit értesz nyugati kultúrkör alatt? A nihilt? Vagy, h a férfiak is "szülhetnek"? Ködszurkálás, nincs nyugati kultúra csak egy fogyasztói "kultúrát" váltó élvezkedői valami. Japánok nem mindenkit utálnak (lásd Zsírosdeszka videói).
Azzal, hogy alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában csak eltéríted a témát, nem érted meg a lényeget, figyelmen kívül hagyod az erveket, és félre magyarázod amit írtam.
Pl: nem írtam, hogy a Japánok mindenkit utálnak, de kár eltagadni, hogy ne lennének idegen ellenesek.
Azzal, hogy Koreát meg Japánt hoztad példának, már ne is haragudj, de csak azt bizonyítod, mennyire nem vagy képben a két országot illetően.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 579
16 175
113
Azzal, hogy alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában csak eltéríted a témát, nem érted meg a lényeget, figyelmen kívül hagyod az erveket, és félre magyarázod amit írtam.
Pl: nem írtam, hogy a Japánok mindenkit utálnak, de kár eltagadni, hogy ne lennének idegen ellenesek.
Azzal, hogy Koreát meg Japánt hoztad példának, már ne is haragudj, de csak azt bizonyítod, mennyire nem vagy képben a két országot illetően.
Nem térítek el semmit. Volt egy állítás, h hanyatlik e a nyugati "kultúra". Te állítod, h nem, én meg kontra. Koreát, Japánt nem ismerem -gondolom Te hazajársz oda és nem csak könyvek/filmek alapján tájékozódsz- de a törit és térképet igen. Ezek szerint lemaradtam arról is, h a felkelő nap országa átnevezésre került. De meghallgatom azt is, h mennyire "nyugatos" lett mindkettő és köpnek a tekintélyelvű kultúrájukra. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 992
113
Nem térítek el semmit. Volt egy állítás, h hanyatlik e a nyugati "kultúra". Te állítod, h nem, én meg kontra. Koreát, Japánt nem ismerem -gondolom Te hazajársz oda és nem csak könyvek/filmek alapján tájékozódsz- de a törit és térképet igen. Ezek szerint lemaradtam arról is, h a felkelő nap országa átnevezésre került. De meghallgatom azt is, h mennyire "nyugatos" lett mindkettő és köpnek a tekintélyelvű kultúrájukra. :)
Megint az derült ki, hogy felesleges veled vitázni, hisz alapvető szövegérťési problémakkal rendelkezel.
Nyugodtan olvasd vissza miket írtam, talán akkor átmegy, mert olyat nem írtam, hogy "nem hanyatlik a nyugat", sőt! Azt írtam, hogy hanyatlik!

Nehéz eldönteni, hogy trollkodsz azzal, hogy adod a hülyét, vagy tényleg ennyire nem érted miről van szó!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 579
16 175
113
Megint az derült ki, hogy felesleges veled vitázni, hisz alapvető szövegérťési problémakkal rendelkezel.
Nyugodtan olvasd vissza miket írtam, talán akkor átmegy, mert olyat nem írtam, hogy "nem hanyatlik a nyugat", sőt! Azt írtam, hogy hanyatlik!

Nehéz eldönteni, hogy trollkodsz azzal, hogy adod a hülyét, vagy tényleg ennyire nem érted miről van szó!
Ha te mondod, neked elhiszem :)