[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Az orosz meg a német is megérdemli hogy méltóképpen emlékezzenek meg róluk, csak úgy mint a külhonban elesett magyarokról.
Ezen a két vircsafton, Budapest védői meg az orosz emlékmű körül, jó lenne túllépni már. Legyen mindenkinek emlékműve, a lipcsik meg befoghatják
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
Kultúrnép nem áll bosszút halottakon. Az elesett szovjet katonák épp úgy hősi halottak, mint a magyar kiskatona a donnál. Te hogy reagálnál, ha a doni emlékművet dózerolnák?
Ezzel egyetértek.
Azzal nem, hogy ezek nem áthelyezhetők, valahová máshova.

Bár - ha onnan nézzük - a Szabadság tér az újbeszél legszebb példája és tekinthető az egész kompozíció (en bloc) egyfajta speciálisan magyar (keserű) abszurd humornak.
Kár hogy az Mtv már nem ott székel (a Tőzsdepalota Mammonnak felszentelt templomában).
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 616
8 182
113
Ezeket a komcsi, külföldi megszállást propagáló szobrokat már rég le kellett volna dózerolni, ahogy itthon is pl. a Szabadság téri hősi szovjet emlékművet.
FYI a magyar megoldást, a Szoborparkkal, világszerte példaértékűnek tartják, és nem véletlenül, az valószínűleg messze a legokosabb, legkultúráltabb, legertelmesebb megoldás a szoborproblemara.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Azzal nem, hogy ezek nem áthelyezhetők, valahová máshova.
90ben megkérdeztük, melyik maradjon
Ez lett kiválasztva. Én max arról tárgyalnék, hogy a szövegből a felszabadító kikerüljön.
egyfajta speciálisan magyar (keserű) abszurd humornak.
Ha rajtam múlna a Szabadság téren még lenne egy török, osztrák, tatár, és román megszállás emlékmü is.
Középen meg egy a teret uraló emlékmű Magyarországgal (figyelem Magyarországgal: mert Csonkaország nem ország, Magyarország mennyország)
Rajta minden oldalon egy-egy felirat:
"Hiszek egy Istenben, hiszek egy Hazában, hiszek egy Isteni Örök Igazságban, hiszek Magyarország feltámadásában!"

"Sokszor lehullott már a mi csillagunk
Sokszor elsirattak mégis itt vagyunk
Megtörik majd most is egyszer ez a rút varázs
Rossz álom lesz csak az egész kenyeres pajtás"

"Nem lész kisebb Hazánk, nem, egy arasszal sem,
Úgy fogsz tündökölni, mint régen, fényesen,
Magyar rónán, hegyen egy kiáltás zúg át:
Nem engedjük soha! soha Árpád honát!"

"
Nem kell nekünk a más folyója,
Nem kell nekünk a mások bérce,
Csak magyar hegy és magyar róna,
Ahogy az Isten rég kimérte.

Nem kell nekünk idegen égbolt,
Egy porszeme sem a világnak,
Csak az kell, ami a miénk volt,
Igazságot, igazságot, igazságot Magyarországnak!"

Aztán hogy ez sérti a szomszéd népek nemzeti érzéseit?
Hát ki nem szarja le?

(Ui.: aki a harmadik idézet szerzőjét tudja google nélkül vendégem egy serre)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 616
8 182
113
Kultúrnép nem áll bosszút halottakon. Az elesett szovjet katonák épp úgy hősi halottak, mint a magyar kiskatona a donnál. Te hogy reagálnál, ha a doni emlékművet dózerolnák?
Miért, valójában hány magyar emlékmű van nagyvarosok kellős közepén az oroszoknal? Konkrét számokat és helyeket pls.

Ez mindig emlekmutol és pláne a beketol is függ. Ha rajtam múlna, valami orosz katonai temetőben lehetne nekik emlékmű, de a Szabi téri az abszurdum, menne a Szoborparkba azonnal. A tér neve miatt eleve egy arculcsapás a mocskos kommunista orosz hordáknak ott emlékművet fenntartani, amikor már a neve is 1848-49-bol jon, es Batthyány az ottani bortonben lett kivégezve, hála a cári beavatkozásnak is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Kultúrnép nem áll bosszút halottakon. Az elesett szovjet katonák épp úgy hősi halottak, mint a magyar kiskatona a donnál. Te hogy reagálnál, ha a doni emlékművet dózerolnák?
De ez nem a kiskatonáknak, hanem hazánk szovjet megszállásának állít emlékművet Budapest szívében.

Az emlékmű központi eleme a csúcson lévő ötágú csillag, illetve egy felirat az oszlop közepén: „Dicsőség a felszabadító szovjet hősöknek” felirat magyarul és oroszul cirill betűkkel is látható.

Fenti hazugság VS, valóság

A vörös hadsereg katonái százezres nagyságrendben követtek el nemi erőszakot a fővárosban élő nőkkel szemben. Ma már emberiség elleni bűntettnek mondanánk azt is, hogy több tízezer civil lakost hurcoltak el kényszermunkára („málenkij robot”-ra), ahonnan a szerencsésebbek évekkel később hazatérhettek, de sokan a rossz körülmények miatt orosz táborban haltak meg, messze a családjuktól, és jelöletlen sírba kerültek.

Szal nekem semmi gondom, ha temetőkben vagy mashol emlékeznek az itt meghalt orosz, ukrán, szovjet katonákra. De ez az emlékmű nem erről szól!
Egy nemzet ha megszabadul a megszállóitól, akkor azok emlekműveit is eltemeti. Nekünk ez itt ragadt saját szégyenünkre a nyakunkon.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 616
8 182
113
De ez nem a kiskatonáknak, hanem hazánk szovjet megszállásának állít emlékművet Budapest szívében.

Az emlékmű központi eleme a csúcson lévő ötágú csillag, illetve egy felirat az oszlop közepén: „Dicsőség a felszabadító szovjet hősöknek” felirat magyarul és oroszul cirill betűkkel is látható.

Fenti hazugság VS, valóság

A vörös hadsereg katonái százezres nagyságrendben követtek el nemi erőszakot a fővárosban élő nőkkel szemben. Ma már emberiség elleni bűntettnek mondanánk azt is, hogy több tízezer civil lakost hurcoltak el kényszermunkára („málenkij robot”-ra), ahonnan a szerencsésebbek évekkel később hazatérhettek, de sokan a rossz körülmények miatt orosz táborban haltak meg, messze a családjuktól, és jelöletlen sírba kerültek.

Szal nekem semmi gondom, ha temetőkben vagy mashol emlékeznek az itt meghalt orosz, ukrán, szovjet katonákra. De ez az emlékmű nem erről szól!
Egy nemzet ha megszabadul a megszállóitól, akkor azok emlekműveit is eltemeti. Nekünk ez itt ragadt saját szégyenünkre a nyakunkon.
Pontosan, lasd fenn tolem ugyanezt. Ha esznel lesznek, akkor az ukran cirkusz vegen ezt is szep csendben el lehet majd tuntetni. Mondjuk a MHM dolga lenne ezugyben egy nepi haragot kelteni, de azok meg tele voltak orosz ugynokokkel, szoval sajna, Magyarorszagon a bal- es a jobboldal is nyakig ul a kommunistakban meg orosz ugynokokben...
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 049
113
Az év kommentje! :D
B@szarás, milyen vágyálmaid vannak :oops::D
És még csak a feluletet kapirgálom ... mondtam én, hogy imperialista vagok. :D

A jó oldalon àllàst pedig Lengyelorszàg lerohanàsàval kezdték.
Keletre Wermachtal, nyugatra pedig a Voros Hadsereggel ... :oops:
Kár, hogy a románok átállasa után már résen voltak a németek és gyorsan lefegyeverezték a keleti hadosztályainkat, de még így sem jártunk roszul a felkelésnek hála. :cool:
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 313
12 674
113
És még csak a feluletet kapirgálom ... mondtam én, hogy imperialista vagok. :D


Keletre Wermachtal, nyugatra pedig a Voros Hadsereggel ... :oops:
Kár, hogy a románok átállasa után már résen voltak a németek és gyorsan lefegyeverezték a keleti hadosztályainkat, de még így sem jártunk roszul a felkelésnek hála. :cool:
Én eddig úgy tudtam, hogy a kritikán aluli "teljesítmény" miatt szerelték le azt a 2 hadosztályt és építő/erődítő feladattal bízták meg őket :), jóval a románok átállása előtt.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 049
113
Én eddig úgy tudtam, hogy a kritikán aluli "teljesítmény" miatt szerelték le azt a 2 hadosztályt és építő/erődítő feladattal bízták meg őket :), jóval a románok átállása előtt.
Az másik két hadosztály volt, melyek részt vettek a SzÚ lerohanásában (gyors és biztosító) - az egyiknek nagy része átszokot és haza volt híva a másik pedig Olaszországban kotot ki. Majd 1944-ben létre volt hozva a Keletszlovákiai Hadsereg a Kárpátok védelmére:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Východoslovenská_armáda
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 700
113
Fogalmam nincs. Jo esetben raktarban ulnek, rosszabb esetben darabokra tortek. De ez egy eleg meleg vita itt, a rabszolgasag miatt, bar ettol meg nyugodtan intezhetnek civilizaltan is...
2020-as agybajig szerintem elég korrekten volt kezelve a dolog, ahogy én innen tapasztaltam. Lee tábornok richmondi lovasszobra is csak a gettólázadások után lett elbontva.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 808
113
De ez nem a kiskatonáknak, hanem hazánk szovjet megszállásának állít emlékművet Budapest szívében.

Az emlékmű központi eleme a csúcson lévő ötágú csillag, illetve egy felirat az oszlop közepén: „Dicsőség a felszabadító szovjet hősöknek” felirat magyarul és oroszul cirill betűkkel is látható.

Fenti hazugság VS, valóság

A vörös hadsereg katonái százezres nagyságrendben követtek el nemi erőszakot a fővárosban élő nőkkel szemben. Ma már emberiség elleni bűntettnek mondanánk azt is, hogy több tízezer civil lakost hurcoltak el kényszermunkára („málenkij robot”-ra), ahonnan a szerencsésebbek évekkel később hazatérhettek, de sokan a rossz körülmények miatt orosz táborban haltak meg, messze a családjuktól, és jelöletlen sírba kerültek.

Szal nekem semmi gondom, ha temetőkben vagy mashol emlékeznek az itt meghalt orosz, ukrán, szovjet katonákra. De ez az emlékmű nem erről szól!
Egy nemzet ha megszabadul a megszállóitól, akkor azok emlekműveit is eltemeti. Nekünk ez itt ragadt saját szégyenünkre a nyakunkon.
Ukràn, de a témàhoz kapcsolódik.

 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 021
113
Rajta minden oldalon egy-egy felirat:
Nem újkeletű az ötleted:
fortepan-100462.jpg


József Attila?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
A lengyelek a szivárgást észleltek a Druzsba vezetéken szombaton, ami orosz kőolajjal látja el Nyugat-Európát. Nem tiszta, hogy meghibásodás vagy szbotázsról van szó és ideiglenesen leállították a vezetéket. Kedd reggelre javítják ki a tervek szerint.

Most akkor mi van? Mégis veszi NyEu az orosz olajat és fizet érte?