Ez igaz talán 10-20 év múlva, de jelenleg az USA hadereje szanaszét tépné Kinát. Ezért nem tesznek azok semmit, nem azért, mert olyan jó fejek lennének. De az idő nekik dolgozik, tudja is mindkét fél. Ezért akar az egyik eszkalációt (lerendezni mielőtt felnő), a másik meg időleges békét (felnőni).
Lehet szeretni vagy utálni az USA-t, de a katonai erejüket lenézni egyenlő a halállal. Néz meg magában az IRS támogatásuk mekkora gond az oroszoknak Ukrajnában. És sehol, de sehol bevetve a Top 1. erőnek számitó légierő, ami a nyugati hagyományos harci erő döntő szegmense...
Dehogy tépné. A szárazföldi erőknek (Army + National Guard) valami 33 lövészdandárja van. Ezek harmada páncélosdandár, harmada Strykeres dandár (közepes-gépesített lövész), harmada pedig JLTV-s dandár. Kb 5000 fő egy dandár (picit kevesebb).
Ez egy missziós haderő teve**k ellen.
A tengerészgyalogság csak közepes és könnyű erőkből áll. A teljes tengerészgyalogság kb 230 ezer fő, ebből egy 30 ezer fős expediciós alakulat állomásozik Okinawán.
Ahol az amerikaiaknak lenne némi tere, az a haditengerészet és a légierő, de Kína vélhetően ki tudná iktatni az őt veszélyeztető amerikai haditengerészeti és légi bázisokat, és sikeresen tudná blokád alá vonni Tajvant, ill. Kína maga szárazföldi úton kapna ellátmányt az oroszoktól.
Ha bevonnák Dél-Koreát és Japánt, vélhetően Észak-Korea is beugrana. Viszont DK és Japán is nagyon függ a tengeri ellátmánytól - még a kajától is- őket viszont nemigen látnák el azoroszok.
Nukleáris fegyverzet bevetése nélkül az USA nem tudna megakadályozni/visszaverni egy Tajvan elleni katonai fellépést.
Kína szerintem már most is győzne, de ők nem akarnak az orosz mintára áldozathozatal mellett győzni, ők tükörsima sikert akarnak.