[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Ez inkább ránk igaz.
Ez a háború már most legalább megfelezte a Kárpátalján élő magyarok számát (120000).
Románból van vagy 400000 Csernovciban.
Ez az ő hivatalos propaganda adatuk. Annyira megbízható, mint az az állításuk, hogy Mo-on 180 ezer román él a határ melletti sávban.
Erről ennyit.
Nézd meg Csernyovic lakossági összetételét. Jó ha van még 100.000 román északon. A többi, beolvadt vagy éppen beolvad. Vagy már rég áttelepült Romániába.
Észak-Máramarosban pedig még mindíg van pár tízezer belőlük.
Miért nem 100.000. Összesen másfél tucat faluban vannak többségben. Egy ottani falu jó ha van 1000 ember. Végül is ahogy számolok, az majdnem 20 ezer román, vagyis igazad van. Bocs.
Igen, de ha egyszer már elindultak, miért állnának meg csak a román többségű falvaknál?
Mert:
1. északi irányba, nagyon rossz az infrastruktúra, jellemzően nyugat keleti folyosók vannak.
2. nincs annyi katonájuk, hogy egy ekkor műveletet (azaz északbeszarábia-bucság-kárpátalja egy időben történő megszállása).
3. Ha már választaniuk kell, akkor nekik keleti területek a prioritás.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
5 048
15 162
113
3. Ha már választaniuk kell, akkor nekik keleti területek a prioritás.
A lengyelekkel való közvetlen kapcsolat sem utolsó szempont számukra.
És sajnos van rá esély, hogy ezt akár Kárpátalján keresztül valósíthatják meg, NATO támogatással.
Főleg ha közben a lengyelek Galícia egy részét megszerzik.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 699
113

Te sem gondolhatod komolyan, hogy a lengyelek saját szabad döntésükből bemennek Ukrajnába és Washington szét tárt karokkal azt mondja, hogy egy szabad ország és ő így akarja vezetni a népét és a hadseregét. És azt sem gondolhatod komolyan, hogy erről nem fog konzultálni előre Moszkvával, ahogy Szíriában is voltak vad ötletei néhány amerikai tábornokkal és ott sem tett egyik fél se semmit a másik tudta nélkül. Ahogy 70 éve konzultálnak egymással minden kicsit is jelentős konfliktusban.
Ha a fiúk megkapják a parancsot nálunk, hogy indulás Kárpátaljára, akkor az azt is jelenti, hogy Washingtonból a CIA igazgatója beszélt Moszkvában az FSZB vezetőjével. És Iván szerint nekik nincs is semmi közük, hogy a NATO Kárpátalja sorsát hogyan rendezi. Annyi, hogy mi Budapestről még külön konzultálni fogunk Vlagyimirrel, hogy megtörtént-e ez a beszélgetés, a lengyelek nem biztos, hogy leellenőrzik.

Senki nem lesz hajlandó meghalni egy atomcsapásban, így Ukrajna feldarabolása első sorban nem katonai, hanem diplomáciai kérdés. Senki ne úgy gondolkodjon róla, hogy Orbán Viktor rossz kedvűen kelt fel és elindítja a csapatokat Kárpátalja visszaszerzésére! Akkor fog megtörténni, ha az oroszok nem hajlandóak több katonát feláldozni egy számukra értelmezhetetlen méretű megyéért, mint ahány katonát Budapestről mi akár a halálba is hajlandóak vagyunk küldeni. És ez itt a lényeg, hogy mi a hágókig a fél Honvédséget feláldoznánk, hogy megszerezzük, ha kell. Ők meg egy dandárt nem biztos, hogy beküldenének azért, hogy legyen egy marék tót, ruszin meg magyar kisebbségük a birodalomban.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 576
4 813
113
Ez akkor lenne igaz, ha az EU egy erős önálló és érdekeit keményen érvényesíteni tudó entitás lenne. De nem az, hanem pont ellenkezőleg egy USA csatlós. Saját érdekeit is negligálva követi az USA parancsait. Ezen realitások tükrében, nem értem, hogy az USA-nak miért is kellene egy engedelmes az érdekeit a jövőben sem érvényesíteni tudó EU-t szétbarmolni, illetve részben orosz befolyás alá vetni? Ha lefut az USA által elrendelt teljes energialeválási projekt, akkor az EU valamirevaló ipara csőd közelbe kerül, így az USA fillérekért fel fogja vásárolni. Attól kezdve ezek az USA-nak fognak hasznot hajtani (ahogy a VOLVO is Kínának!). Az Európában élő emberek, jó esetben összeszerelő bérrabszolgák lesznek.
Szóval kiindulva abból, hogy már most az USA zsebében van az EU, tovább lépve, hogy a közeljövőben a maradék ipari önállósága is fel lesz számolva, nem értem, hogy miért lenne érdeke az USA-nak egy ilyen szemi gyarmatból akár egy országot is átadni a muszkának, nem hogy No.-ot.

Egy erős SZU-t önként nem hozna létre az USA, mert az előbb vagy utóbb vele is szembeszállna.
Na meg mi van, ha az erős SZU kiegyezik Kínával? Mert ilyen is előfordulhat.
Egyébként is a jelen Oo. sem tudja terrorizálni Kína, mert:
1. ha pattog és szankciózni mer, akkor vége a nyersanyag utánpótlásnak és megy a Kínai ipar a lecsóba, USA legnagyobb örömére,
2. ha katonailag próbálkozna, akkor az atomcsapás utáni maradék kínai mehetne vissza a Tienshan hegységi barlangokba.
Azért ez e két pont elég nyomos érv, hogy Kína még egy darabig ne próbálja be Oo.-ot.

Most is az USA/NATO oldalon vagyunk és ennek ellenére nagyon is jók a kapcsolataink a szerbekkel. Ahol lehet és igénylik támogatjuk őket, és ezt értékelik is. Attól, hogy a jövőben esetleg két külön tömb tagjai leszünk, nem biztos, hogy ellenségek is kell legyünk. Előnyösebb lesz mindkét félnek, ha a másik képviseli az érdekeit a saját szövetségesi rendszerében. Ha a szerbeket nem csesztetjük területileg és ők el is hiszik, hogy nincsenek velük szemben követeléseink, illetve saját területünkről nem engedünk egy Szerbia ellenes NATO műveletet, akkor mostanában nem nagyon veszünk össze velük.

Nézd. Nem egy amerikai stratégiai elemző és főmegmondó már százszor leírta és elmondta, hogy az USA rémálma, hogy egymásra talál a német technológiai tudás és az orosz korlátlan nyersanyag és energiaforrás, és mindent meg kell tennie az USA-nak, hogy ez soha ne is történjen meg.
Amint láttuk, az USA mindent és annál többet is megtett ezen cél megvalósításáért. Most éppen az EU-t (ami tudjuk, hogy valójában No.-ág) próbálja legalább 50 évre elszigetelni az olcsó energiától. Ha nem ment az ÉÁ II. kivitelezésének megtorpedózása majd leállítása, akkor elindította az ukrán háborút.
Szóval én ebben a háborúban nem azt látom, hogy most éppen a németek átjátszása folyna az orosznak, hanem pont azt, hogy ameddig lehet tartsák távol a muszkától.
Az más kérdés, hogy az orosz, ha kitartó lesz (de ehhez nem Putyin kell, hanem egy Dugin típusú személy), akkor egész No.-ot is behúzza. Főleg, ha az USA nem lesz hajlandó egy az ő teljes pusztulásával is járó nukleáris háborút bevállalni.

Apropó, nukleáris háború! Az USA-nak kellett volna még min. 3 év, hogy a rakétavédelmi képességeit oda fejlessze, hogy jó eséllyel megnyerjen egy Oo. elleni nukleáris háborút, aminek a végén pár 10 millió USA polgár halálával és helyrehozható károkkal kell számolnia.
Nem véletlen, hogy most indította Putyin a háborút, tsiztában volt ezzel az USA hiányossággal (és ez nagy veszély!).
Oo. sem volt teljesen felkészülve erre a háborúra, de a taktikai és stratégiai ütőképessége majdnem a csúcson volt (őszre az új hordozó rakéták hadrendbe állításával, már 100%-on lesz). Mi van ha használni fogja?

Ez a háború az USA számára a legrosszabb időpontban indult. Hiányzik az a bizonyos három év.
Mi lesz, ha az orosz taktikai nukleáris erővel veri szét a kelt közép európai NATO tagokat? Akkor nem lesznek nagy városi- és tankcsaták, hanem csak kapituláció. Kiindulva abból, hogy az USA még nincs felkészülve egy tömeges stratégiai nukleáris csapás elhárítására, nem valószínű, hogy bele fog állni egy taktikai nukleáris adok-kapokba.
Szépen nyugton fog maradni.
Megint írom. Sajnos az orosz ezzel számol!

Ebből is gondolom, hogy még egyelőre nem volt semmi kiegyezés a két fél között.
Amerika nem erre játszott, hanem egy 2027 környékén kirobban orosz-ukrán háborúval, ahol a már állig felfegyverzett ukrán sereg a sarokba szorítja az oroszt, aki aztán kínjában atomhoz nyúl, hogy aztán az USA letörölje a térképről, azzal az indokkal, hogy az orosz a gonosz, és ha nem fékezi meg, akkor annyi a világnak.
Ez a vonat azonban az USA számára már elment! Most pedig kapkodnak és reménykednek a szerencsében.

Persze a közeljövőben az USA-Oo. kiegyezésre bár mikor sor kerülhet, akár olyan tartalommal is, amelyről te szoktál írni. Jelen körülmények között az USA akkor járna jól, ha minél hamarabb kiegyezne az orosszal. A nagy kérdés, hogy mi lesz a kiegyezéssel, ha majd az USA készen fog állni (legalábbis ezt fogja hinni) egy nukleáris háború győztes megvívására?

"Szóval én ebben a háborúban nem azt látom, hogy most éppen a németek átjátszása folyna az orosznak, hanem pont azt, hogy ameddig lehet tartsák távol a muszkától."

Itt félreértettél. Úgy értem az USA Németországot nem átjátszani akarja az oroszoknak, hanem megsemmisíteni.
Átjátszani csak a Németo.-tól keletebbre eső (átjátszás, Németo. megsemmisítés után már csak) volt német gyarmatokat akarja az USA.
Tehát amikor azt mondtam, hogy az USA Oroszo.-ot Németországig engedné, úgy értettem, hogy Németország megsemmisítése céljából. Mint a II. vh-ban.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 576
4 813
113
Ez akkor lenne igaz, ha az EU egy erős önálló és érdekeit keményen érvényesíteni tudó entitás lenne. De nem az, hanem pont ellenkezőleg egy USA csatlós. Saját érdekeit is negligálva követi az USA parancsait. Ezen realitások tükrében, nem értem, hogy az USA-nak miért is kellene egy engedelmes az érdekeit a jövőben sem érvényesíteni tudó EU-t szétbarmolni, illetve részben orosz befolyás alá vetni? Ha lefut az USA által elrendelt teljes energialeválási projekt, akkor az EU valamirevaló ipara csőd közelbe kerül, így az USA fillérekért fel fogja vásárolni. Attól kezdve ezek az USA-nak fognak hasznot hajtani (ahogy a VOLVO is Kínának!). Az Európában élő emberek, jó esetben összeszerelő bérrabszolgák lesznek.
Szóval kiindulva abból, hogy már most az USA zsebében van az EU, tovább lépve, hogy a közeljövőben a maradék ipari önállósága is fel lesz számolva, nem értem, hogy miért lenne érdeke az USA-nak egy ilyen szemi gyarmatból akár egy országot is átadni a muszkának, nem hogy No.-ot.

Egy erős SZU-t önként nem hozna létre az USA, mert az előbb vagy utóbb vele is szembeszállna.
Na meg mi van, ha az erős SZU kiegyezik Kínával? Mert ilyen is előfordulhat.
Egyébként is a jelen Oo. sem tudja terrorizálni Kína, mert:
1. ha pattog és szankciózni mer, akkor vége a nyersanyag utánpótlásnak és megy a Kínai ipar a lecsóba, USA legnagyobb örömére,
2. ha katonailag próbálkozna, akkor az atomcsapás utáni maradék kínai mehetne vissza a Tienshan hegységi barlangokba.
Azért ez e két pont elég nyomos érv, hogy Kína még egy darabig ne próbálja be Oo.-ot.

Most is az USA/NATO oldalon vagyunk és ennek ellenére nagyon is jók a kapcsolataink a szerbekkel. Ahol lehet és igénylik támogatjuk őket, és ezt értékelik is. Attól, hogy a jövőben esetleg két külön tömb tagjai leszünk, nem biztos, hogy ellenségek is kell legyünk. Előnyösebb lesz mindkét félnek, ha a másik képviseli az érdekeit a saját szövetségesi rendszerében. Ha a szerbeket nem csesztetjük területileg és ők el is hiszik, hogy nincsenek velük szemben követeléseink, illetve saját területünkről nem engedünk egy Szerbia ellenes NATO műveletet, akkor mostanában nem nagyon veszünk össze velük.

Nézd. Nem egy amerikai stratégiai elemző és főmegmondó már százszor leírta és elmondta, hogy az USA rémálma, hogy egymásra talál a német technológiai tudás és az orosz korlátlan nyersanyag és energiaforrás, és mindent meg kell tennie az USA-nak, hogy ez soha ne is történjen meg.
Amint láttuk, az USA mindent és annál többet is megtett ezen cél megvalósításáért. Most éppen az EU-t (ami tudjuk, hogy valójában No.-ág) próbálja legalább 50 évre elszigetelni az olcsó energiától. Ha nem ment az ÉÁ II. kivitelezésének megtorpedózása majd leállítása, akkor elindította az ukrán háborút.
Szóval én ebben a háborúban nem azt látom, hogy most éppen a németek átjátszása folyna az orosznak, hanem pont azt, hogy ameddig lehet tartsák távol a muszkától.
Az más kérdés, hogy az orosz, ha kitartó lesz (de ehhez nem Putyin kell, hanem egy Dugin típusú személy), akkor egész No.-ot is behúzza. Főleg, ha az USA nem lesz hajlandó egy az ő teljes pusztulásával is járó nukleáris háborút bevállalni.

Apropó, nukleáris háború! Az USA-nak kellett volna még min. 3 év, hogy a rakétavédelmi képességeit oda fejlessze, hogy jó eséllyel megnyerjen egy Oo. elleni nukleáris háborút, aminek a végén pár 10 millió USA polgár halálával és helyrehozható károkkal kell számolnia.
Nem véletlen, hogy most indította Putyin a háborút, tsiztában volt ezzel az USA hiányossággal (és ez nagy veszély!).
Oo. sem volt teljesen felkészülve erre a háborúra, de a taktikai és stratégiai ütőképessége majdnem a csúcson volt (őszre az új hordozó rakéták hadrendbe állításával, már 100%-on lesz). Mi van ha használni fogja?

Ez a háború az USA számára a legrosszabb időpontban indult. Hiányzik az a bizonyos három év.
Mi lesz, ha az orosz taktikai nukleáris erővel veri szét a kelt közép európai NATO tagokat? Akkor nem lesznek nagy városi- és tankcsaták, hanem csak kapituláció. Kiindulva abból, hogy az USA még nincs felkészülve egy tömeges stratégiai nukleáris csapás elhárítására, nem valószínű, hogy bele fog állni egy taktikai nukleáris adok-kapokba.
Szépen nyugton fog maradni.
Megint írom. Sajnos az orosz ezzel számol!

Ebből is gondolom, hogy még egyelőre nem volt semmi kiegyezés a két fél között.
Amerika nem erre játszott, hanem egy 2027 környékén kirobban orosz-ukrán háborúval, ahol a már állig felfegyverzett ukrán sereg a sarokba szorítja az oroszt, aki aztán kínjában atomhoz nyúl, hogy aztán az USA letörölje a térképről, azzal az indokkal, hogy az orosz a gonosz, és ha nem fékezi meg, akkor annyi a világnak.
Ez a vonat azonban az USA számára már elment! Most pedig kapkodnak és reménykednek a szerencsében.

Persze a közeljövőben az USA-Oo. kiegyezésre bár mikor sor kerülhet, akár olyan tartalommal is, amelyről te szoktál írni. Jelen körülmények között az USA akkor járna jól, ha minél hamarabb kiegyezne az orosszal. A nagy kérdés, hogy mi lesz a kiegyezéssel, ha majd az USA készen fog állni (legalábbis ezt fogja hinni) egy nukleáris háború győztes megvívására?

"Ez a háború az USA számára a legrosszabb időpontban indult. Hiányzik az a bizonyos három év.
Mi lesz, ha az orosz taktikai nukleáris erővel veri szét a kelt közép európai NATO tagokat? Akkor nem lesznek nagy városi- és tankcsaták, hanem csak kapituláció. Kiindulva abból, hogy az USA még nincs felkészülve egy tömeges stratégiai nukleáris csapás elhárítására, nem valószínű, hogy bele fog állni egy taktikai nukleáris adok-kapokba.
Szépen nyugton fog maradni.
Megint írom. Sajnos az orosz ezzel számol!"


Itt írod le, hogy az USA miért nem gondolhatja komolyan az Oroszo. elleni háborút. Ezért mondom én azt, hogy ez egy USA-Oroszo. megegyezés alapján indított háború, ahol Ukrajna csak egy indok Oroszo. mobilizációjára a Nyugat, az EU ellen. A fő célpont, közös ellenség Németo. lesz.

"Amerika nem erre játszott, hanem egy 2027 környékén kirobban orosz-ukrán háborúval, ahol a már állig felfegyverzett ukrán sereg a sarokba szorítja az oroszt, aki aztán kínjában atomhoz nyúl, hogy aztán az USA letörölje a térképről, azzal az indokkal, hogy az orosz a gonosz, és ha nem fékezi meg, akkor annyi a világnak."

Ennek nincsen értelme, mert ha az USA letörölné Oroszo.-ot a térképről, akkor azzal csak Kínának engedne nagyobb teret, ami abszolút nem érdeke az USA-nak.

"Persze a közeljövőben az USA-Oo. kiegyezésre bár mikor sor kerülhet, akár olyan tartalommal is, amelyről te szoktál írni."

Az USA már kiegyezett Oroszo.-gal. Jelenleg a háború felfuttatása, további eszkalációja azt a célt szolgálja, hogy abban az EU és Németország elpusztuljon. Ekkor tudja Oroszo. a volt KGST/VSZ országait bekebelezni, ahogyan azt az USA Oroszo.-nak megígérte.

"Jelen körülmények között az USA akkor járna jól, ha minél hamarabb kiegyezne az orosszal."

Nem, mert akkor a jelenlegi helyzetből nem kerekedne akkora háború, amellyel az USA átjászthatná a volt KGST/VSZ országait Oroszo.-nak. Tehát, ha most kiegyeznének nyilvánosan is, akkor a háború Ukrajnán belül leállna, és nem volna további indok, alap, helyzet, casus belli stb. a volt KGST/VSZ országok átjátszására.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 576
4 813
113
Mintha valahogy mindenki mindent elkövetne, hogy mègis csak legyen egy komoly konfliktus .Mintha a diplomaták nyugdijba mentek volna...

És erre mondtam én már sokszor, hogy ez azért van, mert az USA-Oroszo. paktum alapján addig generálják a háborús eszkalációt, amíg végül Oroszo.-nak muszáj lesz elfoglalnia a teljes volt KGST/VSZ országait, és aminek a végén Németo. meg lesz semmisítve.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: kamm and kétkedő

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 576
4 813
113
A Baltikumot, sokadik genyózásra be fogják húzni, a többinek tényleg semmi értelme, alig van orosz kisebbség v lakosság. De azért a románokat elpicsázhatnák, ha már újratöltötték a 100 évvel ezelőtti nagy háborút!

"a többinek tényleg semmi értelme"

Az USA számára van értelme!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 093
50 333
113
Mondod ezt te, akinek fogalma nincs sem Amerikarol, sem a US Army stb kepessegeirol, de Magyarorszagrol gyokerezi azt, aki Amerikaban el es a temaval foglalkozik hosszu ideje... mekkora arc lehetsz te az eletben. :D
Én azt hittem, te IT szektorban dolgozol.
 
  • Hűha
Reactions: kamm

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 962
39 800
113
És erre mondtam én már sokszor, hogy ez azért van, mert az USA-Oroszo. paktum alapján addig generálják a háborús eszkalációt, amíg végül Oroszo.-nak muszáj lesz elfoglalnia a teljes volt KGST/VSZ országait, és aminek a végén Németo. meg lesz semmisítve.
Nincsen paktum, Szarmat rakéta viszont van és idén év végére rendszerbe lesznek állítva.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 596
36 971
113

Ez lenne persze a nagyjából értelmes megoldás, csak persze a háborús uszítók nem fogják hagyni. Iletve, ez a hajó már elment február 24-én, előtte lett volna lehetőség tárgyalások útján rá esetleg.

Békét akkor lehet azonnal kötni, ha a háborúnak semmi értelme sincsen, mert az aktuálisan jobban álló félnek is lehet olyasmit ajánlani, ami megéri neki. A vérrel megszerzett területekről az oroszok soha sem fognak kivonulni, ez számukra a Szovjetunió feladása utáni legfontosabb tapasztalat. A Nyugat ígéretei pontosan annyit érnek, mint Sztálinéi, vagy ha már itt tartunk, mint Putyinéi. 1991 után volt egy kegyelmi pillanat, amikor pacifikálni lehetett volna az oroszokat, be lehetett volna fogadni őket Európába. Talán még most is be lehetne engedni őket egy olyan békeajánlattal, ami az orosz európai terjeszkedés határait ott állapítja meg, ahol most az orosz hadsereg áll. Minden szankciót, megkülönböztetést el kell felejteni, de világossá kell tenni, hogy a balti államok és Finnország elleni akciók azonnal teljes NATO-beavatkozást eredményeznek (a jogi helyzet a baltiak esetében most is ez). Fehéroroszország és a maradék Ukrajna is orosz érdekszféra, de Európában ez a vörös vonal mindkét félnek, a Nyugat sem próbál minden oroszbarát vagy semleges rezsimet destabilizálni az orosz határok mentén. Minden létező gazdasági és kulturális módon össze kell kapcsolnunk magunkat az oroszokkal, hogy senkinek se jusson eszébe háborúzni. Most még (talán) elég erősek vagyunk hozzá, hogy az oroszoknak is nagyon megérje ez, mert ezt a békét még gazdasági erő és olyan katonai erő szavatolja, amely nem kétségbe vonható.