"Nézd, az USA sem hülye. Ő hosszú távon is számol az Európai területek egy jelentős részével. Nincs olyan helyzetben, hogy az orosznak nagyon nagy engedményeket tegyen."
Nem, mert kis engedményekkel csak úgy erősítené az oroszt, hogy ő maga (az USA) nem profitálna belőle. Ha viszont Németországig engedi az oroszokat, akkor azzal kifekteti az EU-t, így ennek már nemcsak az oroszok, hanem az USA számára is van előnye: ahogy írtam, egy gazdasági riválissal kevesebb.
Ez akkor lenne igaz, ha az EU egy erős önálló és érdekeit keményen érvényesíteni tudó entitás lenne. De nem az, hanem pont ellenkezőleg egy USA csatlós. Saját érdekeit is negligálva követi az USA parancsait. Ezen realitások tükrében, nem értem, hogy az USA-nak miért is kellene egy engedelmes az érdekeit a jövőben sem érvényesíteni tudó EU-t szétbarmolni, illetve részben orosz befolyás alá vetni? Ha lefut az USA által elrendelt teljes energialeválási projekt, akkor az EU valamirevaló ipara csőd közelbe kerül, így az USA fillérekért fel fogja vásárolni. Attól kezdve ezek az USA-nak fognak hasznot hajtani (ahogy a VOLVO is Kínának!). Az Európában élő emberek, jó esetben összeszerelő bérrabszolgák lesznek.
Szóval kiindulva abból, hogy már most az USA zsebében van az EU, tovább lépve, hogy a közeljövőben a maradék ipari önállósága is fel lesz számolva, nem értem, hogy miért lenne érdeke az USA-nak egy ilyen szemi gyarmatból akár egy országot is átadni a muszkának, nem hogy No.-ot.
Ezenkívül, egy gyenge Oroszo. Kína csatlósa, utánfutója marad, mert nem mer neki ellentmondani. Viszont egy új, magabiztos SZU már ellent mer mondani Kínának (pl. visszaveszi tőle Közép-Ázsiát is), így az USA érdeke az, hogy egy ellen-Kína birodalmat építsen, és ez lesz az új SZU.
Egy erős SZU-t önként nem hozna létre az USA, mert az előbb vagy utóbb vele is szembeszállna.
Na meg mi van, ha az erős SZU kiegyezik Kínával? Mert ilyen is előfordulhat.
Egyébként is a jelen Oo. sem tudja terrorizálni Kína, mert:
1. ha pattog és szankciózni mer, akkor vége a nyersanyag utánpótlásnak és megy a Kínai ipar a lecsóba, USA legnagyobb örömére,
2. ha katonailag próbálkozna, akkor az atomcsapás utáni maradék kínai mehetne vissza a Tienshan hegységi barlangokba.
Azért ez e két pont elég nyomos érv, hogy Kína még egy darabig ne próbálja be Oo.-ot.
"A szerb pedig nem lesz ellenséges, mert tőlük - remélhetőleg - nem veszünk el területeket."
Ha Magyarország USA/NATO oldalon marad, akkor a szerb ellenséges lesz. Pont. Azért, mert Szerbia Oroszo. oldalán kíván maradni örökre, amit a NATO harapófogó egyre agresszívabban veszélyeztet.
Most is az USA/NATO oldalon vagyunk és ennek ellenére nagyon is jók a kapcsolataink a szerbekkel. Ahol lehet és igénylik támogatjuk őket, és ezt értékelik is. Attól, hogy a jövőben esetleg két külön tömb tagjai leszünk, nem biztos, hogy ellenségek is kell legyünk. Előnyösebb lesz mindkét félnek, ha a másik képviseli az érdekeit a saját szövetségesi rendszerében. Ha a szerbeket nem csesztetjük területileg és ők el is hiszik, hogy nincsenek velük szemben követeléseink, illetve saját területünkről nem engedünk egy Szerbia ellenes NATO műveletet, akkor mostanában nem nagyon veszünk össze velük.
"Szóval az általad vázolt lehetőségnek, akkor van esélye, ha az USA-orosz tandem abban állapodott meg, hogy No-ig mehet az orosz, cserébe támogatja az USA-t Kína ellenében. Mint írtam, ennek nincs reális esélye"
Csak ennek van esélye, mert az a kis változtatás, amit te vázolsz fel, csak arra jó, hogy felrúgja az eddigi rendet, de érdemben az USA számára nem jelentene előnyt.
Nézd. Nem egy amerikai stratégiai elemző és főmegmondó már százszor leírta és elmondta, hogy az USA rémálma, hogy egymásra talál a német technológiai tudás és az orosz korlátlan nyersanyag és energiaforrás, és mindent meg kell tennie az USA-nak, hogy ez soha ne is történjen meg.
Amint láttuk, az USA mindent és annál többet is megtett ezen cél megvalósításáért. Most éppen az EU-t (ami tudjuk, hogy valójában No.-ág) próbálja legalább 50 évre elszigetelni az olcsó energiától. Ha nem ment az ÉÁ II. kivitelezésének megtorpedózása majd leállítása, akkor elindította az ukrán háborút.
Szóval én ebben a háborúban nem azt látom, hogy most éppen a németek átjátszása folyna az orosznak, hanem pont azt, hogy ameddig lehet tartsák távol a muszkától.
Az más kérdés, hogy az orosz, ha kitartó lesz (de ehhez nem Putyin kell, hanem egy Dugin típusú személy), akkor egész No.-ot is behúzza. Főleg, ha az USA nem lesz hajlandó egy az ő teljes pusztulásával is járó nukleáris háborút bevállalni.
Apropó, nukleáris háború! Az USA-nak kellett volna még min. 3 év, hogy a rakétavédelmi képességeit oda fejlessze, hogy jó eséllyel megnyerjen egy Oo. elleni nukleáris háborút, aminek a végén pár 10 millió USA polgár halálával és helyrehozható károkkal kell számolnia.
Nem véletlen, hogy most indította Putyin a háborút, tsiztában volt ezzel az USA hiányossággal (és ez nagy veszély!).
Oo. sem volt teljesen felkészülve erre a háborúra, de a taktikai és stratégiai ütőképessége majdnem a csúcson volt (őszre az új hordozó rakéták hadrendbe állításával, már 100%-on lesz). Mi van ha használni fogja?
Ez a háború az USA számára a legrosszabb időpontban indult. Hiányzik az a bizonyos három év.
Mi lesz, ha az orosz taktikai nukleáris erővel veri szét a kelt közép európai NATO tagokat? Akkor nem lesznek nagy városi- és tankcsaták, hanem csak kapituláció. Kiindulva abból, hogy az USA még nincs felkészülve egy tömeges stratégiai nukleáris csapás elhárítására, nem valószínű, hogy bele fog állni egy taktikai nukleáris adok-kapokba.
Szépen nyugton fog maradni.
Megint írom. Sajnos az orosz ezzel számol!
Ebből is gondolom, hogy még egyelőre nem volt semmi kiegyezés a két fél között.
Amerika nem erre játszott, hanem egy 2027 környékén kirobban orosz-ukrán háborúval, ahol a már állig felfegyverzett ukrán sereg a sarokba szorítja az oroszt, aki aztán kínjában atomhoz nyúl, hogy aztán az USA letörölje a térképről, azzal az indokkal, hogy az orosz a gonosz, és ha nem fékezi meg, akkor annyi a világnak.
Ez a vonat azonban az USA számára már elment! Most pedig kapkodnak és reménykednek a szerencsében.
Persze a közeljövőben az USA-Oo. kiegyezésre bár mikor sor kerülhet, akár olyan tartalommal is, amelyről te szoktál írni. Jelen körülmények között az USA akkor járna jól, ha minél hamarabb kiegyezne az orosszal. A nagy kérdés, hogy mi lesz a kiegyezéssel, ha majd az USA készen fog állni (legalábbis ezt fogja hinni) egy nukleáris háború győztes megvívására?