• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
NWO: 1991. szeptember 11. George Bush

http://www.youtube.com/watch?v=byxeOG_pZ1o

Vagy ez a videó is egy csalás és nem is Bush beszélt?
sf-laugh.gif
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Anno a szovjet exodusban nagy szerepet vállalt a MALÉV is és nem kevés félelem volt lehetséges pogromok miatt a Szovjetunióban, főleg ez okozta az exodust/aliját.

 

Kanada vezetése deliberalizálta a bevándorlás kérdését(lásd. vízumkényszer bevezetése több országgal szemben), erre szimultán "fellázadtak" az indiánok és a Quebec-párt ismét komoly stratégiát dolgoz ki a függetlenedésre. Szerintem ez nem véletlen. AMely országok szembe mennek az egységesítés közös szabályaival, azok dezintegrációval nézhetnek szembe, Románia esete ugyancsak érdekes, hogy hirtelen támadta meg Nagy-Britannia,Hollandia és egy sor nyugati ország a lóhúsbotrány miatt és a Fidesz is hirtelen komoly bicózást intézett a Székely Autonómia miatt(ami egy okés dolog), csak itt is érdekes az időbeni egybeesés.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Pár napja hozzá akartam szólni a török-izraeli relációhoz , de végül nem tettem meg, mert nélkülem is elindult a flame war :)

Erdogan retorikája szerintem is nagyban populista és inkább a török választópolgároknak szól, akik döntően palesztin pártiak, moszlim testvéreiknek tekintik őket. Törökország a NATO 2. legerősebb serege és Erdogan kettős játszmát játszik a Nyugat-Kelet között, szem előtt tartva, hogy visszaszerezze minél több volt hódoltsági területét(Szíria, majd esetleg Libanon) és régi ottomán befolyását először a Közel-Keleten.

Mindezeknek ellentmondanak a következő tények(melyek az érdekellentét valódiságára utalnak):

- a török vadászgépek IFF-rendszere át lett konfigurálva .il gépek foe azonosítására

- Törökország támogatja Irán nukleáris jogait és saját ballisztikus rakétát fejleszt

- nem támogatja az Irán elleni gazdasági szankciókat,  olajvezeték köti össze a két országot, amiért cserébe Irán valutát és nemesfémet kap

- Izrael akadályoztatja a török kémműhold elkészültét
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
doca : szerintem a románokkal szembeni ellenszenv oka nagyrészt az hogy az említett országokat már most is ellepték bizonyos román kisebbségi bűnbandák. Mióta szabadon járhatnak Európában azóta végigrabolják a nyugati országokat, ahol sem a lakosság sem az üzletek nincsenek erre felkészülve. Angliában, Spanyolországban, Olaszországban, Hollandiában, de méga a skandináv országokban is hihetetlen miket csinálnak...  Az hagyján hogy visszaélnek a szociális rendszerrel ahol tudnak, de mellette brutális rablásokat követnek el nagyrészt idősek sérelmére. Ez a lóhús sztori csak egy újabb ürügy hogy utálni lehessen őket.

 Az Oroszoknál szerintem közel sem volt olyan rossz a helyzet, hogy pogromoktól kelljen félni. Én inkább egy jól szervezett hangulatkeltésnek gondolom az egészet...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 789
113
Egy kis érdekesség:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SKYLmIYbbcY
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Erről egy cikket belinkeltem itt a fórumon. Mi lenne, ha Magyarországon egy bizonyos sokgyermekre szakosodott kisebbségnek is azt mondanák, hogyha nem adatja be rendszeresen ezt az oltást, akkor nem kap segílyt?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Fip7 és Joker!

A helyzet az, hogy ez is az, amiről nem illik beszélni - ugye vannak ilyen témák szép számmal. De hát a sajtó az sajtó, lásd BBC: http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-21621388 De a tények makacs dolgok, Netanyahu kormánya pedig igyekezett ügyelni az országon belüli faji tisztaságra, síppal-dobbal-nádi hegedűvel, injekcióval és foszforbombákkal is. Igazán szép és nemes gondolat, már hallottam erről korábban másoktól is, volt valami kis osztrák bajuszos, aki belekeveredett valami világháborúba is.

Ez is legalább annyira kellemetlen tény: a költségvetési megszorításnak álcázott következő nagy lehúzás a tengerentúlon illetve az AIPAC aggodalma: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6JN8inVcnuc Értem én, az USA - hála Albert remek kis írásának - szép lassan kihátrál Izrael mögül. Úgy látom, már az USA sem hisz a petro dollár hosszútávú jövőjében, így a Közel-Kelet és ezzel együtt Izrael is leértékelődik - nem úgy Ázsia és s "szarkupacként" is gyakran definiált idióták gyülekezete ÉK. 
sf-laugh.gif
És tovább nem is mennék egy közel-keleti topicban, pedig van ám még vatileaks és Magdolna-mosoda is, igaz, csak állítólag. Bár az ír vezetés már bocsánatot kért, ezt nem csak állítólag. De erre majd visszatérünk a sakktáblás játékban, a Vatikán letérdepeltetése is megkezdődni látszik.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Monte

A sakktáblán majd kibeszéljük a Vatikános történetet, ha valami hosszabb lélegzetvételű írást szándékozol megosztani, előtte kérlek dobj egy privát üzenetet. :)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Oroszország még a nyár előtt megkezdi az iraki fegyvercsomag szállítását
Szerintem Nuri Al-Maliki infarktusa meggyőzte Őket hogy nem akarnak Ők lemondani semmiféle bizniszt az oroszokkal, mert az árthat az egészségnek =)
Chris : az NE verzión rajta van a radardóm és a sisakcélzó is.

http://www.mi-helicopter.ru/eng/index.php?id=209
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Oroszország még a nyár előtt megkezdi az iraki fegyvercsomag szállítását
Star Trek :
Szerintem eléggé fel kell pörgetniük a gyártást, valószínűleg ezért is fektetett annyit az Oroszország helikopterei konzorcium világszínvonalú gyártósorok beszerzésébe. Nyilván át fognak adni pár darabot minél hamarabb de az valószínűleg a saját haderő kárára fog megtörténni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
duckdodgers

 

Ha érdekel az Oroszország helikopterei konzorcium 2013 -as tervei :

Idén 300 helikopter fognak legyártani (átadni) ami a világ helikpter piacának 15%.

Ebbol 200 drb Мi-8МТV/Мi-17 és Мi-8АМТ/Мi-171,

Az orosz fegyveres eroknek idoben és pontosan szokta átadni a gépeket , ha nem teljesítenék akkor szankciok vannak.

Egyébként ez az ágazat fokozatos fejlodést, novekedést mutat.

http://periscope2.ru/2013/03/01/7026/
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Tudom hogy mik a tervek és azt is hogy élvonalbeli a gyártósoruk, de pl nem tudom hogy az algériai üzlet hogy áll?  Emellett az orosz haderő 2020-as fejlesztési célszámai is erősek. Na meg most ugye ez a +30 is. Megjegyzem mivel ez politikai döntés is, így nem lesz abból probléma ha pár darabbal kevesebb jut az orosz haderőnek.

 Az én véleményem az hogy nagyon dinamikusan fejlődnek, de azért még pár év el fog telni mire ki tudják használni az elvi gyártókapacitásukat. Már nem 1941-et írunk amikor betanított munkások fo*ták a hadianyagot. Manapság már jól képzett márnökök és szakembergárda kell.