Csak az USA 200 milliós piac aminek egyenlőre nagyobb a vásárlóereje mint az 1 milliárdos kínainak!Véleményem szerint sokkal inkább bedőlne mint az Oroszok akiknél ezt várták!
Kína tíz legnagyobb felvevő piacából 7 USA szövetséges.Ezek adják a kína export több mint 80 százalékát veszik fel!Ha ezek bedőlnek megy velük a Kínai gazdaság is!
És velük az élen az USA is.
Nem véletlen, hogy nincs már nagyon eszköze Kínával szemben, és már csak ilyen nevetséges gyermeteg provokációkra futja, mint a banya Tajvanra utaztatása.
Egyébként délkelet Ázsia önmagában akkora, hogy a többi csak piskóta.
Írtam volt, hogy a barátom kint élt Honkongban pár évet pénzügyesként. Mesélte, hogy egy sima kávéházi asztalnál is, szakadt teniszcipős emberek (50 ft-os műanyag szatyorba) dollármilliós üzleteket kötnek. Olyan pénzforgás van arra felé, hogy - elmondása szerint - ahhoz képest a Wall Street egy esős álmos hétvégi napra hasonlít.
És, hogy a fejlődést szemléltessük, Kína annyi betont használt fel az elmúlt 15 évben, mint az USA a létezése óta. Olyan szupergyorsvonat hálózata van, hogy mi itt nyugaton csak álmodunk róla. Iszonyatosan fejlődnek. És ez a fejlődés már önjáró. Mint a természet. Utat tőr magának minden felé. Az ingatlan lufi bedőlése csak a nyugat hiú reménye. Be fog dölni, de nem lesz semmi baj utána. A rendszer pillanatok alatt korrigálja magát.
A mi monopolizált, versenyt csak mímelő gazdasági rendszerünk erre már nem képes. Az USA valamikori, ténylegesen szabad piacra épülő rendszere is képes lett volna egy ilyen korrekcióra (lás. a 20-as válságot). Most már náluk is a szabad verseny amolyan Mészáros Lölös típusú. Ha megjelensz egy menő és jövedelmező vállalkozással, azonnak megjönnek a nagy cápák, és vagy eladod a céget vagy megesznek. Ha eladod, akkor a volt cégedet beteszik valamelyik zsebükbe, oszt innovációk lefojtva. Minek engedné, amikor neki is van olyanja? Így egyre csak nő a gömböc.
Itt nálunk, Mo.-on is ez történ egy magyar viszonylatban nagyra nőtt céggel. Megkeresték a tulajdonost a becsületes amerikai - hasonló profilú - cég küldőttei és ajánlatot tettek. Majd minek után azt mondja, hogy nem adja, megmondták, hogy létrehoznak egy sajátot Mo.-on, és úgy alá mennek árakban, akár évekig, hogy nem fogja bírni a versenyt. Aztán a fickó ijedtében és bosszúból eladta a cégét egy osztrák vállalatnak, hogy 3 év múlva azt megvegye az őt megkörnyékező USA cég. Most meg ott tartunk, hogy valamennyi ilyen profilú cég (leszámítva egy német céget) USA kézben van Európában.
Ennyit a nyugat által hirdetett szabad versenyről.