Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Alakul a kitörési pont!Ez a jelenlegi helyzet, igen... Ami idővel változhat. Főleg ha kényszerhelyzet adódna.
..
Például bizonyos konstellációk esetén, ha Burma ellenőrzése alá vonná a Kra-földszorost katonailag, akkor ez a beragadt helyzet meg is változna! Ezzel Burma egyszerre szerezne jópontokat a muszlimoknál, akik függetlenedhetnének délen/vagy egyesülhetnek Malájziával, és Kínánál.
..
Ha kivájták aztán az átjárót, akkor cserébe megkapná a tranzitdíjat Burma, Kína meg a díjmentes áthaladást! (De ez megegyezés kérdése.)
Kínának csak fel kell tuningolnia a burmai tábornokokat, aztán a háttérből figyelni.
Ellenben ha a geopolitikai kockázatot is beárazod, akkor tech-transzfer Indiába azt is versenyképessé teszi, és máris van értelme átvinni a gyártást. (amúgy automatizációval a gyártás hazavitelének is van értelme)So, it's absolutely ridiculous how some are claiming India will replace China in manufacturing because they will have more people. Or South East Asia will replace China because of geopolitics. With automation, even some low-end manufacturing may stay cost-competitive in China
És akkor jön ez az izé, aki vót má minden, és benyög egy ilyet:
Mandiner
mandiner.hu
Az ukrán vezkarfőni amit ma linkeltetek se mostani ...
Ennél vesztett el teljesen a faszi"Oroszország egyetlen igazi ellensége Kína, mert a kínaiak az orosz Távol-Kelet tengeri területeire ácsingóznak,
a Vlagyivosztoki területet akarják megszerezni. Kína északkeleti részének nincs tengeri kijárata, emiatt történetileg mindig a hatalmas ország elmaradott régiója volt, emiatt nekik szükségük van erre az orosz területre a tengeri összeköttetés miatt. Oroszország képessége területei megvédésre pedig az ukrajnai háborúval jelentősen gyengült. "
"Vietnám, amely egykor Amerika fő katonai ellensége volt a régióban, ma Kína határozott ellenfele. Ausztrália is ott van a szövetségben, és az Európai Unió eddigi látszatsemlegessége is semmivé vált: az EU tagállamai is hajókat küldenek a térségbe.
A kínaiak mindig is komplett idióták voltak a nemzetközi diplomáciában. Mindig megbuknak.
Az elmúlt kétezer évben ez történik velük rendszeresen. A magatartásukkal az ellenfeleik szövetségébe lökik a neutrális államokat. "
ez külön viccesA magatartásukkal az ellenfeleik szövetségébe lökik a neutrális államokat.
Melyik lehet az igaz?Megtört a jég az USA és Kína között: titkos találkozót tartottak Bécsben - Világgazdaság
A Világgazdaság megbízható, naprakész, objektív információforrás, az üzleti élet befolyásos, mértékadó lapja.www.vg.hu
Akár mindkettő. Egyik a függöny előtt, a másik a függöny mögött.Melyik lehet az igaz?
A nyilatkozat hangsúlyozta, hogy “örökre elmúlt” az a korszak, amikor néhány fejlett nyugati ország saját vágyaitól vezérelve beavatkozott más országok belügyeibe, és “rátette a kezét” az egész világra.“A NEMZETKÖZI KÖZÖSSÉG NEM FOGADJA EL AZOKAT A NYUGATI SZABÁLYOKAT, AMELYEKET A G7-EK ÁLTAL URALT IDEOLÓGIAI ÉS ÉRTÉKREND IRÁNYÍT, MÉG KEVÉSBÉ AZOKAT A SZABÁLYOKAT, AMELYEKNEK EGY KIS ORSZÁGCSOPORT SZEMÉLYES ÉRDEKEIT ÉS AZ “AMERIKA AZ ELSŐ” (ELVÉT) KELL SZOLGÁLNIUK” – ÁLL A KÖZELMÉNYBEN.