[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Dehogy képes ez nem is tudom honnan veszítek, még elég aknavető lőszerük sincs a 120mm aknevetőikhez Donbasznál.....Jó néhány beszámolót olvastam ukrán frontot megjárt katonáktól, hogy milyen logisztikai problémáik vannak...
Szerintem amíg a Gripenekhez van rakétafegyverzet addig nagyjából bármivel jöhetnének... Baszhatják a Szu-27eseiket mert mire Ők indítási távolságba kerülnek addigra az AMRAAM-ok martaléka lenne kb az összes, a Maverickkel pedig a keményebben páncélozott célokat lehetne kicsipegetni. Az egyetlen komoly előnyük az, hogy a katonáik már láttak élesben is harcokat. Viszont azt azért szerintem senki sem gondolja komolyan, hogy egy ütőképes ukrán harci kötelék összerántása Kárpátalján csak úgy fű alatt megoldható lenne...
 
W

Wilson

Guest
Szerintem amíg a Gripenekhez van rakétafegyverzet addig nagyjából bármivel jöhetnének... Baszhatják a Szu-27eseiket mert mire Ők indítási távolságba kerülnek addigra az AMRAAM-ok martaléka lenne kb az összes, a Maverickkel pedig a keményebben páncélozott célokat lehetne kicsipegetni. Az egyetlen komoly előnyük az, hogy a katonáik már láttak élesben is harcokat. Viszont azt azért szerintem senki sem gondolja komolyan, hogy egy ütőképes ukrán harci kötelék összerántása Kárpátalján csak úgy fű alatt megoldható lenne...
Mindent elmond az ukrán légierő állapotáról, hogy az elmúlt években az ukrán légierő pilótáinak átlagos éves repülési ideje 40 óra volt.......
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Szerintem amíg a Gripenekhez van rakétafegyverzet addig nagyjából bármivel jöhetnének... Baszhatják a Szu-27eseiket mert mire Ők indítási távolságba kerülnek addigra az AMRAAM-ok martaléka lenne kb az összes, a Maverickkel pedig a keményebben páncélozott célokat lehetne kicsipegetni. Az egyetlen komoly előnyük az, hogy a katonáik már láttak élesben is harcokat. Viszont azt azért szerintem senki sem gondolja komolyan, hogy egy ütőképes ukrán harci kötelék összerántása Kárpátalján csak úgy fű alatt megoldható lenne...
Mindent elmond az ukrán légierő állapotáról, hogy az elmúlt években az ukrán légierő pilótáinak átlagos éves repülési ideje 40 óra volt.......
Gyerekek,azért ne legyetek már ennyire amatörök.Mit számit az AMRAAM?SEMMIT:
Van e elméletileg olyan csapatlégvédelme az ukiknak,hogy meg tudja védeni a támadó erőt a mi amúgy sem fényesen fegyverzett Gripenjeinktől?VAN.Van e olyan,és annyi tüzérségi eszközük,hogy megszerezzék a tüzérségi fölényt?VAN.Van e, és olyan hk fölényük,hogy megszerezzék a manóverezési fölényt?VAN.Segit e rajtunk,hogy képtelenek lennének 2 hétnél tovább a seregüket ellátni és összetartani?NEM.Sőt,még ront is a helyzetünkön.Mert össze tudnak szedni annyi erőt,hogy a JELENLEGI Honvédséget a fölbe döngöljék,de ezt az erőt nem tudnák tartósan kézbentartani.Gyülevész pusztitó hordává válna a 2. hét végére,mert az ellátás megszünésével szétesne az amúgy sem valami rózsás fegyelmi rendszerük.
Szóval qrvára ne akarjunk most háborúzni az ukikkal,mert csúnyán rábaszunk-és engem az cseppet sem vigasztal,hogy közben ők is mennek a levesbe,mert nem csak a seregük esne szét,hanem az amúgy is pengeélen táncoló államuk is.
Hagyjuk már szétesni őket maguktól,és akkor majd,ha véglegesen bukott állammá válnak,be lehet vonulni Kárpátaljára a lakosság megvédése okán-majd idővel lehet EU és ENSZ megfigyelőket gondosan meghivva népszavazást tartani,hogy kivánnak e Mo-hoz csatlakozni.
Várjátok már meg,hogy beérjen a gyümőlcs,ne akarjátok bezabálni zőlden-mert éretlenűl csúnyán elcsapja a hasatokat.Türelem,és lesz az még finom édes érett gyümölcs is.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Gyerekek,azért ne legyetek már ennyire amatörök.Mit számit az AMRAAM?SEMMIT:
Van e elméletileg olyan csapatlégvédelme az ukiknak,hogy meg tudja védeni a támadó erőt a mi amúgy sem fényesen fegyverzett Gripenjeinktől?VAN.Van e olyan,és annyi tüzérségi eszközük,hogy megszerezzék a tüzérségi fölényt?VAN.Van e, és olyan hk fölényük,hogy megszerezzék a manóverezési fölényt?VAN.Segit e rajtunk,hogy képtelenek lennének 2 hétnél tovább a seregüket ellátni és összetartani?NEM.Sőt,még ront is a helyzetünkön.Mert össze tudnak szedni annyi erőt,hogy a JELENLEGI Honvédséget a fölbe döngöljék,de ezt az erőt nem tudnák tartósan kézbentartani.Gyülevész pusztitó hordává válna a 2. hét végére,mert az ellátás megszünésével szétesne az amúgy sem valami rózsás fegyelmi rendszerük.
Szóval qrvára ne akarjunk most háborúzni az ukikkal,mert csúnyán rábaszunk-és engem az cseppet sem vigasztal,hogy közben ők is mennek a levesbe,mert nem csak a seregük esne szét,hanem az amúgy is pengeélen táncoló államuk is.
Hagyjuk már szétesni őket maguktól,és akkor majd,ha véglegesen bukott állammá válnak,be lehet vonulni Kárpátaljára a lakosság megvédése okán-majd idővel lehet EU és ENSZ megfigyelőket gondosan meghivva népszavazást tartani,hogy kivánnak e Mo-hoz csatlakozni.
Várjátok már meg,hogy beérjen a gyümőlcs,ne akarjátok bezabálni zőlden-mert éretlenűl csúnyán elcsapja a hasatokat.Türelem,és lesz az még finom édes érett gyümölcs is.
Már ne is haragudj, de nem nagyon hiszem hogy a leharcolt Bukjaikkal komoly problémát tudnának okozni egy Gripen kaliberű gépnek, ami fejlett önvédelmi rendszerekkel rendelkezik. Hidd el, az elsők közt lennének kicsippentve és a tüzérségük is hasonló sorsra jutna. Tudom divatos dolog a Gripent fikázni, de már a beépített EW rendszerük is klasszisokkal jobb bárminél ami az ukiknak a rendelkezésére áll. És azért azt se felejtsd el, hogy nekik a Kárpátokon keresztül kellene tolni az utánpótlást. Mégis mit gondolsz, a konfliktus hányadik órájában dobnának a Gripenek pár lézerbombát az utánpótlási vonalaikra? Nem mellékes hogy azok az utánpótlási vonalak egy köpésre vannak 3 másik NATO tagállamtól. Szóval ezt azért gondold már végig... mire a fostos szuka ukránok oda egy ütőképes harci köteléket felsorakoztatnak, addigra árgus szemekkel figyelik őket 4 határon át... és amint megmozdulnak ebből a 4-ből legalább kettő (Magyar, Lengyel biztosan) rájuk mozdul és füstölgő romhalmazzá változtatja az ott felsorakoztatott dicső ukrán technikát, majd a végén jön a Maci és még jól seggbe is kukizza őket :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Én nem is értem, hogy minek jársz HT fórumra, ha ennyire nem vagy tisztában a realitásokkal...
És még Te mondod, hogy amatőrök vagyunk... beszarás B+
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
leharcolt Bukjaikkal komoly problémát tudnának okozni egy Gripen kaliberű gépnek
Tudnának.Egyrészt a Buk egy elég fejlett rendszer,másrészt-nincs egyedűl.Csapatlégvédelem nem egy eszköz,hanem egy rétegzett rendszer.Azonkivűl a mi Gripenjeink ugyan fejlett önvédelmi rendszrrel rendelkeznek,de ez önmagában nem mindig elég.Ezért van a mégfejlettebb Gripen E-hez is még pluszban külön EW konténer is fejlesztve-nekünk meg a mi már szintén elavulófélben lévő gépeinkhez meg nincs....
Aztán meg a légvédelemnek nem kell feltétlen lelőnie a támadót,elég,ha megakadályozza feladata végrehajtásában.
És azért azt se felejtsd el, hogy nekik a Kárpátokon keresztül kellene tolni az utánpótlást.
Tudod mi az a hadműveleti bázis?Az a hadtápterület,amire támaszkodva ellátják a hadműveletben résztvevő csapatokat.Egy hipotetikus uki támadásnál ez bizony Kárpátalja lenne.Nem Kijev,hanem Munkács és Ungvár.
3 másik NATO tagállamtól
Vagy 10x leirtam,hogy nem kell komolyan venni ezt a szájkaratét,mert NATO......De legalább most már eszedbe jutott,hogy NATO.....Dicséretes haladás.
amatőrök vagyunk
Igen,az vagy :cool: :D
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and dkes
W

Wilson

Guest
Tudnának.Egyrészt a Buk egy elég fejlett rendszer,másrészt-nincs egyedűl.Csapatlégvédelem nem egy eszköz,hanem egy rétegzett rendszer.Azonkivűl a mi Gripenjeink ugyan fejlett önvédelmi rendszrrel rendelkeznek,de ez önmagában nem mindig elég.Ezért van a mégfejlettebb Gripen E-hez is még pluszban külön EW konténer is fejlesztve-nekünk meg a mi már szintén elavulófélben lévő gépeinkhez meg nincs....
Aztán meg a légvédelemnek nem kell feltétlen lelőnie a támadót,elég,ha megakadályozza feladata végrehajtásában.

Tudod mi az a hadműveleti bázis?Az a hadtápterület,amire támaszkodva ellátják a hadműveletben résztvevő csapatokat.Egy hipotetikus uki támadásnál ez bizony Kárpátalja lenne.Nem Kijev,hanem Munkács és Ungvár.

Vagy 10x leirtam,hogy nem kell komolyan venni ezt a szájkaratét,mert NATO......De legalább most már eszedbe jutott,hogy NATO.....Dicséretes haladás.

Igen,az vagy :cool: :D
Negan a "dicső" ukrán hadseregnek logisztikai problémái vannak még úgyis, hogy keleten csak védekező harcot folytat, ezek után hogyan lennének képesek megfelelő logisztikai támogatást nyújtani egy támadó hadművelethez egy NATO tagország ellen.....

Az egy dolog, hogy néhány ukrán pszichiátriai eset miről fantáziál, de a valóság teljesen más....
 
K

kamm

Guest
Tudnának.Egyrészt a Buk egy elég fejlett rendszer,másrészt-nincs egyedűl.Csapatlégvédelem nem egy eszköz,hanem egy rétegzett rendszer.Azonkivűl a mi Gripenjeink ugyan fejlett önvédelmi rendszrrel rendelkeznek,de ez önmagában nem mindig elég.
:rolleyes: A Buk M1-sorozatot mar a Gripen C-k a legelejen kepesek voltak jammelni, gondolom, az almult 15-20 ev alatt hozzaadtak a 2005 korul az oroszoknal rendszerbe allt M2-ot is (amibol meg egyaltalan nincs mar az ukranoknak, mindenuk M1 vagy M1-2.)

Amit inkabb okosabb elkerulni, azok az Sz-300asaik, abbol vannak modernizaltak, ha jol emlekszem.

Ezért van a mégfejlettebb Gripen E-hez is még pluszban külön EW konténer is fejlesztve-nekünk meg a mi már szintén elavulófélben lévő gépeinkhez meg nincs....
Tenyleg nem ertesz az egesz EW temahoz. :cool:
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Negan a "dicső" ukrán hadseregnek logisztikai problémái vannak még úgyis, hogy keleten csak védekező harcot folytat, ezek után hogyan lennének képesek megfelelő logisztikai támogatást nyújtani egy támadó hadművelethez egy NATO tagország ellen.....

Az egy dolog, hogy néhány ukrán pszichiátriai eset miről fantáziál, de a valóság teljesen más....
Ne fárassz már Te is,értelmezd már amit irok.
Fizikailag képesek lennének rá-de öngyilkosság lenne nekik.
 
W

Wilson

Guest
Ne fárassz már Te is,értelmezd már amit irok.
Fizikailag képesek lennének rá-de öngyilkosság lenne nekik.
Nem akarlak fárasztani:), de szerintem egy számottevő, jelentős támadó hadműveletre egy NATO tagország ellen szerintem fizikailag sem lennének képesek....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Nem akarlak fárasztani:), de szerintem egy számottevő, jelentős támadó hadműveletre egy NATO tagország ellen szerintem fizikailag sem lennének képesek....
Végig azon ment a truváj a "nagyeszüknél",hogy az USA meg EU még örülne is.Erre irtam,hogy az amcsik nem vernék szét a NATOt még Orbán O1G okán sem.Visszaparancsolnák őket.
Aztán meg,hogy jöjjenek csak,majd jol kipicsázzuk őket-Hát nagyon nem,csúnyán rábasznánk.
De már az első kommentem a hirre az volt,hogy nem kell komolyan venni.Ez csak belközönségnek szoló agitpropi szájkarate.Csak lehet,hogy szuahéliül irok,vagy nemtudom mi,mert valahogy nem képesek felfogni a dolgot......
 
W

Wilson

Guest
Végig azon ment a truváj a "nagyeszüknél",hogy az USA meg EU még örülne is.Erre irtam,hogy az amcsik nem vernék szét a NATOt még Orbán O1G okán sem.Visszaparancsolnák őket.
Aztán meg,hogy jöjjenek csak,majd jol kipicsázzuk őket-Hát nagyon nem,csúnyán rábasznánk.
De már az első kommentem a hirre az volt,hogy nem kell komolyan venni.Ez csak belközönségnek szoló agitpropi szájkarate.Csak lehet,hogy szuahéliül irok,vagy nemtudom mi,mert valahogy nem képesek felfogni a dolgot......
Nem írsz szuahéliül:), csak te képesnek tartod fizikailag az ukrán hadsereget arra, hogy nagyszabású és jelentős támadó hadművelet indítson egy NATO tagállam ellen, én viszont nem....:)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 354
14 149
113
Ne fárassz már Te is,értelmezd már amit irok.
Fizikailag képesek lennének rá-de öngyilkosság lenne nekik.
Nem akarlak fárasztani:), de szerintem egy számottevő, jelentős támadó hadműveletre egy NATO tagország ellen szerintem fizikailag sem lennének képesek....
Uraim, Onok nem vesznek figyelembe egy specifikus korulményt, amelynek hála az ukránoknak élég lenne akár egy 200-tagú kommandó némi légi szálítassal és légi támogatással. Berepulnek, az Országház mellet helikopterekkel landolnak, behatolnak az ot kiállítok koronázási ekszerekhez, berobbantják, elviszik és diktálják a feltételeket... Az operáció idejére légi úton vagy specops támadással blokkolnák Kecskemétet/Pápát (ahol pont a Gripenek lennének) és Szolnokot.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 689
19 093
113
Ekkor sírna fel Putyin és keletről elindulna a Medve, ha ők nyugaton ránk támadnának! Egy NATO tagállamra! Nem életszerű ez az egész, ennyire ők sem hülyék! Vizionáljátok inkább a 3. Halálcsillag elpusztítását, annak az ütközetnek nagyobb az esélye mint ennek! :rolleyes:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 689
19 093
113
Ukrán kommandósok átrepülik a fél országot egy helikopteren utazva, majd leszálnak Budapest belvárosában ( Kossuth-tér), betörnek a parlamentbe majd ellopják a koronát, vissza szálnak a helikopterbe amivel jöttek és hazarepülnek! Majd zsarolós videókat töltenek fel a youtubra! Megyek szerintem és iszok egy kávét és elszívok egy cigit! :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Meg főleg nincsenek koronázási ékszerek :)
Dehogyisnem.....

szlovak-koronazasi-ekszerek.jpg


Bocs @PavolR ezt a poént egyszerűen nem hagyhattam ki (remélem nincs harag) :):)